Alternate Text

خدمات ثبت دامنه ایران هاست

ثبت دامنه

ثبت دامنه

حفظ امنیت اطلاعات کاربران اهمیت بسیاری دارد. ایران هاست برای تامین این امنیت، پنل ویژه و مجزایی را مخصوص هر دامنه اینترنتی به شما، اختصاص خواهد‌داد. همچنین خرید دامنه سایت به نام فرد متقاضی امری امکان‌پذیر است. شما می‌توانید 24 ساعته در تمام روز‌های هفته به صورت آنلاین دامنه مورد نظر خود را به ثبت برسانید.

انتقال دامین

انتقال دامین

انتقال دامنه به ایران هاست کاملا رایگان است. در صورت تمایل می‌توانید دامنه خود را با هر پسوندی .ir یا .com و یا غیره... به ایران هاست انتقال دهید و تنها هزینه تمدید دامنه سایت را بر طبق تعرفه زمانی، پرداخت نمایید.

تمدید دامین

تمدید دامین

تمدید دامنه سایت امر بسیار مهمی است زیرا با اتمام دوره آن، سایت و سایر سرویس‌های مربوطه مانند ایمیل از دسترس خارج خواهند‌شد. در صورت خرید دامنه سایت از ایران هاست و نزدیک شدن به زمان انقضای آن نگران نباشید، ما با ارسال ایمیل‌ و پیامک شما را مطلع خواهیم ساخت و می‌توانید به راحتی تمدید دامنه را به صورت آنلاین و از داخل پرتال کاربری خود انجام دهید.

نکات مهم در ثبت دامنه ir  و پسوندهای بین المللی

در فضای دیجیتال، وب سایت شما می‌بایست یک آدرس منحصر به فرد داشته باشد تا مشتریان شما بتوانند با وارد کردن آن آدرس در مرورگر خود، سریعا به فروشگاه اینترنتی و یا سایت شما دسترسی پیدا کنند. در انتخاب نام دامنه، می‌بایست موارد زیر را در نظر بگیرید تا در ذهن مشتریان خود، حک شوید:

 • نام دامنه ساده باشد.

 • نام دامنه کوتاه باشد.

 • نام دامنه قابل فهم باشد.

چرا دامین خود را در ایران هاست ثبت کنیم

چرا برای خرید دامنه ir  و پسوندهای جهانی به ایران هاست اعتماد کنیم؟

 • خرید دامنه دلخواه در هر لحظه، در تمامی ساعات و روزهای سال 24/7
 • ثبت دامنه ir و com به نام متقاضی
 • دسترسی قفل کردن دامین برای امنیت بیشتر
 • ارائه کنترل پنل مدیریتی دامین مبتنی بر وب
 • امکان تغییر Name Server های دامین توسط مالک دامین
 • امکان ثبت Name Server های اختصاصی دامین با IP های مورد نظر

پنل ویژه جهت مدیریت کامل دامنه ایران هاست

شما با ثبت دامین در ایران هاست و یا انتقال دامنه، از یک پنل ویژه و مجزا جهت مدیریت کامل دامنه خود برخوردار خواهید‌ شد. پنل ویژه دامنه ایران هاست به شما این امکان را خواهد داد تا تمامی امور مربوط به آن را بصورت مستقیم و به آسانی مدیریت کنید. امکانات این پنل شامل:

 • نمایش یا عدم نمایش اطلاعات مالک در WHOIS
 • مدیریت نامحدود رکورد های DNS
 • UnLock یا Lock مدیریت دامنه برای سایر دسترسی‌ها
 • سهولت در امکان به ثبت رساندن نام سرورهای اختصاصی
ویژگی های ثبت دامنه در ایران هاست

تعرفه قیمت دامنه

. com

ثبت دامنه .com

قیمت سالیانه

۷۶۹،۰۰۰ تومان


خرید دامنه دات کام، در سطح جهانی بسیار عام و فراگیر است. ثبت دامنه Com جلوه‌ای بین‌المللی به کسب و کار شما خواهد داد و با خرید دامنه Com. سایت شما از سراسر دنیا قابل دسترسی خواهد بود.

. ir

ثبت دامنه .ir

قیمت سالیانه

۲۵،۰۰۰ تومان


برای معرفی کسب و کارهای ایرانی خرید دامنه ir از بهترین راه کارهاست. خرید دامنه ir در ایران هاست بدون نیاز به مراجعه به IRNIC قابل انجام است.

. net

ثبت دامنه .net

قیمت سالیانه

۸۰۰،۰۰۰ تومان


این پسوند به معنی شبکه یا همان NET می‌باشد. پسوند دامنه .net از محبوبیت زیادی در بین صاحبان کسب و کار برخوردار می‌باشد . ثبت آن برای تمامی افراد حقیقی و حقوقی امکان‌پذیر خواهد بود.

. org

ثبت دامنه .org

قیمت سالیانه

۷۹۹،۰۰۰ تومان


پسوند .org مخفف organization می‌باشد و به معنای سازمان است. و بیشتر به جهت معرفی وب سایت های ارگان‌ها و سازمان‌ها می‌باشد.

سایر پسوندهای دامنه

. com

سالیانه

۷۶۹،۰۰۰ تومان

دامنه .com مخفف Commercial و به معنای " تجاری " می‌باشد. این دامنه‌ی عام و فراگیر که در سطح بین المللی، استفاده می‌شود، مناسب جهت شغل ها و یا حرفه‌های تجاری و بازرگانی است.

. net

سالیانه

۸۰۰،۰۰۰ تومان

پسوند دامنه .net مخفف کلمه Network و به معنای "شبکه" می‌باشد. این دامنه مناسب جهت شغل‌ها و یا حرفه‌های خاص و سایتهای تجاری می‌باشد.

. biz

سالیانه

۱،۲۵۹،۰۰۰ تومان

دامنه .biz از کلمه business و به معنای " تجارت " گرفته شده است. این دامنه مناسب جهت شغل‌ها و یا حرفه‌های خاص و سایتهای تجاری می‌باشد

. co

سالیانه

۲،۳۳۵،۰۰۰ تومان

این پسوند مربوط به کشور جمهوری کلمبیا و یک دامنه کشوری است. این دامنه برای ثبت عموم آزاد است و معمولا توسط شرکت های تجاری مورد استفاده قرار می‌گیرد 

. ws

سالیانه

۱،۸۶۵،۰۰۰ تومان

مخفف کشور " ساموآی غربی" است به دلیل شباهت با لغت website مورد استفاده کاربران می‌باشد.

. asia

سالیانه

۱،۱۲۹،۰۰۰ تومان

پسوند .asia توسط افراد ، شرکت‌ها و سازمانها که در حوزه آسیا، استرالیا و اقیانوس آرام فعالیت می‌کنند ، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

. shop

سالیانه

۲،۵۷۹،۰۰۰ تومان

به معنی فروشگاه و مناسب برای وب‌سایت‌های فروشگاهی است.

. me

سالیانه

۱،۳۸۵،۰۰۰ تومان

این پسوند مربوط به دامنه‌های کشور مونتنگرو (Montenegro) می‌باشد. همچنین باتوجه به شباهت آن به کلمه Me انگلیسی به معنی "من" مورد توجه کاربران اینترنتی قرار گرفته است.

. tv

سالیانه

۲،۲۳۹،۰۰۰ تومان

متعلق به کشور tuvalu  و همچنین برگرفته از کلمه television می‌باشد و مناسب جهت وب‌سایت‌های شبکه‌های تلویزیونی می‌باشد.

. club

سالیانه

۱،۵۰۵،۰۰۰ تومان

این پسوند مناسب باشگاه‌های ورزشی و انواع کلاب‌ها است.

. one

سالیانه

۷۵۵،۰۰۰ تومان

این دامنه برای تمامی اشخاص با توجه به شرایط و قوانین NeuStar قابل ثبت است و امروزه جزو دامنه های پرطرفدار به حساب می آید.

. photo

سالیانه

۲،۲۶۵،۰۰۰ تومان

به معنی تصویر یا عکس و مناسب وب‌سایت‌های عکاسی است.

. app

سالیانه

۱،۳۴۵،۰۰۰ تومان

پسوند دامنه .app معمولا برای وب سایت های ارائه دهنده اپلیکیشن ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

. in

سالیانه

۸۱۹،۰۰۰ تومان

این پسوند برای وب‌سایت‌هایی که در کشور هندوستان هستند، استفاده می‌شود و در کنار نام دامین می‌تواند ظاهری مناسب به خود بگیرد.مانند :Get.in

. ir

سالیانه

۲۵،۰۰۰ تومان

پسوند دامنه آی آر مخفف کلمه IRAN و مختص افراد ایرانی یا فعالیت های مرتبط با ایران است.

. ac.ir

سالیانه

۲۵،۰۰۰ تومان

این دامنه مخصوص موسسات آموزش عالی دارای مجوز وزارت علوم، وزارت بهداشت، مجلس شورای اسلامی، شورای عالی انقلاب فرهنگی می باشد.

. co.ir

سالیانه

۲۵،۰۰۰ تومان

ثبت دامنه .co.ir تنها برای شرکت‌های خصوصی و تجاری فعال در ایران با ارائه روزنامه رسمی امکان پذیر می‌باشد.

. gov.ir

سالیانه

۲۵،۰۰۰ تومان

این دامنه مخصوص بخش‌های اجرایی موسسات و وزارتخانه‌های جمهوری اسلامی می‌باشد.

. id.ir

سالیانه

۲۵،۰۰۰ تومان

این دامنه مخصوص اشخاص حقیقی تابع کشور ایران است.

. net.ir

سالیانه

۲۵،۰۰۰ تومان

این دامنه برای موسسات فعال در زمینه ارائه خدمات شبکه و ISP در ایران که دارای مجوز رسمی هستند، امکان‌پذیر است. 

. org.ir

سالیانه

۲۵،۰۰۰ تومان

این دامنه مخصوص شرکتهای غیر انتفاعی، انجمن های علمی، موسسات بین المللی ثبت شده و ...می‌باشد.

. sch.ir

سالیانه

۲۵،۰۰۰ تومان

این دامنه مخصوص مدارس، موسسات آموزشی دارای مجوز وزارت آموزش و پرورش می باشد.

سوالات متداول خرید دامین

مراحل احراز هویت و تایید دامنه با پسوند بین المللی چیست؟

طبق قوانین آیکن برای تایید دامنه‌های بین المللی ایمیل پس از ثبت به آدرس رجیسترنت دامنه ایمیل، تحت عنوان registrant verification ارسال می‌گردد که در صورت تایید آن توسط مالک، دامنه فعال خواهد شد و می‌توان بر روی آن وب سایت مورد نظر را راه‌اندازی نمود...

با ثبت دامنه خود در ایران هاست از چه مزایایی برخوردار می‌شوم؟

شما با ثبت هر دامنه در ایران هاست و یا انتقال دامنه، از یک پنل ویژه و مجزا جهت مدیریت کامل ِ دامین خود برخوردار خواهید شد. با این پنل تمامی امور مربوط به دامنه را به صورت مستقیم و به آسانی، مدیریت کنید. همچنین اطلاع رسانی جهت تمدید دامنه و نیز حفظ مالکیت سرویس از مزایای ثبت دامین در ایران هاست خواهد بود.

تفاوت گزینه تغییر DNS با انتقال دامین در بخش سفارش چیست؟

با انتخاب گزینه تغییرdns تنها قادر خواهید بود از امکانات فضای میزبانی خریداری در ایران هاست استفاده فرمایید. در صورتی که با انتخاب گزینه انتقال دامین با حفظ کامل مالکیت دامین برای شما و بدون ایجاد تغییر و اختلال در میزبانی فعلی، دامین از Registrant فعلی به ایران هاست منتقل و شامل تمامی خدمات و امکانات دامین ایران هاست خواهد شد. از مزایای خدمات دامین در ایران هاست می توان به مالکیت ۱۰۰٪ دامین به نام کاربران، ارائه کنترل پنل مدیریتی دامین و پشتیبانی ۲۴ ساعته برای خدمات ثبت و تفییرdns اشاره کرد.

چگونه می توانم دامنه خود را به ایران هاست انتقال دهم؟

شما می‌توانید دامنه با پسوند بین المللی و همچنین پسوند ملی یعنی همان دامین ir را به ایران هاست انتقال دهید و آنرا را از طریق پرتال کاربری خود در ایران هاست مدیریت کنید. برای انتقال دامنه‌های بین المللی یا همان غیر ir کافیست ۶۰ روز از خرید دامنه گذشته باشد و حداقل ۱۰ الی ۱۵ روز به انقضای دامنه باقی مانده باشد تا در حین انتقال، دامین شما منقضی نشود. سپس کد انتقال دامنه را از رجیسترار فعلی خود گرفته و آنرا اعلام نمایید و سپس در کاربری ایران هاست خود، سفارش انتقال دامنه را ثبت کنید. انتقال دامنه بین ۷ الی ۱۰ روز زمان خواهد برد. انتقال دامنه منجر به تمدید یکسال دیگر آن هم خواهد شد و لذا در زمان ثبت سفارش انتقال هزینه یکسال تمدید دامنه نیز باید پرداخت شود. اما در خصوص انتقال و ثبت دامنه ir. انتقال این دامنه رایگان و در لحظه، انجام می‌شود، کافیست رابط مالی، فنی و اداری دامنه را بر روی شناسه ایران هاست ir۵۰-irnic قرار دهید و سپس نام دامنه و کاربری را که مایل به انتقال دامنه به آن هستید، از طریق تیکت، به بخش فروش ایران هاست sales@iranhost.com اطلاع دهید.

چگونه می توانم دامنه خود را به هاست متصل کنم؟

از ملزومات نمایش سایت و استفاده از امکانات میزبانی تحت یک دامین خاص، تنظیم نام سرورهای سرویس هاست بر روی دامنه، جهت آدرس دهی درست به سمت سرور میزبانی وب می‌باشد. تغییر نام سرور‌ها در ایران هاست به آسانی و از طریق کنترل پنل پرتال کاربری، میسر خواهد بود.جهت دامین‌هایی که توسط ایران هاست ثبت و مدیریت نمی‌شوند کافی است نام صحیح سرور‌ها به شرکت ثبت کننده دامین اعلام شود تا ارتباط دامنه با فضای میزبانی ایران هاست، برقرار گردد. جهت اطلاع از نام سرور‌های درست، کافی است به بخش تغییر نام سرور‌ها مراجعه یا با بخش پشتیبانی ایران‌هاست با شماره ۸۳۳۰۵ داخلی ۳ در تماس باشید.

چگونه می‌توانم مطمئن باشم که نام دامنه انتخابی من، آزاد است و متعلق به فرد دیگری نیست؟

برای اطمینان از آزاد بودن دامین کافی است در بخش جستجوی دامنه، نام دامین و پسوند مورد نظر خود را وارد نمایید چنانچه اعلام شود دامنه آزاد است در اکثر مواقع به این معناست که خرید دامین بدون مشکل و دامنه، قابل ثبت می‌باشد. برخی از سایت‌های معتبر جهانی جهت بررسی وضعیت دامین‌ها را برای شما در زیر آورده ایم:Whois.com دامین های بین المللیNic.whois.ir دامین های ایرانWhois.co دامین های .co

چگونه یک دامنه را در سایت ایران هاست سفارش بدهم؟

بعد از انتخاب نام و پسوند دامین و اطمینان از آزاد بودنِ آن، می‌توانید اقدام به خرید دامین نمایید. دامنه‌ ها به صورت انحصاری و به مدت زمان معلوم ثبت می‌گردند و تا زمانی که شما آنها را مرتبا تمدید می‌کنید، متعلق به شما بوده و فرد دیگری امکان ثبت یا خرید دامین شما را نخواهد داشت. بدیهی است پس از انقضا و آزاد شدن نام دامین، سایرین می‌توانند نسبت به ثبت مجدد آن اقدام نمایند. جهت ثبت فقط بر روی سفارش آنلاین کلیک کنید یا با بخش فروش ایران هاست با شماره ۸۳۳۰۵ داخلی ۱ تماس بگیرید.

چگونه یک نام مناسب برای دامنه خود انتخاب کنم؟

نام دامنه معرف کسب و کار شما در دنیای مجازی است. در انتخاب نام دامنه پیشنهاد می‌شود دامین را از میان ۵ کلمه کلیدی مرتبط با فعالیت کسب و کارتان در فضای مجازی، انتخاب کنید. دقت کنید این نام کوتاه، ساده، و ماندگار در ذهن مخاطب باشد. همچنین برای جلوگیری از سو‌استفاده‌های احتمالی رقبا از نام وبسایت خود، بهتر است تمام پسوند‌های رایج و نیز مرتبط را ثبت نمایید.تیم فروش ایران هاست شما را در انتخاب نام مناسب، راهنمایی خواهد کرد.

قسمت‌های مختلف یک دامنه چیست؟

هر دامنه از دو بخش نام و پسوند تشکیل شده است. نام دامنه که منحصر به فرد بوده و متناسب با شغل و حرفه مالک و برندی که در نظر دارد، انتخاب می‌شود. پسوند نیز با توجه به انواع پسوندهای gtlds ، cctlds و یا Newtlds انتخاب می‌شود. هر چند برای انتخاب پسوند یک دامنه نیز به زمینه شغلی و منطقه جغرافیایی فعالیت سایت توجه خواهد شد.

آیا می‌توانم بیش از یک دامنه ثبت کنم؟

هر شخص در پرتال کاربری ایران هاست خود می‌تواند به تعداد دلخواه دامنه‌هایی که آزاد باشند را ثبت نماید و فعالیت دیجیتال خود را بر روی آن گسترش دهد. شما می‌توانید تمامی پسوندهای آزاد دامنه مورد نظر خود را ثبت نمایید و از قابلیت پارک دامین یا دامنه جانشین برای اشاره کردن آنها به وب سایت اصلی خود استفاده کنید.

 

هزینه ثبت دامین و تمدید دامنه چه قدر است؟

هر سه هزینه ثبت دامین، تمدید دامنه و انتقال دامین برابر بوده ودر جدول تعرفه‌های دامین ذکر شده است. تنها در صورتی که در زمان انقضا دامین تمایل به تمدید دامین داشته باشید، ممکن است هزینه‌ای به نام جریمه دیرکرد تمدید دامین نیز به این هزینه، اضافه شود. انتقال دامنه‌ها به ایران هاست رایگان خواهد‌بود و تنها هزینه یک سال تمدید دامنه، آن هم مطابق با هزینه مندرج در جدول و تعرفه دامین خواهد بود.

کدام پسوند برای ثبت دامین من، مناسب است؟

انتخاب نام پسوند بعد از انتخاب دامین، از دید کاربران و هم از دید موتور‌های جستجو بسیار مورد توجه و مهم است. پسوند‌ها نیز مانند نام دامنه می‌توانند زمینه کسب و کار شما و خدمات وبسایتتان را به مخاطبان معرفی کنند. این پسوند‌ها به لحاظ جغرافیایی نیز تفکیک خوبی خواهند داشت. ایران هاست نماینده رسمی ایرنیک در ایران است به همین دلیل برای خرید دامنه به صورت آنلاین شما نیازی به ساخت شناسه در این سایت نخواهید داشت و با همان پنل کاربری خود در ایران هاست، به راحتی می‌توانید ثبت دامنه ir را انجام دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص انواع دامین و مفاهیم آن و نیز پسوند‌های عمومی همانند com ،net ، org ،ir و ... می‌توانید به راهنمای اطلاعات پسوند‌ها مراجعه نمایید.