عمومی

توسعه IP نسخه ۶ تنها یک گام به سمت راه حل است

با توجه به تمام شدن دامنه ادرس های ipv4 میزان گسترش ipv6 در دنیا  رو به گسترش است در این خبر  در مورد شرکت هایی که شروع به گشترش این نوع Ip نموده اند و نحوه تغییر از نسخه ۴ به نسخه ۶ توضیح داده شده است .

استفاده از IP نسخه ۶ ۲۰ برابر بیشتر

پشتیبانی از IP نسخه ۶ به میزان ۲۰ برابر در سال گذشته افزایش یافته است . اما بیشتر وب سایت ها نمی توانند بدون نسخه ۴ آن کار کنند . پروتکل اینترت جاری تقریبا از آدرس های ناخواسته استفاده می کند . تعداد زیر دامنه های تحت .com و .net و .org که آی پی نسخه ۶ را پشتیبانی کنند به میزان ۱۹۰۰ عدد افزایش تا اکتبر ۲۰۱۱ پیدا کرده است .

این آمار طبق نمونه زیر دامنه های موجود بر اساس آمار کارخانه  می باشد . مطالعات که توسط نرم افزار Infoblox  پیرامون ip نسخه ۶ پشتیبانی می شود ، از متنی استفاده می کند که به طور اتوماتیک ۱  درصد از ساب دامین های تحت سه دامنه TLD را شامل می شود . ipv4 تنها اجازه تولید ۴ میلیون آدرس را می دهد . در حالیکه Ip  نسخه ۶ تقریبا نامحدود آدرس تولید می کند . ICANN ناظر سراسری بر اینترنت ، در اواخر امسال آخرین   Ip های نسخه ۴ را به یک منطقه نسبت داد . برخی سازمانها و فراهم کنندگان سرویس توسط نرم افزارهای دوگانه پشته در حال انتقال به ip نسخه می باشند . اما متخصصین از کاربران انتظار دارند که بدون ipv4 به اینترنت وارد شوند. آنها به ارتباطات خالص ip نسخه ۶ نیاز دارند که بیشتر اپراتورهای وب سایت نمی توانند پیشنهاد بدهند . در ماه گذشته ۲۵.۴ درصد از ساب دامین های تحت .com,.net,.org ip نسخه ۶ را پشتیبانی کرده اند . که این آمار در سال گذشته تا ۱.۲۷ درصد بوده است . اگرچه ipv6 طولانی آینده ممکن است به IP استاتیک نزدیک نباشند . همه شکل ها نشان می دهند که سرور DNS  می تواند به زیر دامنه هایی اشاره کند که از IPv6 استفاده کنند.به شما پیشنهاد می شود برای کسب اطلاعات را در حوزه پروتکل IPV6 چیست مقاله ما را مطالعه نمایید.

مزیت های IP نسخه ۶

به گفته  کریکت لیو مدیر معماری infoblox  اگر یک کاربر با یک دستگاه سازگار با IPV6  برای ورود به سایت تلاش کند ، رجیسترار سایت می تواند URLاش را با آدرس ipv6 مطابق نماید و پاسخ را به درخواست کننده ارسال نماید  .

بیشترین پیشرفت در سال گذشته توسط شرکت Goodady یکی از بزرگترین ثبت کنندگان دامین بوده است  که DNS خود را با ipv6 تنظیم کرده است . Goodady سرویس DNs خود را برای بیش از ۳۰ میلیون کاربر فراهم کرده است . نه تنها در مورد Godady بلکه تعداد ساب دامین های مود پشتیبانی تا دوبرابر و معادل ۳ درصد رشد داشته اند . اما هم اکنون بیشتر درخواست های DNS تنها کاربر ipv6 را به سایت واقعی نمی رساند . چراکه کمتر از یک درصد همه زیر دامنه ها روی سرور Ipv6 را بررسی می کنند . در غیر اینصورت تعداد سرورهای ایمیل بسیار کمی وجود داشت . تنها ۲ درصد             رکوردهای zone در میل سرورها با ipv6 سازگاری دارند .  اخبار خوب این است که تعداد زیادی از اپراتورها مانند مشتری های Goodady می توانند در صورتی وب سرور سازگار با ipv6  باشد ، بازدید کنده ipv6 داشته باشند . لیو گفت : به همراه Goodady سه شرکت رجیسترار دیگر به نام های gandi,OVH در کشورهای فرانسه  و چک که در طول زمان با ipv6 مطابقت دارند .

IP نسخه ۶در هاستینگ

طبق گفته   Goodady  برنامه ای برای توسعه ipv6 توسط پشتیبانی از پروتکل  جدید در سرویس هاستینگ وب سایت در حال انجام است . سپس شرکت هایی که به جای داشتن وب سرور خود بر Goodady تکی دارند می توانند سایت های ipv6 را اجرا کنند. مطالعات انجام شده در مورد  تطابق ipv6 نشان می دهد که ۵۷ درصد از زیر دامنه ها درفرانسه به ipv6 می رسند آمریکا با ۴۲ درصد و  چک با ۳۶ درصد به دنبال آن هستند اما چک دامنه آن تنها به .com,.net,.org محدود می شود / برای دامنه های با پسوند asia جایی که بیشتر Ip های مورد استفاده نسخه ۴ هستند  تلاش های جدی دولت برای تبدیل به ipv6 در برخی کشورها در حال انجام است . ر به گفته ناو چندر تحلیلگر ساختار اینترنت برخی دامنه ها مانند .gov برای دولت آمریکا و .edu برای دانشگاه ها ،  .ipv6 بیشترین سازگاری را  دارد . اگرچه انتقال به شبکه با ipv6 خالص به کندی در حال انجام است ، میزان  استفاده از  ipv6 زیاد  نمی باشد .

منبع : itnews.com

با کارت بانکی باشگاه ایران هاست پولتان به حسابتان باز می گردد.

همین حالا رایگان عضو شوید
برچسب ها

مدیر بلاگ

مشخصات مدیر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن