عمومی

آلوده‌ترین استان‌های کشور در فضای وب اعلام شدند

طبق آمار ارائه شده از آلوده‌ترین استان‌های کشور در ارسال بدافزار در آبان‌ماه، استان یزد با تثبیت موقعیت خود درصدر این جدول قرار دارد.

به گزارش خبرنگار فن‌آوری اطلاعات خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، یزد و تهران دو استانی هستند که از شهریورماه رتبه یک و دو را در ارسال بدافزار از آن خود کرده‌اند.

مرکز ماهر با ارایه آماری، استان‌های مختلف کشور را از نظر میزان آلودگی در فضای وب مورد سنجش قرار داده است؛ تعداد آدرس‌های ارسال کننده بدافزار ملاک این قیاس قرار گرفته و هر ماه آماری ارائه می‌شود تا مسوولان و حتی ارائه‌دهندگان خدمات اینترنتی نسبت به وضعیت کاربران و فعل و انفعال‌های ناخواسته در فضای وب آگاه باشند.

آلوده‌ترین استان‌های کشور در فضای وب ایران

طبق این آمار استان یزد در مهرماه با ۱۹۳ آدرس ارسال‌کننده بدافزار رتبه یک را در حالی در اختیار داشت که تهران با تعداد ۱۷۸ آدرس آلوده در رده بعدی بود و با اختلافی تقریبا چشم‌گیر آذربایجان شرقی با ۱۲۳ آدرس ارسال‌کننده بدافزار بعد از تهران در جایگاه سوم قرار داشت.

استانی ناشناس با ۵۹ آدرس ارسال‌کننده بدافزار در رتبه بعدی و به ترتیب اصفهان، فارس، همدان، مازندران، گیلان، بوشهر، آذربایجان غربی، هرمزگان، کرمانشاه، خوزستان، کرمان، قم، خراسان رضوی، گلستان، قزوین، مرکزی و سیستان و بلوچستان در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند.

یزد در رتبه اول آلوده‌ترین استان‌های کشور در فضای وب

آنچه که آمار نشان می‌دهد حاکی است که یزد در آبان‌ماه هم با داشتن ۱۷۱ آدرس ارسال‌کننده بدافزار و تهران با ۱۲۴ واحد کمتر از این استان و با ۴۷ آدرس ارسال‌کننده بدافزار در جایگاه اول و دوم قرار دارند.

تغییر محسوسی که در روند تعداد آدرس‌های بدافزار تهران مشهود به نظر می‌رسد کاهش ۱۳۱ واحدی به نسبت ماه گذشته است، هرچند که در جایگاه سومی این موضوع به چشم نمی‌خورد و استان کرمانشاه با ۴۲ واحد آدرس ارسال‌کننده بدافزار به این رتبه رسیده است. آذربایجان شرقی نیز با ۸۵ واحد کاهش، خود را به جایگاه چهارمی رسانده است.

اما در لیست آبان‌ماه اصفهان، ناشناس، فارس، همدان، مازندران، کرمان، گیلان، آذربایجان غربی، بوشهر، خراسان رضوی، سیستان و بلوچستان، هرمزگان، ایلام، خوزستان، گلستان، قزوین، کردستان، زاهدان و مرکزی نیز هر کدام به ترتیب در این جدول قرار دارند.

 

منبع: ایسنا

مدیر بلاگ

مشخصات مدیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا