عمومی

آزمایشگاههای امنیت مجازی در بخش خصوصی و دانشگاهها ایجاد می شود

 یک مقام مسئول در معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری از تشکیل آزمایشگاه‌های امنیت مجازی در بخش خصوصی و دانشگاهها خبر داد و گفت: دریک سال گذشته بیش از ۱۵ شرکت خصوصی و ۱۵ دانشگاه به منظور ارایه خدمات آزمایشگاه های امنیت تسهیلات دریافت کرده اند.

دکتر ‘کمال محامدپور’ ، دبیر ستاد توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا با اعلام این مطلب افزود: به منظور افزایش ظرفیت در فضای سایبر و اینترنت در کشور معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری به ایجاد آزمایشگاه های تحقیقاتی مرجع در بخش امنیت فضای سایبر پرداخت.

امنیت مجازی یک ضرورت در دانشگاه ها

وی افزود: در این راستا تسهیلاتی به صورت وام های با درصد کم به شرکت های خصوصی و اعتبارات پژوهشی به دانشگاه ها اعطاء شده است تا به تحقیقات و ارایه خدمات تخصصی در زمینه امنیت فضای مجازی بپردازند.

دبیر ستاد توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری میزان اعتبارات و وام های ارایه شده به مراکز تخصصی را یک تا پنج میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: تاکنون به ۱۵ شرکت خصوصی و ۱۵ دانشگاه به منظور ارایه خدمات در بخش امنیت فضای سایبرپرداخت شده است .

بومی سازی امنیت مجازی

وی دربخش دیگری از سخنان خود آموزش الکترونیکی و مجازی به همراه استفاده از خط و زبان فارسی در شبکه اینترنت و اینترانت را از دیگر اولویت‌های کارگروه فناوری اطلاعات دانست و خاطرنشان کرد: ایران نیز مانند دیگر کشور ها قصد دارد تا زبان بومی خود را در محیط مجازی به کار گیرد.

دبیر ستاد توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: در حوزه فناوری اطلاعات باید نهادی ایجاد هماهنگی در این حوزه را بر عهده بگیرد و در این راستا جایگاه ستاد توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات و معاونت علمی و فناوری ریاست‌ جمهوری بیشتر و پررنگتر دیده می شود.

منبع: ایسنا

به این نوشته امتیاز دهید
به این نوشته امتیاز دهید
[Total: 0 Average: 0]

با کارت بانکی باشگاه ایران هاست پولتان به حسابتان باز می گردد.

همین حالا رایگان عضو شوید

مدیر بلاگ

مشخصات مدیر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن