وردپرس (wordpress)

رایج ترین اشتباهات طراحی وب سایت ، برنامه نویسی و سئو

خطا و اشتباهات طراحی وب سایت و کد نویسی امری اجتناب ناپذیر است که ممکن است هر طراح وبسایتی آن را انجام دهد. در زیر به بعضی از این اشتباهات در ۳ قسمت اشتباهات کدنویسی، اشتباهات طراحی و اشتباهات سئو اشاره شده است.

فهرست این مقاله ( با کلیک روی هر عنوان به آن قسمت منتقل می شوید) پنهان

اشتباهات برنامه نویسی

اشتباهاتی که باعث اضافه مصرف وبسایت می شوند عبارتند از:

اشتباهات برنامه نویسی

۱- مشکلات افزونه ها و قالب ها

افزونه ها و قالب ها واقعا عالی هستند. آن ها میتوانند به شما کمک کنند که هر چیزی را به وبسایت خود اضافه نمایید، بدون اینکه یک برنامه نویس استخدام کنید و یا خودتان کدنویسی را انجام دهید. ولی زمانی که شما از کدهای ضعیف و آسیب پذیر استفاده کنید، این میتواند برای وبسایت شما مشکل ساز باشد.

مشکلات افزونه ها و قالب ها

حتی زمانی که شما زمان داشته باشید که همه آن ها را بررسی کنید ، نصب کنید و آن ها را پاک کنید، همه این موارد میتواند مشکل ساز باشد، چون هم زمان شما هدر میرود و هم پهنای باند وبسایت زیاد مصرف میشود.

برای حل این مشکلات، موارد زیر را انجام دهید.

۲- فقط از پلاگین های استفاده نمایید که لازم دارید.

اگر شما افزونه ها و یا قالب هایی دارید که بر روی وبسایت نصب شده است که فقط تست شوند و شما از آن ها راضی نبوده اید، از دست آن ها خلاص شوید. در صورتی که احساس میکنید که شاید زمانی لازم شوند، میتوانید که فایل زیپ آن را در جایی نگهدارید کنید.

نکته: توجه داشیته باشید در صورتی که افزونه و یا قالبی را پاک میکنید، ابتدا فایل readme آن را مطالعه کنید. بعضی از آن ها برای پاک شدن، روال های خاص خود را دارند.

۳- فقط از قالب و افزونه هایی استفاده کنید که از آدرس های معتبر و قابل اطمینان با کدهای تمیز و بهینه استفاده میکنند.

تعداد زیادی افزونه و قالب وجود دارد که هیچ گونه ارزشی ندارند. آن ها توسط یک شخص آماتور و یا شلخته توسعه داده شده اند. آن ها حتی هیچ گونه پشتیبانی نداردن و آپدیت نمی شوند و با ورژن های جدید وردپرس همگام سازی نمی شوند. هچنین بعصی از آن ها برای سوء استفاده و هدف های مخرب ساخته شده اند.

۴- افزونه هایی که منابع زیادی مصرف میکنند را بیابید.

با ابزاری که در برای تست سرعت وبسایت استفاده میکنید، شما میتوانید افزونه هایی که استفاده زیاد دارند را شناسایی کنید. وبسایت خود را با این افزونه ها و بدون آن ها تست نمایید.  در صورتی که با غیر فعال کردن افزونه ای، سرعت لود بالا رفت، در این صورت شما یک افزونه مشکل دار پیدا کرده اید. در صورتی که میتوانید برای آن جایگزینی برای آن پیدا کنید، آن راپاک کرده وجایگزین را نصب نمایید.

همچنین برای این مورد یک افزونه وجود دارد که میتوانید با آن افزونه های ضعیف را شناسایی کنید : Query Monitor.

۵- اسکریپت های ناکارآمد با کد نویسی اشتباه داشته باشید

کد کامپیوتر یک مجموعه از دستورالعمل های ماشین است که  به ترتیب به منظور دریافت نتایج یکسان مورد انتظار دوباره و دوباره اجرا می شود. به طور کلی برای میزبانی وب، مجموعه ای از دستورالعمل ها در یک زبان برنامه نویسی مانند PHP وجود دارد. اگر اسکریپت ها در وب سایت شما به طور موثر  و سفارشی کد گذاری شده باشند، معمولا باید زمان اجرای زیر یک ثانیه داشته باشند.

به شما پیشنهاد می شود برای کسب اطلاعات در حوزه تکنیک کد نویسی و کد نویسی چیست مقاله ما را مطالعه نمایید.

رفتار همه ی وب سایت ها ، از لحاظ استفاده از حافظه یکسان نیست، همانند  بعضی از اسکریپت ها که  دارای بهینه سازی ها و افزونه هایی در داخل خود هستند مثل امکان کش کردن در جوملا. بسته به سطح ترافیکی که سایت شما دریافت می کند، حتی یک افزونه یا اسکریپت فعال که استفاده شدیدی از منابع دارد یا از لحاظ کد نویسی ضعیف است، نیز می توان فشار زیادی را به منابع سرور وارد کند.

بنابراین بهتر است تعداد  ماژول ها ، افزونه ها و پلاگین هایی که استفاده می کنید را محدود کنید و آنهایی که دیگر فعال نیستند را  حذف کنید. یک اسکریپت / پلاگین / ماژول قدیمی و به روز نشده اغلب به مشکل سوء استفاده از منابع دامن می زند، بنابراین تمام اسکریپت های نصب شده از جمله هر گونه افزودنی های شخص ثالث باید به روز شود. توسعه دهندگان نیز باید به طور مداوم اسکریپت های خود را بهبود بخشیده و حفره های امنیتی آن  را به منظور افزایش کارایی پاکسازی کنند.

با وجود این اقدامات، اگر مشکلات مربوط به استفاده از منابع همچنان ادامه یابد، اسکریپت مشکوک باید جدا شود و با روش های  تنظیم مجدد، غیرفعال کردن یا جایگزینی آن با یک اسکریپت کارا، مشکل برطرف گردد. پیاده سازی کل صفحات به زبان PHP در محیط های XAMPP، WAMP و EasyPHP می تواند اسکریپت های خاص و یا توابع جداگانه ای که عمده زمان مصرف را به خود اختصاص می دهند، نمایش می دهد. ممکن است با استفاده از پلاگین P3 Profiler، افزونه ی مشکل زا را شناسایی کرده و با جایگزینی بهتر، مسئله حل شود.

۶- وب سایت شما هک شده باشد

یک وب سایت هک شده، به علت فعالیت های چندگانه ی خودکار و اضافه ای که عموما در هر بار تلاش برای بارگذاری صفحه مجبور است انجام دهد، اغلب به استفاده  غیر معمول از منابع در اکانت شما و اعمال بار اضافه بر روی  CPU منجر می شود. هدف اغلب کاربران خرابکاری که سعی در هک کردن وب سایت شما دارند این است که  کاربران را به یک سایت خطرناک هدایت کنند یا از وب سایت شما برای ارسال هرزنامه استفاده کنند.

وب سایت شما هک شده باشد

علاوه بر استفاده از رمز عبور ایمن و بروز نگه داشتن تمام نرم افزارها، شما باید یک پلاگین، مانند Sucuri، برای اسکن سایت خود و هشدار  احتمال هک شدن، نصب کنید.کار منطقی و عاقلانه این است که  یک نسخه پشتیبان کامل از اکانت خود مربوط به ۳۰ روز گذشته، برای محافظت از سایت خود ذخیره داشته باشید، تا در صورت بروز مشکل به راحتی بتوانید با استفاده از آن وب سایت خود را به نسخه قبل از هک شدن برگردانید. اگر وبسایت شما هک شده باشد، باید توسط یک متخصص، به صورت دستی بررسی شود، ممکن است آن فرد مجبور به پاکسازی کد htaccess یا حمله تزریق کد شود تا هکرها را از منحرف کردن ترافیک وب سایت شما به سمت وب سایت دیگر متوقف کند.

۷- چندین وب سایت ورد پرس بر روی یک وبسایت داشته باشید

اکثر سیستم های مدیریت محتوای پویا، مانند وردپرس، از یک پایگاه داده یا دیتابیس برای ذخیره اطلاعات استفاده می کنند، به طوری که هر بار که یک بازدید کننده به سایت می آید، اسکریپت های PHP با پایگاه داده تعامل برقرار می کنند تا این اطلاعات را برای ارسال  به مرورگر فراخوانی کنند . در فضای هاست اشتراکی، اگر سایت شما ترافیک مناسبی را به دست آورد، استفاده از سیستم پیش فرض کنونی وردپرس جهت بازسازی یک صفحه HTML یکسان به ازای هر درخواست بازدید کننده بسیار ناکارآمد خواهد بود.

اگر کاربران وب سایت ورد پرس شما در سطح پیشرفته هستند ، توصیه می شود از پلاگین ذخیره سازی، مانند W3 Total Cache استفاده کنید. و برای کاربران مبتدی وردپرس، پلاگین WP Super Cache  را در نظر بگیرید  و با این کار، بار روی منابع سرور را تا ۹۰٪ کاهش دهید. اگر چندین وب سایت وردپرس در یک سرور اشتراکی دارید، جهت اجرای کارآمد وب سایت تحت یک اکانت میزبانی اشتراکی، نیاز به RAM و CPU بیشتری خواهید داشت.  بنابراین به فکر تهیه فضای هاست اضافه برای برخی از بلاگ های خود باشید.

به شما پیشنهاد می شود مقاله ما را برای کسب اطلاعات در حوزه مهمترین شروع یادگیری برنامه نویسی مطالعه نمایید.

۸- حجم زیاد ترافیک وب

ترافیک به هر یک از دلایل زیر می تواند رخ دهد:

هنگامی که ربات های خودکار سایت شما را ردیابی می کنند.

هنگامی که وب سایت شما در بخش نظرات، اسپم داشته باشد.

هنگامی که فعالیت های مخرب دیگری  در حال انجام باشد.

هنگامی که در مدت کوتاهی کل ترافیک اختصاص داده شده به وبسایت  استفاده شود.

اگر وبسایت شما محبوب باشد، ممکن است  مرتبا با  مصرف CPU بالا مواجه شوید  و  احتمالا باید به ارتقاء دادن اکانت یکی از مشتری ها از یک هاست اشتراکی به یک سرور اختصاصی اقدام کنید.  اگر تنها یک بار یک افزایش بار غیر منتظره ترافیک در سایت شما  رخ دهد، سرور میزبان شما  نیاز به منابع سیستمی  بیشتری برای رسیدگی به چنین حجم زیادی از ترافیک را دارد.

حجم زیاد ترافیک وب

یک وب سایت کاملا ایستا با تنها فایلهای HTML و تصاویر در استفاده از منابع مشترک سرور بسیار سبکتر از وب سایت های  پویای مبتنی بر جوملا، دروپال و یا وردپرس است. هنگامی که ترافیک وب شما افزایش می یابد، درخواست های وب سایت جدید نیاز به منابع سرور را افزایش می دهند. در این گونه مواقع شما این حق انتخاب را دارید که  اکانت خود را به(VPS سرور شخصی مجازی) یا سرور اختصاصی ارتقا دهید، تا بتوانید به منابع بیشتری دسترسی پیدا کنید.

رایج ترین روش ها برای بهینه سازی وب سایت شما هنگام داشتن  حجم بیشتری از ترافیک، استفاده از حافظه پنهان ( کش صفحه و کش مرورگر) برای کاهش اتصالات پایگاه داده تکراری و محدود کردن محتوای پویا مانند پلاگین ها و ماژول ها است

۹- باز کردن فایل ها و یا ارتباط های دیتابیس

وبسایت شما باید زمانی که فایلی و یا ارتباطی با دیتابیس برقرار میکند، بلافاصله که کار تمام شد، آن را ببندد. در غیر اینصورت این خود یک پروسه را اجرا میکند که بسته نمی شود و لود وبسایت را بالا برده و چه بسا باعث اضافه مصرف شود.

۱۰- دستورات اشتباه به دیتابیس

زمانی که شما یک کوئری را در دیتا بیس اجرا می کنید، باید به بهینه ترین صورت این کار را انجام دهید.

در صورتی که شما قسمتی از یک جدول را میخواهید، بهتر است که این کار را در کوئری انجام دهید تا اینکه همه دیتابیس و یا جدول را فراخوانی کنید و در کدنویسی وبسایت آن را پیدا کرده و انتخاب کنید.

اشتباهات طراحی وب سایت

اشتباهاتی که باعث کندی وبسایت می شوند عبارتند از:

اشتباهات طراحی وب سایت

 

۱- از افزونه های کش استفاده کنید.

افزونه ی کش، به شما کمک میکند که محتویاتی که قبلا دانلود شده اند، سریع تر لود شوند.

با این کار، بیشتر محتوای وبسایت که لازم نیست تغییر پیدا کنند، بر روی مرورگر ها ذخیره میشود. به این صورت سرعت لود وبسایت بالا میرود و لود سرور پایین می آید.

افزونه های کش مشهور برای وردپرس به شرح زیر میباشد.

 • W3 Total Cache
 • WP Super Cache
 • WP Rocket
 • Comet Cache
 • WP Fastest Cache

۲- استفاده از یک CDN

انجام این کار تقریبا به شما گارانتی میدهد که سرعت وبسایت شما بالا میرود،  این کار استفاده از Content delivery netwok ها یا CDN است. با استفاده از CDN ها، فایل های ایستا، مخصوصا فایل های چند رسانه ای از سرور های CDN ها لود میشوند، نه از سروری که شما برای آن پول میدهید. همچنین سرور های آن نیز به بازدید کنندگان وبسایت نزدیک تر است. (پیشنهاد می شود برای درک بهتر این موضوع مقاله سرویس cdn چیست را مطالعه نمایید)

به همین دلیل این مورد یک حالت برد-برد است. به همین دلیل استفاده از آن برای شما مفید خواهد بود. برای این کار شما میتوانید از این راهنما برای استفاده از Cludflare استفاده کنید.

همچنین CDN های دیگری نیز وجود دارند که در زیر به آن ها اشاره شده است:

 • MaxCDN
 • Amazon AWS
 • KeyCDN
 • WPPronto
 • CDN77
[irp posts=”۱۳۶۰۰″ name=”کد نویسی چیست + ۱۰ تکنیک کد نویسی صحیح و مرتب”]

۳- عکس های وبسایت را فشرده کنید.

فشرده کردن عکس ها نقش مهمی در سرعت بالای وبسایت شما دارد، مخصوصا زمانی که شما تعداد بالایی از آن ها را دارید. همچنین امروزه که بالا بودن کیفیت عکس ها نیز یکی از انتظارات است.

متاسفانه امروزه بیشتر این نرم افزار ها و افزونه های مجانی به شما پیشنهاد این کار را میدهند ولی  به درستی این کار را انجام نمیدهند.

برای این کار شما باید از نرم افزار ها و افزونه های معتبر استفاده کنید که قبلا تست شده اند.

همچنین برای اینکار شما میتواندی از وبسایت Compressor.io استفاده کنید که عکس های شما رااز ۴۰ تا ۷۰  درصد فشرده میکند.

این وبسایت به صورت کاملا رایگان این کار را برای شما انجام میدهد و همچنین دیگر لازم نیست افزونه ها را به وبسایت خود اضافه نمایید و یا نرم افزاری دانلود کنید.شما به سادگی عکس خود را آپلود میکنید و به صورت زنده به شما نشان میدهد که چه اندازه از عمل فشرده کردن تمام شده است.

۴- Gravatar های نظر دهی را که باعث افزایش لود صفحه میشوند، از بین ببرید.

Gravatar ها خارع العاده هستند. آن ها به کاربران اجازه میدهند که شخصیت خود را نشان دهند. اما یک مشکل در استفاده از آن ها وجو دارد. هر نظری که داده میشود، یک درخواست به عنوان Gravatar به سمت سرور ارسال میکند. پس اگر شما نظر های زیادی داشته باشید،درخواست های زیادی ارسال و دوباره دریافت میشوند که با مورد، سرعت لود سرور و وبسایت شما پایین می آید. شما میتوانید آن را با افزونه FV Gravatar Cache از بین ببرید.

این افزونه عکس ها را به صورت لوکال ذخیره مینماید، که در این صورت سرعت لود وبسایت را با نظر های زیاد، بیشتر میکند.

۵- عملکرد سرور پایین باشد

وبسایت شما از سرور شما لود می شود. در صورتی که سرور پاسخگویی مناسب نداشته باشد و یا مشکل داشته باشد، سرعت لود وبسایت نیز پایین می آید

۶- مکان سرور

مکان سرور رابطه مستقیم با سرعت لود وبسیت دارد. در صورتی که فاصله سرور شما از مکان بازدیدکنندگان زیاد باشد، سرعت لود نیز بالا میرود. برای این مورد، حتما سرور هایی  را انتخاب کنید که نزدیک به کشور بازدید کنندگان وبسایت است.

۷- کدنویسی اشتباه

استفاده نکردن از قالب های کدنویسی MVC و داشتن کدهای شلخته و درهم برهم، سرعت وبسایت را پایین می آورد.

همچنین این مورد در رمانی که مشکلی وجود داشته باشد نیز برای شما مشکل ساز شده و پیدا کردن دلیل آن خیلی سخت میشود.

این مورد باعث میشود که کدهای وبسایت شما زیاد شود و اجرای کدهای بیشتر بر روی سرور به معنی کند شدن وبسایت ومشکلات بعدی است.

پس برای طراحی درست، از متد های درست استفاده کنید.

۸- درخواست های زیاد فایل ها

سرور شما فقط تعداد محدودی از درخواست ها را میتواند پاسخگو باشد. شما در صورتی که در وبسایت خود درخواست های زیادی داشته باشید و فایل های زیادی را برای ان فراخوانی کنید، سرعت لود پایین می آید و چه بسا وبسایت با ارور مواجه شود.

در نظر داشته باشید که وبسایت شما ۵۰ فایل را درخواست کند. در صورتی که ۱۰۰ نفر همزمان از وبسایت شما بازدید کنند، ۵۰۰۰ درخواست در یک ثانیه به سوی سرور شما روانه میشود. در صورتی که منابع محدود باشد و بر روی سرور های اشتراکی باشید، قطعا وبسایت شما به مشکل بر میخورد.

۹- عکس ها و رسانه های بزرگ

وبسایت شما در صورتی که از عکس ها و فایل های چند رسانه ای بزرگ برخوردار باشد، سرعت وبسایت شما پایین می آید. زیرا که برای لود کامل وبسایت، باید همه این فایل ها برای کاربر آپلود شود و این کارایی سرور و سرعت وبسایت را پایین می آورد.

شما باید تا حدی که میتوانید از عکس های کمتری استفاده کنید و همچنین آن ها را بهینه کنید.به شما پیشنهاد می شود مقاله بلاگ ایران هاست در رابطه با بهینه سازی عکس وب سایت را نیز مطالعه فرمایید.

 

۱۰- استفاده از درخواست های زیاد به وبسایت های دیگر

وبسایت شما در صورتی که درخواست های زیادی به وبسایت های دیگر داشته باشد، همه این درخواست ها برای لود شدن باید دریافت شوند، در صورتیکه حجم آن ها بالا باشد، و یا سرور هایدیگر پاسخ گو نباشند و یا دیر پاسخ دهند، برای وبسایت شما نیز مسکل پیش می آید و سرعت لود وبسایت پایین می آید.

شما باید این مورد را در نظر داشته باشید و javascript ها و در خواست ها را به حداقل برسانید.

در آخر برای اینکه سرعت وبسایت خود را بررسی کنید و یا مشلاتی که باعث دیر لود شدن وبسایت شما می شوند و همچنین مشاهده گراف لود فایل ها، از وبسایت های زیر استفاده کنید.

 • gtmetrix.com
 • tools.pingdom.com
 • webpagetest.org

اشتباهات سئو

اشتباهاتی که باعث تضعیف سئو می شوند عبارتند از:

اشتباهات سئو

 

همه وبسایت ها باید به نحوی طراحی شوند که هم برای کاربر ها و هم برای موتور های جستجو بهینه باشند.

۱- فاقد تگ های H1 (مخصوصا در صفحه اصلی)

در نظر بگیرید که وارد یک وبسایت با بک گراند خوب می شوید، فونتهای عالی، و یک ترکیب رنگ دلنشین. این وبسایت برای گشت و گذار وبسایت خوبی میباشد.

ولی زمانی که هیچ کس آن را در موتور های جستجو پیدا نکند، چه فایده ای دارد؟

تگ های H1 از اولین المان هایی هستند که موتورهای جستجو به آن نگاه میکنند که صفحه مورد نظر در مورد چه موضوعی نوشته شده است.

heading tag

داشتن این تگ، و به همراه داشتن  کلمه اصلی وبسایت در آن، شانس شما را در بالا بردن رنک وبسایت بالا میبرد.

برای اینکه به یک طراح و یا دارنده وبسایت اعلام کنید که چرا یک وبسایت به نیاز دارد تگ H1 داشته باشد، به آن تست ۵ ثانیه را اعلام نمایید. برای این کار، یک کاربر را انتخاب کنید و وبسایت را به آن نشان دهید، در صورتی که زیر ۵ ثانیه متوجه شد که موضوع وبسایت چه چیزی است، وبسایت شما به خوبی برای کاربر طراحی شده است.

۲- عکس ها و فایل های رسانه ای بزرگ

عکس های قشنگ و عالی، وبسایت شما را شگفت انگیز میکند. ولی شما باید توجه داشته باشید که سایز عکس ها زیاد بزرگ نباشد.

عکس های بزرگ و ویدیو های سنگین، باعث پایین آمدن سرعت وبسایت شما میشود که این مورد نیز باعث پایین آمدن رتبه بندی وبسایت شما میشود.

چه گونه میتوان فهمید که محتویات وبسایت بزرگ و حجیم هستند؟

با یک جستجوی سریع، شما میتوانید از تست سرعت وبسایت گوگل آن را بررسی کنید که به شما اعلام میکند که گوگل چه عکس های از وبسایت شما را بزرگ و حجیم میداند.

این تست به شما نشان میدهد که وبسایت شما میتواند تا ۷۰درصد بهینه شود.

زمانی که شما عکس ها را شناسایی کردید، میتوانید سایز آن ها را تغییر داده ویا آن ها را فشرده نمایید و بار دیگر بر روی وبسایت آپلود کنید.

۳- پاپ آپ ها

به تازگی گوگل به وب سایت ها هشدار داد تا از استفاده از میانبرهای مزاحم و پاپ آپ ها جلوگیری کند.

کاربری مناسب، به خصوص در نرم افزار های موبایل، برای گوگل خیلی مهم میباشد. زمانی که پاپ آپ ها قبل اینکه کاربر به متن اصلی دست پیدا کند، مشاهد شوند تاثیرات منفی بر روی وبسایت و سئو آن دارد.

۴- متن در عکس

به طور شگفت انگیزی،این مشکل خیلی گسترده میباشد. افراد به جای اینکه یک عکس بگذارند و یک لایه متن بر روی آن بنویسند، متن را در داخل عکس مینویسند.

این چرا بد است؟

در ابتدا، موتور های جستجو نمیتوانند عکس ها را مانند مردم مشاهده کنند. همچنین آن ا نمیتوانند متن های داخل عکس ها را بخوانند. همچنین چنین سناریویی در کل شامل متن نمیباشد.

همچنین دلیل دیگر این است که این مورد در موبایل ها واکنشی نمیباشد و با کوچک شدن تصویر جای آن تغییر نمیکند.

۵- اسکرول نامحدود

تکنیک محبوب طراحی وبسایت میتواند ضربه سنگینی به سئو وبسایت شما وارد کند.

اسکرول نامحدود محتوای بیشتری را برای کاربر تا زمانی که به انتهای صفحه برسد، بارگیری میکند.

اما اگر صفحه بندی شما درست نباشد، موتور های جستجو نمیتوانند وبسایت شما را بررسی کنند.

خبر خوب این است که در صورتی که میخواهید صفحه اسکرول وبسایت نامحدود بسازید،  باید از این راهنمای google webmaster blog استفاده نمایید و نیازی نیست که بین طراحی و سئو یکیک را انتخاب کنید.

۶- محتوای سطحی

محتوای سطحیصفحات محصولات و سرویس ها مهمترین صفحات بر روی وبسایت شما هستند.

به همان اندازه که وبسایت شما، رتبه بندی بالاتری از کلمه های اصلی میگیرد، به همان اندازه نیز کسب و کار شما بهتر میشود. این یک مورد ساده است.

بعصی از مواردی که با محتوای نامناسب و سطحی مربوط میباشد :

نداشتن صفحه سرویس ها/محصولات بر روی وبسایت یکی از آن ها است. با نداشتن و یا از بین بردن این صفخات بر روی وبسایت، شما خود را در موقعیتی قرار میدهید  که رتبه بندی وبسایت شما با کلید های اصلی وبسایت، بالا نمیرود.

همچنین داشتن یک صفحه که محصولات و سرویس های متفاوتی در آن باشد، بهترین تمرین سئو این است که شما در هر صفحه یک کلمه اصلی داشته باشید. این مورد برای موتور های جستجو خیلی بهتر است و به خوبی میتوانند ببینند که هر صفحه در چه موردی است. ولی زمانی که کلمات کلیدی زیادی باشد، این مورد گیج کننده خواهد بود و رتبه وبسات شما پایین می آید.

به شما پیشنهاد می شود برای کسب اطلاعات بیشتر در حوزه تست عملکرد وب سایت مقاله ما را مطالعه نمایید.

 

اشکان نصیری

مدیر سرور در ایران هاست با +۵ سال سابقه در صنعت میزبانی وب و کارشناسی ارشد MBA

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا