میزبانی وبلینوکس و تاثیر آن در دنیای سیستم عامل ها

چرا خرید هاست لینوکس خارج از کشور بایستی آخرین انتخاب شما باشد

چنان‌چه هنوز طراحی وب سایت خود را آغاز نکرده اید، آشنایی با برخی مشخصه‌های هاست لینوکس، این پنگوئن نشسته‌ی راضی و آسوده، خالی از لطف نخواهد بود. برای اشنایی هاست لینوکس باید با سیستم عامل linux آشنا شوید.

پس از آشنایی با ویژگی های هاست لینوکس خارج و هاست لینوکسی ایران، شما نیز ممکن است مانند بسیاری از کاربران، طراحی سایت خود را در جهت استفاده از این نوع هاست، انتخاب کنید.

اصلی ترین تفاوت هاست لینوکس ایران و خرید هاست لینوکس خارج از کشور در سرعت و کیفیت آن است.  سروری که به کاربران ایرانی نزدیک است سرعت بسیار بیشتری برای بازدیدکنندگان ایرانی دارد و خرید هاست لینوکس آلمان سرعت نسبتا کمتری برای کاربران ما دارد، بنابراین هرچه موقعیت مکانی سرور یا همان هاست به کاربران بازدیدکننده ما نزدیک تر باشد سرعت بارگزاری وب سایت برای بازدیدکنندگان ما بیشتر است و هرچه این فاصله دورتر باشد سرعت برای ما کاهش پیدا می کند.

آن‌چه هاست لینوکس را از ویندوز متمایز می‌کند:

  • سال هاست که هاست لینوکس به‌عنوان هاستی با هزینه‌ی پایین تهیه و نگهداری، شناخته شده است. این ویژگی که به دلیل امکان استفاده از نرم‌افزارهای متن باز (Open Source) است، موجب تفاوت چشم‌گیر هزینه تامین و نگه‌داری میزبانی لینوکس نسبت به میزبانی ویندوز می‌شود. لذا آن را تبدیل به گزینه جذابی برای کنترل هزینه های راه‌اندازی وب سایت می‌کند.
  • به‌طور کلی، میزان مصرف منابع در سرویس های میزبانی ویندوزی، بیشتر از میزبانی های لینوکسی است. با توجه این که درگیری منابع سرور مانند CPU ،RAM و…، برای اجرای پروسه‌ها (Run شدن برنامه‌های مختلف) در میزبانی‌های لینوکسی کمتر است، شما با تهیه پلان‌های کوچک‌تر و پرداخت هزینه کم‌تر می‌توانید نسبت به راه اندازی وب سایت خود اقدام نمایید.
  • عموما، میزان حملات مخرب سایبری (Attack) در سرور های لینوکس کم‌تر از سرور های ویندوز است و امنیت بیش‌تری در این نوع میزبانی‌ها مشاهده می‌گردد. هرچند، تهیه میزبانی وب سایت از یک شرکت هاستینگ معتبر، نگرانی شما را برای حفظ امنیت سرویس‌ها از بین خواهد برد.
  • از ویژگی‌های دیگر میزبانی لینوکس، حساسیت آن به حروف کوچک و بزرگ در نام کاربری (Username) ، رمز عبور (Password) و حتی نام فایل‌های ایجاد شده را، می‌توان عنوان کرد. این حساسیت می‌تواند در افزایش سطح امنیت سرویس‌های وب هاست لینوکسی، تاثیر مثبتی داشته باشد که به هنگام خرید هاست لینوکس بایستی دقت کرد.
  • برای خرید هاست خود، این نکته را در خاطر داشته باشید که میزبانی لینوکس، طراحی سایت با زبان‌هایPython ،PHP Perl را پشتیبانی می‌کند و برای استفاده از بانک اطلاعاتی MySQL مناسب است. هم‌چنین برخی سیستم‌های مدیریت محتوا (CMS) هم‌چون جوملا و وردپرس، بر روی هاست‌های لینوکسی، عملکرد بهتری خواهند داشت و در زمان به‌روز رسانی به نسخه‌های جدید تر، چالش نخواهند داشت به شما پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله ما با موضوع نرم افزار مدیریت محتوا یا CMS چیست را مطالعه نمایید.

آن‌چه هاست لینوکس را از ویندوز متمایز می‌کند:

سیستم‌های مدیریت محتوا، نرم‌افزار هایی هستند که بر روی سرور میزبانی خود نصب می‌کنید و با ارائه قالب ها و ابزار مناسب توسط این نرم‌افزار ها، امکان مدیریت محتوای وب سایت برای شما فراهم می‌گردد شما با خرید هاست وردپرس می توانید به راحتی از این مزیت برخوردار شوید.

خرید هاست لینوکس خارجی یا ایرانی؟

هنگام تهیه هاست، اعم از ویندوز یا لینوکس، در صورتی‌که محل سرور میزبانی سایت (رکورد IP هاست شما) تاثیری بر وجهه‌ی کسب و کار شما ندارد، می‌توانید میزبانی‌های داخل کشور را انتخاب کنید. نوسانات کم‌تر قیمت در این نوع میزبانی‌ها در مقایسه با خرید هاست خارج به ‌دلیل عدم وابستگی به نرخ ارز شما را از تغییرات قابل توجه قیمت سرویس و هزینه‌های تمدید، مصون خواهد داشت. با خرید هاست لینوکس ایران امکان دسترسی سریع‌ و سهل‌تر به محل سرور برای هرنوع پیش‌آمد غیر منتظره، در یک میزبانی داخل کشور، موجب آرامش خیال شما برای تهیه سرویس میزبانی خواهد شد در غیر این صورت شما بایستی به خرید هاست خارج از کشور فکر کنید.

پیشنهاد ایران هاست برای وب سایت های لینوکس، استفاده از سرورهای ابری با سرعت و Uptime بالاست.

همین امروز سفارش دهید

خرید هاست لینوکس خارجی یا ایرانی

برای خرید هاست لینوکس خارج از کشور (linux open source)، سابقه یک شرکت هاستینگ، نکته ‌بسیارمهمی است. هاست لینوکس خارج از کشور خود را می‌‌بایست از شرکتی تهیه کنید که امکان پشتیبانی فنی مناسبی در اختلالات ناگزیر و احتمالی سرور خارج از کشور خود داشته باشد. شرکت هاستینگ انتخابی شما باید بتواند خدمات سرور خارج از کشور خود را، با کیفیت و کارایی برابر با خدمات سرور داخل کشور ارائه کند. هم‌چنین در شرایط متغیر اقتصادی حاکم بر جهان، شرکت ارائه دهنده هاست لینوکس خارج شما، باید بتواند مدیریت مناسبی برای بهای تمام شده سرویس و هزینه‌های تحمیل شده به کاربران را داشته باشد.

انتخاب نهایی

شما انتخاب کننده نهایی هستید. ویژگی‌های مورد نظر وب سایت خود را در نظر بگیرید، برای طراحی مناسب آن برنامه ریزی کنید و توقعات خود از یک میزبانی را بسنجید. با توجه به آیتم‌های اثرگذار بر روی کسب و کار خودتان، هم‌چون محل سرور میزبانی سایت، و…، هاست مناسب وب‌سایت خود را برگزینید. البته نکته ای که برای خرید هاست برای مثال خرید هاست لینوکس المان یا هاست لینوکس فرانسه باید در نظر داشت، این است که ارتباط با دنیای مجازی خارج از کشور به دلایلی ممکن است قطع شود و ابن باعث از دسترس خارج شدن هاست و سایت شما خواهد شد.

به شما پیشنهاد می کنیم مقاله ما با موضوع تفاوت هاست لینوکس و ویندوز را مطالعه نمایید.

سوالات متداول

اصلی ترین تفاوت هاست لینوکس ایران و خرید هاست لینوکس خارج از کشور در سرعت و کیفیت آن است. سروری که به کاربران ایرانی نزدیک است سرعت بسیار بیشتری برای بازدیدکنندگان ایرانی دارد و خرید هاست لینوکس آلمان سرعت نسبتا کمتری برای کاربران ما دارد، بنابراین هرچه موقعیت مکانی سرور یا همان هاست به کاربران بازدیدکننده ما نزدیک تر باشد سرعت بارگزاری وب سایت برای بازدیدکنندگان ما بیشتر است و هرچه این فاصله دورتر باشد سرعت برای ما کاهش پیدا می کند.
مصرف منابع در سرویس های میزبانی ویندوزی، بیشتر از میزبانی های لینوکسی است.میزان حملات مخرب سایبری (Attack) در سرور های لینوکس کم‌تر از سرور های ویندوز است و امنیت بیش‌تری در این نوع میزبانی‌ها مشاهده می‌گردد.از ویژگی‌های دیگر میزبانی لینوکس، حساسیت آن به حروف کوچک و بزرگ در نام کاربری (Username) ، رمز عبور (Password) و حتی نام فایل‌های ایجاد شده را، می‌توان عنوان کرد. این حساسیت می‌تواند در افزایش سطح امنیت سرویس‌های وب هاست لینوکسی، تاثیر مثبتی داشته باشد که به هنگام خرید هاست لینوکس بایستی دقت کرد.
هنگام تهیه هاست، اعم از ویندوز یا لینوکس، در صورتی‌که محل سرور میزبانی سایت (رکورد IP هاست شما) تاثیری بر وجهه‌ی کسب و کار شما ندارد، می‌توانید میزبانی‌های داخل کشور را انتخاب کنید. نوسانات کم‌تر قیمت در این نوع میزبانی‌ها در مقایسه با خرید هاست خارج به ‌دلیل عدم وابستگی به نرخ ارز شما را از تغییرات قابل توجه قیمت سرویس و هزینه‌های تمدید، مصون خواهد داشت.

با کارت بانکی باشگاه ایران هاست پولتان به حسابتان باز می گردد.

همین حالا رایگان عضو شوید

‫۳ دیدگاه ها

  1. سلام
    آیا هاست لینوکسی از هاست cpanel پشتیبانی میکند ؟ و اینکه آیا تنها پنل مدیریت cpanel هست ؟ اطلاعات بیشتری در باره این موضوع لطفا قرار دهید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا