طراحی و توسعه وب سایتطراحی وب سایتوردپرس (wordpress)

۴ نکته طلایی برای انتخاب بهترین هاست وردپرس [۲۰۱۹]

در بین نرم افزارهای مدیریت محتوا (CMS)، “وردپرس” به دلیل سادگی کاربری و قابل اعتماد بودن و بروز رسانی‌های سریع از شهرت بالایی برخوردار است. مانند هر نرم افزار دیگری، وردپرس نیز برای کارکرد صحیح و بهینه پیش نیازهایی دارد که باید در هنگام انتخاب میزبانی وب خود به آنها توجه کنید. با بالا رفتن شهرت وردپرس و تعداد کاربران آن، انتخاب بهترین هاست برای وردپرس نیز به یک چالش و دغدغه مدیران وبسایت های مبتنی بر وردپرس تبدیل شد. در ادامه نکاتی در مورد انتخاب بهترین هاست وردپرس را مورد بررسی قرار می دهیم.

۱-سرعت: مهمترین فاکتور در انتخاب بهترین هاست وردپرس

سرعت بارگذاری، یکی از مهمترین فاکتورها در انتخاب یک هاست وردپرس است. هسته اصلی وردپرس به خودی خود نیاز به منابع زیادی برای بارگذاری ندارد، ولی زمانی که تعدادی پلاگین و پوسته به آن اضافه کنید و اقدام به اضافه کردن محتوای خود نمایید، نیاز وب سایت به منابع افزایش چشمگیری خواهد داشت.

بهترین هاست وردپرس، با توجه به این نیازها، فضای حافظه‌ی اصلی (RAM)، و قدرت پردازش (CPU) کافی را به سرویس شما تخصیص می‌دهد. همچنین بهتر است سرویس میزبانی شما از هارد دیسک‌های SSD (پیش از این درباره هارد SSD چیست صحبت کرده ایم.) و یا سیستم ذخیره سازی متمرکز (SAN Storage) استفاده کند که سرعت انتقال اطلاعات در آنها به شکل قابل توجهی بالاتر از دیسک‌های مکانیکی و قدیمی (HDD) است. این تفاوت می تواند تاثیر مثبتی در زمان پاسخگویی سایت شما به بازدیدکنندگان بگذارد.

سرعت: مهمترین فاکتور در انتخاب بهترین هاست وردپرس

گذشته از مسائل سخت افزاری، بهترین ساختار نرم افزاری برای یک میزبانی وب وردپرس، برای ورژن های فعلی این نرم افزار، مبتنی بر PHP 7 و Nginx یا Apache هستند.

نکته‌ی مهم دیگر در زمینه هاست‌های وردپرس Time To First Byte (TTFB) است که نشان می‌دهد چه مدت زمانی طول می‌کشد تا بعد از دریافت درخواست کاربر، اولین byte از سمت سرور، به مرورگر کاربر ارسال می شود. میزبانی‌های مخصوص وردپرس که از سخت افزار و تنظیمات نرم افزاری بهینه‌ای برخوردار باشند، عموما Time To First Byte کوتاه‌تری نسبت به میزبانی‌های معمولی دارند.

در نظر داشته باشید از مهمترین موارد تاثیر گذار در سرعت بارگذاری وب سایت، ساختار آن است. مواردی مانند تنظیمات انجام شده بر روی سایت، افزونه‌های مورد استفاده، تعداد درخواست‌های ارسال شده به سرور در هنگام بارگذاری، و همچنین نوع پوسته و قالب‌های مورد استفاده، تاثیر بسیاری در سرعت و چگونگی بارگذاری سایت خواهند داشت. در صورتی که وب سایت شما از نظر این تنظیمات، عملکرد مناسبی نداشته باشد، قدرتمند ترین سخت افزار و تخصصی ترین تنظیمات نرم افزاری سمت سرور نیز در سرعت بارگذاری وبسایت تاثیر مثبت نمی گذارد.

۲-امنیت و تخصیص منابع

تخصیص منابع: همانطور که پیش‌تر گفته شد، سرعت بارگذاری سایت‌های مبتنی بر وردپرس، وابستگی زیادی به مقدار و چگونگی تخصیص منابع به این سرویس دارد. در یک میزبانی خوب وردپرس، منابع تخصیص داده شده به سرویس به شکل ایزوله شده و اختصاصی ارائه می‌شوند. این امکان باعث می‌شود تمامی کاربرانی که از یک سرور استفاده می‌کنند، دسترسی کامل به منابع خود داشته باشند و یک سایت دیگر نتواند به شکلی غیر منصفانه از منابع موجود بر روی سرور استفاده کند.

امنیت: یکی دیگر از مهم‌ترین فاکتورهای انتخاب بهترین هاست برای وردپرس، امنیت آن است. زمانی که برای انتخاب یک هاست وردپرس اقدام می‌کنید، توجه کنید سرویس میزبانی از دیوار آتش مناسب برای جلوگیری از حملات، امکان بروز رسانی‌ خودکار وردپرس و پلاگین‌ها، امکان نصب و راه اندازی گواهی SSL برای امن کردن فعالیت کاربران، بروز رسانی دائمی سرور و امکان پشتیبان‌گیری خودکار بهره‌مند باشد. گذشته از خدمات امنیتی که سرویس میزبانی وردپرس به شما ارائه می‌دهد، باید همیشه نسبت به امن کردن سایت مبتنی بر وردپرس خود کوشا باشید.

فروشگاه ساز ایران‌هاست
یک راه حل آسان، سریع و کاربردی
برای ورود به فضای آنلاین

فروشگاه آنلاین راه اندازی کنید

تخصیص منابع و امنیت در انتخاب بهترین هاست وردپرس

۳-پشتیبانی: سومین عامل در انتخاب بهترین هاست وردپرس

عموم مشکلاتی که باعث عدم بارگذاری سایت‌های مبتنی بر وردپرس می‌شود، به دلیل مشکل در سرور میزبانی وب نیست. بلکه مواردی مانند خطاهای مربوط به Redirect دامنه، عدم همخوانی پوسته‌ها یا پلاگین‌ها، مشکل در آدرس‌دهی صفحات، یا تنظیمات غلط در بخش مدیریت وردپرس و نسخه های ناهمخوان PHP از دلایل بروز این مشکلات هستند.

یک میزبانی وردپرس قدرتمند، از کادر پشتیبانی بهره می‌گیرد که آشنایی کافی با مشکلات و ساختار سایت‌های مبتنی بر وردپرس داشته باشند و بتوانند مشکل شما را با سرعت و به شکل بهینه‌ای در کوتاه‌ترین زمان ممکن برطرف کنند.

پشتیبانی بهترین هاست وردپرس

در سرویس‌های میزبانی عمومی، در اکثر موارد بخش پشتیبانی بررسی‌های لازم برای رفع مشکلاتی از این دست را بر روی سایت مبتنی بر وردپرس انجام نخواهد داد و رفع آنها بر عهده شما خواهد بود. میزبانی وردپرس، شما را از بررسی و رفع مشکلاتی از این دست که رفع آنها می تواند زمان بر و پیچیده باشد، بی‌نیاز می‌کند.

۴-توسعه پذیری

وردپرس به تنهایی به فضای زیادی نیاز ندارد، اما پوسته‌ها و پلاگین‌ها، تصاویر و فایل‌های نمایشی، که در مرور زمان به سایت شما اضافه می‌شوند، می‌توانند فضای زیادی اشغال کنند. همچنین نیاز به منابع دیگر، مانند پهنای باند (Bandwidth) با گسترش سایت و افزایش تعداد بازدیدکنندگان سایت، افزایش خواهد یافت.

در انتخاب بهترین هاست وردپرس خود بهتر است به توسعه پذیری و قابلیت ارتقاء سرویس میزبانی توجه داشته باشید. مواردی همچون هزینه‌ی تغییر سرویس به یک سرویس قدرتمندتر، و عدم بروز اختلال در بارگذاری سایت در هنگام تغییر سرویس، و سادگی این تغییرات، از جمله مواردی هستند که باید به آنها توجه داشته باشید.

به شما پیشنهاد می کنیم مقاله ما را برای کسب اطلاعات در حوزه خرید بهترین هاست مطالعه نمایید.

سوالات متداول

۱-سرعت ۲-امنیت و تخصیص منابع ۳-پشتیبانی ۴-توسعه پذیری
سرعت بارگذاری، یکی از مهمترین فاکتورها در انتخاب یک هاست وردپرس است. هسته اصلی وردپرس به خودی خود نیاز به منابع زیادی برای بارگذاری ندارد، ولی زمانی که تعدادی پلاگین و پوسته به آن اضافه کنید و اقدام به اضافه کردن محتوای خود نمایید، نیاز وب سایت به منابع افزایش چشمگیری خواهد داشت.
زمانی که برای انتخاب یک هاست وردپرس اقدام می‌کنید، توجه کنید سرویس میزبانی از دیوار آتش مناسب برای جلوگیری از حملات، امکان بروز رسانی‌ خودکار وردپرس و پلاگین‌ها، امکان نصب و راه اندازی گواهی SSL برای امن کردن فعالیت کاربران، بروز رسانی دائمی سرور و امکان پشتیبان‌گیری خودکار بهره‌مند باشد. گذشته از خدمات امنیتی که سرویس میزبانی وردپرس به شما ارائه می‌دهد، باید همیشه نسبت به امن کردن سایت مبتنی بر وردپرس خود کوشا باشید.
وردپرس به تنهایی به فضای زیادی نیاز ندارد، اما پوسته‌ها و پلاگین‌ها، تصاویر و فایل‌های نمایشی، که در مرور زمان به سایت شما اضافه می‌شوند، می‌توانند فضای زیادی اشغال کنند. همچنین نیاز به منابع دیگر، مانند پهنای باند (Bandwidth) با گسترش سایت و افزایش تعداد بازدیدکنندگان سایت، افزایش خواهد یافت.در انتخاب بهترین هاست وردپرس خود بهتر است به توسعه پذیری و قابلیت ارتقاء سرویس میزبانی توجه داشته باشید. مواردی همچون هزینه‌ی تغییر سرویس به یک سرویس قدرتمندتر، و عدم بروز اختلال در بارگذاری سایت در هنگام تغییر سرویس، و سادگی این تغییرات، از جمله مواردی هستند که باید به آنها توجه داشته باشید.

با کارت بانکی باشگاه ایران هاست پولتان به حسابتان باز می گردد.

همین حالا رایگان عضو شوید
برچسب ها

سامان حمیدی

مدیر سرور در ایران هاست کارشناس مهندسی کامپیوتر برنامه نویس پایتون علاقهمند به مطالعه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن