عمومی

تنظیمات زبان و فرمت نمایش در وب سایت از طریق ماژول .Net Globalization در IIS7.5

تعریف Globalization  :

فرهنگهای مختلف داری تقویمهای متفاوت می باشند و از فرمتهای عددی و تاریخی گوناگون استفاده می کنند . برای اینکه برنامه های کاربردی را برای فروشگاه های جهانی آماده کنید، بایستی  آنها را جهانی سازی (globalize) و محلی سازی (localize) نمایید .

تنظیمات زبان و فرمت نمایش در وب سایت از طریق ماژول .Net Globalization  در IIS7.5

با استفاده از قابلیت جهانی سازی(globalization) ، برنامه ها از فرمتهای عددی و تاریخی وابسته به فرهنگ ، تقویمهای مختلف و غیره پشتیانی می کنند .

.NET از جهانی سازی و محلی سازی برنامه های ویندوزی و وبی پشتیبانی می نمایید ، برای جهانی سازی یک برنامه شما می توانید از کلاس  namespace System.Globalization استفاده کنید و برای محلی سازی یک برنامه  از منابعی استفاده نمایید که توسط namespace System.Resources پشتیبانی می شود.

این فرآیند شامل ۲ مورد زیر است :

جهانی شدن کد برنامه (Internationalization) : این مورد شامل ترجمه ، ذخیره و بازیابی محتوای application است و دومی محلی کردن برنامه طراحی شده به زبانها و فرهنگ های دیگر  (Localization) که این پروسه شامل مطابقت دادن برنامه شما با فرهنگ ها و زبانهای دیگر دنیا و یا پیکربندی برنامه ی کاربردی با زبان خاصی است.

برای مثال En-US  زبان انگلیسی در آمریکا و En-GB زبان انگلیسی در بریتانیای بزرگ  را نشان می دهد.

همچنین این قابلیت به شما اجازه می دهد تا تنظیمات globalization مانند file encoding,UI culture, . .  را مدیریت نمایید. ایجاد تغییرات در این بخش باعث تغییر در تگ  system.web/globalization در فایل web.config خواهد شد.

برای استفاده از Globalization در برنامه ی خود کافی است name space زیر را در برنامه ی خود اضافه نمایید :

[pre]

System.Globalization

 System.Resources

<%@ Page language=”c#” Culture=”kn-IN”%>

[/pre]

به عنوان مثال دستور زیر در فایل web.config  نوع زبان برنامه را کانادایی تعریف می کند.

[pre]

<globalization culture=”kn-IN” />

[/pre]

شرایط استفاده از ماژول :

برای اجرای این ویژگی بایستی application pool شما بر روی نسخه ی ۲ تنظیم شده باشد. این بدین معناست که اگر نسخه ی application pool ، .Net  نسخه ی ۴ را اجرا کند نمی توان این ویژگی و سایر ویژگی های مشابه را مشاهده کرد. البته امکان قرار دادن .net بر روی نسخه ی ۲ و انجام تنظیمات مورد نیاز و سپس برگرداندن به نسخه ی ۴ نیز وجود دارد.

نحوه ی کار با Net Globalization :

درصورتیکه از سرویس های میزبانی ایران هاست استفاده می نمایید، جهت آشنایی با نحوه ی اضافه کردن این ماژول از طریق IIS manager به لینک زیر مراجعه کنید:

http://support.iranhost.com/KB/a153/iis.aspx?KBSearchID=4874

بعد از لاگین به IIS بر روی آیکن .Net Globalization کلیک تا پنجره ی خصوصیات آن ظاهر شود.

در قسمت culture تنظیمات مربوط به فرهنگ و در قسمت Encoding کد مورد نظر جهت پاسخگویی به request ها را تنظیم و در نهایت بر روی Apply  کلیک کنید.

همچنین این امکان وجود دارد تا تغییرات را انجام داده و سپس کد مربوط به آن را ایجاد و یا آنها را توسط java script ,manage-code,appcmd.exe  به اسکریپت تبدیل نمایید .

ماژولی که بیشتر کارها را در عملیات globalization انجام می دهد GlobalizationMod HttpModule است و زبان پیش فرض سایت نیز باید بتواند با ماژول globalization محاوره نماید. تنظیمات مورد نیاز در فایل web.config برای انجام این کار به شکل زیر می باشد :

[pre]

   < system.web>
< httpModules>
<add  name     =”   GlobalizationModule” type=”GlobalizationModule.GlobalizationMod, GlobalizationModule” />

</httpModules>

</system.web>

< appSettings>

< add  key =”DefaultLanguage”    value =”en-US” />

</appSettings>

[/pre]

پیشنهاد می کنیم مقاله کامپایل فایل از طریق ماژول .Net compilation را نیز مطالعه بفرمایید.

سوالات متداول

فرهنگهای مختلف داری تقویمهای متفاوت می باشند و از فرمتهای عددی و تاریخی گوناگون استفاده می کنند . برای اینکه برنامه های کاربردی را برای فروشگاه های جهانی آماده کنید، بایستی آنها را جهانی سازی (globalize) و محلی سازی (localize) نمایید .با استفاده از قابلیت جهانی سازی(globalization) ، برنامه ها از فرمتهای عددی و تاریخی وابسته به فرهنگ ، تقویمهای مختلف و غیره پشتیانی می کنند .
این مورد شامل ترجمه ، ذخیره و بازیابی محتوای application است و دومی محلی کردن برنامه طراحی شده به زبانها و فرهنگ های دیگر (Localization) که این پروسه شامل مطابقت دادن برنامه شما با فرهنگ ها و زبانهای دیگر دنیا و یا پیکربندی برنامه ی کاربردی با زبان خاصی است.
برای اجرای این ویژگی بایستی application pool شما بر روی نسخه ی ۲ تنظیم شده باشد. این بدین معناست که اگر نسخه ی application pool ، .Net نسخه ی ۴ را اجرا کند نمی توان این ویژگی و سایر ویژگی های مشابه را مشاهده کرد. البته امکان قرار دادن .net بر روی نسخه ی ۲ و انجام تنظیمات مورد نیاز و سپس برگرداندن به نسخه ی ۴ نیز وجود دارد.

با کارت بانکی باشگاه ایران هاست پولتان به حسابتان باز می گردد.

همین حالا رایگان عضو شوید

مدیر بلاگ

مشخصات مدیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا