عمومیمیزبانی وب

گواهینامه های امنیتی SSL

گواهینامه های امنیتی SSL، اطلاعات کم حجم و دیجیتالی هستند که اطلاعات یک سازمان را به صورت نهفته رمز نگاری می نمایند.

هنگامی که این گواهینامه های امنیتی SSL بر روی یک وب سرور نصب می شوند، پروتکل HTTPS را ازطریق پورت ۴۴۳ فعال نموده وامکان برقراری ارتباط امنی را بین وب سرور و مرورگراینترنت فراهم می نمایند. استفاده از گواهینامه SSL معمولا برای وب سایت ها یا درگاه های پرداخت الکترونیکی، درگاه های انتقال داده های مهم، صفحات لاگین و اخیرا در شبکه های اجتماعی نیز رواج یافته است.

یک گواهینامه SSL اطلاعات زیر را با یکدیگر ترکیب کرده و رمز نگاری می کند:

 – نام دامین یا سرور شما

 – هویت سازمانی و موقعیت شما

یک سازمان برای اطمینان از امنیت ارتباطات اینترنتی خود با مرورگرها، باید گواهینامه SSL مربوطه را تهیه و بر روی وب سرور خود نصب نماید (مراحل نصب هریک از این گواهینامه ها بسته به نوع آن متفاوت خواهد بود.) بعد از نصب کامل SSL، با آدرس https://www.domain.com می توانند به وب سایت خود از طریق یک ارتباط امن متصل شوند. در عبارت فوق با وارد نمودن https در واقع به سرور دستور داده می شود تا برای برقراری ارتباط خود با مرورگر از درگاه  SSL استفاده کرده و اتصال خود را رمزنگاری نماید. بعد از برقرار شدن این ارتباط امن، مرورگر به تمامی بازدیدکنندگان از چندین راه اعلام می کند که در حال استفاده از ارتباط مبتنی بر SSL می باشند:

پیشنهاد ایران هاست برای وب سایت های لینوکس، استفاده از سرورهای ابری با سرعت و Uptime بالاست.

همین امروز سفارش دهید

 نمونه ای از گواهینامه های امنیتی SSL نوع Extended Validation (EV) :

 گواهینامه های امنیتی SSL استاندارد

  برای مشاهده اطلاعات گواهینامه SSL می توانید بر روی آیکون قفل آن کلیک کرده و سپس گزینه View Certificate را انتخاب نمایید. گرچه ممکن است راهکار فوق در مرورگرهای مختلف تفاوت های جزئی داشته باشند، اما اطلاعات یک گواهینامه SSL در تمام حالت یکسان می باشد.

 

برای مشاهده محتویات دقیق گواهینامه مربوطه وارد سربرگ Detail  شوید.

 

برای اطلاع از محل صادر شدن این گواهینامه بر روی سربرگ Certification Path کلیک نمایید.

 

دلیل اهمیت ریشه گواهینامه (Root Certificate) چیست ؟

گواهینامه های SSL باید از صادرکننده های مورد اطمینانی صادر شده باشند، و ترجیحا توسط یک مرکز صدورگواهینامه ۲۰۴۸ بینی ایجاد شده باشد. همچنین ریشه گواهینامه (Root Certificate) باید در مرورگر کاربر نهایی موجود باشد تا امکان اطمینان به گواهینامه موجود فراهم گردد. در صورتی که مرورگر، گواهینامه ریشه ای را پیدا نکند، پیغامی را مبنی بر عدم اطمینان به گواهینامه SSL به کاربر نمایش می دهد.

 

با کارت بانکی باشگاه ایران هاست پولتان به حسابتان باز می گردد.

همین حالا رایگان عضو شوید

مدیر بلاگ

مشخصات مدیر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن