عمومی

هوآوی از بازار ایران خارج شد

این شرکت با انتشار بیانیه‌ای در وب سایت خود اعلام کرد که از این پس هیچ قرارداد جدیدی با شرکت‌های ایرانی منعقد نخواهد کرد و کار خود را در بازار ایران گسترش نخواهد داد.

فهرست این مقاله ( با کلیک روی هر عنوان به آن قسمت منتقل می شوید) پنهان

شرکت ارتباطاتی هوآوی (huawei) چینی – که تولید کننده تجهیزات مخابراتی و ارتباطی است- اعلام کرد که به همکاری با ایران خاتمه می‌دهد.

بررسی تحریم ایران توسط هوآوی

به گزارش  «عصر ایران»، این شرکت چینی که قراردادهای متعددی با اپراتورهای تلفن همراه ایران دارد با انتشار بیانیه‌ای در وب سایت خود اعلام کرد که از این پس هیچ قرارداد جدیدی با شرکت‌های ایرانی منعقد نخواهد کرد و کار خود را در بازار ایران گسترش نخواهد داد.تحریم ایران توسط هوآوی یکی از مهمترین اخبار چند وقت اخیر در بازار آی تی بوده است

این شرکت چینی بدون دادن توضیح بیشتردر بیانیه خود تنها به این نکته تاکید کرده است که دلیل این اقدامش پیچیدگی روزافزون اوضاع ایران است.

گفتنی است همزمان با خارج شدن بسیاری از شرکت‌های مخابراتی و ارتباطی غربی از بازار ایران، شرکت چینی هوآوی جای انها را در بازار ایران پر کرده بود.این نخستین بار است که یک شرکت چینی رسما اعلام می‌کند که از بازار ایران خارج می‌شود.

اقدام این شرکت چینی در شرایطی صورت می‌پذیرد که هم اکنون چین نخستین شریک تجاری ایران است و حجم مبادلات اقتصادی دو کشور به بیش از ۳۰ میلیارد دلار در سال می‌رسد.شرکت هوآوی در بیانیه خود تاکید کرده که به رغم متوقف کردن همکاری‌های جدید با ایران، این شرکت به تعهدات قبلی خود با ایران پایبند خواهد بود.

مقاله مرتبط

ویژگی ها و مزایای استفاده از وب سایت های مبتنی بر موبایل

خارج شدن هوآوی از بازار ایران و تحریم ایران توسط هوآوی

روزنامه وال استریت ژورنال آمریکادر اکتبر سال جاری در گزارشی مدعی شده بود که این شرکت چینی با انعقاد قراردادی با دولت ایران تکنولوژی موقعیت‌یاب کاربران تلفن همراه در ایران را در اختیار مسوولان این کشور قرار داده است.گمان می‌رود این اقدام شرکت چینی برای کسب رضایت آمریکا بوده و به دلیل حضور فعال تر این شرکت در بازار قراردادهای مخابراتی و ارتباطی آمریکا باشد.

شرکت هوآوی علیرغم حضور کمرنگ در آمریکا قراردادهای متعددی با شرکت‌های اروپایی، کانادایی و داشته و با شرکت‌های مخابراتی بسیاری دیگر از کشورهای خاورمیانه نیز قراردادهای متعددی منعقد کرده است.

شرکت هوآوی هم اکنون پس از شرکت سوئدی اریکسون دومین شرکت بزرگ تولید کننده تجهیزات مخابراتی در جهان است.این شرکت چینی اعلام کرده است که رشد ۲۴ درصدی سال ۲۰۱۰ این شرکت به دلیل محروم شدن از بازار آمریکا در سال ۲۰۱۱ به ۱۰ درصد کاهش یافته است.

شرکت هوآوی در سال ۲۰۱۱ بیش از ۳۱ میلیارد دلار قرار داد با شرکت‌های خارجی منعقد کرده است.اخیرا دولت ایالات متحده و کنگره این کشور مطالعاتی را درباره شرکت‌های مخابراتی و ارتباطی چینی و قراردادهای همکاری آنها با دیگر کشورهای جهان آغاز کرده‌اند.
این اقدام آمریکا در راستای روشن کردن این ابهام است که این شرکت‌های چینی با همکاری تکنولوژیک با دشمنان آمریکا تا چه میزان به امنیت ملی ایالات متحده آسیب می‌رسانند.

با کارت بانکی باشگاه ایران هاست پولتان به حسابتان باز می گردد.

همین حالا رایگان عضو شوید

مدیر بلاگ

مشخصات مدیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا