عمومی

MS SQL Server

SQL server به گونه‌ای طراح شده است که می تواند پروژه‌ای کوچک و بزرگ را به راحتی مدیریت نماید.اگر می خواهید سایت بزرگی طراحی کنید حتما نیاز است تا یک پایگاه داده sql serevr داشته باشید .شما می توانید کلیه داده های خود را در این پایگاه داده sql serevr ذخیره نمایید و به راحتی می توانید اطلاعات خود را بر اساس چیزی که مد نظر شماست استخراج نمایید

SQL Server

اگر می‌خواهید یک دیتابیس را برای وب سایت خود طراحی کنید شما به یک نرم‌افزار با توان جستوجوی بالا نیازمندید. SQL server به گونه‌ای طراح شده است که می تواند پروژه‌ای کوچک و بزرگ را به راحتی مدیریت نماید و همچنین می‌تواند به همراه ASP و یا ASP.NET استفاده شود.پایگاه داده sql serevr از سمت شرکت مایکروسافت طراحی شده است و دارای چندین نسخه می باشد

چندین نسخه از SQL server موجود می باشد و همه آن‌ها دارای سیستم مدیریت دیتابیس (RDBMS) هستند.یک سیستم مدیریت دیتابیس (RDBMS) اطلاعات را در یک سری از جداول مرتبط به راه‌های مختلف ذخیره می‌کند.به دلیل برخی از فرضیات موجود در ارتباط با نگهداری اطلاعات، RDBMS ها اطلاعات را براساس پیکربندی‌های مختلفی ارائه می‌نمایند .SQL server یکی از قدیمی‌ترین سیستم‌های مدیریت دیتابیس است و می تواند جانشین مناسبی برای MYSQL و Microsoft Access باشد.

همینطور بخوانید  مقایسه دیتابیس MS-SQL با دیگر دیتابیس ها از لحاظ Database migration

کارایی در پایگاه داده sql serevr:

Microsoft SQL server بیشتر بعنوان نرم‌افزار مدیریت دیتابیس های متوسط و حرفه ای استفاده می شود.دیتابیس یک کانتینر منطقی است و برای طبقه بندی اطلاعات مشابه مورد استفاده قرار می گیرد تا سازمان دهی بهتر صورت پذیرد. به علاوه دیتابیس می تواند به عنوان یک مرز امنیتی مورد استفاده قرار گیرد. البته دیتابیس می تواند اپلیکیشن ها را هم از هم جدا کند. به عنوان مثال، تمام اطلاعات مربوط به سیستم مالی در یک دیتابیس جمع آوری شوند و در عین حال، اطلاعات مربوط به بازار در یک دیتابیس دیگر قرار بگیرند. باز هم می گوییم که این از قوانین اس کیو ال سرور نیست اما می توانید تمام مسائل حقوقی خود را در یک دیتابیس جمع آوری کنید. از منظر سازمان دهی، این کار بسیار پیچیده است اما اس کیو ال سرور اجازه انجام آن را می دهد. از سوی دیگر این امکان وجود دارد تا هر گروه از اطلاعات را در یک دیتابیس مجزا قرار داده و صدها و حتی هزاران دیتابیس را در یک اس کیو ال سرور داشته باشید. این سناریو از نظر مدیریتی می تواند یک اشتباه باشد اما به هر حال اس کیو ال سرور اجازه انجام آن را می دهد. یکی از راهکارهای متداول ، تعریف نمودن محتوای هر دیتابیس است. اگر اطلاعات به هم مرتبط هستند و یا می توانند امنیت را به گروهی بیاورند، این ایده خوبی است که دیتابیس مربوط به خود را داشته باشند. هر اس کیو ال سرور می تواند بیش از ۳۲۰۰۰ ذیتابیس مجزا داشته باشد.

میزان سختی در پایگاه داده sql serevr:

به دلیل وجود اطلاعات و آموزشهای بسیار زیاد در زمینه‌ی SQL server شما می توانید بعضی از کارهای ساده را با یک تحقیق کوچک انجام دهید.

با کارت بانکی باشگاه ایران هاست پولتان به حسابتان باز می گردد.

همین حالا رایگان عضو شوید

مدیر بلاگ

مشخصات مدیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا