افزایش بازدید و رتبه

کنسول جستجوی گوگل یا ” Google Search Console” چیست و چرا به آن نیاز داریم؟

اگر سایت دارید و صاحب یک کسب و کار آنلاین هستید، اگر به دنبال افزایش بازدید گوگل می باشید، لازم است تا در مورد کنسول گوگل اطلاعات داشته باشید. با این ابزارمشکلات وب سایت خود را بشناسید و جایگاه بهتری در نتایج جستجو داشته باشید. برای استفاده از این ابزار باید ابتدا ثبت سایت در گوگل سرچ کنسول را انجام دهید.

کنسول جستجوی گوگل می‌تواند ابزار قدرتمندی برای مدیران وب‌سایت باشد. مشکل اینجاست که بسیاری از افراد آشنایی کاملی با آن ندارند. در این مقاله به معرفی Google Search Console و نحوه ادغام آن با وب‌سایت خواهیم پرداخت.

Google Search Console چیست ؟

کنسول جستجوی گوگل یک ابزار قدرتمند برای بررسی وضعیت وب‌سایت است و به مالکین وب‌سایت اجازه می‌دهد نگاه عمیق‌تری به اینکه گوگل چگونه سایت آنها را می‌بیند، داشته باشند. این بینش برای افرادی که هدفشان افزایش بازدید جستجوی گوگل است، و می خواهند افزایش رتبه در جستجوی گوگل را تجربه کنند،بسیار اهمیت دارد. این ابزار، مدیران وب‌سایت را قادر می‌سازد تا مشکلات را بهتر بشناسند و جایگاه مناسب‌تری در نتایج جستجو داشته باشند.

کنسول جستجو گوگل

 

 چرا به کنسول گوگل نیاز دارید؟

ابزارهایی که گوگل ارایه می‌دهد رایگان هستند و مدیران وب‌سایت را آگاه می‌کند که آیا سایت آنها توسط موتورهای جستجو به درستی دیده می‌شود یا خیر؟ ویا برای افزایش بازدید گوگل چه باید کرد؟

کنسول جستجوی گوگل، سرویس رایگانی است که به شما کمک می‌کند تا حضور وب سایت خود را در نتایج جستجو مدیریت کنید و برای افزایش بازدید گوگل از سایت، استراتژی مناسبی را انتخاب کنید. در ادامه، مهم‌ترین اقداماتی که می‌توان با این ابزار انجام داد را بررسی خواهیم کرد:

بررسی گزارش ربات‌های گوگل از سایت

این ابزارها بررسی می‌کنند که ربات‌های موتورهای جستجو هنگام بررسی وب‌سایت شما دچار خطا نشده باشند. اگر در وب‌سایت خطاهای Crawl (پروسه خزیدن موتور جستجو در وب‌سایت) وجود داشته باشد، بدین معنی است که بازدیدکنندگان به صفحاتی منتقل می‌شوند که محتوایی ندارد. شما می‌خواهید بازدیدکنندگان به راحتی و به سرعت به اطلاعات وب‌سایت شما دسترسی پیدا کنند و مشکلی نداشته باشند. بنابراین با استفاده از این ابزارها با شناختن خطاهای Crawl و هدایت آنها به محتوای صحیح، می‌توانید این مشکل را حل کنید.

بهینهسازی سرعت وب‌سایت

طبق عقیده‌ گوگل در حالت ایده‌آل، سرعت لود وب‌سایت شما باید ۱ ثانیه باشد. ابزارهای تجزیه‌وتحلیل گوگل، به شما اجازه می‌دهند بررسی کنید که برای افزایش سرعت سایت خود، چه کارهایی را باید انجام دهید.

بررسی سایت از لحاظ وجود بدافزار

گوگل همیشه هوای شما را دارد. اگر وب‌سایت شما در معرض خطر قرار گرفته باشد، از طریق ایمیل و کنسول گوگل، یک پیام در مورد مشکل بوجود آمده دریافت می‌کنید. معمولا اگر گوگل مشکل امنیتی را پیدا کند، به بازدیدکنندگان وب‌سایت نیز پیغام هشداری نمایش داده می‌دهد تا از آنها نیز محافظت کند. این پیغام تا زمانی که ویروس یا بدافزار مربوطه را حذف کنید، هنگام بارگذاری سایت نمایش داده می‌شود.

اخیرا گوگل اعلام کرده است که بررسی‌های امنیتی وب‌سایت‌ها، کنسول جستجو را بهبود داده است و این کنسول در حال حاضر گزارش‌های دقیق‌تری را ارایه می‌کند. انواع گزارش‌های امنیتی که می‌تواند نشان دهد شامل:

  • بدافزارها
  • صفحات فیشینگ
  • دانلود فایل‌های مخرب
  • دانلود های غیرمعمول و ناخواسته

در ادامه می‌توانید نمونه‌ای از این گزارش‌ها را مشاهده کنید :

چه کسانی به شما لینک زده‌اند

اینکه بفهمید چه کسانی به سایت شما لینک زده‌اند بسیار مهم است. اگر شما لینک‌های زیادی به سایت های غیرمرتبط دارید، به این علت توسط گوگل جریمه می‌شوید. داشتن چنین لیستی از لینک‌ها به شما اجازه می‌دهد به راحتی لینک‌های مورد نظر را حذف کنید. استفاده درست از بک‌لینک‌ها تاثیر زیادی در افزایش بازدید جستجوی گوگل خواهد داشت.

گوگل چک می‌کند که آیا می‌تواند بدون مشکل سایت شما را تحلیل کند.

برخی از افزونه‌ها در CMS ها از تکنیک‌های بلاک‌کننده جاوا اسکریپت و CSS استفاده می‌کنند و به ربات‌های گوگل اجازه نمی‌دهند که سایت شما را بررسی کنند. گوگل به شما خواهد گفت که آیا در پروسه تحلیل، وب‌سایت شما دچار مشکل شده است یا خیر، لذا در صورت چنین اتفاقی، با خبر رسانی به گوگل، می‌توانید مشکل را برطرف کنید.

 

دیگر مواردی که لزوم استفاده از کنسول جستجو را تاکید می‌کنند در ادامه آمده اند :

  • ایجاد محتوای جدید، و حذف محتوایی که نمی‌خواهید در نتایج جستجو نمایش داده شود
  • ایجاد تغییرات در سایت، با کمترین میزان به هم‌ریختگی در نتایج جستجو
  • ایجاد و نظارت بر محتوایی که در نتایج جستجو نمایش داده می‌شود
  • ایجاد sitemap
  • مشاهده اینکه چه کلمات کلیدی، منجر به بهبود نتایج جستجو می‌شود
  • مدیریت داده های ساخت یافته در محتوای صفحات

کنسول جستجو گوگل

چه کسانی به این کنسول نیاز دارند؟

مالکین وب سایت : حتی اگر نمی‌دانید چطور باید از google search console استفاده کنید، بهتر است برای افزایش بازدید گوگل خود با آن آشنا شوید. شاید بتوانید با استخدام یک مدیر وب‌سایت این کار را به او بسپارید، اما فکر خوبی است که حداقل با موارد اساسی آن آشنا باشید.

متخصصین SEO : کسانی که بر روی بازاریابی اینترنتی تمرکز دارند، نیاز به این ابزار سئو دارند که به آنها کمک می‌کند بر افزایش ترافیک سایت با جستجوی گوگل نظارت داشته باشند، افزایش رتبه در جستجوی گوگل را کنترل کنند و تصمیمات درستی را در خصوص نحوه نمایش سایت در نتایج جستجو اتخاذ کنند.

مدیر ‌سایت : به عنوان مدیر سایت، شما باید از سلامت سایت خود مطمئن شوید، لذا ابزار گوگل کنسول این امکان را به شما می‌دهد تا بر سایت خود نظارت داشته باشید، خطاهای رخ داده را مشاهده کنید و از مشکلات امنیتی چون ورود بدافزار به سایت، به سرعت مطلع شوید.

برنامه‌نویس : اگر شما طراح و برنامه‌نویس سایت هستید، کنسول گوگل به شما کمک می‌کند تا برخی از مشکلات رایح در کدنویسی، مانند خطا در داده‌های ساخت یافته را برطرف کنید.

 

ثبت‌نام در کنسول جستجوی گوگل

برای استفاده از کنسول گوگل، کافی است یک اکانت گوگل ایجاد کنید و وارد https://www.google.com/webmasters/tools/ شوید. در صفحه باز شده بر روی گزینه Add Property کلیک کنید و با وارد کردن نام سایت خود مراحل ثبت‌نام را آغاز کنید. مهم‌ترین مرحله، مرحله verification است، در این مرحله، روش‌های مختلفی از سمت گوگل، برای دسترسی به سایت شما پیشنهاد می‌شود. این روش‌ها شامل آپلود فایل در پوشه Root سایت، درج کدHTML، استفاده از رکوردهای DNS و غیره است.

نکته : اگر سایت شما به گونه‌ای است که صفحه نخست آن دارای رمز عبور است، موقتا برای مراحل ثبت نام آن را غیرفعال کنید. پس از اتمام مراحل، مجددا می‌توانید آن را فعال کنید. واگر از سیستم تایید دامنه استفاده می‌کنید حتما مطمئن شوید که حداقل ۷۲ ساعت از ثبت دامنه شما گذشته باشد.

موتور جستجوی گوگل، به خاطر گستردگی زیاد آن بیش از پیش مورد توجه است و آشنایی با ابزارها و امکانات آن برای مدیریت موقعیت سایت در نتایج جستجو برای تمامی ‌مالکین سایت امری ضروری است.

 

خرید بازدید گوگل

یکی از عوامل موثر در افزایش بازدید گوگل، افزایش ترافیک از طریق موتور جستجوی گوگل است.
همراه با افزایش بازدید سایت، میزان اعتبار سایت شما نیز افزایش پیدا کرده و رتبه آن نیز در نتایج جستجو بهتر خواهد شد. یکی از راه‌های افزایش بازدید گوگل، خرید بازدید گوگل است.

در این روش، شما با مراجعه به سایت‌های فعال در این زمینه، می‌توانید از میان انواع روش‌هایی که برای خرید بازدید گوگل پیشنهاد می‌شود، یکی را برگزینید.

[ratings]

به این نوشته امتیاز دهید
[Total: 3 Average: 4.3]

با کارت بانکی باشگاه ایران هاست پولتان به حسابتان باز می گردد.

همین حالا رایگان عضو شوید
برچسب ها

نیما حسن زاده

در IT قله های زیادی هست که هنوز فتح نشده اند . . . | مدیر سرور ایران هاست ، کارشناس ارشد مدیریت فناری اطلاعات، کارشناس مهندسی فناوری اطلاعات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن