عمومی

کروم نسخه ۱۵ معروفترین مرورگر بعد از IE نسخه ۸ در دنیا است .

گوگل کروم نسخه ۱۵ در حال حاضر  بیشترین استفاده را در میان کاربران دارد .

فهرست این مقاله ( با کلیک روی هر عنوان به آن قسمت منتقل می شوید) پنهان

طبق گزارش استات کانتر ، کروم نسخه ی  ۱۵ ، ۲۳.۶ درصد از سهم بازار را در هفته آخر نوامبر به خود اختصاص  داده در حالیکه  مروگر اینترنت اکسپلورر ۸ ، سهمی معادل ۲۳.۵ درصد در بازار را دارد . تنها مرورگری که به کروم ۱۵ و IE8 نزدیک است ،  Firefox نسخه ۸ است که ۱۲.۱۲ درصد از بازار را اشغال کرده است .و IE9 سهمی معادل ۱۰.۳ را دارد .

آمار استفاده از کروم نسخه ۱۵

IE هنوز بیشترین استفاده را در دنیا دارد . اگرچه بیشتر نسخه های استفاده شده ، توسط ۴۰ درصد کاربران در هفته آخر نوامبر استفاده می شود  . کروم جایگاه دوم را با ۲۶ درصد به خود اختصاص داده  و به دنبال آن فایرفاکس با ۲۵ درصد در رده سوم قرار دارد .  مرورگری مانند safari و Opera در کمتر از ۱۰ درصد مرورگرهای موبایل استفاده می شوند .

گزارشگر استات کنتر خاطر نشان کرد  : در  افزایش میزان پذیرش در میان مردم موفق عمل کرده است  و اضافه کرد بخش های IT به سرعت مرورگر خود را به کروم وفق داده اند .

گوگل کروم را برای کاربردهای تجاری طی یکسال گذشته اعلام کرد و مدیران IT در زمان کوتاهی از آن استقبال کردند . وی اضافه کرد : کروم مرورگر IE را برای اولین بار پشت سر گذاشت . به نظر می رسد اگر مردم  از کروم در خانه استفاده کنند ، این روند به آرامی به محل کارشان نیز کشیده خواهد شد

کروم نسخه ۱۵ بهترین مرورگر

گوگل نه تنها  ، کروم را به عنوان یک مرور گر وب منتشر کرده  بلکه از آن به عنوان یک سیستم عامل وب بیس که داده های حیاتی کاربر را در ابر ذخیره می کند ، نیز استفاده می نماید . گوگل در حال طراحی پلتفرمی است که در محیط وب بتواند حجم زیادی از داده هارا ذخیره و در کمتر از ۱۰ ثانیه لود شود و در هرجایی که شما سیستم خود را خاموش کردید ،  به صورت اتوماتیک به روز آوری شود . مایکروسافت در سال اینده فرآیند  automatic update را تغییر خواهد د اد بدون اینکه به کاربران اعلام کند . البته کروم نیز این قابلیت را در سال ۲۰۰۸ پیاده سازی کرده بود .

منبع : http://itnews.com

مدیر بلاگ

مشخصات مدیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا