شبکه های اجتماعی

سایز پست اینستاگرام ( بررسی ابعاد عکس و سایز استوری اینستاگرام )

اگه می‌خواید توی شبکه‌ی مجازی اینستاگرام موفق بشید، باید اصول زیادی رو بلد باشین و از آن پیروی کنید. یکی از مهمترین اصول انتشار محتواهای باکیفیت هستش. البته لازمه‌ی این کار دونستن بهترین سایز پست اینستاگرام و همچنین بهترین سایز استوری اینستاگرام هست. آیا شما از استانداردهای سایز هر محتوا در اینستا اطلاع دارین؟ در این راهنما قصد دارم تا شما رو با اندازه پست های اینستاگرام آشنا کنم. چنانچه محتوای خودتون رو طبق این سایزها تولید و منتشر کنین، عکس‌ها و ویدیوها کیفیت خودشون رو حفظ می‌کنن و ارزش برندتون در نظر مخاطبین دو برابر خواهد شد.

برای موفقیت در اینستاگرام باید اصول زیادی رو رعایت کنین. از مهمترین فاکتورهایی که همیشه در اینستاگرام مهم بوده، میشه به تولید محتوای باکیفیت اشاره کرد. خلق محتوای کاربردی برای مخاطبین حرف اول رو می‌زنه، اما اگه عکس‌های شما کیفیت لازم رو نداشته باشه، نمی‌تونن به اندازه کافی جلب توجه کنن. بنابراین برای انتشار پست و استوری در این برنامه باید از الگوریتم‌های آن پیروی کنین. به نظر شما سایز پست اینستاگرام برای انتشار محتوا چقدره؟

با ما در این مقاله از ایران هاست ( ارائه دهنده‌ی بهترین و پرسرعت ترین سرویس سرور مجازی کانادا ) همراه باشید تا بهترین سایز برای پست اینستاگرام را به شما معرفی کنیم.

اندازه پست و استوری اینستاگرام

سایز پست اینستاگرام

اگه بخواید عکسای خودتون رو بدون افت کیفیت منتشر کنین، باید حتما سایز پست اینستاگرام رو بدونین. اگه نمی‌خواید عکس‌های شما در زمان انتشار کشیده یا فشرده بشن، باید سایز اونا را پیش از بارگذاری در برنامه با استانداردهای اینستاگرام تطابق بدید.

همونطور که احتمالا می‌دونین کاربران می‌تونن ۳ نوع عکس منتشر کنن:

 • پست به صورت مربعی
 • پست اینستاگرام عمودی
 • پست به صورت افقی

برای جلوگیری از تغییر سایز عکس اینستاگرام بهتره هر کدوم از عکسای خودتون رو مطابق آموزش تصویری زیر منتشر کنین.

 
 

 • ابعاد پست اینستاگرام برای عکس مربعی

حالت مربعی، بهترین و محبوب‌ترین اندازه پست اینستاگرام بوده و هست. بیشتر کاربرا از این مدل عکس برای انتشار محتوای خودشون استفاده می‌کنن. اگه شما هم تمایل دارین تا عکسی با طول و عرض یکسان پست کنید، بهتره که سایز اون رو روی ۱۰۸۰ پیکسل در ۱۰۸۰ پیکسل قرار بدید.

( اندازه عکس مربعی در اینستاگرام به سانتی متر: ۲۸.۵۷ در ۲۸.۵۷ )

اگه عکسی با سایز بیشتر یا کمتر در داخل برنامه بارگذاری بشه، اینستاگرام برای انتشار اون مجبوره تا اون رو بکشه یا حتی فشرده کنه. این موضوع کیفیت عکس شما رو تحت تاثیر قرار میده و باعث افت وضوح اون میشه.

دقت کنید که بسیاری از افراد اعتقاد دارن، حالت مربعی بهترین ابعاد پست اینستاگرام است. من هم به شما پیشنهاد می‌کنم که تا حد امکان محتوای خودتون رو در قالب این سایز به اشتراک بذارین.

سایز عکس مربعی اینستاگرام

 

 • اندازه پست اینستاگرام برای عکس عمودی

دسته‌ی دوم از عکس‌های اینستاگرام حالت عمودی دارن. چنانچه بخواید عکس‌هایی مستطیلی و با حالت عمودی هم در این برنامه بارگذاری کنین، باید استانداردهای اندازه پست عمودی اینستاگرام رو رعایت کنین. سایز نرمال برای بارگذاری و انتشار چنین پست‌هایی ۱۰۸۰ در ۱۳۵۰ پیکسل هستش. در غیر این صورت تصویر مد نظر شما با تغییر سایز مواجه میشه و کیفیت خودش رو از دست میده.

( اندازه عکس عمودی در اینستاگرام به سانتی متر: ۲۸.۵۷ در ۳۵.۷۱ )

 

سایز عکس عمودی اینستاگرام

 

 • ابعاد پست اینستاگرام به صورت افقی

با وجود این که افراد کمتری اقدام به انتشار پست‌های افقی می‌کنن، اما این پست‌ها نیز طرفداران خودشون رو دارن. برای گذاشتن عکس مستطیلی در اینستاگرام، باید سایز عکس پست اینستاگرام را روی ۱۰۸۰ در ۶۰۸ پیکسل تنظیم کنید.

( اندازه عکس افقی به سانتی متر: ۲۸.۵۷ در ۱۶.۰۸ )

 

سایز عکس افقی اینستاگرام

 

سایز استوری اینستاگرام

استوری‌ها نقش مهمی در بازاریابی و موفقیت در اینستاگرام دارن. اکثر کسب و کارهایی که تونستن در این شبکه رشد کنن، به صورت روزانه استوری منتشر می‌کنن. این کار باعث افزایش تعامل با کاربرا میشه و در نهایت رشد شما رو تضمین می‌کنه. البته به شرطی که استوریای شما کاربردی باشن و بتونن برای کاربر ارزشی خلق کنن.

برای قرار دادن استوری اینستاگرام هم باید سایز و ابعاد تصویر رو ملاک قرار بدین. ابعاد استوری اینستاگرام اگه بخواید عکستون رو به صورت استاندارد منتشر کنین، ۱۰۸۰پیکسل  در ۱۹۲۰ پیکسل هست.

( سایز استوری اینستاگرام به سانتی متر: ۲۸.۵۷ در ۵۰.۸ )

 

اندازه استوری اینستاگرام

 

البته این اندازه استوری اینستاگرام برای حالتیه که شما بخواید محتواتون به صورت تمام صفحه منتشر بشه. در غیر این صورت اگه تمایل دارین که عکساتون تمام صفحه نباشن می‌تونین اونو با ابعاد ۱: ۹: ۱ تا ۹:۱ هم منتشر کنین. در واقع هر بازه‌ای از نسبت ابعاد گفته شده برای انتشار استوری مورد قبول است.

اندازه قالب پست اینستاگرام در فتوشاپ چقدر است؟

بهترین سایز برای عکس مربعی اینستاگرام در فتوشاپ ۱۰۸۰px در ۱۰۸۰px است.

 

 

سایز ویدیو در اینستاگرام

در صورتی که تمایل داشته باشین فیلمای خودتون رو به صورت پست منتشر کنین، باز هم باید استانداردهای سایز فیلم در پست اینستاگرام رو رعایت کنین. دلیلش هم چندین بار گفته شد. اگه ویدیو خودتون رو مطابق الگوریتم اینستا منتشر نکنین، این اپلیکیشن اون رو مطابق اندازه‌های خودش فشرده و یا کشیده می‌کنه. این موضوع زمینه تغییر سایز ویدیو برای اینستاگرام رو فراهم می‌کنه و کیفیت فیلماتون کم میشه.

بهترین سایز ویدیو در اینستاگرام دقیقا مشابه سایزهای عکس هستش. یعنی شما به ۳ صورت میتونید ویدیوهای خودتون را بارگذاری کنین. ویدیوهای مربعی، افقی و عمودی از جمله ویدیو هایی است که کاربران می‌تونن در اینستاگرام منتشر کنن. هر کدام از این ویدیو ها هم سایز خودشون رو دارن و نیاز طراحی کاور پست اینستاگرام در سایز مناسب نیز دارند. بهترین سایز ویدیو برای حالت مربعی ۱۰۸۰ پیکسل در ۱۰۸۰ پیکسل است. ( به سانتی متر: ۲۸.۵۷ در ۲۸.۵۷ )

 • بهترین سایز ویدیو برای حالت عمودی ۱۰۸۰ پیکسل در ۶۰۸ پیکسل است. ( به سانتی متر: ۲۸.۵۷ در ۲۸.۵۷ )
 • بهترین سایز ویدیو برای حالت مربعی ۱۰۸۰ پیکسل در ۱۹۲۰ پیکسل است. ( به سانتی متر: ۲۸.۵۷ در ۱۶.۰۸ )

 

 

سایز reels در اینستاگرام

با توجه به این موضوع که ریلز نیز مانند استوری به صوت عمودی است سایز مناسب آن ۹:۱۶ می باشد. ابعاد ریلز اینستاگرام برابر ۱۰۸۰ * ۱۹۲۰ پیکسل بسیار مناسب است که با بیشتر تلفن های همراه همخوانی دارد و می توانید مطمئن باشید که در صفحات مختلف به درستی نمایش داده شود.

 

اندازه ویدئو اینستاگرام
اندازه ویدئو اینستاگرام

سایز igtv اینستاگرام

ویدیوهای igtv هم سایز مخصوص به خودشون رو دارن. برای انتشار ویدیو در قالب آی جی تی وی باید با سایز استاندارد اون آشنا باشید. البته مهمترین بخش igtv کاور هستش که اندازه کاور igtv برای چنین کاوری، ۴۲۰ در ۶۵۴ پیکسل است.

همچنین فیلمای موجود در igtv به ۲ صورت افقی و عمودی نمایش داده می‌شن. در صورتی که بخواید فیلمای افقی بارگذاری کنین باید استانداردهای افقی رو بدونین و اگه بخواید فیلماتونو عمودی منتشر کنین، بهتره اونو تو ابعاد زیر به اشتراک بذارید. اندازه ویدئو igtv :

 • فیلم‌های عمودی خودتون رو در igtv با ابعاد ۴:۵ و ۹:۱۶ منتشر کنین.
 • فیلم‌های افقی خودتون رو در igtv با ابعاد ۵:۴ و ۱۶:۹ منتشر کنین.

 

بیشتر بخوانید: ریلز اینستاگرام
البته در آپدیت جدید اینستاگرام IGTV حذف شد و جای خود را به Instagram TV داد. قسمت IGTV به طور کلی از ابتدای معرفی، با استقبال زیادی روبرو نشد و به این دلیل در آپدیت جدید این بخش حذف شد.
همانطور که همه می دانیم حفظ امنیت برای همه ی افرادی که به نحوی در فضای مجازی حضور دارند ضروری است، یکی از راه های حفظ امنیت دو مرحله ای کردن ورود به اکانت اینستاگرام است. پیشنهاد می کنیم مقاله‌ی  تایید دو مرحله ای اینستاگرام  را مطالعه کنید.

خرید هاست وردپرس

 

مروری بر بهترین سایز پست و استوری Instagram

در انتها یک بار دیگه سایزهای استاندارد انواع محتواها رو بررسی می‌کنیم. تو جدول زیر همه‌ی سایزهایی که باید بدونین تا بتونین بهترین فیلم و عکس رو منتشر کنین، اومده.

 

 

جمع بندی

حالا شما سایز پست اینستاگرام رو می‌دونین. حتی اگه بخواید استوری منتشر کنین، سایز استوری اینستاگرام رو هم فهمیدین. پس می‌تونین با خلق محتوای باکیفیت مخاطبان خودتون رو تحت تاثیر قرار بدین. در ادامه این مقاله می توانید مقاله ترفند افزایش فالوور اینستاگرام را مطالعه کنید.

اشکان نصیری

مدیر سرور در ایران هاست با +۵ سال سابقه در صنعت میزبانی وب و کارشناسی ارشد MBA

‫۹ دیدگاه ها

 1. خسته نباشید، من‌میخوام که پست با عکس چندتایی بذارم ولی عکسام مستطیلیه، نمیخوام که مربع بشه،چون دیدم بعضی از پیج ها پست با عکس چندتایی مستطیلی میذارن، چیکار باید بکنم که عکسام به صورت کامل آپلود بشه؟

 2. سلام این سوالم خیلی خیلییییی مهمه
  من همه ویدیو هام ۱۰۸۰ در ۱۰۸۰ پیکسل هستن ولی وقتی میخوام اونارو توی اینستا پست کنم کادر ویدیو بجای اینکه مربعی بشه مستطیل میشه و گند میزنه به ویدیوهام.
  لطفا ازتون خواهش میکنم جواب بدید که باید چیکار کنم.

 3. سلام وقتتون بخیر. جسارتن سوال داشتم. استوری اینستاگرام کسی اسکرین بگیره بعد با فتوشاپ تغییر میشه داد؟ مثلا نوشته ها تغییر بدن؟ آیا خط نوشتن یکی هست؟ حقیقتن نگرانم چون کسی میشناسم که دانشگاه کامپیوتر خونده. و تو حرفاشون شنیدم داشتن فتوشاپ کار میکردن. حالا با هردلیلی یخورده کدورت هست و اینکه وسط چت فقط استیکر خنده میذاشتن. احتمال دادم بخوان جای نوشته های من با فتوشاپ عوض کنن. حالا جوری هست که با فتوشاپ عکس و نوشته ها رو تغییر زدن؟ و انقد حرفه ای درست کنن که کسی متوجه نشه. لطفا جواب بدین نگرانم. متشکرم.

  1. در مورد دون دون شدن نمیدونم ولی اگر عکسایی که میگیری با دوربین حرفه ای هست، بهتره خودت قبل از آپلود عکست توی اینستاگرام با فتوشاپ و یا سایتایی مثل tinypng یک حجم عکس رو بیاری پایین تا خود اینستاگرام نخواد حجم رو کم کنه

دیدگاهتان را بنویسید

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا