پیشنهاد مامیزبانی وب

۵ خطر بزرگ پیش روی مشتریان شرکت های میزبان

تجارت بر پایه ی نحوه ی انجام عملیات ریسکی محاسبه شده می باشد. می بایست بدانید هر تصمیمی که اتخاذ می کنید شما را با چه چیزهایی رودرو می کند و بهترین راهکار مواجه با آن ها چه می باشد. میزبانی وب نیز استثنای این قانون نیست. اگر شرکت ها بدون آمادگی لازم وارد این عرصه شوند ممکن است این امر حتی عملیاتی بسیار خطرناک باشد. در ادامه به برخی از تهدید ها که پیش روی مشتریان شرکت های میزبانی وب هستند می پردازیم – چند نصیحت نیز برای رفع آنها ارائه می دهیم.

فروشندگان بد

برای هر میزبان وب فوق العاده ای که در اینترنت با آنها برخورد می کنید، حداقل سه نفر هستند که سروری را در زیرزمین خانه ی خود (یا محل غیر حرفه ای دیگری) راه اندازی کرده و میزبانی وب می فروشند. این برعهده شما می باشد که قبل از انتخاب یک شرکت میزبان، تحقیقات خود را انجام دهید. در غیراینصورت، احتمال اینکه بعدا از انتخاب خود پشیمان شوید بسیار زیاد خواهد بود.

تکنولوژی قابل حمل

اگر شما تنها یک وب سایت در شرکت میزبان خود دارید، مقوله ی تکنولوژی قابل حمل مشکل کوچکی می باشد. البته تا زمانی که وب سایت خود را به صورتی بهینه سازی کنید که وب سایت برای استفاده کننده گان دستگاه های هوشمند قابل بازدید و مناسب باشد. برای اینکار زیاد لازم نیست نگران باشید. وقتی که از سرویس میزبانی خود برای امر دیگری استفاده می کنید – مثلا یک بستر توسعه نرم افزار برای کارمندان خود – ریسک چنین مواردی می تواند خیلی بالاتر باشد.

اگر کارمندان شما برای ارتباط با سیستم از ارتباطات بیسیم نا امن استفاده کنند شما خود را در معرض مواردی همچون لو رفتن اطلاعات حیاتی مانند اطلاعات بانکی یا اطلاعات ورود به سیستم های رمزنگاری شده قرار می دهید. به همین علت حیاتی است که اقدام به پیاده سازی یک نوعی VPN نمایید و به کارمندان خود در مورد استفاده از ارتباطات نا امن بی سیم هشدار دهید. همچنین اطمینان حاصل نمایید که تمامی دستگاه های متصل شده به شبکه شما، هنگامیکه دستگاه در دست افراد نا آشنا قرار گرفت قابلیت پاک سازی اطلاعات از راه دور را داشته باشند.

مشکلات پهنای باند

ممکن است تعجب برانگیز باشد که چرا پهنای باند را به عنوان یک ریسک مطرح می کنیم، اما واقعیت این است که متعادل سازی بار سرور به اشتباه و عدم مدیریت دقیق ترافیک وب سایت ها باعث بروز مشکلات و عواقب ناخوشایندی مانند هزینه های میزبانی بالا، عملکرد ضعیف یا حتی کرش کردن های متعدد خواهد شد. اطمینان حاصل کنید که میزبان شما نرم افزارهای متعادل کننده مناسبی دارد و اینکه شما آمادگی لازم برای مقابله با ترافیک لحظه زیاد را دارید. همچنین مفید خواهد بود اگر بدانید شما دقیقا چه میزان پهنای باند نیاز دارید در غیر این صورت ممکن است هزینه های شما سرسام آور بشوند.

مجرمین سایبری

در چند سال گذشته ما رخنه های امنیتی بیشتری نسبت به مجموع کل تاریخ اینترنت داشته ایم. چرا اینگونه است؟ جواب این سوال ساده می باشد: با وجود اینکه خیلی از سازمان ها در مورد اطلاعات کاربری کاربران خود سهل انگاری می کنند اما این امر که مجرمین سایبری باهوشتر، بانفوذتر و خطرناکتر شده اند هم تاثیر بسزایی در این امر گذاشته است.

این مورد با در نظر گرفتن اینکه چقدر جهان ما به سمت دیجیتالی شدن پیش رفته عجیب و تعجب برانگیز نیست. در سرقت اطلاعات آنلاین سود واقعی زیادی (و چشمگیر) وجود دارد، حالا هر پلتفرم میزبانی که برای میزبانی اطلاعات خود انتخاب می کنید، اطمینان حاصل کنید که نرم افزارهای امنیتی مناسبی در سرور نصب شده است و آنها به صورت متناوب مانیتور می شوند تا نقاط ضعف امنیتی شناسایی و برطرف شوند.

رایانش ابری (و مجازی سازی)

باید اینجا اعلام کنیم – رایانش ابری یا مجازی سازی خود به تنهایی یک ریسک نیستند. آنها جزو تکنولوژی های آینده دار در حال حاضر تجارت میزبانی می باشند. زمانی ریسک در آنها ایجاد می شود که اشتباه مدیریت شوند. هر تکنولوژی می تواند اگر به صورت صحیح به کار گرفته نشود زیان آور باشد. اما در رایانش ابری صدمه ی وارد شده ممکن است ویرانگر باشد. شما می بایست مالکیت داده ها، احراز هویت دقیق کاربران خود (و سطح دسترسی آنان) و اینکه داده های شما هنگامیکه به آنها نیاز دارید در دسترس می باشد را در نظر بگیرید.

 

اشکان نصیری

مدیر سرور در ایران هاست با +۵ سال سابقه در صنعت میزبانی وب و کارشناسی ارشد MBA

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا