عمومی

Ebay ساخت دیتا سنتر خود را در محلی با دمای بالا به پایان رساند

شروع به کار دیتا سنتر شرکت  Ebay در فونکیس ، در این خبر با مدیر هیئت اعزامی به آریزونا  لویس مصاحبه ای در مورد امکانات جدید این دیتا سنتر و قدرت تطبیق با آن شرایط آب و هوایی به عمل آمده است.

فهرست این مقاله ( با کلیک روی هر عنوان به آن قسمت منتقل می شوید) پنهان

آخرین دیتاسنتر شرکت Ebay می تواند تا ۱۰۰ درجه  در فونیکس به کار خود ادامه دهد . درجه حرارت در فونیکس واقع در آریزونا که یکی از بیابانی ترین  مناطق در آمریکا و  با دمای بالاتر از ۱۰۰ درجه فارنهایت می باشد .  این درحالیکه است که سایر دیتا سنترها مناطقب سرد را انتخاب می کنند . اما در طول ۲ هفته شرکت Ebay به طور رسمی آخرین دیتا سنتر خود را در آنجا باز کردو امیدوا رهستند که نتا ۲۰ سال مورد استفاده قرار بگیرد .

دیتاسنتر ebay  در فونیکس

مایک لویس  مدیر هیئت اعزامی در پاسخ به این سوال که چه کسی علاقه دارد دیتاسنتر را در فونیکس بسازد  پاسخ داد : بله واقعا محل داغی است . وی ادامه داد  : همچنین تجهیزات مورد نیاز در نزدیکی  دیتاسنتر در پروژه ای با عنوان Mercury  وجود دارد . ما از یک مکان دو طبقه شروع کردیم که که جهت ئ تست تجهیزات مذکور به نام Tier4  مورد استفاده قرار می گرفت . اما امکانات تکمیل شده و تصمیم گرفتیم که شاید بتوانیم به پروژه Tier 2  و با هزینه پایین تر آن را تغییر دهیم . اما کارمندان می توانند با هر دو نوع تجهیزان کار کنند.

لویس و Ebay می خواهند امکاناتی را ایجاد نمایند که سریع  و بدون تاثیر بر شرکت توسعه پیدا نمایند . بخش های مختلف دیتا سنتر دارای طبقه بندی های مختلفی از Tier  هستند . و باید بتوانند نگهدارنده هایی مانند رک سرور در خود جا داده و ۲۴ ساعته فعالیت نمایند .  ebay ئ۵۰ درخواست را جهت طرح اولیه ارسال کرده و ۱۷ عدد پاسخ دریافت نمود. که لویس آن را به عنوان مشکلی که  هنوز نتوانستیم آن را حل کنیم یاد کرده است . ebay پیمانکارانی را انتخاب می کند که تجهیزات آنها در حد ۶ مگاوات بوده و بتوانند تا ۱۲ مگاوات هم ارتقا  و یا تا ۲ مگاوات کاهش یابند . فضای سرور اصلی در حدود ۷۰۰۰ متر مربع بوده که فضای پشت بام آن نیز در همین حدود می باشد .

ساخت دیتاسنتر ebay در دمای ۸۵ درجه

برای سریع تر کردن رک های سرور ebay با سازندگانی صحبت کرده که از نظر لویس  Rack and roll نامیده می شوند . نه تنها EBay پیکربندی مورد نیار را انجام داده است مشخصات رک را نیز سفارش داده است . به طوریکه فروشنده رک ها یا با سرور به همراه برپسب زنی ، کابل بندی و بارگذاری سیستم عامل پر کرده است .

بنابراین ebay می تواند آن را با اپلیگیشن های خود پیکربندی نماید.. به صورت شفاهی آنها تمامی رک سرورها را با کشتی ارسال کرده اند و در بندر آماده تحویل آنها هستیم. این تجهیزات می توانند علی رغم شرایط آب و هوایی به راحتی خنک شوند . و همچنین دارای امکانات خنک کنندگی با آب  بر روی پشت بام  هستند .

ما می توانیم  حتی دمای آب  بالای ۸۵ درجه را داشته باشیم . لویس گفت : این مکان به طور مستقیم با هوا در ارتباط نیست بلکه از طریق  مبالده کننده گرما  ، که چند درجه را کاهش می دهد انجام می شود .

مصرف برق پایین دیتاسنتر ebay

در گرمترین روز سیستم می تواند تا دمای ۸۷ درجه و در سایر زمانهای سال با کارایی بهتر نیز کار کند  واحدهای ذخیره انرژی دیگری نیز شامل لامپ هالی LED هم به کار رفته اند.تصاویر این امکانات به دیتا سنتر ارسال شده است .  Ebay  مصرف برق پایین با کارایی مناسب را در سیستم گنجانده است  که نسبتی از انرژی کلی مصرف شده توسط اتجهیزات به امکانات به کار رفته در آن است . هرجه این عدد پایین تر باشد ، بهتر است . در زمان های نه چندان دور ، دیتا سنتر درارای PEU معادل ۲.۰ یا بالاتر اما  نوع جدید کمتر از ۱.۵ می باشد .

لویس ادامه داد : دو.ست داریم PUE اخرین دیتاسنتر ما ۱.۱ باشد . وی خاطر نشان کرد : رئیس به وی اجازه توزیع شکل آن را  نمی دهد .اما زمانی ذیتا سنتر به طور رسمی طی چند هفته آیند بازگشایی شد  شکل مربوطه پخش خواهد شد . لویس به حضار گفت : برای این موضوع عذرخواهی می کنم

منبع خبر : itworld.com

با کارت بانکی باشگاه ایران هاست پولتان به حسابتان باز می گردد.

همین حالا رایگان عضو شوید

مدیر بلاگ

مشخصات مدیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا