ایمیل و اتوماسیون اداری را چگونه مدیریت کنیم

سرویس‌های مناسب جهت ارسال ایمیل انبوه + ۷ قانون برای جلوگیری از اسپم شدن ایمیل

ارسال ایمیل انبوه به کاربران، روشی متداول در بین کسب‌و‌کارها، به‌ویژه کسب‌و‌کارهای آنلاین، برای برقراری ارتباط موثر با مخاطبان و جذب مشتریان جدید است. این فرایند تنها برای تبلیغات صورت نمی‌پذیرد. ممکن است تعداد بسیار زیادی از کاربران، منتظر اطلاع رسانی رویدادی از جانب شما باشند. گاهی آموزش بعضی دستورالعمل‌های موسسات آموزشی، از طریق ایمیل به تعداد بسیار بالایی از فراگیران ارسال خواهد شد. در این مثال‌ها و بسیاری موارد دیگر، احتیاج به برخورداری از سرویسی مناسب برای سرویس ارسال ایمیل انبوه، اجتناب‌ناپذیر است.به شما پیشنهاد می شود برای کسب اطلاعات در حوزه ارسال انبوه ایمیل چیست مقاله اختصاصی ما را مطالعه نمایید.

برای این‌که تعداد بالای ایمیل‌های ارسالی شما، با موفقیت به کاربران برسد، توجه به ۲ نکته کلی زیر ضرورت دارد:

  1. سرویس‌دهنده خدمات ارسال ایمیل شما، باید قابلیت پشتیبانی از ارسال حجم بالای ایمیل بدون وقفه و اختلال را داشته و منابع آن پاسخ‌گوی نیاز شما باشد.
  2. ایمیل‌های ارسالی شما نباید اسپم تلقی شوند.

مناسب ترین سرویس ارسال ایمیل انبوه

خدمات هاست ایمیل می‌تواند بر روی هر دو نوع میزبانی‌های اشتراکی و یا اختصاصی به شما عرضه گردد. هاست اشتراکی به‌دلیل محدودیت در دسترسی به منابع سرور، قابلیت پشتیبانی از ارسال ایمیل انبوه را نخواهند داشت. در این سرویس‌ها محدودیت ارسال و دریافت تعداد مشخصی ایمیل در با‌زه‌های زمانی معین وجود دارد. در صورت اسپم شناسایی شدن ایمیل‌های ارسال شده از طرف سرور توسط آنالیزورهای سیستم ایمیل، آی پی کل سرور بلاک شده و فعالیت تمام کاربران سرور اشتراکی مختل خواهد شد. از طرفی صندوق‌های ارسال و دریافت در میزبانی‌های اشتراکی، دارای محدودیت در حجم قابل اختصاص هستند. هم‌چنین در صورت دنبال کردن اهداف بازاریابی، نیاز به بهره‌گیری از قالب‌ها و ابزارهای ویژه‌ای خواهید داشت که امکان نصب آن‌ها بر روی میزبانی‌های اشتراکی وجود ندارد.

سرویس‌ مناسب برای ارسال ایمیل انبوه

با ذکر موارد فوق، لازم است سرویس ارسال ایمیل انبوه خود را بر روی سرورهایی انتخاب کنید که دارای منابع اختصاصی جهت پهنای باند، رم (RAM) و پردازنده (CPU) بوده و ترجیحا برای ارائه این نوع خدمت خاص در نظر گرفته شده باشند. در سرور اختصاصی شما امکان نصب پلتفرم‌های مورد نیاز برای ارسال ایمیل انبوه را خواهید داشت. هم‌چنین محدودیت‌های حجم در ایمیل‌های صندوق‌های ارسال و دریافت نیز از بین می‌روند.

جلوگیری از اسپم تلقی شدن ایمیل‌ها

با ارسال هم‌زمان ایمیل انبوه به آدرس میل‌سرورهایی مانند یاهو، جی‌میل و… عموما مشکوک تلقی شده و احتمال اسپم (Spam) بودن ایمیل‌ها از طرف این سرویس‌دهنده‌ها وجود دارد. در نتیجه آی.پی میل سرور به‌صورت موقت بلاک می‌گردد. این موضوع باعث تاخیر در دریافت و ارسال ایمیل بین شما و کاربران شده و موجب نارضایتی مخاطبان می‌گردد.

جلوگیری از اسپم تلقی شدن ایمیل‌ها

اسپم‌ها ایمیل‌های ناخواسته‌ای هستند که عموما با اهداف تجاری برای تعداد بسیار زیادی از کاربران، بدون کسب اجازه از آن‌ها ارسال می‌گردند. برای این‌که ایمیل‌های انبوهی که به کاربران خود ارسال می‌کنید، از نظر نرم‌افزارهای فیلتر کننده اسپم تلقی نشوند، می‌توانید از قانون CAN-Spam که مخفف عبارت The Controlling the Assault of Non-Solicited Pornography And Marketing است، بهره ببرید. این قانون که توسط ایالات متحده در سال ۲۰۰۳ به تصویب رسیده، ناظر بر حجم و محتوای پیام‌های ارسالی میان کاربران و تعیین تفاوت بین ایمیل‌های تجاری و تبلیغاتی است.

برای اطلاع بیشتر در مورد هرزنامه یا اسپم به مقاله اسپم در ایمیل چیست مراجعه کنید.

۷ استاندارد برای جلوگیری از اسپم شدن ایمیل هاست

 

  1. حقیقت را بیان کنید.

موضوع و متن ایمیل ارسالی منطبق باشد و مخاطبان را گمراه نکنید.

  1. خود را معرفی کنید.

اطلاعات و معرفی‌نامه واقعی خود را در متن ایمیل جای دهید.

  1. ایمیل‌های تبلیغاتی را مشخص کنید.

شما حق دارید که گاهی از سرویس ایمیل انبوه خود برای ارسال تبلیغات استفاده کنید. برای اینکه ایمیل‌های تبلیغاتی شما اسپم تلقی نشوند، این موضوع را صریحا مطرح کنید: “این یک ایمیل تبلیغاتی است.”

  1. اطلاعات تماس ارائه دهید.

حتما در متن ایمیل اطلاعات فیزیکی واقعی محل فعالیت خود را با فرض امکان برقراری ارتباط از طرف کاربر، بیان کنید.

  1. حق انتخاب به مخاطبین بدهید.

مخاطبان شما باید بتوانند در صورت تمایل، از دریافت مجدد ایمیل از طرف شما خودداری کنند. لینک‌های انصراف را به آن‌ها ارائه دهید.

  1. به خواسته‌ کاربر احترام بگذارید.

درصورتی‌که کاربران تمایل به دریافت ایمیل نداشته باشند، می‌بایست طی ۱۰ روز از لیست دریافت‌کنندگان شما حذف گردند.

  1. پاسخ‌گو باشید.

برای سرویس ارسال ایمیل‌های خود و اهداف آن‌ها می‌بایست امکان ارائه توضیحات مقتضی را داشته باشید.

علاوه بر رعایت قانون فوق، موارد دیگری را هم رعایت کنید. مثلا از ارسال ایمیل با پیوست‌های زیاد و حجم بالا خودداری کنید. یا از رنگ‌های سبز و قرمز در متن ایمیل خود استفاده نکنید.

به شما پیشنهاد می شود برای کسب اطلاعات در حوزه نرم افزار ایمیل مارکتینگ چیست مقاله ما را مطالعه نمایید.

آن‌چه برای ارسال ایمیل انبوه باید در نظر بگیریم

آنچه برای سرویس ارسال ایمیل انبوه باید در نظر بگیریم

در نهایت برای راه‌اندازی خدمات سرویس ارسال ایمیل انبوه ابتدا قوانین عمومی برای سرویس ارسال ایمیل‌های انبوه و اسپم نشدن ایمیل‌ها را در به‌دقت مطالعه کنید. سپس تخمینی از تعداد ایمیل‌های ارسالی مورد نظر و کاربران هدف را تعیین کنید. با توجه به حداقل حجم مورد نیاز، پهنای باند مصرفی و محل دریافت ایمیل‌ها (داخل یا خارج از کشور) به بررسی ارائه‎دهندگان هاست مناسب پرداخته و سرویس میزبانی ایمیل خود را تهیه نمایید. با توجه به اهداف ارسال ایمیل (اعم از اطلاع رسانی، بازاریابی و…) نرم‌افزار یا پلتفرمی متناسب را بر روی سرور خود نصب کرده و فعالیت خود را آغاز نمایید.

با کارت بانکی باشگاه ایران هاست پولتان به حسابتان باز می گردد.

همین حالا رایگان عضو شوید

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا