سرور مجازی (VPS)سرورهای ابری

خرید سرور مجازی ایرانی و خارجی

اولین موردی که کاربران در مورد وب سایت ها  قضاوت می کنند سرعت بارگذاری آنهاست. میزبانی های اشتراکی به دلیل قیمت ارزانتر و ماهیتشان، محدودیت هایی دارند که بر سرعت بارگذاری وب سایت تاثیر می گذارد. لذا اگر قصد دارید، سرعت وب سایتتان را افزایش دهید و از طرفی نگران هزینه های بالای سرور اختصاصی هستید، خرید سرور مجازی بهترین گزینه است. خرید سرور خارجی یا داخلی بستگی به نیاز شما دارد.

سرور مجازی چیست؟

در این نوع از سرور، مشابه با سرور اختصاصی، منابع پردازنده و رم در قالب یک سرور مستقل در اختیار شما قرار می گیرد، اما این منابع بصورت مجازی بر روی یک سرور فیزیکی دیگر راه اندازی می شود و خود به تنهایی ماهیت فیزیکی ندارد.

یکی از دلایلی که اکثر کاربران تمایل به استفاده از سرور VPS دارند، محدودیت هایی است که میزبانی های اشتراکی در زمینه ی مدیریت، نصب نرم افزارها، مقدار حافظه(Ram) و قدرت پردازشی(CPU) دارند. ممکن است وب سایت شما نیاز به منابع رم و قدرت پردازش بیشتری داشته باشد که در سرویس های اشتراکی قابل ارایه نیست.

برای دسترسی آنی به سرور با منابع کاملا اختصاصی از سرور های ابری ایران هاست استفاده کنید.

همین امروز سفارش دهید

وب سایت هایی که درحال رشد هستند، در آینده نیاز به منابع و فضای بیشتری داشته و ترافیک قابل توجهی را درخواست می کنند. بطور کلی می توان گفت یک سرور مجازی انعطاف پذیرتر، سریع تر و امن تر از یک میزبانی اشتراکی است و برای کسب و کارهای کوچکی که درحال رشد هستند نیز بسیار مناسب است.

در این نوع از سرورها حتی شما می توانید سیستم عامل مورد علاقه تان را داشته باشید و در هنگام خرید سرور می توانید انتخاب کنید سرور مجازی ویندوز و یا سرور مجازی لینوکس داشته باشید. ضمن اینکه در زمان خرید، قابلیت انتخاب سرور مجازی ایران یا خرید vps خارجی را نیز خواهید داشت. مورد جالبی که در برخی از شرکت ها ارایه می شود خدمات مدیریت سرور است. اگر زمان یا تجربه کافی برای مدیریت سرور مجازی خود را ندارید، می توانید مدیریت کامل آن را در اختیار شرکت خدمات میزبانی خود بگذارید.

خرید سرور مجازی ایران و خارج از ایران

خرید vps خارجی یا داخل ایران

نکته دیگری که در هنگام خرید سرور مجازی (یا خرید سرور خارجی) باید به آن دقت کنید، این است که سرور مجازی شما در ایران قرار داشته باشد یا در خارج از ایران واقع باشد. سرور های مجازی همانند تمام سرویس ها، برای فعالیت نیاز به یک بستر سخت افزاری دارند. این بستر سخت افزاری در دیتاسنتر ها شکل می گیرد. مقصود از سرور مجازی خارج از ایران، سرور هایی هستند که دیتاسنتر آنها در یکی از کشور های خارجی قرار دارد و از امکانات سخت افزاری و زیرساخت شرکت های خارجی استفاده می کند. تفاوت بین سرور مجازی ایرانی و سرور مجازی خارجی تنها در مکان قرار گیری آنهاست و از لحاظ نرم افزاری تفاوت چندانی با هم ندارند.

 ویژگی های سرور VPS ایران  

انتخاب بین سرور ایرانی و خارجی تا حدودی به مکان بازدیدکنندگان وب سایت شما بستگی دارد. اگر عمده کاربران شما در ایران هستند، خرید سرویس مجازی ایران انتخاب بهتری خواهد بود. چرا که کاهش فاصله جغرافیایی بازدیدکنندگان و مکان سرور، تاثیر محسوسی بر کیفیت سرویس و بارگذاری صفحات وب سایت از سمت آنها داشته و کاربران ایرانی تجربه بهتری از وب سایت شما خواهند داشت.

نکته دوم امنیت است. سازمان ها و مراکزی که نسبت به امنیت داده هایشان حساسیت بالایی دارند انتخاب سرور مجازی ایران انتخاب بهتری می تواند برایشان باشد و نیازی نیست اطلاعات حیاتی وب سایت در بستری خارج از ایران قرار بگیرد. به علاوه، درگیر محدودیت های ناشی از تحریم های بین المللی نیز نمی شوند.

نکته دیگری که ممکن است برای برخی از کاربران مهم باشد محدودیت دسترسی به سرویس های خارجی است. به دلیل اینکه برخی از سرویس های خارجی دسترسی آی پی های ایرانی را محدود کرده اند، ممکن است دربرخی مواقع برای دستیابی به برخی از ابزار ها دچار چالش شوید. البته این مورد نیز راهکارهای خاص خود را دارد.

ویژگی های سرور مجازی خارج از ایران

با خرید vps خارجی به دلیل اتصال به زیر ساخت های مخابراتی با کیفیت و پایدار و استفاده از سخت افزار های باکیفیت تر، بستر مناسبی را برای سرویس دهی فراهم می کنند. علاوه بر این با سرویس ها و سرورهای خارج از ایران، ارتباطات پایدارتری برقرار می کنند.

ویژگی مهم به هنگام خرید سرور مجازی کانادا ارتباط بهتر و سریع تر با سرویس های رتبه سنجی مانند گوگل است. سرویس گوگل به وب سایت هایی که بر روی سرور مجازی خارج از ایران راه اندازی می شوند، دسترسی سریعتر و پایدارتری خواهند داشت، لذا این مورد می تواند تاثیر قابل توجهی بر رویSEO  وب سایت شما داشته باشد.

نقطه ضعفی که در انتخاب سرورهای مجازی خارج از ایران وجود دارد کندی ارتباط در زمان بروز اختلالات شبکه اینترنت داخل ایران است. در این مواقع، ارتباطات اینترنتی داخل ایران با خارج از ایران دچار کندی شده و در شرایطی ممکن است دسترسی به خارج از ایران کاملا قطع شود. در چنین مواقعی وب سایت هایی که بر روی سرور VPS ایران قرار داشته باشند، بدون مشکل در دسترس خواهند بود و حتی ممکن است کاربران ایرانی متوجه این اختلال نشوند.

خرید سرور مجازی

سرور مجازی ویندوز یا سرور مجازی لینوکس؟

انتخاب بین یک سرور مجازی ویندوز و سرور مجازی لینوکس کاملا بستگی به مهارت شما و نرم افزار هایی دارد که قصد دارید آنها را بر روی سرور نصب کنید. اگر وب سایت شما بر مبنای {.Net} و پلتفرم های مایکروسافتی طراحی شده  است، سرور ویندوزی، بهترین انتخاب برای شماست. اما برای طرفداران نرم افزار های Open Source و کسانی که قصد دارند از تکنولوژی های{{PHP، {MySQL} و انواع CMS های مبتنی بر لینوکس بهره مند شوند، سرور مجازی لینوکس انتخاب بهتری خواهد بود.

اگر مهارت کافی برای کار با محیط های لینوکسی و یا حتی محیط های ویندوزی را نداشته باشید، با نصب کنترل پنل های متنوع می توانید به راحتی و بدون نیاز به دانش مدیریت سرور به مدیریت وب سایت خود بپردازید.

سرور مجازی ارزان

سرور مجازی ارزان

آنچه در هنگام خرید سرورVPS  بسیار مهم است، کیفیت خدمات دهی و پشتیبانی شرکت ارایه کننده است. استفاده از سرور مجازی ارزان و یا سرور مجازی رایگان برای کسب و کارها و کاربرانی که به کیفیت بارگذاری وب سایتشان اهمیت می دهند به هیچ وجه توصیه نمی شود. ضمن اینکه بسیاری از افراد حاضر نمی شوند اطلاعات خود را بر روی سرور مجازی رایگان که توسط شرکت های متفرقه ارایه می شود قرار دهند.

نکته مهمی که در خصوص سرور مجازی ارزان و حتی سرور مجازی رایگان باید مدنظر قرار دهید، عدم ارایه پشتیبانی مناسب و تمام وقت است. زمانی را در نظر بگیرید که سرور VPS شما به هر دلیلی از دسترس خارج شده و نیاز است که از سطح بالاتری مورد بررسی قرار بگیرد. در این مواقع نبود یک پشتیبانی مناسب با پاسخگویی سریع باعث می شود سایت شما ساعت ها بارگذاری نشود. قطعا این امر می تواند باعث به خطر افتادن کسب و کار شما شود. مهم ترین ویژگی ای که یک سرویس دهنده خوب ارائه می دهد، پشتیبانی و پاسخگویی ۲۴ ساعته است.

درنظر داشته باشید شرکت های معتبر، همیشه تلاش می کنند کیفیت سرویس دهی و پشتیبانی خود را افزایش دهند و به دنبال ارایه سرویس ارزان نیستند.به شما پیشنهاد می کنیم مقاله ی ما با موضوع چرا ارزان بودن یک سرور، باید آخرین دلیل شما برای خرید باشد؟ را مطالعه نمایید.

سوالات متداول کاربران

در این نوع از سرور، مشابه با سرور اختصاصی، منابع پردازنده و رم در قالب یک سرور مستقل در اختیار شما قرار می گیرد، اما این منابع بصورت مجازی بر روی یک سرور فیزیکی دیگر راه اندازی می شود و خود به تنهایی ماهیت فیزیکی ندارد.
انتخاب بین سرور ایرانی و خارجی تا حدودی به مکان بازدیدکنندگان وب سایت شما بستگی دارد. اگر عمده کاربران شما در ایران هستند، خرید سرویس مجازی ایران انتخاب بهتری خواهد بود. چرا که کاهش فاصله جغرافیایی بازدیدکنندگان و مکان سرور، تاثیر محسوسی بر کیفیت سرویس و بارگذاری صفحات وب سایت از سمت آنها داشته و کاربران ایرانی تجربه بهتری از وب سایت شما خواهند داشت.
آنچه در هنگام خرید سرورVPS بسیار مهم است، کیفیت خدمات دهی و پشتیبانی شرکت ارایه کننده است. استفاده از سرور مجازی ارزان و یا سرور مجازی رایگان برای کسب و کارها و کاربرانی که به کیفیت بارگذاری وب سایتشان اهمیت می دهند به هیچ وجه توصیه نمی شود. ضمن اینکه بسیاری از افراد حاضر نمی شوند اطلاعات خود را بر روی سرور مجازی رایگان که توسط شرکت های متفرقه ارایه می شود قرار دهند. نکته مهمی که در خصوص سرور مجازی ارزان و حتی سرور مجازی رایگان باید مدنظر قرار دهید، عدم ارایه پشتیبانی مناسب و تمام وقت است.
انتخاب بین یک سرور مجازی ویندوز و سرور مجازی لینوکس کاملا بستگی به مهارت شما و نرم افزار هایی دارد که قصد دارید آنها را بر روی سرور نصب کنید. اگر وب سایت شما بر مبنای {.Net} و پلتفرم های مایکروسافتی طراحی شده است، سرور ویندوزی، بهترین انتخاب برای شماست. اما برای طرفداران نرم افزار های Open Source و کسانی که قصد دارند از تکنولوژی های{{PHP، {MySQL} و انواع CMS های مبتنی بر لینوکس بهره مند شوند، سرور مجازی لینوکس انتخاب بهتری خواهد بود.

با کارت بانکی باشگاه ایران هاست پولتان به حسابتان باز می گردد.

همین حالا رایگان عضو شوید

نیما حسن زاده

در IT قله های زیادی هست که هنوز فتح نشده اند . . . | مدیر سرور ایران هاست ، کارشناس ارشد مدیریت فناری اطلاعات، کارشناس مهندسی فناوری اطلاعات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا