شبکه های اجتماعی

بهترین ابعاد استوری و سایز پست اینستاگرام

اگه می‌خواید توی شبکه‌ی مجازی اینستاگرام موفق بشید، باید اصول زیادی رو بلد باشین و ازش پیروی کنین. یکی از مهمترین اصول انتشار محتواهای باکیفیت هستش. البته لازمه‌ی این کار دونستن بهترین سایز پست اینستاگرام و همچنین بهترین سایز استوری اینستاگرام هست. آیا شما از استانداردهای سایز هر محتوا در اینستا اطلاع دارین؟ در این راهنما قصد دارم تا شما رو با اندازه پست های اینستاگرام آشنا کنم. چنانچه محتوای خودتون رو طبق این سایزها تولید و منتشر کنین، عکس‌ها و ویدیوها کیفیت خودشون رو حفظ می‌کنن و ارزش برندتون در نظر مخاطبین دو برابر خواهد شد.

برای موفقیت در اینستاگرام باید اصول زیادی رو رعایت کنین. از مهمترین فاکتورهایی که همیشه در اینستاگرام مهم بوده، میشه به تولید محتوای باکیفیت اشاره کرد. خلق محتوای کاربردی برای مخاطبین حرف اول رو می‌زنه، اما اگه عکس‌های شما کیفیت لازم رو نداشته باشه، نمی‌تونن به اندازه کافی جلب توجه کنن. بنابراین برای انتشار پست و استوری در این برنامه باید از الگوریتم‌های آن پیروی کنین. به نظر شما سایز پست اینستاگرام برای انتشار محتوا چقدره؟

با ما همراه باشید تا بهترین سایز برای پست اینستاگرام را به شما معرفی کنیم.

اندازه پست و استوری اینستاگرام

ابعاد پست اینستاگرام

اگه بخواید عکسای خودتون رو بدون افت کیفیت منتشر کنین، باید حتما سایز پست اینستاگرام رو بدونین. اگه نمی‌خواید عکس‌های شما در زمان انتشار کشیده یا فشرده بشن، باید سایز اونا را پیش از بارگذاری در برنامه با استانداردهای اینستاگرام تطابق بدید.

همونطور که احتمالا می‌دونین کاربران می‌تونن ۳ نوع عکس به صورت مربعی، افقی و عمودی در این شبکه منتشر کنن. برای جلوگیری از تغییر سایز عکس برای اینستاگرام بهتره هر کودوم از عکسای خودتون رو مطابق آموزش تصویری زیر منتشر کنین.

 

  • سایز عکس مربعی در اینستاگرام

حالت مربعی، بهترین و محبوب‌ترین سایز پست های اینستاگرام بوده و هست. بیشتر کاربرا از این مدل عکس برای انتشار محتوای خودشون استفاده می‌کنن. اگه شما هم تمایل دارین تا عکسی با طول و عرض یکسان پست کنید، بهتره که سایز اون رو روی ۱۰۸۰ پیکسل در ۱۰۸۰ پیکسل قرار بدید.

اگه عکسی با سایز بیشتر یا کمتر در داخل برنامه بارگذاری بشه، اینستاگرام برای انتشار اون مجبوره تا اون رو بکشه یا حتی فشرده کنه. این موضوع کیفیت عکس شما رو تحت تاثیر قرار میده و باعث افت وضوح اون میشه.

دقت کنید که بسیاری از افراد اعتقاد دارن، حالت مربعی بهترین سایز برای پست اینستاگرام است. من هم به شما پیشنهاد می‌کنم که تا حد امکان محتوای خودتون رو در قالب این سایز به اشتراک بذارین.

سایز عکس مربعی اینستاگرام

  • سایز عکس عمودی در اینستاگرام

دسته‌ی دوم از عکس‌های اینستاگرام حالت عمودی دارن. چنانچه بخواید عکس‌هایی مستطیلی و با حالت عمودی هم در این برنامه بارگذاری کنین، باید استانداردهای اندازه پست عمودی اینستاگرام رو رعایت کنین. سایز نرمال برای بارگذاری و انتشار چنین پست‌هایی ۱۰۸۰ در ۱۳۵۰ پیکسل هستش. در غیر این صورت تصویر مد نظر شما با تغییر سایز مواجه میشه و کیفیت خودش رو از دست میده.

سایز عکس عمودی اینستاگرام

  • سایز عکس افقی

با وجود این که افراد کمتری اقدام به انتشار پست‌های افقی می‌کنن، اما این پست‌ها نیز طرفداران خودشون رو دارن. برای گذاشتن عکس مستطیلی در اینستاگرام، باید ابعاد پست مستطیلی اینستاگرام را روی ۱۰۸۰ در ۶۰۸ پیکسل تنظیم کنید.

سایز عکس افقی اینستاگرام

ابعاد استوری اینستاگرام

استوری‌ها نقش مهمی در بازاریابی و موفقیت در اینستاگرام دارن. اکثر کسب و کارهایی که تونستن در این شبکه رشد کنن، به صورت روزانه استوری منتشر می‌کنن. این کار باعث افزایش تعامل با کاربرا میشه و در نهایت رشد شما رو تضمین می‌کنه. البته به شرطی که استوریای شما کاربردی باشن و بتونن برای کاربر ارزشی خلق کنن.

برای استوری گذاشتن هم باید سایز و ابعاد تصویر رو ملاک قرار بدین. سایز استوری اینستاگرام اگه بخواید عکستون رو به صورت استاندارد منتشر کنین، ۱۰۸۰پیکسل  در ۱۹۲۰ پیکسل هست.

اندازه استوری اینستاگرام

البته این اندازه استوری اینستاگرام برای حالتیه که شما بخواید محتواتون به صورت تمام صفحه منتشر بشه. در غیر این صورت اگه تمایل دارین که عکساتون تمام صفحه نباشن می‌تونین اونو با ابعاد ۱: ۹: ۱ تا ۹:۱ هم منتشر کنین. در واقع هر بازه‌ای از نسبت ابعاد گفته شده برای انتشار استوری مورد قبول است.

بیشتر بخوانید: دانلود از اینستاگرام

سایز ویدیو در اینستاگرام

در صورتی که تمایل داشته باشین فیلمای خودتون رو به صورت پست منتشر کنین، باز هم باید استانداردهای سایز فیلم در پست اینستاگرام رو رعایت کنین. دلیلش هم چندین بار گفته شد. اگه ویدیو خودتون رو مطابق الگوریتم اینستا منتشر نکنین، این اپلیکیشن اون رو مطابق اندازه‌های خودش فشرده و یا کشیده می‌کنه. این موضوع زمینه تغییر سایز ویدیو برای اینستاگرام رو فراهم می‌کنه و کیفیت فیلماتون کم میشه.

بهترین سایز ویدیو در اینستاگرام دقیقا مشابه سایزهای عکس هستش. یعنی شما به ۳ صورت میتونید ویدیوهای خودتون را بارگذاری کنین. ویدیوهای مربعی، افقی و عمودی از جمله ویدیو هایی است که کاربران می‌تونن در اینستاگرام منتشر کنن. هر کدام از این ویدیو ها هم سایز خودشون رو دارن.

  • بهترین سایز ویدیو برای حالت مربعی ۱۰۸۰ پیکسل در ۱۰۸۰ پیکسل است.
  • بهترین سایز ویدیو برای حالت عمودی ۱۰۸۰ پیکسل در ۶۰۸ پیکسل است.
  • بهترین سایز ویدیو برای حالت مربعی ۱۰۸۰ پیکسل در ۱۹۲۰ پیکسل است.

اندازه ویدئو اینستاگرام

سایز igtv اینستاگرام

ویدیوهای igtv هم سایز مخصوص به خودشون رو دارن. برای انتشار ویدیو در قالب آی جی تی وی باید با سایز استاندارد اون آشنا باشید. البته مهمترین بخش igtv کاور هستش که اندازه کاور igtv برای چنین کاوری، ۴۲۰ در ۶۵۴ پیکسل است.

همچنین فیلمای موجود در igtv به ۲ صورت افقی و عمودی نمایش داده می‌شن. در صورتی که بخواید فیلمای افقی بارگذاری کنین باید استانداردهای افقی رو بدونین و اگه بخواید فیلماتونو عمودی منتشر کنین، بهتره اونو تو ابعاد زیر به اشتراک بذارید. اندازه ویدئو igtv :

  • فیلم‌های عمودی خودتون رو در igtv با ابعاد ۴:۵ و ۹:۱۶ منتشر کنین.
  • فیلم‌های افقی خودتون رو در igtv با ابعاد ۵:۴ و ۱۶:۹ منتشر کنین.

مروری بر بهترین سایز پست و استوری Instagram

در انتها یک بار دیگه سایزهای استاندارد انواع محتواها رو بررسی می‌کنیم. تو جدول زیر همه‌ی سایزهایی که باید بدونین تا بتونین بهترین فیلم و عکس رو منتشر کنین، اومده.

به شما پیشنهاد می کنیم که مقاله ما در باره ی رفع شادوبن اینستاگرام را بخونید.

جمع بندی

حالا شما سایز پست اینستاگرام رو می‌دونین. حتی اگه بخواید استوری منتشر کنین، سایز استوری اینستاگرام رو هم فهمیدین. پس می‌تونین با خلق محتوای باکیفیت مخاطبان خودتون رو تحت تاثیر قرار بدین. در ادامه این مقاله می توانید مقاله ترفند افزایش فالوور اینستاگرام را مطالعه کنید.

شما از کدوم محتوا توی پیج خودتون استفاده می‌کنین؟

با کارت بانکی باشگاه ایران هاست پولتان به حسابتان باز می گردد.

همین حالا رایگان عضو شوید

اشکان نصیری

مدیر سرور در ایران هاست با +۵ سال سابقه در صنعت میزبانی وب و کارشناسی ارشد MBA

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا