تاثیر گوگل ادز و تبلیغات آنلاین در کسب و کار شما

تبلیغات گوگل با لیر یا دلار؟ کدام به صرفه تر است؟

همواره تبلیغات بخش جدانشدنی تجارت بوده است. هر کسب‌و‌کاری برای بهتر دیده‌شدن و معرفی حرفه، خدمات، محصولات و… خود، از روش‌های متفاوتی در این زمینه استفاده می‌کند. از انواع تبلیغ می‌توان به تبلیغات محیطی مانند درج بنر در بزرگراه، مترو، نصب پوستر تبلیغاتی بر روی وسایل نقلیه‌ عمومی، پخش تراکت، درج آگهی در روزنامه و مجلات، تبلیغات آنلاین، تبلیغات در گوگل و… اشاره کرد. فارق از نوع خدماتی که ارائه می‌شود، روش‌های متفاوت تبلیغ سنتی و دیجیتال را می‌توان برای معرفی خدمت یا محصول خود به‌کار گرفت.

تبلیغات کلیکی گوگل

انواع تبلیغات دیجیتال

 اما برای رسیدن به مخاطبان اصلی سایت و پیشی گرفتن از رقبا در دنیای بزرگ اینترنت، راه‌کارهای  متفاوتی در تبلیغات دیجیتال وجود دارد. روش‌های جدید که امکان بررسی و دریافت آمار دقیقی از بازدیدکنندگان سایت را خواهید داشت. تبلیغ در گوگل (Google Ads) یکی از  این متدهای مارکتینگ دیجیتال  هدفمند است که به‌واسطه آن محصول یا خدمت شما در معرض دید جستجوگران بیشتر و مخاطبان اصلی آن قرار خواهد گرفت. طی یک مزایده (Auction) با بودجه‌ای که برای تبلیغ خود در نظر گرفته‌اید، تبلیغ خدمت یا محصول شما در صفحه اول نتایج موتور جستجوی گوگل مشاهده داده خواهد شد. در نتیجه با ورود کاربران به سایت، بازدید آن افزایش یافته و منجر به بالارفتن عرضه و فروش محصولات یا خدمات می‌شود.

با تبلیغ در گوگل و گزارشات آنلاینی که از ابزار تحلیلگر گوگل مانند Google Analytics  به دست می‌آید، امکان بررسی میزان بازدید، تحلیل مخاطبان اصلی سایت، رسیدن به صفحات پربازدید و جذاب، مشاهده تعداد کلیک سایت با توجه به زمان‌های متوالی در شبانه‌روز، تخصیص بودجه تبلیغات و… مقدور است. با توجه به این وِیژگی‌های کاربردی و نتایج مثبتی که Google AdWords  دارد، عنوان “هدفمند بودن” را به تبلیغ در گوگل داده‌‍اند.

یکی دیگر از روش‌های تبلیغ در گوگل GDN است. طی بررسی رفتار بازدیدکنندگان وب سایت و بیشترین مشاهداتی که طی حضور در اینترنت داشته اند، ویدیوی تبلیغاتی خاصی از سایت در معرض دید کاربران قرار خواهد گرفت. در نتیجه کسب و کار شما بیش از پیش دیده خواهد شد و کاربران بیشتری از آخرین خبرها و کمپین‌ها مطلع می‌شوند.

تبلیغ از طریق SMS Marketing و  Email Marketing نیز  از روش‌های دیگر تبلیغات دیجیتال است. با این روش می‌توان اطلاع رسانی‌های جشنواره ها یا Promotion ها را به بازار هدف خاصی ارسال کرد.

هر یک از این روش‌ها برای راه‌اندازی نیاز به خلاقیت، پیاده سازی اصولی و از همه مهمتر هزینه دارد. با توجه به نوع کسب و کار خود و تبلیغی که راه اندازی می‌کنید، بودجه تبلیغات شما تعریف می‌شود ولی مهم است که با تبلیغ ارزان در گوگل به مخاطبین و بازدیدهای بیشتری دست یابید.

انواع تبلیغات در گوگل

چگونه برای تبلیغ و شارژ اکانت گوگل ادوردز هزینه کنید؟

 تخصیص بودجه در هر تبلیغ چه سنتی و چه دیجیتال از مهمترین اصول آن است که با توجه به میزان هزینه‌ای که برای آن در نظر گرفته شده است، تبلیغ در معرض دید عموم یا مخاطبان خاصی که به دنبال محصول یا خدمت شما هستند، قرار می گیرد.

قطعا صرف هزینه کمتر و بودن در معرض دید افراد بیشتر یکی از مهمترین دغدغه‌های مدیران تبلیغات است. هر قدر یک تبلیغ بیشتر دیده شود، می‌تواند بازخورد بهتر و نتیجه مطلوب‌تری را نیز داشته باشد.

پس از ایجاد اکانت گوگل و مشخص شدن گروهی از محصولات و خدماتی که تبلیغات برای آنها پیاده سازی می‌شود، باید به بودجه‌بندی آن و صرف هزینه توجه کرد.  صرف هزینه در گوگل ادز با واحد های ارزی متفاوتی مانند دلار، لیر، دینار و… صورت می‌گیرد.

تعریف بودجه تبلیغات گوگل با لیر، یکی از راه‌کارهای تبلیغات ارزان است. با توجه به نوسانات ارز طی سال‌های اخیر در مقایسه با ارزهای دیگر مخصوصا دلار، این نوع صرف هزینه بسیار منطقی‌تر است .

صرف هزینه در ساختار گوگل ادز در تبلیغات گوگل برای سایت با هر کلیک تعریف شده است.در هر کلیک هزینه‌ای از اعتبار اکانت گوگل ادز وب سایت کسر خواهد شد. چنانچه این هزینه با لیر تعریف شود، تبلیغ شما می تواند روزهای بیشتری فعال باشد.

با یک مثال ساده در ادامه، تبلیغات گوگل با لیر را درک بهتر درک خواهیم کرد:

فرض کنید بودجه‌ای معادل ۲۰ دلار برای تبلیغات در گوگل یک محصول خاص خود در نظر گرفته‌اید. اکانت ادز شما این میزان شارژ شده است و به تناسب تبلیغی که تعریف شده ، یک کمپین راه‌اندازی کرده‌اید. در بهینه‌سازی تبلیغ نیز، بودجه‌بندی طوری تعریف شده که با هر کلیک ۱ سنت (معادل یک صدم دلار) از اعتبار اکانت گوگل کسر شود. در نهایت طی یک دوره با این هزینه تعداد ۲۰۰۰ کلیک خواهید داشت.

حال اگر همین ۲۰ دلار  هزینه را بخواهید با واحد پولی لیر انجام دهید، چه اتفاقی می افتد؟ با تبدیل دلار به لیر با ضریب  ۵.۶  در اکانت خود  معادل ۱۱۲ لیر اعتبار خواهید داشت. در بهینه‌سازی گروه تبلیغاتی شما هم تعریف میکنیم که به ازای هر کلیک یک صدم لیر از اعتبار کسر شود. چه تفاوت چشمگیر و بزرگی! این بودجه منجر به دریافت ۱۱۲۰۰ کلیک خواهد شد!

در نتیجه تعریف تبلیغ و بودجه‌بندی آن با لیر ترکیه مقرون به صرفه تر شد و می‌تواند در نتیجه دریافت بازدید بیشتر، فروش خود را هم افزایش دهید.

شارژ اکانت google ads

گوگل ادز گامی درست در تبلیغات دیجتیال

تبلیغات کلیکی گوگل (google ads) یکی از موثرترین گام‌ها در معرفی کسب‌و‌کارهای آنلاین در دنیای بزرگ و پر رقابت اینترنت است. شما می‌توانید بازار هدف خدمات خود را گسترش دهید و کاربران را به مشتری تبدیل کنید. زمانیکه کاربران در موتورهای جستجوی بزرگی همچون گوگل، به دنبال خدمت یا محصولی هستند که شما آن‌را عرضه می‌کنید، به راحتی در معرض دید آنها خواهید بود. صرف هزینه با کمترین میزان و تبلیغات گوگلِ ارزان، اصلی‌ترین هدف گوگل در ارائه Google  AdWords s است.

[ratings]

به این نوشته امتیاز دهید
[Total: 1 Average: 5]

با کارت بانکی باشگاه ایران هاست پولتان به حسابتان باز می گردد.

همین حالا رایگان عضو شوید
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن