عمومی

بازاریابی از طریق ایمیل

بازاریابی از طریق ارسال ایمیل یکی از راه های موثر و ثابت شده درتجارت آنلاین و جذب مشتری می باشد. اما در بازاریابی از طریق ایمیل، چالش عظیمی مربوط به …

راه های زیادی برای کسب درآمد از تجارت الکترونیک و اینترنتی وجود دارد که یکی از آن ها راه اندازی یک وب سایت می باشد. بسیاری از کمپانی ها و حتی افراد حقیقی به دلیل وجود فرصت های شغلی و بازار وسیع اینترنت، اخیرا آغاز به ارایه محصولات یا خدمات خود با سرمایه گذاری کم و به صورت آنلاین نموده اند. بازاریابی از طریق ارسال ایمیل نیز یکی از راه های موثر و ثابت شده درتجارت آنلاین و جذب مشتری می باشد. اما در بازاریابی از طریق ایمیل، چالش عظیمی مربوط به تهیه لیست مناسب مخاطبین برای برخورداری از بازدهی مناسب وجود دارد.

در حال حاضر بازاریابی ایمیلی با وجود تمام سادگی، پیچیدگی هایی مختص به خود را مخصوصا برای افراد ناآشنا در این زمینه شامل می شود. همواره تکنیک های خاصی وجود دارد که به شما کمک می کند تا اعضای بیشتری را برای ارسال ایمیل های خود جذب نمایید، و همچنین راهکارهای مهمتری نیز برای نگاه داشتن اعضا و کاهش اعضای ازدست رفته قابل بکارگیری می باشند. در مجموع توصیه می کنیم، اگر دارای تدبیر و برنامه خاصی برای بازاریابی ایمیلی خود نیستید، وارد این زمینه تبلیغاتی نشوید. شما می توانید کار خود را با تهیه یک قالب ایمیل مناسب، جذاب، مختصر و قابل درک برای همه آغاز نمایید.

یک متن عالی برای معرفی محصول و یا خدمات خود تهیه نمایید. این متن باید تا جای ممکن کوتاه بوده و مستقیما به نکته اصلی اشاره کند. از نوشتن پاراگراف های طولانی برای توضیحات اضافه به شدت خودداری نمایید، زیرا کاربران به سرعت متن شما را خسته کننده شمرده و علاقه خود را برای خواندن تمام آن از دست خواهند داد. همچنین باید یک موضوع کوتاه و جذاب برای ایمیل خود تهیه نمایید تا این موضوع بتواند ذهن کنجکاو خواننده را تحریک کند تا او تمامی متن ایمیل شما را با اشتیاق بخواند.

یکی از تکنیک های موجود برای جذب اعضای بیشتر برای ارسال ایمیل ها، برقراری رابطه ی مناسب با افراد می باشد. اکثر اعضای ایمیل های تبلیغاتی گمان می کنند که تمامی ایمیل های تبلیغاتی و بازاریابی توسط ماشین ها و روبات های اینترنتی ایجاد می شود و تمامی متن ایمیل به طور خودکار نوشته و ارسال می گردد. با تبادل نظر در بخش کوچکی از ایمیل ها و استفاده از قالبی خارج از روال همیشگی، موجب شوید تا خوانندگان بفهمند که یک فرد آگاه و  هوشمند ایمیل ها را نوشته و آماده صرف وقت خود برای پاسخگویی به سوالات آن هاست.

یکی دیگر از نکات مهم برای راضی نگه داشتن مشتریان ارزش نهادن به نظرات آن هاست و این امر همیشه باید با آگاهی آن ها انجام شود. اجازه دهید تا خوانندگان ایمیل ها بدانند که شما برای نظرات و پیشنهادات آن ها ارزش قائل هستید. تمامی ایمیل های ارسالی به خوانندگان نباید صرفا جهت معرفی یا تبلیغ محصولات یا خدمات باشند. شما می توانید هرچند وقت یکبار ایمیل هایی را صرفا جهت درخواست ارسال پیشنهادات و نظرات کاربران، برایشان ارسال نمایید. این یکی از راه های مناسب برای فهمیدن احساس و نظر مشتریان نسبت به کمپانی می باشد. با دریافت نظرات و انتقادات کاربران می توانید همچنین به نقاط قوت و ضعف مجموعه خود پی برده و برای تقویت و یا برطرف نمودن آن ها تلاش کنید.

پاسخ سریع به سوالات مشتریان نیز یکی دیگر از نکات کلیدی است که نشان می دهد مجموعه شما برای مشتریان خود ارزش قائل است. بنابراین اطمینان حاصل نمایید که پاسخ سوالات و یا پیشنهادات تمامی مشتریان در زمان قابل قبولی ارسال می شود.

منبع : http://www.awghost.com

با کارت بانکی باشگاه ایران هاست پولتان به حسابتان باز می گردد.

همین حالا رایگان عضو شوید

مدیر بلاگ

مشخصات مدیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا