میزبانی وب

ویژگی های یک پشتیبانی خوب برای میزبانی وب کدام است؟

اگر شما وب سایت دارید، مهمترین بخش کسب اطمینان از پشتیبانی 24 ساعته واقعی کسب و کارتان است. پس باید بهترین را انتخاب کنید چون، هر شرکتی از توانِ اجرای آن به درستی بر نمی آید.

اگر شما وب سایت دارید، مهمترین بخش کسب اطمینان از پشتیبانی ۲۴ ساعته واقعی کسب و کارتان است. پس باید بهترین را انتخاب کنید چون، هر شرکتی از توانِ اجرای آن به درستی بر نمی آید.

استاندارد خدمات پشتیبانی، مجموعه انتظاراتی است که برای ارزیابی عملکرد خدمات پشتیبانی تدوین شده است. هدف از تدوین این استانداردها، افزایش رضایتمندی مشتری و کیفیت عملکرد خدمات پشتیبانی است.

امروزه، شرکت میزبانی نیست که کاملا بی‌نقص باشد، مشتریان نیز بی‌نقص نیستند و ممکن است حتی با وجود کنترل‌پنل های مدرن، مرتکب اشتباه شوند. پشتیبانی فنی خوب یکی از مهم‌ترین مواردی است که برای هنگام خرید هاست باید به آنها دقت کنید.

استانداردهای پشتیبانی در سطح جهانی

خدمات پشتیبانی استانداردهایی دارد که هدف آنها، افزایش رضایت مشتریان و عملکرد پشتیبانی است. در ادامه به مهم‌ترین معیارهای یک پشتیبانی استاندارد می‌پردازیم:

اولین پاسخ

مدت زمان ارسال اولین پاسخ، به عنوان معیاری از سرعت پاسخگویی است و به متوسط زمانی اطلاق می‌شود که پس از دریافت درخواست کاربر، اولین پاسخ به وی ارسال می‌شود. لزوما ممکن است چالش کاربر حل نشده باشد اما کاربر می‌داند که شخصی درخواست او را دریافت کرده و در حال بررسی است.
زمان استاندارد برای پاسخ اولیه حداکثر ۳۰ دقیقه تعیین شده است، در حالی که بسیاری از شرکت‌های میزبانی تعهد دارند که ایمیل شما را در خلال ۲۴ الی ۴۸ ساعت پاسخ خواهند داد!
در نظر داشته باشید، پاسخ اولیه کارشناس با پیام خودکار سیستم ایمیل کاملا متفاوت است.

پشتیبانی کاملا رایگان و بدون محدودیت

خدمات پشتیبانی باید کاملا رایگان باشد. یکی از موارد رایج در بین شرکت‌های میزبانی، دریافت هزینه برای ارائه خدمات عادی به مشتریان است. در این حالت، مشتریان موظف هستند برای هر نوع درخواستی که ارسال می‌کنند مبلغی را هرچند اندک بپردازند.
مورد بعدی که بسیار شایع است، بحث محدودیت است. محدودیت بدین شکل است که در برخی شرکت‌های میزبانی، برای تعداد درخواست‌ها و مشکلاتی که کاربران اعلام می‌کنند محدودیت قائل می‌شوند و یک کاربر در یک دوره زمانی خاص نمی‌تواند درخواست بیشتری داشته باشد، به عبارتی تعداد تیکت‌های کاربر را محدود می‌کنند.
بهترین پشتیبانی بدین شکل است که شما هیچ محدودیتی در ارسال تعداد درخواست‌ها نداشته باشید و خدمات پشتیبانی بصورت کاملا رایگان باشد.

پیشنهاد ایران هاست برای وب سایت های لینوکس، استفاده از سرورهای ابری با سرعت و Uptime بالاست.

همین امروز سفارش دهید

 

پشتیبانی ۲۴ ساعته

 میزان زمان قرار گیری در صف

مدت زمانی که شما در صف انتظار ارتباط با پشتیبانی قرار می‌گیرید، عامل مهمی است.

اینکه یک شرکت میزبانی بتواند تعداد متخصص کافی جهت ارائه خدمات فراهم کند، تاثیر زیادی در زمان انتظار شما در صف پشتیبانی خواهد داشت. در مقابل شرکت‌هایی که نیروی کافی جهت ارائه خدمات ندارند، باعث می‌شوند شما مرتبا در صف انتظار آنها قرار بگیرید.

استانداردهای دسترسی

زمانی که کاربر با چالشی مواجه می‌شود، برای دسترسی به بخش پشتیبانی نباید دچار سردرگمی شود.
از زمانی که کاربر تصمیم به ارتباط با بخش پشتیبانی می گیرید، تا زمانی که اولین تماس برقرار می‌شود، پروسه ارتباط نامیده می‌شود. این که کاربر چگونه بتواند به بخش پشتیبانی دسترسی داشته باشد بسیار مهم است. این دسترسی می‌تواند از طریق ایمیل، گفتگوی زنده و یا تماس تلفنی باشد، تماس تلفنی و گفتگوی زنده بهترین آنها هستند.
بسیاری از شرکت‌های میزبانی، از سیستم پشتیبانی تلفنی برخوردار نیستند و یا به خاطر عدم وجود کارشناس کافی، دسترسی به آنها بسیار زمان‌بر است. این مورد در خصوص گفتگوی زنده و تیکتینگ نیز صدق می‌کند.
اگر پروژه مهمی دارید، به هیچ‌وجه، سراغ هاست‌هایی نروید که پشتیبانی تلفنی ۲۴ ساعته ندارند.

میزان زمان قرار گیری در صف

استاندارد صمیمیت

داشتن رفتاری مناسب زیر ساخت ارتباط خدمات مشتریان است. برای اینکه کاربران تجربه و حس‌خوبی از ارتباط با بخش پشتیبانی داشته باشند، این صمیمیت باید در لحن گفتگو و نگارش مکاتبات بخش پشتیبانی، وجود داشته باشد.

امکان امتیازدهی به خدمات پشتیبانی

این ویژگی به کاربران این امکان را می‌دهد تا بتوانند پس از گفتگو با کارشناسان، میزان رضایت خود را از خدمات ارائه شده اعلام کنند. این امتیازدهی می‌بایست در تمامی بخش‌های ارائه خدمات، اعم از گفتگوی تلفنی، گفتگوی زنده و سیستم تیکت وجود داشته باشد. این ویژگی، اعمال نظارت دقیقی بر خدمات کارشناسان پشتیبانی است که مستقیما از سمت کاربران انجام می‌گیرد.

در شرکت‌هایی که سیستم امتیازدهی ندارند، مدیران آن نمی‌توانند بر کیفیت خدمات نظارت داشته باشند و از طرفی برای ارتقای آن نیز نمی‌توانند تصمیم درستی بگیرند.

وجود دانش‌نامه و وب‌بلاگ

به صورت استاندارد، شرکت‌های میزبانی می‌بایست اقدام به ایجاد دانش‌نامه و راهنماهای تصویری کنند.

این اقدام علاوه بر ارتقای دانش کاربران، باعث می‌شود موارد سطحی و ساده، باسرعت بیشتر و با کمترین چالش برطرف شوند و نیازی به تماس کاربر با بخش پشتیبانی نباشد، چرا که یک راهنمای تصویری بسیار گویاتر از راهنمایی شفاهی است. درکنار اینها، وجود یک وب‌بلاگ جامع و پرمحتوا جهت ارتقای دانش کاربران بسیار ضروری است.

دیگر خدمات پشتیبانی

علاوه بر موارد گفته شده، خدمات دیگری خارج از خدمات استاندارد، توسط شرکت‌های میزبانی ارائه می‌شود که هدف آنها تنها افزایش رضایتمندی مشتری است. خدماتی چون:

نصب قالب رایگان: هنگام راه‌اندازی سایت بصورت رایگان، CMSهای مورد نظر را برای شما نصب کرده و قالب مورد نظر شما را راه‌اندازی می‌کنند.

انتقال رایگان سایت: اگر قصد دارید وب‌سایت خود را از هاست قبلی، به هاست دیگری منتقل کنید، بهترین روش کمک گرفتن از پشتیبانی فنی هاست جدید برای انتقال وب‌سایت است. در برخی از شرکت‌ها، انتقال سایت بصورت رایگان انجام می‌شود.

پشتیبانی ۲۴ ساعته

حقایق پنهان در خصوص پشتیبانی

شرکت‌های میزبانی، ادعاهای گوناگونی درخصوص نحوه ارائه خدمات دارند، و برخی از آنها در این خصوص، صادق نیستند. در ادامه، به مواردی می‌پردازیم که در خصوص دریافت خدمات پشتیبانی باید به آنها دقت کنید؟

ادعای خدمات ۲۴ ساعته: برخی از شرکت‌های میزبانی در خصوص اینکه بصورت ۲۴ ساعته و در روزهای تعطیل نیز خدمات پشتیبانی دارند، ادعای نادرستی دارند و در عمل هنگامی که به سراغ آنها می‌روید، کسی دیگر پاسخگو نیست و یا با تاخیر بسیار زیادی پاسخ شما را می‌دهند.

پشتیبانی فنی در دسترس نیست: در ساعات غیراداری، تنها پشتیبانی خدمات مشتریان در دسترس است و پشتیبانی فنی در دسترس نیست. این تقریبا مشکل رایجی است و بسیاری از شرکت‌های میزبانی، این مسئله را دارند، در حالی که ادعا می‌کنند در تمامی ساعات و حتی روزهای تعطیل دارای پشتیبانی فنی هستند. در صورتی که این پشتیبانی در حد امور جزیی و سطحی است و در ساعات غیر اداری شما عملا به یک کارشناس فنی دسترسی ندارید.

برون سپاری پشتیبانی فنی: برون‌سپاری خدمات پشتیبانی، یک گزینه جذاب برای شرکت‌های میزبانی است تا بتوانند در منابع صرفه‌جویی کنند و خدمات پشتیبانی را به نیروهایی خارج از شرکت خود واگذار کنند.
استفاده از این روش باعث می‌شود، سرعت و عملکرد خدمات پشتیبانی بسیار پایین باشد. از طرفی کاربران اطلاعات خود را در اختیار کسانی قرار می‌دهند که عضو رسمی شرکت ارائه کننده خدمات نیستند و تعهدات آن را ندارند.

تعداد کارشناسان کم و ناکافی: مشکل رایج دیگر عدم دارا بودن کارشناسان کافی است. این مورد باعث می‌شود شما ساعتها منتظر پاسخ بمانید و با این اوصاف رفع مشکلات سطحی و ساده ممکن است ساعت‌ها و یا روزها به طول بیانجامد. این مورد انتظارهای طولانی در گفتگوی زنده و تماسهای تلفنی را نیز شامل می‌شود.

 

پشتیبانی ۲۴ ساعته

 

در هنگام خرید هاست، حتما از نحوه ارائه خدمات پشتیبانی اطلاعات لازم را کسب کنید.

سوالات متداول

مجموعه انتظاراتی است که برای ارزیابی عملکرد خدمات پشتیبانی تدوین شده است. هدف از تدوین این استانداردها، افزایش رضایتمندی مشتری و کیفیت عملکرد خدمات پشتیبانی است.
اولین پاسخ - پشتیبانی کاملا رایگان و بدون محدودیت - میزان زمان قرار گیری در صف - استانداردهای دسترسی - استاندارد صمیمیت - امکان امتیازدهی به خدمات پشتیبانی - وجود دانش‌نامه و وب‌بلاگ
ادعای خدمات ۲۴ ساعته - پشتیبانی فنی در دسترس نیست - برون سپاری پشتیبانی فنی - تعداد کارشناسان کم و ناکافی

با کارت بانکی باشگاه ایران هاست پولتان به حسابتان باز می گردد.

همین حالا رایگان عضو شوید

نیما حسن زاده

در IT قله های زیادی هست که هنوز فتح نشده اند . . . | مدیر سرور ایران هاست ، کارشناس ارشد مدیریت فناری اطلاعات، کارشناس مهندسی فناوری اطلاعات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا