عمومی

۱۰ ترفند برای کسب موفقیت در تجارت آنلاین که از آنها چیزی نمی دانید

میانگین زمانی که هر کاربر در یک صفحه وب می گذراند تقریبا معادل ۴۶ ثانیه محاسبه شده است. (طبق آمار سایت ClickZ.com) بنابراین یک وب سایت تنها ۴۶ ثانیه برای موفقیت تجارت آنلاین فرصت دارد تا بازدیدکننده وب سایت خود را با استفاده از شیوه های محتلف جذب کرده و برنده رقابت موجود بین صدها سایت رقیب باشد.

رقابت موجود در دنیای مجازی هرروز در حال گسترش می باشد. طبق گزارش موسسه Verisign  تعداد دامین های ثبت شده در سال ۲۰۰۳ دارای رشد ۱۶% درصدی بوده است و این تعداد تا کنون به ۶۰ میلیون دامین در سرتاسر دنیا رسیده که ثبت دامنه com نیز با بیشترین تعداد در رتبه اول این تعداد قرار دارد.

در ادامه برخی از راهکارهای مناسب برای پیشرفت و دستیابی به موفقیت تجارت آنلاین را بررسی می کنیم.

۱ – موفقیت در تجارت آنلاین و شناخت کامل مشتریان

شناسایی مشتریان و مخصوصا مشتریانی که هنوز توسط شرکت های رقیب شناخته نشده اند یکی از نکات مهم در موفقیت تجارت آنلاین می باشد.

وب سایت Ebay یکی از نمونه های بارز و موفق در زمینه تجارت الکترونیک می باشد.Ebay به سرعت شروع به شناسایی کاربرانی نمود که به دنبال منافع اقتصادی خود، قصد خرید و فروش اجسام و اقلام را داشتند، و سپس با استفاده از تکنولوژی های مختلف محیطی را فراهم کرد که آن ها بتوانند با یکدیگر  در ارتباط باشند و در نتیجه فضای تجاری آنلاین بزرگی به وجود آمد.

اگر شما نیز تجربه ای در زمینه تجارت الکترونیک ندارید، می توانید از کسب و کاری کوچک شروع کنید اما از درستی نحوه کار خود اطمینان حاصل نمایید. همچنین به شما پیشنهاد می کنیم پیش از شروع کار با مفهوم تجارت الکترونیک آشنا شوید و شناختی دقیق و درست از آن داشته باشید.

1 – موفقیت تجارت آنلاین و شناخت کامل مشتریان

۲ – موفقیت در تجارت آنلاین با طرح یک برنامه ریزی کامل

باید اطلاعات کاملی از منابع درآمد، نقاط بحرانی و تدابیر دقیق خود را از ابتدای کار کسب کنید و همچنین تصمیمات لازم را با توجه به نقاط عطف تجارت خود نسبت به گسترش ابعاد کسب و کار خود اتخاذ نمایید.

همچنین قابل ذکر است که تجارت اینترنتی دارای سابقه بی رحمی می باشد، زیرا تغییر و تحولات همواره و روش های  که موجب به وجود آمدن عواقب فاجعه باری  برای بسیاری از کسب و کارها شده است.بنابراین توصیه می شود تا همواره خود را برای تطابق با تغییرهای ناگهانی دنیای اینترنت آماده کنید.

۳ – استفاده از نرم افزارهای سازگار با تجارت الکترونیک برای موفقیت در تجارت آنلاین

همیشه نرم افزارهایی را برای راه اندازی وب سایت خود خود انتخاب کنید که دارای ابزارهای ساده و آسانی برای مدیریت می باشند، با این انتخاب می توانید در وقت خود صرفه جویی کرده و زمان خود را برای رسیدگی به اصول تجارت خود متمرکز نمایید.

راهکار وب سایت تجاری آنلاین خود را به نوعی انتخاب کنید که تمامی نیازهای شما را برآورده نماید. برای انتخاب نرم افزار مناسب، باید انواع آن ها را با توجه به قابلیت های توسعه پذیری، امنیت و امکان سفارشی سازی تحلیل نمایید. قابل ذکر است در انتخاب نرم افزار مربوطه به نیازهای آینده کسب و کار خود نیز بیاندیشید.

۴ – موفقیت در تجارت آنلاین با طراحی فروشگاهی متفاوت 

به یاد داشته باشید که حافظه تصویری افراد همیشه بهتر از حافظه متنی آن هاست. بنابراین استفاده از تصاویر، رنگ بندی های جذاب و صفحه بندی های مناسب نیز می تواند کمک قبل توجهی به جذب مشتریان شما نماید. برند سازی و رواج نام تجاری نیز یکی از عوامل بسیار مهم و تاثیر گذار در موفقیت تجارت شما خواهد داشت.

موفقیت تجارت آنلاین و شناخت کامل مشتریان

۵ – موفقیت در تجارت آنلاین با در معرض دید گذاشتن اجناس پرفروش

مشتریان را مجذوب فروشگاه خود کرده و اجناس برتر خود را تبلیغ نمایید.

فروشگاه الکترونیکی خود را به نحوی طراحی کنید که حتی اگر یک بازدیدکننده وب سایت شما را ترک کرد بازهم تخصص خدمات و مرغوبیت کالای شما را از یاد نبرد.

برای مثال : فرض کنید شما یک فروشگاه گل را اداره می کنید و تخصص اصلیتان نیز در زمینه پرورش و فروش گل های رز تازه و قرمز می باشد. در این حالت باید وب سایت فروش خود را به نحوی طراحی کنید که اگر کاربر از بخش مخصوص گل های رز نیز بازدید نکرد، بازهم متوجه تخصص شما در فروش این گل ها شود و شما را تا مدت ها فراموش نکند. این امر باعث می شود تا او هرگاه که قصد خرید رز قرمز را داشت فقط با شما تماس بگیرد.

۶ – اجازه ندهید تا مشتریانتان شما را فراموش کنند

مدیریت ارتباط با مشتریان یکی از نکات کلیدی و بسیار مهم در تداوم یک کسب و کار آنلاین، مخصوصا برای مجموعه های کوچک و نوپا می باشد. همواره سعی کنید راهکارهای نواورانه ای برای اطلاع و ارتباط به مشتریان قبلی خود در زمینه تولیدات و محصولات جدید خود ایجاد نمایید. برای پیاده سازی و مدیریت یک سیستم یک پارچه ارتباط با مشتری در ابعاد بزرگتر می توانید از نرم افزارهای CRM مناسب این کار نیز استفاده کنید.

۷ – موفقیت در تجارت آنلاین با افزایش حضور وب سایت در سطح اینترنت

وجود وب سایت خود را در فضای اینترنت با تنظیمات هوش مندانه ای در زمینه بازاریابی، ملموس تر نمایید. حتما دقت کنید که تنظیمات بهینه سازی موتور های جستجو (SEO) مربوط به سایت خود را به درستی انجام دهید. از آنجا که اکثر خریداران به وب سایت هایی مراجعه می کنند که آدرس آن ها را در ۳ صفحه اول صفحات جستجوی گوگل مشاهده نمایند، بنابراین شما نیز می توانید با استخدام یک متخصص یا مهندس موتورهای جستجو رتبه وب سایت خود را در موتور های جستجو افزایش دهید.

همچنین می توانید در سایت های پربازدید دیگر اینترنتی سفارش تبلیغ وب سایت خود را در قالب بنرهای اینترنتی دهید. این امر به افزایش بیشتر بازدیدکنندکان وب سایت شما کمک می کند.

۸ – قسمت مدیریت وب سایت خود را به درستی و قوی طراحی نمایید

قسمت مدیریتی به عنوان ستون های پایه ای هر فروشگاه آنلاینی به حساب می آیند. شما نیز باید زمان مناسبی را برای تحلیل و طراحی قسمت مدیریتی وب سایت خود با استفاده از نرم افزارهای فروشگاه ساز آنلاین صرف نمایید. قابلیت هایی مانند مدیریت صورت کالاها، محاسبات مربوط به کارت های اعتباری، سیستم های گزارش گیری و … به شما برای مدیریت هرچه بیشتر کمک می کند.

تمامی عملیات مدیریتی وب سایت شما باید دقیق، قابل گسترش و ارایه دهنده آمارهای لحظه ای باشد. بنابراین در انتخاب راهکار و نرم افزار فروشگاه ساز خود دقت بالایی به خرج دهید. اگر برایتان سوال پیش امده که نرم افزار فروشگاه ساز چیست می توانید به مقاله ای که پیش از این درباره آن نوشته ایم، مراجعه نمایید.

در راه اندازی و مدیریت یک سیستم تجارت الکترونیک، خطر از بین رفتن اطلاعات همچنین یکی از خطرات موجود می باشد، بنابراین وجود یک سیستم مدیریت قدرتمند با قابلیت های پشتیبان گیری بسیار ضروری می باشد.

۹ – یادگیری بهتر و سریعتر عامل موفقیت تجارت انلاین

طبعا  انسان جایزالخطا است و بروز اشتباه توسط هر مدیر وب سایتی اجتناب ناپذیر می باشد اما بروز مکرر اشتباهات باعث از بین رفتن اعتبارتان بین مشتریان شده و به رقیبانتان اجازه می دهد تا از نقاط ضعف شما به نفع خود استفاده کنند که این امر به معنای از دست دادن مشتریان و ورشکستگی یک کسب و کار الکترونیکی می باشد.

همواره سعی کنید اشتباهات خود را بدون قضاوت بپذیرید و خود را آموزش دهید تا قادر شوید این اشتباهات را قبل از اینکه رقیبانتان از آن مطلع شوند، بپوشانید.

عنصر سرعت در انواع تجارت های آنلاین و حتی غیر آنلاین نقش اساسی را ایفا می کند. سرعت عمل در شناسایی و پوشاندن اشتباهات خود قبل از رقبا مهمترین نکته در پیشرفت در بازار رقابتی الکترونیکی می باشد.

یادگیری بهتر و سریعتر عامل موفقیت تجارت انلاین

۱۰ – مشتریان خود را متعجب کنید !

همواره سعی کنید مشتریان خود را تغییرات متداول در کسب و کار خود متعجب نمایید. برای این کار می توانید از پیشنهاد های مشوق فروش، تخفیف بر روی هزینه ها و … استفاده نمایید.

فروشگاه اینترنتی شما نیز می تواند به جذابیت کسب و کار شما کمک بسزایی کند. با انجام تغییراتی در ظاهر فروشگاه و یا نحوه نمایش اجناس و کالاهای خود می توانید احساس مشتریان را نسبت به فروشگاه خود تحت تاثبر قرار دهید. همچنین باید توجه کنید که تغییرات ظاهری شما نباید ذهن مشتری را از تصویر برند شما دور کند و همچنین دقت نمایید تا تغییرات خود را به صورت نامناسب و زود به زود انجام ندهید، زیرا این امر ممکن است باعث دل زدگی مشتریان گردد.

در انتها برای کسب موفقت در تجارت انلاین خود علاوه بر اقدامات گفته شده لازم است تااز نظر بکند حوزه کاری خود نیز اطمینان حاصل نمایید. برای این منظور پیشنهاد می کنیم مقاله توافقنامه سطح خدمات یا SLA چیست را مطالعه بفرمایید این مقاله در رابطه با قرار دادیست که شرکت های ارائه دهنده خدمات تجارت الکترونیک موظف هستند بین سرویس دهنده یعنی خود و سرویس گیرنده خدمات منعقد کنند.

سوالات متداول

وب سایت Ebay یکی از نمونه های بارز و موفق در زمینه تجارت الکترونیک می باشد.Ebay به سرعت شروع به شناسایی کاربرانی نمود که به دنبال منافع اقتصادی خود، قصد خرید و فروش اجسام و اقلام را داشتند، و سپس با استفاده از تکنولوژی های مختلف محیطی را فراهم کرد که آن ها بتوانند با یکدیگر در ارتباط باشند و در نتیجه فضای تجاری آنلاین بزرگی به وجود آمد.
مدیریت ارتباط با مشتریان یکی از نکات کلیدی و بسیار مهم در تداوم یک کسب و کار آنلاین، مخصوصا برای مجموعه های کوچک و نوپا می باشد. همواره سعی کنید راهکارهای نواورانه ای برای اطلاع و ارتباط به مشتریان قبلی خود در زمینه تولیدات و محصولات جدید خود ایجاد نمایید. برای پیاده سازی و مدیریت یک سیستم یک پارچه ارتباط با مشتری در ابعاد بزرگتر می توانید از نرم افزارهای CRM مناسب این کار نیز استفاده کنید.
به یاد داشته باشید که حافظه تصویری افراد همیشه بهتر از حافظه متنی آن هاست. بنابراین استفاده از تصاویر، رنگ بندی های جذاب و صفحه بندی های مناسب نیز می تواند کمک قبل توجهی به جذب مشتریان شما نماید. برند سازی و رواج نام تجاری نیز یکی از عوامل بسیار مهم و تاثیر گذار در موفقیت تجارت شما خواهد داشت.

با کارت بانکی باشگاه ایران هاست پولتان به حسابتان باز می گردد.

همین حالا رایگان عضو شوید

مدیر بلاگ

مشخصات مدیر

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا