طراحی وب سایت

نرم افزار Microsoft Front Page چیست و چگونه در طراحی سایت استفاده می شود؟

یکی از برنامه های مورد استفاده در طراحی وب Microsoft Front Page است. در این مقاله می خواهیم به این سوال پاسخ دهیم که نرم افزار Microsoft Front Page چیست و به چه منظور استفاده می شود و چه امکاناتی را در اختیار کاربران خود قرار می دهد.

front page چیست؟

در واقع FrontPage یک نرم افزار ویرایشگر HTML و طراحی وب WYSIWYG است (What You See Is What You Get، هر چه که در طراحی می بینید، همان است که در خروجی می گیرید) که بر روی سیستم عامل ویندوز نصب می شود. این نرم افزار جزئی از بسته نرم افزاری مایکروسافت آفیس در سالهای ۱۹۹۷ تا ۲۰۰۳ بود. بعد از این تاریخ جای خود را به Microsoft Expression Web و Sharepoint Designer داد که در سال ۲۰۰۶ اولین نسخه آن در کنار Microsoft Office 2007 منتشر شد.

نرم افزار front page چیست

نسخه های جایگزین frontpage

نرم افزار فرانت پیج که روزی در میان نرم افزارهای طراحی صفحات وب بسیار معروف و محبوب بود، این روزها دیگر بازنشست شده است و تقریبا کاربردی ندارد. مایکروسافت در آوریل ۲۰۰۹ پشتیبانی خود را از آخرین نسخه این نرم افزار که FrontPage 2003  بود برداشت و رسما این نرم افزار را مرده اعلام کرد.

مایکروسافت بر طبق سیاست های همسان سازی خود که سعی در واحدتر کردن هرچه بیشتر نرم افزارها و کتابخانه های خود داشت، نرم افزار جامع دیگری را تولید نمود که نه تنها جایگزینی برای نرم افزار microsoft frontpage بود بلکه چیزی فراتر از آن بود. نام این محصول Microsoft Visual Studio نام داشت.

مایکروسافت در سال ۲۰۰۶ نرم افزار جدید Expression Web را جایگزین مایکروسافت فرانت پیج اعلام کرد. این نرم افزار بخشی از بسته ی نرم افزاری Expression Suit است. این بسته نرم افزاری برای اولین بار در دسامبر ۲۰۰۶ ارائه شد و امکان ویرایش فایل های HTML , CSS, JS , ASP.net , XHTML, XHLT,XML را داراست.

مایکروسافت در سال ۲۰۰۸ نسخه دوم اکسپرژن را با پشتیبانی از تکنولوژی های Silverlight و PHP ارائه کرد و در سال ۲۰۰۹ نیز نسخه سوم این برنامه را به بازار داد. Expression Web هم اکنون اصلی ترین رقیب دریم ویور محسوب میشود و امکانات فوق العاده ای برای ایجاد صفحات وب و بخصوص ویرایش صفحات ایجاد شده با Visual Studio .net را دارا می باشد. بنابراین اگر هنوز یک کاربر مایکروسافت فرانت‌پیج هستید همین امروز آن را کنار گذاشته و به سراغ Expression Web  بروید.

مزایا و معایب استفاده از نرم افزار front page

از مزایای برنامه front page می توان به سادگی و کاربر پسند بودن آن اشاره کرد. نرم افزار front page هنوز هم طرفداران فراوانی دارد و همچنان چه در ایران و چه در خارج از کشور، برای طراحی سایت و تولید و ساخت صفحات اینترنتی مورد استفاده قرار می گیرد. از جمله امکانات این نرم افزار می توان به تولید کدهای آماده ای اشاره کرد که این نرم افزار تنها با درخواست شما از واسط کاربری این برنامه، برای شما ایجاد خواهد کرد.

برای دانلود Front Page به این سایت مراجعه کنید

نرم افزار frontpageاز معایب بارز این نرم افزار می توان به عدم توانایی آن در مدیریت کامل سایت با پوسته ها را نام برد. اساسا فرانت پیج در سطح پایینی از داده ها بین طراح و کدهای HTML کار خواهد کرد.

FrontPage Extension چیست و چه امکاناتی را فراهم می سازد؟

FrontPage Extension ابزاری است در محیط نرم افزار Microsoft FrontPage که همزمان با طراحی شما در این محیط می تواند به FTP شما متصل شود به این ترتیب می توانید صفحات خود را بصورت مستقیم روی فضای وب خود ایجاد کنید و اگر ویرایشی هم برای صفحات لازم باشد می توانید بصورت آنلاین هم این عمل را انجام دهید .به عبارتی می توانید صفحات خود را بصورت مستقیم Upload نمایید.

 

بیشتر بخوانید: ftp چیست

 

پس از اینکه شما این سرویس را روی فضای خوب نصب کردید منویی برای شما ظاهر می شود که باید یک کلمه عبور برای شناسه کاربری موجود در آن وارد نموده و سپس روی دکمه Save  کلیک نمایید.

FrontPage Extension چیست

چگونه از یک ارائه کننده سرویس وب که از مایکروسافت فرانت پیج پشتیبانی نمی‌کند استفاده کنیم؟

 اگر ارائه کننده سرویس وب شما از FrontPage Server Extensions پشتیبانی نمی‌کند، باز هم می توانید یک سایت با ظاهر عالی ایجاد کنید. ولی کامپونت‌هایی مانند شمارنده تعداد بازدید کننده و فرم جستجو را نخواهید داشت. این کار عملی شرح می‌دهد که چگونه فرانت پیج را طوری تنظیم کنید که فقط قابلیت‌های موجود در سرور مورد استفاده را نمایش دهد. قابلیت‌های غیر موجود، در منوهای FrontPage خاکستری و غیرفعال خواهند شد.

 Page Options را باز کنید

سایت مورد نظر را باز کنید و از منوی Tools گزینه Page Options را انتخاب کنید تا کادر محاوره‌ایPage Options باز شود.

Compatibility را انتخاب کنید

روی برگه Compatibility کلیک کنید.

گزینه Server Extensions را غیرفعال کنید

گزینه Enable with Microsoft FrontPage Server Extensions را غیرفعال کنید.

غیرفعال کردن تکنولوژی‌ ها

همچنین می‌توانید برخی قابلیت‌هایی که نمی‌خواهید FrontPage مورد استفاده قرار دهد را غیرفعال کنید. برای مثال گزینه‌های JavaScript و Java applets را غیرفعال کنید. به این صورت، کامپوننت‌هایی مانند دکمه‌های متغیر و Banner ad manager (که از جاوا استفده می کنند) را در منو Web Component  وInsert  غیرفعال می‌شوند.

تنظیمات را ذخیره کنید

بعد از تغییر دادن تنظیمات، روی Ok کلیک کنید. اکنون فرانت پیج فقط گزینه‌هایی را ارائه می‌کند که به Server Extensions بستگی نداشته باشند.

انتشار بدون Extensions

حتی اگر از میزبانی که از Server Extensions پشتیبانی می‌کند، استفاده نکنید از تنظیمات پیش فرض مایکروسافت فرانت پیج می‌توان استفاده کرد . وقتی سایت خود را روی سرور آن میزبان منتشر می‌کنید، یک اخطار دریافت خواهید کرد که ممکن است برخی امکانات کار نکنند.

ایران هاست

مشخصات مدیر

‫۲ دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا