افزایش بازدید و رتبه

اعتماد , اعتبار و ارتباط _ تشریح سه استراتژی موثر درSEO :

اعتماد , اعتبار و ارتباط _ تشریح سه استراتژی موثر درSEO :

گوگل نسبت به نسخه اصلی و قدیمی ۱۹۹۳ , بسیار تغییر کرده است.مدیر اجرایی سابق گوگل , اریک اسکمیدت , یکبار اعلام کرد که گوگل برای تعیین جایگاه سایت ها در رتبه های بالاتر نتایج به بیش از ۲۰۰ عامل توجه می کندامروزه گوگل دارای بیش از ۲۰۰ عامل تعیین کننده است.گوگل به سنجش و ارزیابی تعداد لینک های نشانگر به سایت , میزان موثق بودن و معتبر بودن لینک ها, تعداد تذکرهای اجتماعی مربوط به یک برند, میزان ارتباط صفحه, سال های فعالیت سایت, میزان سرعت بارگذاری سایت و غیره در سایت ها می پردازد.آیا این موضوع به معنای غیر ممکن بودن و دشواری برای کسب رتبه برتر در گوگل است؟اما باید پاسخ دهیم خیر.

 

 

در حقیقت می توان از این مزیت نهایت استفاده را داشت.با وجود پیچیدگی الگوریتم گوگل اما لازم نیست برای درک چگونگی کارکرد آن یک دانشمند طراح موشک بود.در واقع این الگوریتم می تواند با یاد آوری سه اصل بسیار ساده شود.با استفاده از این سه اصل می توان نتیجه گیری کرد چرا یک سایت در مقایسه با دیگری در رتبه بالاتری قرار گرفته است و یا می توان فهمید چه کاری باید انجام شود تا سایت در رتبه بالاتری نسبت به رقیب قرار بگیرد. این اصول خلاصه ای از نقاط تمرکز کنونی گوگل و موثرترین استراتژی های مورد استفاده متخصصین سئو برای کسب مزیت در رسیدن به رتبه بالاتر است. این سه اصل اساسی عبارتند از : اعتماد, اعتبار و ارتباط

۱.اعتماد در چندین سال گذشته این اصل در مرکز تغییرات و به روزرسانی های مهم گوگل قرار گرفته است. گوگل در صدد است تا با حذف سایت های با کیفیت پایین و غیرقابل اعتماد ازنتایج جستجو سایت های با کیفیت بالا و معتبر را در رتبه بندی برتر قرار دهد. در صورتیکه یک سایت دارای محتوایی با کیفیت و بک لینک هایی از منابع قابل اطمینان باشد به احتمال زیاد به عنوان یک سایت قابل اعتماد در نظر گرفته شده و در نتایج جستجو به آن رتبه بالاتری اختصاص می یابد.

 

۲. اعتبار اصل اعتبار که قبلا محبوب ترین استراتژی سئو در نظر گرفته می شد به عنوان موثرترین استراتژی سئو شناخته می شود, اکنون بهترین کاربرد آن در کنار دو اصل دیگراست . اعتبار نقطه قوت کلی سایت در بازار است. اعتبار تقریبا یک بازی با اعداد است برای مثال درصورتیکه سایتی دارای هزاران دنبال کننده و بک لینک از رسانه های اجتماعی باشد و رقبای آن تنها از نیمی از آن برخوردار باشند این احتمال وجود دارد که رتبه بالاتری به این سایت اختصاص یابد.

 

۳. ارتباط گوگل با بررسی ارتباط مفهومی یک سایت و رتبه بندی بالاتر سایت های مرتبط را تشویق می کند. این کار تا حدی موجب برابری شرایط می شود و احتمالا توضیحی برای بالاتر قرار گرفتن یک سایت محلی در مقایسه با مقاله ای از ویکیپدیا است. برای ایجاد مزیت در زمینه ی اشاره گوگل به ارتباط سایت مورد نظر با بازار آن محتوای سایت را با مطالب مرتبط پرکنید و از تکنیک های سئو داخلی نمایید همچنین میتوانید با تمرکز برایجاد تعداد لینک های محدود از سوی سایت های مرتبط در رتبه بالاتری قرار بگیرید. افزایش چنین ارتباطی به عنوان یک استراتژی موثر تلقی شده و می تواند در فضاهای رقابتی منجر به رتبه بندی بالاتری شود.

اشکان نصیری

مدیر سرور در ایران هاست با +۵ سال سابقه در صنعت میزبانی وب و کارشناسی ارشد MBA

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا