طراحی و توسعه وب سایت

آموزش جامع نصب افزونه در NopCommerce | نصب پلاگین در ناپ کامرس

نرم افزار “ناپ کامرس” کاملا انعطاف‌پذیر می‌باشد و هر قابلیتی که نیاز باشد را می توان به راحتی در قالب یک ماژول بر روی آن نصب کرده. اما چگونه می توان اقدام به نصب افزونه در NopCommerce کرد؟؟

در ناپ کامرس پکیج کاملی از قابلیت‌ها و ابزارها برای ساخت یک فروشگاه اینترنتی فراهم شده و تمام موارد و شرایط لازم، از قبل فراهم شده است. طراحی ظاهری فروشگاه باید به شکلی باشد که در هر دستگاهی با هر کیفیت و اندازه ای به صورت کامل، به نمایش در آید که جز ویژگی های “ناپ کامرس” با عنوان طراحی واکنشگرا و یا Mobile friendly وجود دارد برای کسب اطلاعات در حوزه طراحی واکنشگرا و بهبود کارایی وب سایت در موبایل به شما پیشنهاد می شود مقاله ما را مطالعه نمایید.

امکاناتی در این مدیریت محتوا وجد دارد، مانند Multi-store یا چند فروشگاهی که با نصب یک سیستم ناپ‌کامرس می‌توان چند فروشگاه داشت و با یک پنل، همه آنها را مدیریت کرد.

Multi-Vendor یا چند فروشنده‌ای که فروش بی واسطه اتفاق می‌افتد و دیگر نیاز به انبارداری و ارسال کالا نخواهد داشت و اطلاعات خریدار مستقیم به فروشنده، ارسال می‌شود.

این نرم افزار امکاناتی از جمله بومی سازی که شامل فارسی سازی کل سیستم، ایجاد قابلیت پردازش بر حسب تاریخ شمسی و اتصال به دروازه پرداخت‌های آنلاین بانک‌های ایرانی را به راحتی دارد.

نرم افزار “ناپ کامرس” کاملا ماژولار و انعطاف‌پذیر می‌باشد و هر ویژگی و قابلیتی که نیاز باشد را می توان به راحتی در قالب یک ماژول بر روی آن نصب کرده و پیکره بندی اش را، انجام داد .

علاوه بر امکانات و قابلیت‌های بسیاری که وجود دارد، از ابزار سئو در ناپ کامرس می‌توان برای کسب رتبه بالا در نتایج سرچ های موتور‌های جستجوگر نیز، استفاده نمود. این فروشگاه ساز بیش از هزار و پانصد افزونه و یکصد و هفتاد قالب را، دارا می باشد.

نصب افزونه در ناپ کامرس

  • نصب افزونه در NopCommerce به صورت دستی
  • نصب پلاگین در NopCommerce از طریق مدیریت در مسیر پیکربندی > افزونه > افزونه های محلی

نصب افزونه در NopCommerce به صورت دستی

  • مرحله اول نصب افزونه در NopCommerce – بارگذاری افزونه در پوشه Plugins در مسیر دایرکتوری nopCommerce
  • راه اندازی مجدد با انتخاب بارگزاری لیست افزونه ها ( بارگیری مجدد فهرست افزونه ها )

 

نصب افزونه در NopCommerce به صورت دستی

نصب افزونه در NopCommerce از طریق مدیریت در مسیر پیکربندی > افزونه > افزونه های محلی

حال برای نصب افزونه در NopCommerce از این طریق بر روی قسمت بارگذاری قالب یا افزونه کلیک می‌نماییم، بعد از انتخاب و بارگذاری می‌بایست جهت اعمال بروز‌رسانی فایل‌ها، فروشگاه را مجدد راه اندازی نمود. البته این نکته وجود دارد که، در صورتی که بخواهیم افزونه‌ای را بروز‌رسانی کنیم، فروشگاه فایل‌های قبلی را به شکل اتوماتیک حذف می کند و فایل های جدید را جای آنها قرار می‌دهد، بنابراین در صورتیکه فایل‌های قبلی به هر شکلی ویرایش شده بودند و شخصی سازی صورت گرفته بود اولین اقدام تهیه بکاپ می باشد و بعد از انجام آپدیت، ویرایش قبلی را دوباره اعمال کنیم .

توصیه شده است که اگر ناپ کامرس را به حالت Medium Trust اجرا کرده باشیم، باید Plugins/bin/directory پاک شود .

نصب افزونه در NopCommerce

 

مختصری در خصوص امکانات این بخش

برای حذف افزونه هم به همین مسیر یعنی Configuration > Local Plugins می‌توان با کلیک بر روی پیکربندی کنار پلاگین، از گزینه حذف در کنار افزونه استفاده نموده و نهایتا در ستون Installation وضعیت افزونه حذف شده به Install تغییر خواهد کرد که به شما امکان آنرا خواهد داد تا افزونه را در صورت نیاز، مجدداً نصب نمایید.

برای تغییر نام  و ترتیب نمایش در همان مسیر، روی ویرایش کنار افزونه کلیک کرده و جزئیات را وارد می‌نماییم مانند plugins’ friendly names در قسمت نمایش، مکان مورد نظر برای نمایش با نام Display order که گذاشتن عدد ۱ بالای لیست را تعیین می‌کند و customer roles که نقش‌های مشتری را می توان انتخاب کرد و در ادامه با زدن دکمه ذخیره این تغییرات را save می‌کند .

تعداد بی شماری افزونه و پلاگین در این فروشگاه ساز و پلتفرم ناپ کامرس، وجود دارد که شیوه نصب و فعالسازی به صورت کلی بوده و در بالا با هر دو نوع روش‌هایی که آموزش داده شد می‌توان در همان مسیرها این کار را انجام داد ولی تنها می بایست با نوع عملکرد و با توجه به نیازمان از لیست و منابعی که وجود دارند آنها را انتخاب نمود و اطلاعاتی هم در خصوص آنها، کسب نماییم.

امیدواریم با خواندن این مقاله با نحوه ی نصب پلاگین در ناپ کامرس آشنا شده باشید.

در انتها اگر تمایل به مطالعه دز ضمینه ارتقا امنیت این نرم افزار قدرتمند را دارید، پیشنهاد می کنیم مقاله تنظیمات امنیتی نوپ کارمس را مطالعه بفرمایید.

با کارت بانکی باشگاه ایران هاست پولتان به حسابتان باز می گردد.

همین حالا رایگان عضو شوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا