عمومی

معرفی فرمت فایل های مختلف از طریق ماژول MIME Type در IIS 7.5

mime type چیست ؟

Mime  یک سیستم شناسایی فایل می باشد. Mime type  روش استاندارد شناسایی محتوا در اینترنت است.

برای مشخص کردن اینکه وب سرور و میل سرور مورد نظر هر فرمت فایلی را بر چه اساس طبقه بندی و باز کند  از MIME  استفاده می کنیم.

معرفی فرمت فایل های مختلف از طریق ماژول MIME Type در IIS 7.5

پروتکل پایه انتقال ایمیل (SMTP) ، فقط کاراکترهای ۷-bit ASCII را پشتیبانی می کند. این به طور مؤثر دسترسی ایمیل را به پیام ها محدود می کند و هنگامی که پیام مربوطه منتقل می شود ، فقط شامل کاراکترهای مناسب برای نوشتن تعداد کمی از زبانها و در درجه اول انگلیسی می شود. زبانهای دیگر که بر پایه الفبای لاتین است به طور معمول  در ۷-bit ASCII پشتیبانی نمی شود و متن موردنظر در این زبانها در ایمیل اصلی به درستی نشان داده نمی شود.

MIME مکانیزمی برای ارسال انواع مختلف اطلاعات در ایمیل تعریف می کند. این اطلاعات  شامل متن در زبانهایی به غیر از انگلیسی که از رمزگذاریهای کاراکتر به غیر از ASCII و محتوای باینری ۸-bit مانند فایل های حاوی عکس ها ، فایلهای صوتی ، تصویری و برنامه های کامپیوتری استفاده می کنند ، می باشد.  تصمیم اجرای هر پیام با فرمت MIME و بدون آن معمولا به طور خودکار توسط یک سرویس گیرنده یا سرور ایمیل ، هنگام ارسال یا دریافت ایمیل انجام می گیرد. فرمت اصلی ایمیل در استاندارد RFC 5322 تعریف شده است، که نسخه به روز شده RFC 2822 و RFC 822 می باشد. این استانداردها فرمت های صحیح برای هدرهای ایمیل های متنی و قوانین مربوطه را مشخص می کند که معمولا در زمینه هدر استفاده می شود با عنوان : “To :” ، “Subject :” ، “From :” و “Date :”.

MIME به طور گسترده ای قابل توسعه می باشد. در تعریف آن می توان گفت که یک روش برای ثبت انواع محتوای جدید،مقادیر و  ویژگیهای جدید می باشد.

هدرهای MIME :

MIME-Version : حضور این هدر نشان دهنده این است که پیام با فرمت MIME می باشد. این مقدار به طور معمول “۱.۰” بوده و که به شکل زیر نمایش داده می شود :

MIME-Version : 1.0

Content-ID : هدر Content-ID اولین مورد استفاده شده در پیام های چند قسمتی است. یک Content-ID شناسه ای منحصر بفرد و سراسری برای قسمتی از پیام است. یک نمونه در زیر موجود است :

Content-ID : <5.31.32252.1057009685@server01.example.net>

Content-Type :

این هدر، نوع رسانه اینترنت در محتوای پیام را نشان می دهد ، که شامل یک نوع و یک زیر شاخه می شود.

مثال :                            Content-Type : text/plain

Content-Disposition :

فیلد Content Disposition موجود در هدر ایمیل ها، یک فیلد اختیاری است که می تواند به انتخاب کاربر در هدر قرار گیرد. اما قابل ذکر است که نبود این فیلد، نحوه نمایش محتوای ایمیل ممکن است غیر قابل پیش بینی و نامناسب باشد، بنابراین قراردادن توضیحات لازم و مختصر در این هدر می تواند سطح اطمینان از نحوه نمایش ایمیل ها در مقصد را افزایش دهد.

Content-Disposition : attachment; filename=genome.jpeg;

Modification-date=”Wed, 12 February 1997 16:29:51 -0500″;

با کارت بانکی باشگاه ایران هاست پولتان به حسابتان باز می گردد.

همین حالا رایگان عضو شوید

مدیر بلاگ

مشخصات مدیر

نوشته های مشابه

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن