افزایش بازدید و رتبه

۸ نکته طلایی در انتخاب کلمات کلیدی سئو که بایستی بدانید

تا کنون درگیر این مسئله بوده اید که بهترین کلمه کلیدی یا انتخاب کلمات کلیدی سئو برای بلاگ و وب سایت شما چگونه باید باشد؟کلمات کلیدی در سئو چیست؟چگونه کلمات کلیدی انتخاب کنیم؟

بسیاری از متخصصین SEO و تولید کنندگان محتوا در بهترین حالت بر روی دو بعد از ابعاد مهم کلمات کلیدی تمرکز می کنند.در این مقاله کلمات کلیدی چیست؟ و ۸ بعدراهنمای انتخاب کلمات کلیدی سئو را مطرح می کنیم.

keywords

متغیر های زیادی برای لیست کلمات کلیدی وجود دارد که به ما کمک می کنند چگونه کلمات کلیدی انتخاب کنیم و بتوانیم استراتژی کلمات کلیدی  مناسبی را برای انتخاب کلمات کلیدی سئو در نظر بگیریم که علاوه بر رعایت سئو داخلی سایت و خارجی بایستی به آن توجه کرد.

۱-ارزش اجتماعی

از زمانی که گوگل شبکه های اجتماعی را وارد الگوریتم رتبه بندی خود کرد، خیلی مهم است که ارزش کلمه کلیدی را در شبکه های اجتماعی بررسی کنیم، بدین منظور باید به سوالات زیر پاسخ دهیم :

 • آیا افراد محتوای شبیه به آنچه شما ایجاد کرده اید را در شبکه های اجتماعی به اشتراک می گذارند ؟
 • آیا آنها تمایلی دارند که در باره این موضوع در شبکه های اجتماعی صحبت کنند؟
 • آیا مطالب دیگری در مورد این موضوع غالبا در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته می شد؟

انتظار نمی رود که شما از تمامی موارد یاد شده برای بررسی کلمات کلیدی استفاده کنید چرا که پردازش وبررسی دقیق کلمات کلیدی زمان زیادی نیاز دارد. اما پیشنهاد می کنیم برای انتخاب کلمات کلیدی سئو بعدی تان حتما برخی از این متغیر ها را در تحلیل هایتان در نظر داشته باشید.

۲-انتخاب کلمات کلیدی برای سایت با توجه به ارزش تبدیل

زمانی که ارزش یک کلمه کلیدی را تعیین می کنید، علاوه بر آن باید به ارزش پتانسیل تبدیل آن نیز نگاهی بیاندازید. این متغیر یک نقطه اندازه گیری است که پیشرفت یک فروش را نشان می دهد. برخی ار نقطه های قابل اندازه گیری شامل موارد زیر هستند :

 • ثبت نام سرویس ایمیل
 • فروش محصول
 • کلیک تبلیغاتی
 • اشتراک گذاری در شبکه اجتماعی

۳-انتخاب بهترین کلمات کلیدی و ارزش برند

یکی از چالش هایی که کسب و کار ها هنگام رشد با آن سروکار دارند این است که ارزش برند را دست نخورده نگه دارند و مطمئن شوند که هر عضو از گروه ، برند را به روش ثابت و پایداری ارایه می کند.

محتوای وب سایت شما فروشنده دیجیتال شماست،لذا باید  راهبردها و ارزش برند مشابهی را باید دنبال کند

در این بخش باید سوالاتی را از خود بپرسید در مورد انتخاب کلمه کلیدی مناسب از خود بپرسید

 • آیا کلمه کلیدی برند را به شیوه مثبتی بیان می کند؟
 • آیا شما می توانستید با این کلمه کلیدی در مورد برند تان صحبت کنبد؟
 • آیا با موقعیت برند تناسب دارد؟

۴-ارزش شخصیت

تبلیغات سنتی (تلویزیون،رادیو) از داده های جمعیت شناسی ساده ای برای تعیین و هدف گذاری مستمعین خود استفاده می کنند. در دنیای آنلاین بازاریابها عمیق تر وارد مباحش روانشناختی کاربران می شوند تا بتوانند شخصیت آنها را مشخص کنند و به راحتی بتوانند مستقیما با علایق آنها صحبت کنند.

شما باید از خود بپرسید که آیا انتخاب کلمات کلیدی برای سایت شما با بازدیدکنندگان هدف شما  هماهنگی دارد:

 • چیزی است که بخواهند مطالعه کنند؟
 • آیا کاربران به این موضوع علاقه دارند؟
 • آیا این کلمه مشابه کلماتی است که آنها استفاده می کنند یا فقط جزوفرهنگ لغت شماست؟
 • آیا اطلاعات کافی را در این مورد در سایت شما پیدا می کنند؟
 • آیا احتمال دارد که اطلاعات وب سایت شما را با دیگران به اشتراک بگذارند؟

۵-ارزش محبوبیت

وقتی ما یک کلمه کلیدی را تحلیل می کنیم،تمایل داریم مشخص کنیم که آیا این موضوع مورد توجه دیگران هست یا خیر. بر این اساس موضوعات بطور کلی به دو نوع تقسیم می شوند.

موضوعات همیشگی (همیشه پر طرفدار):

ارزش پایداری زیادی دارند و وقتی به روند آن نگاه می کنیم در تمام طول سال ثابت هستند.  عموما این نوع مطالب رقابتی تر هستند و چرخه زمانی طولانی تری دارند.

موضوعات بهنگام و موقتی :

این موضوعات معمولا فصلی هستند ( مانند دستورالعمل پخت غذا مخصوص ایام خاص )  و یا بیشتر بر روی اتفاقات و اخبار جاری متمرکز هستند. این نوع موضوعات چرخه عمر کمتری دارند اما می توانند حجم ترافیک ناگهانی زیادی هدایت کنند.

برای مشخص کردن میزان محبوبیت موضوعات می توانید از Google Trends استفاده کنید.  این متغیر زمانی مهم است که می خواهید تقویم محتوای خود را با روند موضوعات و اخبار شبکه های اجتماعی هماهنگ کنید. داشتن ترکیب مناسبی از موضوعات همیشگی و موضوعات موقتی بسیار مهم است.

۶-ارزش رقابتی

زمانی که ارزش یک کلمه کلیدی تعیین می شود  بسیار مهم است که  درک کنیم که این کلمه کلیدی قرار است چه ترافیکی را به سایت ما منتقل کند،بدین منظور می خواهیم به سوالات زیر پاسخ دهیم :

 • دیگران چه اقداماتی برای رقابت با انتخاب بهترین کلمات کلیدی انجام می دهند؟
 • چه نوع محتوایی ایجاد می کنند؟
 • آیا آنها بزرگتر،قدرتمند تر و سریع تر از شما هستند و آیا شما قدرت رقابت با آنها را دارید؟

چند نوع بررسی SEO رقابتی وجود دارد که در حین تعیین ارزش کلمات کلیدی می توان از آنها استفاده کرد :

بررسی رقابت مبتنی بر تجربه : این نوع بررسی،  متغیر هایی که ممکن است بر روی تجربه کاربران وب سایت شما اثر بگذارد را با وب سایت رقیب مقایسه می کند

بررسی رقابت مبتنی بر جستجو : نتایج جستجوی موضوعات با ارزش را با هم مقایسه می کند.

۷-ارزش قیفی

شما وقتی یک دارایی یا  چیز با ارزشی را ایجاد می کنید خیلی مهم است که درک کنید چه بخشی از سفر کاربرتان را مورد هدف قرار می دهید. آیا تلاش می کنید که کاربران را با کسب و کار خود آشنا کنید، آنها را به یک خرید واحد هدایت کنید ،وفاداری ایجاد کنید و یا تنها عضوی از سایت های مورد نظر کاربران شوید؟

این متغیر  همچنین برای بررسی و شناخت مشکلات بالقوه در فرآیندهای سازمانی مورد استفاده قرار می گیرد .ارزش قیفی می تواند نقش مهمی نه تنها در تعیین موضوع ایفا کند، بلکه در تعریف دارایی های با ارزشی که برای تکمیل اهداف شما به بهترین شکل عمل می کنند، می تواند نقش مهمی داشته باشد .

۸-انتخاب بهترین کلمات کلیدی براساس حجم جستجو

این متغیر بیشترین کاربر را دارد و بسیاری از متخصصین ارزش کلمات یا عبارات کلیدی را با استفاده از آن تعیین می کنند. آنها از یک ابزار ویژه کلمات کلیدی سایت (همانند جستجوی کلمات SEMrush) استفاده می کنند، این ابزار به آنها می گوید که چه تعدادی از افراد به دنبال یک موضوع خاص می گردند و آنها نیز کلمات کلیدی را انتخاب می کنند که ارزش جستجوی بالایی داشته باشد.

این متغیر شروع خوبی برای انتخاب کلمات کلیدی سئو است اما در نظرداشته باشید این بعد تنها ارزش یک موضوع را نشان می دهد و تنها قطره ای از نحوه انتخاب کلمات کلیدی را بازگو می کند.

 

 

با کارت بانکی باشگاه ایران هاست پولتان به حسابتان باز می گردد.

همین حالا رایگان عضو شوید

اشکان نصیری

مدیر سرور در ایران هاست با +۵ سال سابقه در صنعت میزبانی وب و کارشناسی ارشد MBA

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن