عمومی

نرم افزار Adobe Flash چیست؟ از کارایی آن چه میدانید

فلش یک نرم‌افزار است که به شما امکان افزودن تصاویر انیمیشن (Animations) و تعاملی (Interactive) به صفحات سایتتان را می‌دهد. شئ‌گرایی یکی از مفاهیم مهم و حیاتی در حیطه زبان‌های برنامه‌نویسی است، به گونه‌ای که می‌توان تمام زبان‌های برنامه‌نویسی را به دو نسل شئ‌گرا  و غیر شئ‌گرا (زبان‌های قدیمی و منسوخ شده‌‌ای مانند Ansic، Basic و StdPascal) تقسیم نمود. با استفاده از برنامه‌نویسی شئ‌گرا، می‌توان کدهای یک برنامه را به گروه‌های مستقلی به نام شئ تقسیم نموده و آنها را مدیریت نمود. شئ یک مفهوم انتزاعی است.

فهرست این مقاله ( با کلیک روی هر عنوان به آن قسمت منتقل می شوید) پنهان

فلش (Adobe Flash):

در حقیقت منظور از شئ، مجموعه‌ای از متغیر‌ها و توابع به هم پیوسته است که در تعامل با یکدیگر عمل نموده و هر کدام از آنها بخشی از کار یک موجودیت واحد را بر عهده می‌گیرند.برای تعریف مفهوم شئ‌گرایی می‌توان از مثال ساده و معروف اتوموبیل استفاده نمود.تصور نمایید که قصد داشته باشیم تمام عملکرد یک اتوموبیل را از ویژگی‌های ظاهری مانند رنگ، نوع، شکل، اندازه، وزن، تا عملکردهایی مانند روشن شدن، چرخیدن چرخ‌ها، مصرف سوخت، حرکت کردن و غیره به صورت دستورات برنامه‌نویسی پیاده سازی کنیم.روشن است که برای شبیه‌سازی چنین موجودیتی، نمی‌توان از روش‌های کدنویسی عادی استفاده نمود. تنوع ویژگی‌ها و عملکردهای موجود در یک اتوموبیل و همچنین وابستگی موجود میان اجزای آن، نیاز به یک ساختار منظم و هماهنگ را مطرح می‌کند.هر چند که ممکن است این ساختار با تعریف متغیرها و توابع متعدد قابل دسترس باشد، اما هماهنگ نمودن تمامی این اجزاء برای رسیدن به یک هدف واحد که همان عملکرد اتوموبیل است، کار دشواری می‌باشد.

کاربرد فلش (Adobe Flash)

Flash animation ها به طور گسترده در صفحات وب استفاده می شوند چرا که فایل‌های فلش سبب بهینه‌سازی سرعت بارگذاری صفحات می شوند. شما می توانید با استفاده از فلش موارد زیر را ایجاد نمایید.

  • انیمیشن ها
  • بازی‌ها
  • تبلیغات
  • ویدئوها

میزان سختی :

یادگیری Flash کمی سخت است و نیازمند نرم افزارهای ویژه‌ای است. اضافه کردن فلش انیمیشن ها به صفحات وب سایت اغلب اوقات توسط گرافیست‌های با تجربه و حرفه‌ای صورت می‌گیرد . در آغاز شما باید آشنایی کاملی با HTML و ساختن صفحات وب داشته باشید. بعلاوه برای استفاده از فلش می بایست با زبان Action script نیز آشنایی داشته باشید .همچنین می بایست برنامه‌های Flash را خریداری و نصب کنید و نحوه‌ی استفاده از آن‌ها را نیز بیاموزید.

مدیر بلاگ

مشخصات مدیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا