امنیت

کدام نوع گواهی نامه SSL مناسب وب سایت من است

 

با وجود انواع مختلف گواهی نامه های SSL، امکان دارد برای یک انتخاب مناسب برای وب سایت و کسب و کار خود، دچار سردرگمی شوید. مهم ترین انتظاری که باید از یک گواهی نامه SSL معتبر داشته باشید، رمزنگاری (Encryption) ارتباط میان سرور میزبان وب سایت و کاربر بازدید کننده است. پس تفاوتی ندارد شما چه نوعی از انواع SSL را انتخاب می کنید. در هر صورت، اولین انتظار شما که برقراری یک ارتباط امن میان وب سایت و کاربر در لایه جابجایی اطلاعات (Transport) است، برآورده خواهد شد. در ادامه به بررسی اجمالی انواع SSL جهت یک انتخاب صحیح خواهیم پرداخت.

گواهی نامه DV یا Domain Validation:

در فرآیند صدور این نوع گواهی نامه، تنها نام دامنه شما توسط شرکت صادر کننده، تایید و احراز خواهد شد. در واقع سازمان صادر کننده، طی فرآیندی مطمئن می شود که نام دامنه ای که برای آن درخواست صدور گواهی نامه دریافت کرده است، حتماً در اختیار شخص درخواست دهنده قرار دارد. پس در این نوع گواهی نامه، علاوه بر رمزنگاری ارتباط ها، نام دامنه شما هم احراز خواهد شد.

گواهی نامه OV یا Organization Validation:

در این نوع گواهی نامه، علاوه بر تمام مواردی که در گواهی نامه DV ذکر شد، نام رسمی شرکت و یا سازمان شما هم تایید و احراز می شود. اگر این نگرانی را دارید که بازدید کننده شما، از حضور در وب سایت معتبر و صحیح اطمینان حاصل کند، این نوع گواهی نامه مناسب شماست. با استفاده از این نوع گواهی نامه، کاربر می تواند با کلیک کردن بر روی آیکون مرتبط در صفحه وب سایت شما، نام رسمی و کامل شرکت شما را مشاهده کند.

گواهی نامه EV یا Extended Validation:

گواهی نامه EV، کامل ترین نوع از انواع گواهی نامه SSL است. در این نوع گواهی نامه، علاوه بر تمام مزیت های دو گواهی نامه قبل، نام کامل و رسمی شرکت شما هم در کنار نام دامنه در نوار آدرس مرورگر درج می شود. کاربر بازدید کننده هنگام ورود به وب سایت و با دیدن نام کامل شرکت شما، لحظه ای به صحت و اعتبار وب سایت شک نخواهد کرد و با اعتماد کامل به بازدید خود ادامه می دهد.

بهترین سرویس SSL

انتخاب صحیح گواهی نامه

 

  • اگر صاحب یک وب سایت شخصی هستید که صرفاً پروفایل و هویت آنلاین شما را در خود جای داده و یا از وب سایت خود، فقط برای اطلاع رسانی و یا معرفی استفاده می کنید، بهترین انتخاب برای شما گواهی نامه DV است. این نوع گواهی نامه، علاوه بر این که نسبت به دو نوع دیگر مقرون به صرفه تر است، به صورت آنی صادر شده و نیازی به تایید و احراز هویت شرکت و کسب و کار شما وجود ندارد.
  • اگر صاحب یک شرکت، سازمان و یا کسب کار هستید و تمایل دارید بازدید کننده احساس امنیت بیشتری در وب سایت شما داشته باشد، گواهی نامه OV را انتخاب کنید. در این نوع گواهی نامه کاربر به راحتی امکان مشاهده نام رسمی شرکت شما را خواهد داشت.
  • اگر یک شرکت متوسط و یا بزرگ را اداره می کنید و تمایل دارید، بازدید کننده شما لحظه ای به اعتبار و صحت وب سایت شما شک نکند، بهترین انتخاب برای شما گواهی نامه EV است. بازدید کننده به محض ورود به سایت، نام رسمی شرکت شما را به رنگ آرامش بخش سبز در کنار نام دامنه مشاهده خواهد کرد.

گواهی نامه Wildcard

از میان گواهی نامه های بررسی شده، دو گواهی نامه DV و OV امکان فنی دیگری با نام Wildcard دارند. با استفاده از این نوع گواهی نامه، علاوه بر نام دامنه اصلی، تمامی زیردامنه های وب سایت نیز قابل امن شدن هستند. به طور مثال در صورتی که شما صاحب وب سایتی با نام iranhost.com هستید، با استفاده از گواهی نامه Wildcard می توانید علاوه بر دامنه اصلی، زیر دامنه support.iranhost.com و blog.iranhost.com را هم ایمن کنید. در صورت عدم استفاده از گواهی نامه Wildcard، شما باید برای تک تک زیر دامنه ها، علاوه بر دامنه اصلی، گواهی نامه جداگانه تهیه نمایید. گواهی نامه Wildcard برای وب سایت هایی مناسب است که زیر دامنه های متعددی دارند که باعث می شود، خریداری یک گواهی نامه معمولی برای هر زیر دامنه، مقرون به صرفه نباشد.

به یاد داشته باشید لازمه ی داشتن یک گواهی نامه SSL داشتن خرید دامنه سایت است تا بتوانید تحت نام دامنه‌ی آن اقدام به خرید و راه اندازی گواهی نامه نمایید.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (۳ رای, میانگین: ۳٫۶۷ از ۵)
Loading...

با کارت بانکی باشگاه ایران هاست پولتان به حسابتان باز می گردد.

همین حالا رایگان عضو شوید
برچسب ها

سلیم شهری

علاقه‌مند به IT

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن