میزبانی ASP که همچنین به عنوان میزبانی Active Server Page نیز شناخته می شود یکی از روش های میزبانی پرطرفدار در بین کاربران می باشد زیرا امکانات ارزان قیمت و راحتی را جهت میزبانی انواع وب سایت ها ارایه می نماید…

میزبانی ASP که همچنین به عنوان میزبانی Active Server Page نیز شناخته می شود یکی از روش های میزبانی پرطرفدار در بین کاربران می باشد زیرا امکانات ارزان قیمت و راحتی را جهت میزبانی انواع وب سایت ها ارایه می نماید. مزیت این نوع از میزبانی فراهم شدن امکان ساخت وب سایت های داینامیک برای طراحان وب سایت می باشد. برای پی بردن به اهمیت چنین سرویس های میزبانی، ابتدا باید فرق اصلی بین صفحات وب داینامیک و استاتیک را درک نمایید.

همانطور که از نام این نوع صفحات مشخص می باشد، صفحات وب استاتیک، صفحاتی هستند که به هیچ وجه قابل تغییر نیستند مگر اینکه مدیر وب سایت فایل اصلی آن ها را ویرایش نماید. بنابراین هرچه قدر هم که کاربر صفحه مذکور را رفرش نماید، محتویات آن همچنان یکسان خواهند ماند. روش استاتیک اولین راهکار ارایه شده برای طراحی صفحات اینترنتی بود که البته هنوزهم دربسیاری از وب سایت های دنیا از آن استفاده می کنند. حال آن که صفحات داینامیک به صفحات وبی گفته می شود که می توانند با رفتار و عملکرد بازدیدکننده سایت تغییر کنند.

با توجه به توضیحات ارایه شده در صورتی که وب سایت شما نیاز به تغییر و بروز شدن دایمی نداشته باشد، دیگر احتیاجی به میزبانی ASP نخواهید داشت. اما این روش از میزبانی برای وب سایت هایی که دائما نیاز به تغییر دارند، کاملا ضروری می باشد. برای مثال تبلیغات اینترنتی که با هربار بازدید کاربر تغییر می کنند، زیرا در غیر اینصورت بازدیدکننده با دیدن تبلیغات تکراری در یک صفحه یا یک وب سایت خسته و آزرده می شود.
به طور مفهومی، زمانی که مالک وب سایت از میزبانی های نوع ASP استفاده می کند، با اینکار سرور را قادر می سازد تا از شرایط مختلف وب سایت مطلع شود و با توجه به آن شرایط نمایش درستی از وب سایت را به کاربران ارایه دهد. برای اینکار یک بانک اطلاعاتی نیز با در نظر گرفتن شرایط و جزئیات مختلف ساخته می شود و سرور نیز با استفاده از اطلاعات دیتابیس، برای چگونگی نمایش وب سایت در شرایط مختلف تصمیم درست را اتخاذ می کند.

میزبانی ASP همچنین مالک یا مدیر وب سایت را قادر می سازد تا object های مستقل تحت وب را مانند Active X و یا Java در صفحات خود بکار ببرد.
میزبانی ASP از نظر بسیاری از کارشناسان به عنوان یکی از آسان ترین بسته های اسکریپتینگ سرور شناخته می شود. این راهکار به مدیر وب سایت اجازه می دهد تا بتواند از روش های رایگان و پیش فرض و همچنین برنامه های سفارشی شده بدون هرگونه مشکلی استفاده نماید و بهترین نکته موجود نیز پشتیبانی شدن از این نوع میزبانی در اکثر بسته های میزبانی دنیا می باشد.

پیشنهاد ایران هاست برای وب سایت های لینوکس، استفاده از سرورهای ابری با سرعت و Uptime بالاست.

همین امروز سفارش دهید

اگر وب سایت شما یک فروشگاه تجاری آنلاین می باشد و یا پتانسیل کسب درامد را دارد، می توانیداز میزبانی ASP استفاده نماید. این راهکار به شما کمک می کند تا قادر باشید آماری از بازدید وب سایت خود تهیه کنید و با استفاده از آن بازدیدکنندگان خاص خود را هدف تبلیغات خود قرار دهید. گرچه اگر بخواهید از مزایای میزبانی ASP برخوردار شوید، مجبور نیستید تا از نحوه عملکرد آن اطلاع دقیقی بدست آورید، اما مدیر وب سایت برای ایجاد وب سایت ASP خود باید به برخی از مهارت های ابتدایی و اسکریپت نویسی ASP تسلط داشته باشد. با این حال در صورت داشتن بودجه کافی همیشه می توان وظیفه ساخت وب سایت ASP خود را بر عهده شخص با تجربه و متخصصی قرار داد.

در مجموع میزبانی ASP یکی از انواع میزبانی های است که شما را قادر می سازد تا وب سایت خود را همواره به روز و برای بازدیدکنندگان جذاب نگه دارید. تا آن ها نیز بتوانند به صورت تعاملی با وب سایت شما ارتباط برقرار نمایند. حتی اگر محتوای وب سایت شما ثابت بوده و نیازی به تغییرات مداوم نداشته باشد، اما مثلا اگر مایل به کسب درآمدطریق جذب آگهی ها باشید، دیر یا زود باید برای انتقال به میزبانی های ASP اقدام نمایید. میزبانی ASP جزو سرویس های میزبانی گران قیمت محسوب نشده و معمولا هزینه ای معقول و منطقی دارد، گرچه پیشنهاد می شود به هزینه میزبانی آن به عنوان یک سرمایه گذاری و نه یک هزینه نگاه شود.

————————————————

منبع :

http://www.hostingreviewbase.com

با کارت بانکی باشگاه ایران هاست پولتان به حسابتان باز می گردد.

همین حالا رایگان عضو شوید
مدیر بلاگ

مشخصات مدیر

Recent Posts

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

وردپرس یکی از محبوب‌ترین پلتفرم‌های طراحی سایت است که بیش از یک سوم وب سایت‌ها…

1 هفته ago

وب گردی امن‌تر از طریق HTTPS با گوگل کروم

نسخه‌ی جدید گوگل کروم (Google Chrome) بزودی منتشر خواهد شد و با انتشار آن استانداردهای…

3 ماه ago

نحوه تنظیم چک لیست گوگل ادز

تجربه نشان داده است که افراد حرفه ای با داشتن چک لیستی از کارهایی که…

3 ماه ago

معرفی بهترین ابزارهای دیجیتال مارکتینگ [ایرانی و خارجی]

با رشد دیجیتال مارکتینگ (Digital Marketing) یا همان بازاریابی آنلاین در ایران، تمایل افراد به…

3 ماه ago

DSA یا تبلیغات داینامیک در گوگل ادز چیست

تبلیغات داینامیک در گوگل ادز یا DSA) Dynamic Search Ads) که اصطلاحا به آن تبلیغات…

3 ماه ago

لینک سازی داخلی چیست و چرا باید به آن اهمیت دهیم ؟

یکی از بخش‌های مهم سئو که معمولا افراد توجه کمتری به آن نشان می‌دهند لینک…

3 ماه ago