طراحی و توسعه وب سایت

هر آنچه بایستی در مورد مزیت خرید آنلاین یا اینترنتی در مقایسه با خرید آفلاین بدانید

از گذشته تا به‌حال انسان همیشه به دنبال صرف کمترین زمان و هزینه برای انجام کارهای خود بوده‌ است خرید کردن انواع نیاز‌های روزمره، یکی از مواردیست که زمان و هزینه‌ی بسیاری را برای انسان، به ارمغان می‌آورد. در این مقاله قصد داریم جوانب و مزیت خرید آنلاین در حقیقت دلایل خرید اینترنتی را در مقایسه با آفلاین بررسی کنیم.

خرید از فروشگاه‌ آفلاین به چه‌صورت است؟

شخصی را تصور کنید که می‌خواهد یک تلفن همراه بخرد. او باید به چندین فروشگاه مراجعه کند تا جنس مناسب خود را بیابد. تازه با این فرض که در مسیر رسیدن به هیچ ترافیکی برخورد نکرده و یک جای پارک مناسب نزدیک فروشگاه پیدا کرده‌ باشد. این شخص می‌بایست مسافت زیادی بین فروشگاه‌ها قدم زنان طی کند تا محصول مورد نظر خود را بیابد. پس از یافتن کالای مورد نظر، ممکن است در صف‌های طولانی صندوق پول بایستد تا خرید خود را نهایی و هزینه آن را پرداخت کند. خرید آنلاین درست مثل رفتن به فروشگاه است. اما بدون اینکه هیچ‌کدام از دردسر‌های بالا را داشته باشید.

خرید آنلاین در مقابل فروشگاه آفلاین

مزایای خرید آنلاین از فروشگاه اینترنتی چیست؟

امروزه بسیاری از افراد به دلیل راحتی و صرف هزینه و زمان بسیار کمتر، خرید اینترنتی یا خرید آنلاین را انتخاب می‌کنند. خرید از فروشگاه‌های آفلاین حتما به وجود دو شخص وابسته است و به مهارت فردی، بستگی دارد. اما در مقابل، در خرید آنلاین فقط یک شخص باید وارد اینترنت شود، به وب‌سایت فروشگاه مورد نیاز خود رفته و کالای مورد نظرش را انتخاب کند و بتواند تمامی اطلاعات محصولات را ببیند و با هم مقایسه کند.

این کالاها در یک سبد خرید مجازی نگهداری می‌شوند تا هر زمان که مشتری آماده خرید شود. خریدار می‌تواند در حین اینکه خرید آنلاین خود را انجام می‌دهد به کارهای روزمره خود نیز رسیدگی کند و پرداخت را در پایان روز انجام دهد.

کتاب، پوشاک، لوازم‌خانگی، اسباب‌بازی، سخت‌افزار، نرم‌افزار و بیمه‌درمانی فقط برخی از صدها کالایی است که مصرف‌کنندگان می‌توانند از فروشگاه ساز آنلاین خریداری کنند.

بعد از ثبت نهایی خرید آنلاین می‌توان از انواع روش‌های حمل‌و‌نقل موجود در سایت استفاده کرد. به طور مثال می‌توان زمان تحویل کالا را مشخص کرد و از طریق پیک و یا پست کالا را درب منزل تحویل گرفت. در برخی سایت‌ها حتی نیاز به پرداخت اینترنتی خرید آنلاین نخواهد بود و هزینه‌ی کالا در زمان تحویل، پرداخت می‌شود.

 

خرید آنلاین

 

چگونه یک فروشگاه اینترنتی با خرید آنلاین به کسب‌و‌کار شما کمک می‌کند؟

از زمان ظهور شبکه جهانی وب، تجار به دنبال فروش محصولات خود به افرادی بودند که وقت خود را به‌صورت آنلاین در محیط وب سپری می‌کردند. داشتن فروشگاه اینترنتی نوعی تجارت الکترونیکی است که به فروشنده این امکان را می‌دهد که حتی بدون اجاره کردن مغازه یا دفترکار، بدون پرداخت آب، برق، گاز و سایر هزینه ها محصول خود را در منزل نیز، به فروش برساند.

دراصل فروشگاه آنلاین مشتریان را جذب می‌کند تا از خدمات و کالاهای فروشگاه آفلاین به‌ صورت آنلاین بهره ببرند و مراجعه حضوری به فروشگاه را، محدود می‌کند.

با یک سرمایه‌گذاری کوچک و خرید “فروشگاه‌ساز” ساده، می‌توان به راحتی اقدام به راه اندازی فروشگاه اینترنتی کرد. به ‌وسیله فروشگاه اینترنتی می‌توان‌‌ مشتریان بیشتری پیدا کرد و حتی رفتار مشتریان را با استفاده از نرم‌افزارهای مخصوص گوگل، بررسی نمود.

چگونه یک فروشگاه اینترنتی با خرید آنلاین به کسب‌و‌کار شما کمک می‌کند

مزایای داشتن یک فروشگاه اینترنتی برای شما چیست؟

    • بدون محدودیت مکانی در هر نقطه ای که هستید می‌توانید خرید خود را انجام دهید.
    • خرید آنلاین باعث صرفه‌جویی در هزینه‌های خودرو، از جمله هزینه پارکینگ می‌شود.
  • فروشگاه ‌اینترنتی قفسه‌ای بزرگ از کالاها را به شما، ارائه می‌دهد.
  • در یک فروشگاه مجازی، هیچ فروشنده‌ای نمی‌تواند شما را تحت فشار قرار دهد تا خرید کنید.
  • خرید آنلاین سرگردانی شما را در فروشگاه‌ها برای مقایسه قیمت ها، از بین می‌برد.
  • فروشندگان به شما این امکان را می‌دهند که نظر خود را درباره‌ی محصول خریداری شده ارسال کنید.
  • مجبور نیستید در صف‌های طولانی منتظر بمانید تا هزینه کالای خود را پرداخت کنید.
  • فروشگاه‌های اینترنتی تقریباً هرگز تعطیل نیستند از این رو اهمیت خرید اینترنتی و امنیت دوچندان می شود.

 

خرید آنلاین با فروشگاه ساز

در نهایت ممکن است افراد نگران خرید آنلاین خود باشند. زیرا می‌ترسند که از اطلاعات کارت اعتباری آنها سوء‌استفاده شود. از آنجا که درج اطلاعات کارت اعتباری هنگام خرید محصولات به صورت آنلاین ضروری است، ممکن است کاربران مورد سودجویی کلاهبرداران اینترنتی قرار گیرند و اطلاعات کارت اعتباری آنها، فاش شود. به همین جهت صاحبات کسب و کار اینترنتی موظف به تهیه مجوز های لازم برای فروشگاه اینترنتی خود هستند و در این میان خرید سرور اختصاصی ایمن و گواهینامه‌ ssl می‌تواند یکی از مواردی باشد که منجر به خرید کاربر با خیال راحت از وب سایت شما باشد و معایب خرید اینترنتی را از بین ببرد.

هم‌اکنون اکثر کسب‌وکارها به دنبال ایجاد یک فروشگاه در بستر اینترنت هستند، تا بدین وسیله هم تنوع محصولات خود را بیشتر نشان دهند و هم میزان راندمان و سود‌دهی کسب‌وکار خود را، افزایش دهند.

برای راه‌اندازی سریع کسب‌و‌کار خود بهتر است از یک فروشگاه ساز‌ استفاده کنید و کالاهای خود را برای خرید انلاین به مشتریان در سایت قرار دهید. با استفاده از فروشگاه‌ساز‌ می‌توانید در کمترین زمان، سایتی زیبا برای فروش آماده کنید.

سوالات متداول

امروزه بسیاری از افراد به دلیل راحتی و صرف هزینه و زمان بسیار کمتر، خرید اینترنتی یا خرید آنلاین را انتخاب می‌کنند. خرید از فروشگاه‌های آفلاین حتما به وجود دو شخص وابسته است و به مهارت فردی، بستگی دارد. اما در مقابل، در خرید آنلاین فقط یک شخص باید وارد اینترنت شود، به وب‌سایت فروشگاه مورد نیاز خود رفته و کالای مورد نظرش را انتخاب کند و بتواند تمامی اطلاعات محصولات را ببیند و با هم مقایسه کند.
از زمان ظهور شبکه جهانی وب، تجار به دنبال فروش محصولات خود به افرادی بودند که وقت خود را به‌صورت آنلاین در محیط وب سپری می‌کردند. داشتن فروشگاه اینترنتی نوعی تجارت الکترونیکی است که به فروشنده این امکان را می‌دهد که حتی بدون اجاره کردن مغازه یا دفترکار، بدون پرداخت آب، برق، گاز و سایر هزینه ها محصول خود را در منزل نیز، به فروش برساند.دراصل فروشگاه آنلاین مشتریان را جذب می‌کند تا از خدمات و کالاهای فروشگاه آفلاین به‌ صورت آنلاین بهره ببرند و مراجعه حضوری به فروشگاه را، محدود می‌کند.
بدون محدودیت مکانی در هر نقطه ای که هستید می‌توانید خرید خود را انجام دهید. خرید آنلاین باعث صرفه‌جویی در هزینه‌های خودرو، از جمله هزینه پارکینگ می‌شود. فروشگاه ‌اینترنتی قفسه‌ای بزرگ از کالاها را به شما، ارائه می‌دهد. در یک فروشگاه مجازی، هیچ فروشنده‌ای نمی‌تواند شما را تحت فشار قرار دهد تا خرید کنید. خرید آنلاین سرگردانی شما را در فروشگاه‌ها برای مقایسه قیمت ها، از بین می‌برد. فروشندگان به شما این امکان را می‌دهند که نظر خود را درباره‌ی محصول خریداری شده ارسال کنید. مجبور نیستید در صف‌های طولانی منتظر بمانید تا هزینه کالای خود را پرداخت کنید. فروشگاه‌های اینترنتی تقریباً هرگز تعطیل نیستند از این رو اهمیت خرید اینترنتی و امنیت دوچندان می شود.
همینطور بخوانید  ۴ مزایای فروشگاه اینترنتی که از آنها چیزی نمی دانید

با کارت بانکی باشگاه ایران هاست پولتان به حسابتان باز می گردد.

همین حالا رایگان عضو شوید
برچسب ها

نوشته های مشابه

‫۱۶ نظرها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن