ایمیل و اتوماسیون اداری را چگونه مدیریت کنیم

میزبانی ایمیل

میزبانی ایمیل چیست؟

میزبانی ایمیل به بیان ساده خدماتی با هدف هدایت پیام های الکترونیک از طریق یک سرور ایمیل اشتراکی است. این سرویس اغلب توسط شرکتهای کوچک و متوسطی استفاده می شود که ترجیح میدهند آدرس ایمیلهایی با نام تجاری و یا دامنه اینترنتی خود داشته باشند.

 

میزبانی ایمیل چیست

دنیای تکنولوژی، جهانی است که شاید برای کسانی که با آن آشنایی ندارند کمی دلهره آور باشد. بلاخص مواقعی که پای یک اصطلاح و یا عملکرد فنی در میان است اما با صرف کمی زمان و بررسی امکانات ، درک و فهم موضوع آسانتر خواهد شد. در خصوص میزبانی ایمیل نیز ماجرا اینگونه است. واژه ایمیل یا پست الکترونیک اکنون به اندازه کافی همه گیر و شناخته شده است.

بسیاری از افراد از سرویسهای ایمیل برای ارتباط مکتوب با یکدیگر استفاده میکنند.

نکته مهم پوشش نیازهای شما در یک سرویس میزبانی ایمیل است. میزبانی ایمیل مطمئن معمولا به صورت تجاری و با پرداخت هزینه در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

میزبانی ابری ( cloud hosting ) به تازگی به سمت عمومی شدن پیش میرود. و این امر در مدیریت سرویسها تاثیرگذار خواهد بود. در حالی که افراد برای استفاده های شخصی از ایمیلهای رایگان استفاده می کنند ، برای سرویس های شرکتی و سازمانی استفاده از خدمات رایگان نامناسب به نظر می رسد.

میزبانی ابری

دلایلی برای این عدم تناسب وجود دارند که شامل مواردی چون : واقع شدن نام سرویس رایگان در قسمت دامنه ایمیل و لطمه به پرستیژ سازمانی ، عدم وجود داشتن پشتیبانی از طریق ایمیل و تلفن، بلاک شدن فرستندگان استفاده کننده از سرویسهای معمول رایگان توسط برخی ایمیل سرورها، تهدید در خصوص امنیت استراتژیک و مالی نامه ها و … که به هنگام ثبت دامنه بایستی به آن توجه کرد.

یک مزیت سرویس میزبانی ایمیل زمانی است که شرکت برنامه ای در خرید و تجهیز سرور و یا راه اندازی وب سایت ندارد، و تنها در آن زمان ،  استفاده از خدمات نامه رسانی الکترونیک مورد توجه شرکت می باشد، با خرید یک سرویس میزبانی ایمیل مطمئن شما نیازی به کانفیگ سرور در جهت انتقال صحیح نامه ها، جلوگیری از ورود و خروج اسپم ، موارد مربوط به امنیت داده ها ، جلوگیری از تهاجم برنامه ها ی مخرب و ویروس ها نخواهید داشت.

مزیت دیگر این سرویس استفاده از نام دامنه مختص شرکت برای سرآیند ایمیل اکانتهاست، با این ویژگی آدرس ایمیل های شرکت شما مشخص تر خواهد بود و همچنین نامه های ارسالی قابل authenticate از سمت گیرندگان خواهند بود. ( شرایطی را فرض کنید که شخص جاعلی با استفاده از یک ایمیل رایگاان مشابه با نام شرکت شما با شرکای تجاریتان وارد تعامل شود!)

معمولا با پنل میزبانی ایمیلی که در اختیار شما قرار خواهد گرفت قادر به مدیریت ایمیل اکانتها (ساخت ، تعیین تنظیمات و حجم و …) خواهید بود. بعلاوه اغلب امکان اتصال با استفاده سرویس های POP , SMTP و IMAP را در برنامه هایی نظیر MS Outlook ، Windows Mail و سایر کلاینتهای ایمیل ، همچنین بهره گیری از وب میل ( ارسال،دریافت و مدیریت ایمیلها تحت وب) را خواهید داشت.

بی شک برای هر شرکت و یا بنگاه تجاری ، داشتن ایمیل اکانت هایی با نام تجاری و مارک آن ، امری اجتناب ناپذیر است.

شما هیچوقت دوست نخواهید داشت نامه های شرکت خود را در سربرگ شرکت دیگری ( حتی اگر به رایگان به شما ارائه شده باشد) ارسال نمایید. پس چه توجیهی وجود دارد که از ایمیل اکانتهای رایگان چون ( gmail,hotmail , …) به جای سربرگ شرکت و یا نام تجاری خود استفاده کنید؟

مدیر بلاگ

مشخصات مدیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا