سئوطراحی وب سایت

چشم انداز SEO در سال ۲۰۱۸

سال ۲۰۱۷ تغییرات زیادی در چشم انداز SEO  رخ داده است. ماشین یادگیری گوگل و هوش مصنوعی در این زمینه بیشترین پیشرفت را نشان دادند. در وضعیت جدید گوگل بر روی محتوای با کیفیت،پاسخ دهی سریعتر و ساده شدن پروسه جستجو برای کاربر تمرکز کرده است. در سال ۲۰۱۸  کل SEO  مربوط به تجربه کاربر از سایت شماست. اینکه وب سایت شما چقدر سریع لود می شود و اینکه آیا بر روی دستگاه های همراه به خوبی کار می کند و یا محتوایی که شما ایجاد کرده اید برای کاربرانتان با ارزش است مورد توجه گوگل قرار می گیرد.به شما پیشنهاد می شود مقاله ما را برای کسب اطلاعات در حوزه هوش مصنوعی چیست مطالعه نمایید.

 

اولویت با دستگاه های همراه

در سال گذشته گوگل شاخصی را برای دستگاه های همراه معرفی کرد که در سال ۲۰۱۸ از آن استفاده می کند. به جای اینکه وب سایت ها بر اساس نسخه دسک تاپ رتبه بندی شوند، گوگل از نسخه موبایلی وب سایت ها برای رتبه بندی استفاده می کند. این مطلب بدین معنی است که مالکان وب سایت این بار باید تمرکزشان  را بر روی تجربه کاربر از وب سایت  بر روی دستگاه های موبایلی قرار دهند تا همراه با تغییرات جدید باشند.

با این تغییرات چهره نتایج جستجو کاملا تغییر خواهد کرد.

مالکان وب سایت می توانند سازگاری وب سایتشان با دستگاه های موبایلی را با استفاده از این ابزار گوگل بررسی کنند. جدا از اینکه باید مطمئن باشید موارد مورد نیاز گوگل برآورده می شود تمرکز بر روی  بازدید کنندگان وب سایت در دستگاه های همراه  به جای سیستم های دسکتاپ می تواند به شما کمک کند راهی را برای بهود وب سایت تان مشخص کنید

برای بهبود وب سایت برای دستگاه های همراه می توانید موارد ذیل را دنبال کنید :

 • بر روی کاهش زمان لود وب سایت و ساده کردن کد ها و حذف کد های غیر ضروری تمرکز کنید
 • می توانید از پلتفرم AMP گوگل برای طراحی صفحات استفاده کنید تا سرعت لود وب سایت را افزایش دهید
 • مطمئن شوید تجریه کاربران از وب سیات در دستگاه های همراه بسیار آسان باشد
 • پنجره های popup را از وب سایتتان حذف کنید و روش های جدیدی را برای ثبت و دریافت ایمیل بازدید کنندگان اتخاذ کنید.

علاوه بر بهبود وب سایت برای نمایشگرهای با اندازه کوچک ، مالکان وب سایت های هوشمند باید تمرکز بیشتری بر روی امکانات موبایل مرتبط با گوگل داشته باشند تا نتایج جستجو در نمایشگر های کوچک بهتر در دسترس قرار گیرند.

 

افزایش رقابت برای رتبه بندی جستجو

گوگل تغییراتی را اعمال می کند تا  با استفاده از امکانات جدید مقدار زمانی که طول می کشد تا کاربران چیزی که می خواهند جستجو کنند را کاهش دهد در سال های گذشته بطور مداوم در صفحه اول  نتایج جستجو ۱۰ مورد وجود داشت، اما در حال حاضر تعداد جایگاه های  خالی   برای وب سایت ها کاهش یافته است.

این مطلب بدین معنی است که شما قرار است با وب سایت های بیشتری برای جایگاه های کمتری رقابت کنید و می بایست در نظر بگیرید چگونه می توانید نتایج موتور جستجو را به گونه ای تغییر دهید که ترافیک بیشتری را به سایت شما هدایت کند.

لذا نویسندگان محتوا باید خلاقیت بیشتری در انتخاب کلمات کلیدی داشته باشند و به دنبال اطلاعات دقیق تری در خصوص کلمات کلیدی باشند تا بتوانند از کلمات مناسب تری در محتوایشان استفاده کرده و به بهینه سازی وب سایت کمک کنند.  در مرحله اول می توانید موارد زیر را  در نظر داشته باشید کنید :

 • شناسایی سایر ویژگی های جستجو در صفحات نتایج برای کلمات کلیدی که می خواهید هدف قرار دهید
 • برای هدف قرار دادن دیگر ویژگی های جستجو برنامه ریزی کنید
 • برای تکمیل محتوای موجود استفاده از ویدئو ها،صوت ها و دیگر فایل های چند رسانه ای را در نظر داشته باشید

مالکان وب سایتی که می خواهند محتوای هدف دار برای SEO  تولید کنند باید سرمایه گذاری بر روی ابزار های SEO  را در نظر داشته باشند تا در سال ۲۰۱۸ همراستا با افزایش ویژگی های نتیجه جستجو، به آنها کمک کند.

کیفیت محتوا مهم تر از کمیت محتوا

گوگل تغییرات زیادی در الگوریتم جستجوی خود اعمال کرده است همانند الگوریتم Fred  که تمرکز بر حذف وب سایت های بی کیفیت از نتیجه جستجو را دارد. بسیاری از سایت ها که برای درآمد آگهی تبلیغاتی  محتوا و رابط کاربری را قربانی آن کرده اند، در سال جدید دچار افت ترافیبک قابل توجهی  شده اند.

محتوای با کیفیت از سال ۲۰۱۷ مورد توجه قرار گرفت و تمرکز بر روی آن زین بیشتر خواهد شد.

محتوای با کیفیت دارای محوریت ایجاد ارزش برای کاربران است، به جا ی دستکاری کاربران برای بازدید و یا ایجاد محتوایی که کمکی به پاسخ کاربر نمی کند. در حالتی که یک تعریف مشخص برای محتوای با کیفیت وجود ندارد ، اما متخصصین SEO  توصیه می کنند از پست هایی استفاده کنید که طولانی تر و غنی تر باشند و به عنوان منابعی معتبر برای بازدیدکنندگان باشد.

 

اهمیت  SSL  در سال ۲۰۱۸

اگر تا کنون برای رمز گذاری اطلاعاتی که بین سایت شما و کاربران ارسال می شود اقدامی نکرده اید، الان زمان آن است. از سال ۲۰۱۷ مرورگر های کروم و فایر فاکس در آپدیت های جدید برای وب سایت هایی که دارای SSL  نیستند پیام  “وب سایت نا امن” نمایش می دهند.

اگر تا کنون موارد امنیتی وب سایت را برطرف نکرده اید،از قافله عقب مانده اید.

اگر چه گواهی های SSL  تاثیر کمی بر روی رتبه بندی دارند اما تاثیر غیر مستقیمی بر روی  SEO  دارند .

زمانی که کاربران پس از کلیک بر روی وب سایت در نتایج جستجو با یک وب سایت نا امن مواجه شوند، قطعا پس از زمان کوتاهی شاهد افت ترافیک و به همان میزان کاهش رتبه بندی خواهید بود. لذا در اولین فرصت نسبت به SSL  اقدام کنید.

برای اطلاعات بیشتر برای خرید ssl ارزان می توانید از طریق لینک اقدام کنید.

چگونگی مدیریت SEO  در سال ۲۰۱۸

با تغییرات اعلام شده در خصوص الویت دهی به وب سایت های سازگار با دستگاه های موبایلی در سال ۲۰۱۸ و کیفیت محتوا ، مالکان وب سایت باید بر روی چند مورد تمرکز داشته باشند :

 • مطئن شوند که وب سایت آنها برای دستگاه های موبایلی با هر اندازه نمایشگر بی عیب و نقص باشد.
 • حذف pop up برای کاربرانی که از موبایل برای لود وب سایت استفاده می کندد.
 • تمرکز بر روی یک استراتژی متنوع در خصوص SEO که فراتر از رتبه بندی های سنتی جستجو باشد
 • تبدیل وب سایت به یک مرکز ضروری اطلاعات و پرسش و پاسخ
 • نصب امکانات امنیتی بر روی وب سایت

سعی کنید با رعایت تکنیک های گفته شده تصویر خوبی از وب سایت و SEO  به نمایش بگذارید. و اگر وب سایتی با موضوع فروشگاهی دارید، پیشنهاد می کنیم بعد از این مقاله سری به مطلب آموزش سئو سایت فروشگاهی بزنید و از اطلاعاتای که در اختیار شما قرار می دهد استفاده کنید.

مدیر بلاگ

مشخصات مدیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا