میزبانی وب

راهنمای سریع انتخاب درست تکنولوژی مجازی سازی

مجازی سازی دیگر یک بازار خاص نیست. بلکه در حال حاضر یک پیش شرط لازم برای موفقیت در صنعت میزبانی وب است. گزارش مجازی سازی سرور مربوط به Gartner, به نفوذ ۴۰٪ مجازی سازی در بازار برای بار کاری سرورهای  x86اشاره نموده است. یک مطالعه توسط Tier1Research روی میزبانی بازار-انبوه نشان داد که ۶۰٪ از ارائه دهنده های فضای وب (میزبان های وب) راه حل های VPS را فراهم می کنند.

برای کسی که وارد کسب و کار میزبانی وب VPS می شود، انتخاب تکنولوژی درست مجازی سازی سرور بر اساس نیاز بخش بازار خود  و ملاحظات هزینه مهم است.

 

در اینجا ما به شما به یک دید کلی از عواملی که باید در حین انتخاب تکنولوژی مجازی سازی سرور در نظر گرفته شوند ارائه می دهیم.

  1.  قابلیت اطمینان و سهولت نگهداری

فن آوری VPS باید به خوبی توسط فروشندگان آن پشتیبانی شود، و فرآیند نصب باید سرراست باشد. باید بروزرسانی های منظم برای آن منتشر شود تا از به خطر نیافتادن امنیت هسته پایه اطمینان حاصل شود و پیاده سازی این بروزرسانی ها باید آسان باشد. کار کردن با پیشگامان این بازار مانند Parallels و مایکروسافت این مورد را تضمین می کند.

پیشنهاد ایران هاست برای وب سایت های لینوکس، استفاده از سرورهای ابری با سرعت و Uptime بالاست.

همین امروز سفارش دهید

 

  1.  به اشتراک گذاری منابع در میان اجاره کنندگان

در درجه اول دو نوع مجازی سازی وجود دارد. یعنی، نرم و سخت. در مجازی سازی نرم (که همچنین مجازی سازی OS نامیده می شود)، منابع استفاده نشده را می توان در میان اجاره کنندگان به اشتراک گذاشت. در مجازی سازی سخت، به هر اجاره کننده, تخصیص منبعی صورت گیرد که نمی تواند به اشتراک گذاشته شود. این در حالی است که مجازی سازی نرم برای میزبانی VPS انبوه خوب است. مجازی سازی سخت را می توان برای بازار با قابلیت اطمینان بالا استفاده نمود که در آن ثبات تک تک VMهای منفرد حیاتی است. محبوب ترین راه حل مجازی سازی سخت, HypeV است، و یک فناوری محبوب مجازی سازی نرم, Virtuozzo است.

 

  1. محیط چند سیستم عامله (Multi-OS)

مجازی سازی نرم, فقط اجازه استفاده از یک نوع OS را  برای اجاره کنندگان فراهم می سازد، در حالی که مجازی سازی سخت,استفاده از چندین OS را در یک سرور مجاز می سازد. بنابراین، اگر بخش بازار شما نیازمند انواع سیستم های عامل باشد، و حجم فروش شما به شما اجازه ندهد که سرورهای متعدد برای هر نوع سیستم عامل را مستقر نمایید، استفاده از یک تکنولوژی مجازی سازی سخت بهتر است.

 

  1.  مدیریت از راه دور

ویژگی قدرتمند مدیریت از راه دور برای مشتری و نیز مدیر در موفقیت یک راه حل VPS مهم است. رابط های مشترک برای مدیریت یک سیستم VPS می توانند شامل پورتال وب برای مدیر، نرم افزار ویندوز برای مدیر و پورتال وب برای مشتریان باشند. اگر مشتریان شما آگاه از تکنولوژی باشند و بخواهند VPS خود را مدیریت نمایند، باید یک راه حل مانند Virtuozzo را در نظر بگیرید که برای شما یک پورتال مشتری را فراهم کند، در حالی که اگر بخش بازار شما به شما اجازه دهد تا VPS خود را مدیریت نماید، می توانید یک راه حل مانند Hyper-V  را انتخاب کنید که تنها دارای یک کنسول مدیریت مبتنی بر ویندوز است.

 

  1.  ادغام با راه حل های میزبانی شخص ثالث

قابلیت خودکارسازی و یکپارچه سازی مدیریت اجاره کننده VPS , یک جنبه حیاتی در انتخاب یک راه حل است زیرا به شما اجازه می دهد تا بدون تلاش زیاد مقیاس بندی را صورت دهید. کار با راه حل های تجاری محبوب مثل Parallels  و VMWare, اطمینان حاصل خواهد کرد که چنین یکپارچگی در دسترس است.

 

به طور خلاصه، فن آوری VPS ایده آل برای هر بخش بازار می تواند متفاوت باشد. انتخاب راه حل های VPS بر اساس عوامل مختلف کلیدی هستند که از یک بازار به دیگری تغییر می کند.

با کارت بانکی باشگاه ایران هاست پولتان به حسابتان باز می گردد.

همین حالا رایگان عضو شوید

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن