دامنه

چگونه برای نام دامنه خود، یک پسوند انتخاب کنم؟

اگر نام مناسب و جذابی برای دامنه خود انتخاب کرده‌اید، حالا نوبت انتخاب و ثبت دامنه با پسوند مناسب است. حتما ” دات کام” اولین پسوندی است که به ذهنتان می‌رسد؟! اما کمی صبر کنید و با دیگر پسوندهای دامنه نیز، آشنا شوید.

همه‌ی مردم ابتدا در مورد پسوند .com فکر می‌کنند اگر نام دامنه‌ی مورد نظرتان با پسوند .com آزاد می‌باشد آن را به ثبت برسانید.

به دلیل عالی‌ بودن؛ قابل قبول بودن و عامه پسند بودن این پسوند، اکثر نام‌های موجود این پسوند به ثبت رسیده‌اند و به سختی می‌توان دامنه‌ای با این پسوند و با نام مورد نظر یافت. شما می‌توانید نام دامنه‌تان را با پسوند دیگری ثبت کنید و یک دامین با پسوند .com را هم، که آزاد است به ثبت برسانید و به دامنه‌ی اصلی خود، متصل کنید. این تکنیک سبب می‌شود تا ترافیک وب سایت شما افزایش یابد.

اگر نتوانستید با پسوند .com دامنه‌ای را به ثبت برسانید، پسوندهای دیگری نیز وجود دارند. البته بعضی از پسوندها ممکن است برای وب‌سایت شما مناسب‌تر باشند. در زیر توضیحاتی جهت شناخت بیشتر این پسوندها آمده است.

پسوندهای .com,.net,.org, .info, .Biz پسوندهای متداول‌تری هستند و سبب می‌شوند تا ترافیک وب سایت شما افزایش یابد.

پسوند دامنه

.org, .net, .com

در سال ۱۹۸۵ فقط ۶ پسوند موجود بود که ۳ تای آنها .org, .net, .com بودند هر چند با گذشت زمان .com بسیار مشهورتر از .org, .net شد.

دقت داشته باشید که اگر می‌خواهید دامنه‌ای با پسوند .org ثبت کنید؛ .org مخفف نام organization (سازمان) است. بهتر است چنانچه سایت شما مربوط به یک سازمان نیست از این پسوند استفاده ننمایید برای مثال چنانچه می خواهید دامنه ای برای یک فروشگاه ثبت کنید و از پسوند .org استفاده نمایید این پسوند سبب گمراهی کاربرانتان می گردد.

.name , .info, .Biz

طولی نکشید که از پسوندهای .org, .net, .com استقبال شد و مردم دامنه‌های خود را با این پسوندها به ثبت رساندند و اکثر نامهای رایج و مناسب این پسوند ها ثبت شدند. بنابراین شرکت‌های اینترنتی ۳ پسوند .biz ، .info ، .name را اضافه کردند.

.Biz

مخفف business (تجارت) است و می‌تواند توسط هر شخصی به ثبت برسد امّا اصولاً مناسب وب‌سایت‌هایی است که در ارتباط با تجارت می باشند.

دامنه آغاز راه دیجیتالی شدن کسب و کار

همین حالا دامنه خود را ثبت کنید

.info

مخفف information (اطلاعات) است و جهت استفاده در وب سایت های اطلاع رسانی مناسب است.

.name

یک پسوند بسیار عالی برای وب‌سایت‌های شخصی است.

.ws

این پسوند اینترنتی که در واقع مخفف «ساموآی غربی» است، اکثراً به عنوان مخفف «Web Site» عرضه می‌گردد‌ و بسیاری از وب‌سایت‌ها با این پسوند، هیچ‌گونه ارتباطی با ساموآ ندارند.

.mobi

mobi. دامنه اینترنتی مرتبط با موبایل mobile و دستگاه‌های همراه می‌باشد، و برای دسترسی به اینترنت به وسیله‌ی این دستگاه‌ها راه اندازی شده‌است.

پسوند های کشوری (Country code Top-level Domain)

دامنه کشوری Country code domain

پسوند‌های کشوری جهت نمایش وب سایت‌های شخصی و سازمانی داخل کشورها ارائه شده است امروزه ۲۰۰ پسوند کشوری جهت ثبت دامنه‌ها وجود دارد این پسوند ها جهت تجارت‌هایی که در داخل کشورها انجام می شود و یا جهت دامنه های جانشین (Domain Aliased) برای وب سایت‌هایی که مربوط به شرکت‌های چند ملیتی می‌باشند بسیار مناسب است. برای مثال در کشور ما ایران دامنه ی .IR به عنوان دامنه داخلی استفاده می شود.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (هیچ نظری ثبت نشده است)
Loading...

با کارت بانکی باشگاه ایران هاست پولتان به حسابتان باز می گردد.

همین حالا رایگان عضو شوید
برچسب ها

مدیر بلاگ

مشخصات مدیر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن