ایمیل و اتوماسیون اداری را چگونه مدیریت کنیم

بهترین سرویس ایمیل برای کسب و کارها چیست؟

امروزه قلب هر کسب و کار حرفه ای را می­توان ایمیل معرفی نمود، اما یک سوال همواره ذهن مدیران کسب و کارها را مشغول می کند که بهترین و پایدارترین سرویس ایمیل برای کسب و کارها چیست؟

با بررسی کسب و کارها متوجه می‌شویم یکی از ساده­ ترین روش‌های برقراری ارتباط داخلی و بیرونی آنها، استفاده از ایمیل است. ایمیل علی رغم اینکه یکی از ساده‌ترین روش‌های برقراری ارتباط محسوب می شود، هنگام انتخاب بهترین و پایدارترین شرکتی که این نوع خدمات را ارایه می دهد، با پیچیدگی مواجه می‌شویم.

بهترین و پایدارترین سرویس ایمیل ویژگی‌هایی باید داشته باشد که  بتوان آن را جزو این دسته از خدمات معرفی نمود. این ویژگی‌ها شامل مواردی همچون امکان ارسال از دامنه سفارشی، پشتیبانی فنی، رعایت اصول امنیتی، فضای ذخیره سازی، محدودیت در حجم ارسال، محدودیت در کمیت ارسال و اسپم نشدن ایمیل‌ها می‌شوند.

انواع میزبانی ایمیل

قبل از پرداختن به ویژگی هایی که بهترین و پایداری ترین سرویس ایمیل را می سازند، می بایست ابتدا انواع روش‌های میزبانی ایمیل‌های یک کسب و کار را بررسی کنیم. به صورت کلی ۳ نوع مدل میزبانی ایمیل وجود دارند که می بایست آنها را بشناسید:

  • میزبانی وب سایت به همراه ایمیل: بیشتر شرکت های ارایه دهنده خدمات میزبانی، همراه میزبانی وب سایت خود، سرویس ایمیل به صورت رایگان ارایه می دهند. به عنوان مثال، اگر شما خدمات میزبانی وب سایت خود را از طریق ارائه دهنده ای همانند ایران هاست تهیه نمایید، می توانید پست الکترونیکی خود را هم در آنجا میزبانی کنید.
  • سرویس ایمیل مستقل: این سرویس که یک سرویس اشتراکی است اجازه می­دهد از پرداخت هزینه­های اضافی برای میزبانی وب سایت اجتناب کنید. در واقع خدماتی را برای شما مهیا می­کند، که با حذف هزینه‌‌ی میزبانی وب سایت باعث صرفه جویی در هزینه­های کسب و کار شما می­شود. همچنین این سرویس شما را قادر می سازد وب سایت خود را در یک شرکت میزبانی کنید و ایمیل‌های خود را در شرکتی دیگر
  • سرویس ایمیل اختصاصی: سرویس­های ایمیلی که به صورت انحصاری و مربوط به فعالیت یک کسب و کار در نظر گرفته می­شوند را، سرویس ایمیل اختصاصی می­گویند. این سرویس­ها باید از لحاظ امنیتی بسیار تقویت شده باشند.

ما در ادامه، به طور خاص به ویژگی­های ارائه دهندگان سرویس ایمیل (خدمات ایمیل) می­پردازیم. اگر شما به دنبال یک سرویس خوب ایمیل برای کسب و کارتان هستید، یا به دنبال بهترین سرویس برای ایمیل کسب و کار­ها می­گردید، توصیه­های ما را برای بهترین خدمات ایمیل بررسی کنید.

انواع میزبانی ایمیل

ویژگی­های بهترین و پایدارترین سرویس ایمیل

شرکت­هایی که سرویس ایمیل و خدمات مربوط به پست الکترونیکی را ارائه می­دهند، ویژگی­ها و خصوصیات یکسانی دارند و معمولاً از یک سری ویژگی­های استاندارد استفاده می­نمایند:

۱- امکان ارسال و دریافت ایمیل بدون خطا

۲- امکان استفاده از ایمیل در مرورگر (وب میل)

۳- امکان استفاده از ایمیل در نرم افزارهای ایمیل کلاینت (همانند Outlook)

در کنار این ویژگی‌های استاندارد، ویژگی‌های دیگری وجود دارند که یک سرویس ایمیل خوب و پایدار را می سازند. در زیر  لیستی از ویژگی­های این سرویس­ها را برای شما گردآوری نموده ایم.

  • دامنه های سفارشی: تمام میزبان های سرویس ایمیل به شما اجازه ایجاد حساب های ایمیل با استفاده از آدرس دامنه وب سایت شرکت خودتان را می دهند. لذا شرکتی که انتخاب می کنید می بایست این قابلیت را به عنوان حداقل خدمات قابل عرضه داشته باشد.
  • پشتیبانی ۲۴/۷: اگر شما از قبل مدیر سرور در شرکت دارید، نیازی به استخدام شخصی برای مدیریت ایمیل های خود ندارید. اما اگر این شخص را ندارید، بسیار مهم است از شرکتی خدمات ایمیل دریافت نمایید که خدمات پشتیبانی فنی به صورت ۲۴ ساعته در ۷ روز هفته ارایه می دهد. بنابراین شرکتی را انتخاب کنید که همیشه وقتی سوالی دارید یا با مشکلی مواجه شدید حضور مفید داشته باشد.
  • ویژگی های امنیتی: در زمینه ی پست الکترونیکی برای کسب و کار ها هیچ چیزی مهم تر از امنیت نیست. پس شرکتی را انتخاب نمایید که تمام اصول امنیتی را رعایت نموده و امکانات امنیتی و حفاظتی همانند سیستم های ضد اسپم، آنتی ویروس، گواهی های SSL معتبر و غیره را ارایه نمایند.
  • ذخیره سازی صندوق پستی: اگر کارمندان شما اطلاعات مهم کسب و کار شما را ارسال و دریافت می کنند، آنها نیاز به مقدار زیادی فضا برای آرشیو ایمیل‌های قدیمی خود خواهند داشت. با توجه به این نکته اگر قصد دانلود همه ی ایمیل‌ها در یک کامپیوتر واحد را در شرکت خود ندارید، می بایست شرکتی را انتخاب نمایید که امکان ارایه فضای ذخیره سازی مناسب را برای اطلاعات شما ارایه نماید.
  • محدودیت های حجمی در ارسال: هر شرکت میزبان برجسته به شما اجازه می دهد تا ایمیل‌ها و فایل‌های پیوستی که حداکثر ۲۵ مگابایت هستند را ارسال کنید. بسیاری از آنها همچنین با اشتراک گذاری فایل و یا ابزار FTP اجازه می دهند که فایل های بزرگتری را نیز ارسال کنید.
  • محدودیت های کمی در ارسال: اکثر شرکت های برتر ارایه دهنده ی سرویس ایمیل برای حفظ پایداری سرویس‌های عرضه شده، در میزان کمی ارسال ایمیل محدودیت می گذارند. لذا می بایست با توجه به حجم ارسال و دریافت ایمیل خود و در نظر گرفتن این محدودیت ها یک شرکت ارایه دهنده ی سرویس ایمیل را انتخاب نمایید.
  • اسپم نشدن ایمیل های ارسالی: یکی از دغدغه های کسب و کار های بزرگ که جویای خدمات ایمیل هستند، دریافت شدن صحیح ایمیل های ارسالی آنها توسط گیرندگان و مخاطبان آنان است. سرویس های ایمیل به دلیل داشتن کیفیت های مختلف در نرم افزار، سخت افزار، سابقه و اعتبار، کیفیت ارسال متفاوتی را دارند. در صورتیکه کیفیت ایمیل های ارسال برای شما مهم است (که قطعا هم همینطور است) می بایست از محلی سرویس ایمیل تهیه نمایید که کیفیت ارسال ایمیل مطلوبی دارد.

با استفاده از معیارهای فوق الذکر، شما می توانید اقدام به انتخاب بهترین سرویس ایمیل برای کسب و کار ها نمایید و اطمینان حاصل نمایید خدمات ایمیل دریافتی شما قابل اطمینان و پایدار خواهند بود.

ایمیل‌های عمومی

چرا از ایمیل های عمومی استفاده نکنیم؟

حال ممکن است برای شما سوال باشد که با وجود شرکت‌های سرویس دهنده ی ایمیل مانند Gmail و Yahoo چرا کسب و کارها نیاز دارند که سرویس ایمیل خود را جداگانه خریداری نمایند. برای پاسخ دادن به این سوال می بایست به ویژگی مهم سرویس های ایمیل اشاره کنیم و آن ساخت ایمیل تحت دامنه خود شماست. همچنین در صورتیکه در  پست الکترونیکی کسب و کار خود با مشکل مواجه شوید با خریداری سرویس ایمیل همواره شرکتی جهت پشتیبانی و پاسخگویی به شما حضور خواهد داشت.

 

[ratings]

با کارت بانکی باشگاه ایران هاست پولتان به حسابتان باز می گردد.

همین حالا رایگان عضو شوید

اشکان نصیری

مدیر سرور در ایران هاست با +۵ سال سابقه در صنعت میزبانی وب و کارشناسی ارشد MBA

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن