Alternate Text

تعرفه قیمت دامنه

. com

سالیانه

۷۴۵،۰۰۰ تومان

پسوند «com.» مخفف کلمه «Commercial» به معنی «تجاری» پسوندی محبوب و بین شمار میاد!

. net

سالیانه

۷۷۵،۰۰۰ تومان

پسوند« net.» مخفف کلمه «Network» به معنی «شبکه» این پسوند هم برای صنف خدمات اینترنتی و هم برای کاربری‌های عمومی پیشنهاد مناسبی به‌شمار میاد!

. biz

سالیانه

۱،۲۱۵،۰۰۰ تومان

پسوند «biz». مخفف کلمه «Business» به معنی «تجارت» این پسوند معمولا برای مشاغل بازرگانی و وب‌سایت‌های تجاری انتخاب می‌شه!

. co

سالیانه

۲،۲۵۵،۰۰۰ تومان

پسوند«co.» مخفف نام کشور کلمبیاست. پسوند محبوبی که علاوه بر وب‌سایت‌های کلمبیایی؛ در برندهای تجاری و کمپانی‌های پرطرفدار به‌شمار میره!

. asia

سالیانه

۱،۰۸۹،۰۰۰ تومان

پسوند «asia.» به معنی «آسیا» این پسوند برای فعالان تجاری در حوزه آسیا، استرالیا و اقیانوس آرام یک انتخاب رایج محسوب می‌شه!

. shop

سالیانه

۲،۴۹۰،۰۰۰ تومان

پسوند«shop.» به معنی فروشگاه بهترین پیشنهاد برای وب‌سایت‌های فروشگاهی محسوب می‌شه!

. me

سالیانه

۱،۳۳۵،۰۰۰ تومان

پسوند« me». مربوط به دامنه‌های کشور مونته‌نگرو (Montenegro) شباهت این پسوند به کلمه Me (من) بهترین انتخاب برای وب‌سایت‌های شخصی به‌شمار میاد!

. tv

سالیانه

۲،۱۶۵،۰۰۰ تومان

پسوند« tv.» متعلق به کشور «Tuvalu» و مخفف «Television» پسوندی مخصوص وب‌سایت‌های شبکه‌های تلویزیونی.

. club

سالیانه

۱،۴۵۰،۰۰۰ تومان

پسوند «club.» به معنی «باشگاه» در زبان انگلیسی برای وب‌سایت‌های متعلق به باشگاه‌های ورزشی و کانون‌ها، یک پیشنهاد جذابه!

. one

سالیانه

۷۲۹،۰۰۰ تومان

پسوند «one.» یک پسوند مناسب برای تمامی کاربری‌ها با توجه به شرایط و قوانین NeuStar؛ می‌تونین این پسوند رو ثبت کنین.

. photo

سالیانه

۲،۱۸۵،۰۰۰ تومان

پسوند«photo.» به معنی تصویر یا عکس این پسوند می‌تونه یک انتخاب مناسب برای وب‌سایت‌های عکاسی باشه!

. app

سالیانه

۱،۲۹۵،۰۰۰ تومان

پسوند «app.» مخفف کلمه «Application» این پسوند بهترین پیشنهاد برای مارکت‌ها و وب‌سایت‌های مخصوص «ارائه اپلیکیشن» به‌شمار میاد!

. in

سالیانه

۷۹۰،۰۰۰ تومان

پسوند «in.» با الهام از مخفف نام کشور هند (India) با قرار گرفتن نام وب‎‌سایت در کنار این پسوند؛ می‌تونین یک نام خلاقانه برای دامین‌تون انتخاب کنین! مثل :Get.in

. ir

سالیانه

۲۵،۰۰۰ تومان

پسوند دامنه آی آر مخفف کلمه IRAN و مختص افراد ایرانی یا فعالیت های مرتبط با ایران است.

. ac.ir

سالیانه

۲۵،۰۰۰ تومان

پسوند «ac.ir.» بهترین انتخاب برای وب‌سایت‌های؛ موسسات آموزش عالی دارای مجوز وزارت علوم وزارت بهداشت مجلس شورای اسلامی شورای عالی انقلاب فرهنگی.

. co.ir

سالیانه

۲۵،۰۰۰ تومان

پسوند «co.ir.» یک انتخاب مناسب برای؛ شرکت‌های خصوصی و تجاری فعال در ایران… این پسوند فقط با ارائه «روزنامه رسمی» قابلیت ثبت پیدا می‌کنه!

. gov.ir

سالیانه

۲۵،۰۰۰ تومان

پسوند «gov.ir.» مخصوص «بخش‌های اجرایی» در موسسات و وزارت‌خانه‌های جمهوری اسلامی

. id.ir

سالیانه

۲۵،۰۰۰ تومان

این دامنه مخصوص اشخاص حقیقی تابع کشور ایران است.

. net.ir

سالیانه

۲۵،۰۰۰ تومان

پسوند«net.ir.» یک انتخاب مناسب؛ برای موسسات فعال (دارای مجوز رسمی) در حوزه خدمات شبکه و ISP

. org.ir

سالیانه

۲۵،۰۰۰ تومان

پسوند «org.ir.» مخصوص نهاد و موسسات؛ غیرانتفاعی، انجمن‌های علمی، مراکز مطالعاتی و تحقیقاتی، موسسات بین‌المللی و ...

. sch.ir

سالیانه

۲۵،۰۰۰ تومان

پسوند «sch.ir.» یک انتخاب مناسب برای؛ مدارس و موسسات آموزشی (دارای مجوز وزارت آموزش و پرورش)

سوالات متداول خرید دامین

احراز هویت «دامنه‌ ملی» چه مراحلی داره؟

1- برای ثبت و خرید دامنه ir؛ لازمه با ثبت‌نام در وب‌سایت ایرنیک، شناسه دامنه‌تون رو دریافت کنین.

2- در وب‌سایت ایرنیک با فعال‌سازی گزینه «دسترسی به نماینده» می‌تونین دسترسی ایران‌هاست رو برای ثبت تنظیمات دامنه‌ فعال کنین.

3- بعد از ایجاد دسترسی؛ نام دامنه مورد نظرتون رو جست‌و‌جو می‌کنین و در صورتی که نام دامنه آزاد باشه (توسط کاربر دیگری ثبت نشده باشه) دامنه در وضعیت رزرو قرار می‌گیره.

4- در صورتی که ایرنیک در یک ایمیل، مدارک احراز هویت رو ازتون درخواست کرد؛ تا 72 ساعت بعد از رزرو دامنه‌تون فرصت دارین که مدارک لازم رو برای ایرنیک ارسال کنین. اگر مدارک احراز هویت رو تکمیل نکنین، دامنه شما از حالت رزرو خارج می‌شه و ایران‌هاست در این مورد نمی‌تونه کمکی بکنه…

چطور می‌تونم بعد از خرید دامنه‌؛ اون رو به هاست متصل کنم؟

برای نمایش سایت و استفاده از امکانات میزبانی تحت یک دامنه خاص؛ لازمه Name Server) NS) سرویس هاست مورد نظرتون رو، روی دامنه تنظیم کنین. اعمال این تنظیمات برای ارائه آدرس صحیح به سرور میزبانِ هاست خیلی ضروری محسوب می‌شه! لازمه بدونین تغییر Name Server در ایران‌هاست، برای کاربران به آسانی و از طریق کنترل‌پنل، میسر می‌شه.

تفاوت گزینه تغییر DNS با انتقال دامین در بخش سفارش چیست؟

با انتخاب گزینه تغییرdns تنها قادر خواهید بود از امکانات فضای میزبانی خریداری در ایران هاست استفاده فرمایید. در صورتی که با انتخاب گزینه انتقال دامین با حفظ کامل مالکیت دامین برای شما و بدون ایجاد تغییر و اختلال در میزبانی فعلی، دامین از Registrant فعلی به ایران هاست منتقل و شامل تمامی خدمات و امکانات دامین ایران هاست خواهد شد. از مزایای خدمات دامین در ایران هاست می توان به مالکیت ۱۰۰٪ دامین به نام کاربران، ارائه کنترل پنل مدیریتی دامین و پشتیبانی ۲۴ ساعته برای خدمات ثبت و تفییرdns اشاره کرد.

چگونه می توانم دامنه خود را به ایران هاست انتقال دهم؟

شما می‌توانید دامنه با پسوند بین المللی و همچنین پسوند ملی یعنی همان دامین ir را به ایران هاست انتقال دهید و آنرا را از طریق پرتال کاربری خود در ایران هاست مدیریت کنید. برای انتقال دامنه‌های بین المللی یا همان غیر ir کافیست ۶۰ روز از خرید دامنه گذشته باشد و حداقل ۱۰ الی ۱۵ روز به انقضای دامنه باقی مانده باشد تا در حین انتقال، دامین شما منقضی نشود. سپس کد انتقال دامنه را از رجیسترار فعلی خود گرفته و آنرا اعلام نمایید و سپس در کاربری ایران هاست خود، سفارش انتقال دامنه را ثبت کنید. انتقال دامنه بین ۷ الی ۱۰ روز زمان خواهد برد. انتقال دامنه منجر به تمدید یکسال دیگر آن هم خواهد شد و لذا در زمان ثبت سفارش انتقال هزینه یکسال تمدید دامنه نیز باید پرداخت شود. اما در خصوص انتقال و ثبت دامنه ir. انتقال این دامنه رایگان و در لحظه، انجام می‌شود، کافیست رابط مالی، فنی و اداری دامنه را بر روی شناسه ایران هاست ir۵۰-irnic قرار دهید و سپس نام دامنه و کاربری را که مایل به انتقال دامنه به آن هستید، از طریق تیکت، به بخش فروش ایران هاست sales@iranhost.com اطلاع دهید.

چگونه می توانم دامنه خود را به هاست متصل کنم؟

از ملزومات نمایش سایت و استفاده از امکانات میزبانی تحت یک دامین خاص، تنظیم نام سرورهای سرویس هاست بر روی دامنه، جهت آدرس دهی درست به سمت سرور میزبانی وب می‌باشد. تغییر نام سرور‌ها در ایران هاست به آسانی و از طریق کنترل پنل پرتال کاربری، میسر خواهد بود.جهت دامین‌هایی که توسط ایران هاست ثبت و مدیریت نمی‌شوند کافی است نام صحیح سرور‌ها به شرکت ثبت کننده دامین اعلام شود تا ارتباط دامنه با فضای میزبانی ایران هاست، برقرار گردد. جهت اطلاع از نام سرور‌های درست، کافی است به بخش تغییر نام سرور‌ها مراجعه یا با بخش پشتیبانی ایران‌هاست با شماره ۸۳۳۰۵ داخلی ۳ در تماس باشید.

مراحل احراز هویت خرید دامنه‌ بین‌المللی چیه؟

برای تایید دامنه‌های بین‌المللی؛ دقیقا طبق قوانین ICANN، بعد از این‌که ایمل‌تون رو در رجیسترانت ثبت کردین، براتون ایمیلی با عنوان Registrant Verification ارسال می‌شه، در صورتی که این ایمیل رو Verify کنین؛ دامنه‌تون فعال می‌شه و می‌تونین وب‌سایت مورد نظرتون رو راه‌اندازی کنین!

چطور می‌تونیم دامنه رو، به ایران‌هاست منتقل کنیم؟

  • برای انتقال در مرحله اول؛ کافیه ۶۰ روز از خرید دامنه‌تون گذشته باشه و فقط ۱۰ تا ۱۵ روز به انقضای دامنه‌تون باقی مونده باشه، تا زمان انتقال، دامنه‌تون منقضی نشه!
  • در مرحله بعد کد انتقال دامنه‌تون رو از ثبت‌کننده بین‌المللی (Registrar) فعلی می‌گیرین و این کد رو به ایران‌هاست اعلام می‌کنین.
  • در گام بعد درخواست‌تون برای انتقال دامنه به ایران‌هاست ثبت می‌کنین. لازمه بدونین انتقال دامنه بین ۷ الی ۱۰ روز زمان می‌بره!

انتقال دامنه باعث می‍‌شه تا برای یک سال دیگر هم تمدید بشه! بنابراین زمان ثبت سفارش، هزینه تمدید یک‌ساله برای شما محاسبه می‌شه.

برای انتقال دامنه ملی؛ ایران‌هاست این انتقال رو به صورت رایگان و در لحظه انجام میده! کافیه رابط مالی، فنی و اداری دامنه‌تون رو بر شناسه ایران‌هاست ir۵۰-irnic قرار بدین و بعد از اون، «نام دامنه» و «کاربری» دامنه‌ای که مایل به انتقال اون هستین رو از طریق تیکت، به بخش فروش ایران‌هاست sales@iranhost.com اطلاع بدین.

چطور می‌تونم بفهمم که نام دامنه‌هایی که انتخاب کردم، آزاده و متعلق به فرد دیگری نیست؟

برای اطمینان از آزاد بودن دامنه کافیه تا در بخش جست‌وجوی دامنه؛ نام دامنه و پسوند مورد نظرتون رو وارد کنین. در صورتی که نتیجه جست‌و‌جو آزاد بودن دامنه مورد نظرتون رو نمایش بده، در اکثر مواقع به این معنیه که می‌تونین دامنه‌تون رو ثبت کنین. لازمه بدونین برای بررسی وضعیت دامنه مورد نظرتون، می‌تونین به سایت‌های زیر سر بزنین؛

Whois.com

Nic.whois.ir برای بررسی دامنه های ایران

Whois.co برای بررسی دامنه های ایران

قسمت‌های مختلف یک دامنه چیست؟

هر دامنه از دو بخش نام و پسوند تشکیل شده است. نام دامنه که منحصر به فرد بوده و متناسب با شغل و حرفه مالک و برندی که در نظر دارد، انتخاب می‌شود. پسوند نیز با توجه به انواع پسوندهای gtlds ، cctlds و یا Newtlds انتخاب می‌شود. هر چند برای انتخاب پسوند یک دامنه نیز به زمینه شغلی و منطقه جغرافیایی فعالیت سایت توجه خواهد شد.

می‌تونم بیشتر از یک دامنه ثبت کنم؟

بله! شما می‌تونین در پرتال کاربری ایران‌هاست، به تعداد دل‌خواه دامنه‌های آزاد رو ثبت کنین و فعالیت دیجیتال خودتون رو گسترش بدین. در ایران‌هاست امکان ثبت تمام پسوندهای آزاد برای دامنه مورد نظرتون مهیا شده!

هزینه ثبت دامین و تمدید دامنه چه قدر است؟

هر سه هزینه ثبت دامین، تمدید دامنه و انتقال دامین برابر بوده ودر جدول تعرفه‌های دامین ذکر شده است. تنها در صورتی که در زمان انقضا دامین تمایل به تمدید دامین داشته باشید، ممکن است هزینه‌ای به نام جریمه دیرکرد تمدید دامین نیز به این هزینه، اضافه شود. انتقال دامنه‌ها به ایران هاست رایگان خواهد‌بود و تنها هزینه یک سال تمدید دامنه، آن هم مطابق با هزینه مندرج در جدول و تعرفه دامین خواهد بود.

کدام پسوند برای ثبت دامین من، مناسب است؟

انتخاب نام پسوند بعد از انتخاب دامین، از دید کاربران و هم از دید موتور‌های جستجو بسیار مورد توجه و مهم است. پسوند‌ها نیز مانند نام دامنه می‌توانند زمینه کسب و کار شما و خدمات وبسایتتان را به مخاطبان معرفی کنند. این پسوند‌ها به لحاظ جغرافیایی نیز تفکیک خوبی خواهند داشت. ایران هاست نماینده رسمی ایرنیک در ایران است به همین دلیل برای خرید دامنه به صورت آنلاین شما نیازی به ساخت شناسه در این سایت نخواهید داشت و با همان پنل کاربری خود در ایران هاست، به راحتی می‌توانید ثبت دامنه ir را انجام دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص انواع دامین و مفاهیم آن و نیز پسوند‌های عمومی همانند com ،net ، org ،ir و ... می‌توانید به راهنمای اطلاعات پسوند‌ها مراجعه نمایید.