عمومی

خریداران تلفن های همراه سازگار با HTML5 در سال ۲۰۱۳ به بیش از یک میلیارد خواهند رسید.

طبق پیش بینی موسسه تحقیقاتی Strategy Analytics ، فروش تلفن های همراه سازگار با تکنولوژی جدید HTML 5  از ۳۳۶ میلیون به بیش از یک میلیارد عدد در سال خواهد رسید.

این یک میلیارد فروش سالانه مربوط به تمام گوشی های هوشمندی است که مرورگرشان از تمامی و یا بخشی از امکاناتHTML5  پشتیبانی می کند ، iPhone 4S و گوشی های Andoid شامل این دسته می باشند.

نیل مایستون، تحلیلگر کمپانی Strategy Analytics در مصاحبه اش با CNet اظهار داشت : ما انتظار داریم که تقریبا تمامی تلفن های همراه هوشمند تا سال ۲۰۱۳ از این تکنولوژی پشتیبانی کنند و همین موضوع باعث فروش این تعداد از این محصولات می گردد. Android, iOS و سایر سیستم عامل های گوشی های هوشمند هم اکنون نیز از HTML5  پشتیبانی می نمایند. گرچه که قطعا این تکنولوژی در آینده فقط محدود به گوشی های هوشمند نخواهد ماند و سطح عظیمی از تلفن های همراه آینده را در بازار بزرگ خود در بر خواهد داشت.

مقاله مرتبط :

HTML5 چیست؟

رشد سریع تلفن های همراه HTML 5  توسط تولیدکنندگان بزرگ سخت افزار تغذیه می شود، و این امر موجب شده تا تولید کنندگان تلفن های همراه به دنبال برنامه های پرکاردی باشند که قابلیت اجرا شدن بر روی انواع تخت افزار را داشته باشند. برخی از این کمپانی ها شامل : مایکروسافت، اپل، گوگل و ادوبی می باشند.

تعداد خریداران تلفن های همراه در سال ۲۰۱۳

هماهنگ با حرکت صنعت این حوزه به سمت HTML5، کمپانی Adobe اخیرا اعلام کرده  که قصد دارد تا آخرین نسخه از نرم افزار فلش پلیر خود را برای گوشی های همراه ارائه دهد تا قادر باشد با امکانات جدیدی که HTML در اختیار کاربران قرار می دهد رقابت نماید.

مسئولین کامپانی ادوبی (Adobe) در این زمینه اعلام کردند :  در حال حاضر HTML 5  در اکثر دستگاه های تلفن همراه پشتیبانی می گردد، گرچه ممکن است در برخی از موارد ، بعضی از امکانات آن به صورت انحصاری فقط بر روی سری خاصی از دستگاه ها موجود باشد.

این کمپانی همچنین اضافه نمود :  این موضوع باعث شده تا HTML5 به یکی از بهترین راهکارها برای سخت و طراحی وب سایت های تحت موبایل تبدیل شود. ما از این موضوع بسیار خوشحالیم و به کارمان در زمنیه تولید ساخت هرچه بهتر نرم افزار های پخش کننده تحت HTML5 ، در رقابت با سایر کمپانی ها مانند Google ، Apple ، Microsoft و RIM ادامه خواهیم داد .

تکنولوژی HTML5  یکی از عوامل حیاتی برای رواج پردازش ابری

موسسه Strategy Analytics تکنولوژی HTML5  را یکی از عوامل حیاتی برای رواج پردازش ابری در بین تلفن های همراه می داند که تولید کنندگان این دستگاه ها را وادار می سازد تا برای رقابت در بازار ، محصولات خود را به امکانات جدیدتر و هماهنگ با HTML5 مجهز سازند. HTML5 کاربران را قادر می سازد تا به فایل های رسانه ای و محتوای خود را از انواع دستگاه ها از قبیل تلفن های همراه، تبلت ها، نوت بوک ها، کامپیوتر های شخصی ، تلویزیون ها و حتی ماشین ها از طریق پردازش ابری دسترسی یابند.

در نهایت با تمام خوشبینی های موسسه Strategy Analytics  باید این نکته را اضافه کرد که روند رشد HTML5 هنوز به تکامل نرسیده است و همچنان در دوره بلوغ خود به سر می برد. لذا انتظار نمی رود که تا سال ۲۰۱۴ توسط موسسه استاندارد سازی وب (World Wide Web Consortium) تایید شده و به رسمیت شناخته شود.

این تکنولوژی هنوز در مقایسه با برنامه های سیستم عامل های iOS و Android ، محیط کاربری کاملی برای برنامه نویسان (API)  ارائه نداده است لذا نیازمند چندین سال برنامه ریزی و استاندارد سازی است تا HTML5 بتواند با تمام پتانسیل تبدیل به یک تکنولوژی پردازش محتوا در انواع سیستم عامل ها شود.

مدیر بلاگ

مشخصات مدیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا