میزبانی وب

نکات کلیدی برای خرید هاست ماهانه یا سالیانه مطمئن چیست؟

هاست ماهانه مطمئن چه از نوع میزبانی اشتراکی و چه اختصاصی به صورت ماهیانه یا سالیانه، به سرویس دهنده‌ای نیاز دارد که بتواند پایداری و امنیت خدمات ارائه شده را تضمین کند و با پشتیبانی مناسب، میزبانی مطمئنی را به شما عرضه دارد.

فهرست این مقاله ( با کلیک روی هر عنوان به آن قسمت منتقل می شوید) پنهان

خرید سرور اختصاصی ایران و خارج به‌دلیل منابع بیشتری که در اختیار شما قرار می‌دهند، قیمت بالاتری خواهند داشت. از طرفی دیگر چنانچه این سرویس‌ها برای مقاطع زمانی معینی هم‌چون بازه‌های ثبت نام آنلاین و یا جشنواره‌های خرید اینترنتی تهیه شده باشند، خرید آن‌ها برای دوره‌‌های سالیانه هزینه‌بر است. لذا امکان تهیه چنین سرویس‌هایی به‌صورت ماهیانه برای اکثر کاربران گزینه جذاب‌تری است، تا در صورتی‌که کاربر برای بازه زمانی کمتر از یک سال به چنین هاستی نیاز دارد، ناگزیر به پرداخت هزینه کامل سالیانه آن نشود.

هاست ماهانه یا سالیانه

اما در مورد سرویس های اشتراکی که عموما برای کسب و کارهای کوچک تر و یا سرویسهای خدماتی آنلاین با بازدید روزانه کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرند، امکان خرید هاست یا تمدید آن، عموما به صورت سالیانه وجود دارد. دلیل آن ساده است، همان موارد نگه‌داری و تامین امنیت و پایداری سرویس که در میزبانی های اختصاصی ارائه می‌شوند، در میزبانی‌ های اشتراکی نیز مورد نیاز هستند. اما تامین هزینه نگه داری سرور و نرم افزارها به صورت سالیانه برای شرکت هاستینگ مقرون به‌صرفه‌تر بوده و در نتیجه ارائه خدمات میزبانی اشتراکی برای کاربران نیز هزینه کمتری خواهد داشت.

هاست ماهانه مطمئن چه هاستی است؟

یک میزبانی مطمئن، در هریک از انواع اختصاصی یا اشتراکی، هاستی است که پایداری، امنیت و پشتیبانی مناسب را برای شما فراهم کند.

دو مفهوم پایداری و امنیت هاست، به عوامل مشترک زیادی وابسته هستند. داشتن یک زیر ساخت قوی و دیتاسنتر مناسب برای سروری که هاست بر روی آن قرار دارد، موجب کاهش احتمال بروز اختلالات فنی و پایداری قابل قبول در سرویس‌دهی خواهد شد. هم‌چنین دیتاسنتر مناسب، در برابر مشکلات و خطرات تهدید کننده فیزیکی، امنیت سرور را تضمین خواهد کرد. لازم است محل نگه‌داری سرورهای ارائه دهنده میزبانی از لحاظ محیطی، مثل خنک نگه داشتن سرورها و تامین برق ۲۴ ساعته بدون قطعی و… از شرایط مطلوب و قابل اطمینانی برخوردار باشد. استفاده از نرم افزارهای دارای لایسنس باعث می‌شود که دسترسی شما به آخرین بروز رسانی آن‌ها تامین گردد و موجب پایداری و Uptime بالای سرویس میزبانی شما خواهد شد و از طرفی امنیت سرور ارائه دهنده میزبانی را نیز افزایش خواهد داد. همین‌طور استفاده از فایروال‌ها و آنتی‌ویروس‌ها، هر دو فاکتور پایداری و امنیت سرویس را ارتقا خواهند داد.

برای کسب اطلاعات در حوزه دیتا سنتر چیست به شما پیشنهاد می شود مقاله ما را مطالعه نمایید.

ویژگی مهم دیگر جهت افزایش پایداری سرویس میزبانی ها و هاست وردپرس، تهیه بکاپ روزانه و منظم است. در این‌صورت با بروز هرگونه اختلال در هارد سرور، آخرین اطلاعات سرویس وب (یا ایمیل) شما موجود و قابل بازیابی است. هم‌چنین سرویس دهنده میزبانی شما می‌بایست بطور مرتب، بروز رسانی های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری امنیتی را پیگیری کرده و مانتیورینگ خودکار بر روی خدمات خود اعمال کند تا با بروز حملات موجود در فضای اینترنت، سرویس میزبانی شما تحت تاثیر قرار نگیرد.

به خاطر داشته باشید که یک سرویس پایدار با دسترسی ۲۴ ساعته در تمام ۷ روز هفته، نیاز به یک پشتیبانی فنی مسلط و تمام وقت نیز دارد. به‌وجود آمدن چالش‌های فنی و نیاز به مشاوره، امری اجتناب ناپذیر در روند فعالیت وب سایت شما خواهد بود. یک میزبانی مطمئن علاوه بر تضمین پایداری و امنیت، از تمام راه های ارتباطی اعم از تماس تلفنی، گفتگوی آنلاین و تیکتینگ سیستم می‌بایست پاسخگوی سوالات شما باشد.

در مقاله انتخاب بهترین هاست ایرانی  می توانید بیشتر در این مورد بخوانید.

نکته نهایی در خرید هاست مطمئن

برای انتخاب یک شرکت هاستینگ مطمئن از بین گزینه‌های گسترده ای که برای شما وجود دارد، شرکتی را انتخاب کنید که ضمن برخورداری از سابقه طولانی‌تر، خوش‌نامی و رضایت مشتریان بیشتر، بتواند تضمینی هم‌چون مهلت تست سرویس، برای بررسی و سنجش عملکرد میزبانی، به شما ارائه دهد.

به شما پیشنهاد می شود مقاله ما را برای کسب اطلا در مورد هاست نامحدود چیست مطالعه نمایید.

سوالات متداول

سرور اختصاصی ایران هاست به‌دلیل منابع بیشتری که در اختیار شما قرار می‌دهند، قیمت بالاتری خواهند داشت. از طرفی دیگر چنانچه این سرویس‌ها برای مقاطع زمانی معینی هم‌چون بازه‌های ثبت نام آنلاین و یا جشنواره‌های خرید اینترنتی تهیه شده باشند، خرید آن‌ها برای دوره‌‌های سالیانه هزینه‌بر است. لذا امکان تهیه چنین سرویس‌هایی به‌صورت ماهیانه برای اکثر کاربران گزینه جذاب‌تری است، تا در صورتی‌که کاربر برای بازه زمانی کمتر از یک سال به چنین هاستی نیاز دارد، ناگزیر به پرداخت هزینه کامل سالیانه آن نشود.
یک میزبانی مطمئن، در هریک از انواع اختصاصی یا اشتراکی، هاستی است که پایداری، امنیت و پشتیبانی مناسب را برای شما فراهم کند.
دو مفهوم پایداری و امنیت هاست، به عوامل مشترک زیادی وابسته هستند. داشتن یک زیر ساخت قوی و دیتاسنتر مناسب برای سروری که هاست بر روی آن قرار دارد، موجب کاهش احتمال بروز اختلالات فنی و پایداری قابل قبول در سرویس‌دهی خواهد شد. هم‌چنین دیتاسنتر مناسب، در برابر مشکلات و خطرات تهدید کننده فیزیکی، امنیت سرور را تضمین خواهد کرد.
چون در صورت بروز هرگونه اختلال در هارد سرور، آخرین اطلاعات سرویس وب (یا ایمیل) شما موجود و قابل بازیابی است. هم‌چنین سرویس دهنده میزبانی شما می‌بایست بطور مرتب، بروز رسانی های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری امنیتی را پیگیری کرده و مانتیورینگ خودکار بر روی خدمات خود اعمال کند تا با بروز حملات موجود در فضای اینترنت، سرویس میزبانی شما تحت تاثیر قرار نگیرد.

‫۴ دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا