افزایش بازدید و رتبه

۸ نکته در افزایش SEO ووکامرس + معرفی افزونه سئو ووکامرس

WooCommerce یک افزونه رایگان است که به شما اجازه می دهد هر محصولی را به راحتی بفروشید. این افزونه به گونه ای طراحی شده که به راحتی با وردپرس ادغام شود. ووکامرس محبوب ترین روش برای تبدیل وب سایت به یک فروشگاه آنلاین است بطوری که هم مالکان وب سایت و هم به طراحان کنترل کامل کسب و کار آنلاین را می دهد. اما چگونه می توان برای افزایش SEO ووکامرس اقدام کرد.

افزایش سئو در ووکامرس

مهم نیست اندازه فروشگاه شما چقدر است، بهینه سازی مناسب موتور های جستجو در موفقیت شما بسیار تاثیر گذار است. اما رقابت آنلاین چالش بسیار بزرگتری است. مهم نیست اندازه فروشگاه شما چقدر است، افزایش سئو در ووکامرس در موفقیت شما بسیار تاثیر گذار است.

اگر چه این مقاله بر روی افزایش SEO در WooCommerce  تمرکز دارد بسیاری از این نکات را می توان برای هر وب سایتی به کار برد. با ما همراه باشید تا ۸ نکته مهم در این راستا را به شما عزیزان معرفی کنیم.

پیشنهاد می کنیم پیش از آنکه بخواهید نکات زیر را در فروشگاه خود استفاده نمایید، مقاله فارسی سازی woocommerce را مطالعه نمایید و آنرا نصب کنید.

اما هنگامی که فروشگاه اینترنتی ایجاد می کنید بی شک نیاز دارید تا با راه های مختلف بازدید وبسایت خود را افزایش دهید شما با استفاده از افزونه سئو ووکامرس ( Yoast woocommerce seo افزونه)  و اعمال ۸ نکته که در زیر گفته می شود می توانید سئو سایت خود را تقویت کنید.

۱. بهبود سئو ووکامرس با نوشتن توضیحات محکمی از محصولات

زمانی که حرف از سئو می شود، موتور های جستجو به دنبال بهترین محتوا در بین وب سایت ها می گردند و آنرا انتخاب و به کاربر نمایش می دهند. پس به توضیحات محصولات خود دقت نمایید. بسیاری از کاربران WooCommerce از درج توضیحات مناسب غفلت می کنند. غالبا توضیحات آنها خیلی کلی و یا خیلی کوتاه است. برای مثال گوگل به محتوایی علاقه دارد که بیش از ۳۰۰ کلمه باشد، بنابرین توضیحاتتان را به اندازه کافی طولانی کنید، این مسله بسیار مهم است.
بازدیدکننده شما نیاز دارد تا به اندازه کافی در مورد محصول یاد بگیرد تا به آن علاقه نشان دهد، که در نتیجه باعث خرید و سود آوری شما باشد. زمانی که برای فروشگاهتان محتوایی می نویسید به این فکر کنید که مشتری ایده آل شما در هنگام پروسه جستجو چه چیزی را باید بداند.

نکته مهم : از توضیحات کلی سازنده استفاده نکنید. فروشندگان دیگر مسلما از این توضیحات استفاده کرده اند. بنابراین استفاده از محتوای تکراری به هیچ وجه مناسب نیست. به این فکر کنید که توضیحات شما از یک محصول جذاب باشد، نکات مخفی و پنهانی که هیچکس از رقبای شما درباره آن صحبتی نکرده است و می تواند برای مخاطبتان مفید باشد را در متن بگنجانید.

محتوا در محصول درج شده در ووکامرس می تواند به سئو آن کمک شایانی داشته باشد

۲. افزایش سئو محصولات ووکامرس با بهینه سازی تصاویر

برای سئو محصولات در ووکامرس تصاویر باید با کیفیت و حرفه ای باشند. به هنگام سئو محصولات در ووکامرس ارزش جستجوی تصاویر را در نظر بگیرید. مطمئن شوید که عناوین توصیفی هستند و مجموعه ای از اعداد نیستند، چرا که نام بیشتر تصاویری که توسط دوربین ها گرفته می شود بدین شکل هستند.

نکته مهم : تا حد ممکن عناوین تصاویر را مرتبط با محصولات انتخاب کنید و فراموش نکنید از آن ها در بخش توضیحات تصاویر نیز به همان شکل استفاده کنید.

تاصیر تصاوی محصولات در سئو ووکامرس

۳. افزایش سئو ووکامرس با لینک های مناسب

زمانی که لینک هایی را به محصولات، از طریق وب سایتتان ایجاد می کنید، مطمئن شوید که متون لنگر منحصر بوده و دارای کلمات کلیدی مناسبی هستند. به جای استفاده از عبارات کلی هماند “مشاهده کنید” یا “خرید کنید” از کلمات کلیدی مناسب تری استفاده کنید.

نکته مهم : اگر در بخش های مختلف وب سایت تان به صفحه مشابهی لینک می دهید، از کلمات کلیدی متفاوتی برای متون لنگر استفاده کنید. بسیاری از لینک ها با کلمات کلیدی یکسان می توانند تاثیر منفی بر روی عملکرد وب سایتتان داشته باشد.

کنترل لینک ها بین محصولات و بررسی صحت هر کدام

۴. سئو ووکامرس با اجتناب از درج مطالب تکراری

محتوای تکراری میتواند برای وب سایت شما و نتایج جستجوی آن خطرناک باشد. در بسیاری از وب سایت های کسب و کار آنلاین خصوصا دامنه های بزرگ که بیش از صدها محصول دارند، تمایل خاصی وجود دارد که بارها و بارها از کلمات توصیفی مشابه استفاده کنند. زمانی را برای تجزیه تحلیل محصولات صرف کنید و توصیفات خلاقانه ای را پیدا کنید به گونه ای که تمامی آنها عین هم به نظر نرسند.

نکته مهم : به همان شکلی که شما از ابزارها در ایجاد کلمات کلیدی برای لینک های تبلیغاتی استفاده می کنید از همان روش برای ساخت توضیحات استفاده کنید. کلمات کلیدی پیشنهادی می تواند کمک خوبی برای شما باشد.

پرهیز از محتوای تکراری

۵. سئو ووکامرس با بهره گیری از لینک های داخلی

ساخت لینک برای موفقیت و سئو فروشگاه اینترنتی وردپرسی شما حیاتی است و گزینه های شما را متمایزتر از دیگر سایت های اینترنتی می کند. از یک وبلاگ برای ایجاد پست هایی در مورد ویژگی های خاص و  محصولات جدید، مقایسه و معرفی محصولات استفاده کنید.

۶. سئو ووکامرس با مطمئن شدن از کاربری آسان وب سایت

در فروشگاه آنلاین افراد به راحتی باید بتوانند از صفحه ای به صفحه دیگر حرکت کنند. این کار نه تنها کاربران وب سایت را خوشحال تر می کند بلکه یک وب سایت با ساختار خوب بخش مهمی از موفقیت کسب و کار آنلاین است.

نکته مهم : مطمئن شوید سبد خرید به راحتی در هر نقطه از وب سایتتان قابل دسترس است.

استفاده از وب سایت با کاربری آسان

۷ . افزایش SEO ووکامرس با استفاده از snippet ها

با استفاده از snippet عبارات با ارزشی را به کدهای HTML خود اضافه کنید تا موتورهای جستجو قادر باشند اطلاعاتی را که در هر صفحه محصول قرار داده اید بهتر درک کنند.  این کار غالبا شامل مطالب بازنگری محصول و دیگر اطلاعات متنی همانند دسته بندی هاست. انواع مختلفی از snippet ها وجود دارند که قابل دسترس اند.

نکته مهم : افزونه Rich Snippet ، افزونه ای ویژه وردپرس است که می تواند به شما در ایجاد snippet های مناسب کمک کند و قابلیت اضافه شدن به WooCommerce را به راحتی دارد.

۸. به دنبال لینک های خراب بگردید

برای کاربر چیزی بدتر از این نیست که وقتی روی محصولی کلیک می کند پیغام خطای “صفحه مورد نظر یافت نشد” دریافت کند. اما تنها کاربران نیستند که از این اتفاق ناراحت می شوند، بلکه گوگل نیز به سایتهایی که پر از لینک های خراب هستند علاقه ای ندارد.از افزونه هایی همانند Broken Link Cheker برای یافتن لینک های خراب در وردپرس استفاده کنید. صفحات ۴۰۴ سفارشی ایجاد کنید.

نکته مهم : صفحات ۴۰۴ نباید خسته کننده باشند. به کاربرانتان امکان انتخابهایی چون جستجو،رفتن به صفحات دیگر و موارد مشابه را بدهید تا عبارتی کاربر را به محصولی که مد نظر دارد هدایت کنید.

اگرچه این نکات بر مبنای WooCommerce مطرح شده اند اما برای هر وب سایت فروشگاهی آماده یا در دست تولید باید این موارد را در نظر بگیرید.

سوالات متداول

WooCommerce یک افزونه رایگان است که به شما اجازه می دهد هر محصولی را به راحتی بفروشید. این افزونه به گونه ای طراحی شده که به راحتی با وردپرس ادغام شود. ووکامرس محبوب ترین روش برای تبدیل وب سایت به یک فروشگاه آنلاین است بطوری که هم مالکان وب سایت و هم به طراحان کنترل کامل کسب و کار آنلاین را می دهد. اما چگونه می توان seo ووکامرس خود را افزایش داد
زمانی که لینک هایی را به محصولات، از طریق وب سایتتان ایجاد می کنید، مطمئن شوید که متون لنگر منحصر بوده و دارای کلمات کلیدی مناسبی هستند. به جای استفاده از عبارات کلی هماند “مشاهده کنید” یا “خرید کنید” از کلمات کلیدی مناسب تری استفاده کنید.
با استفاده از snippet عبارات با ارزشی را به کدهای HTML خود اضافه کنید تا موتورهای جستجو قادر باشند اطلاعاتی را که در هر صفحه محصول قرار داده اید بهتر درک کنند. این کار غالبا شامل مطالب بازنگری محصول و دیگر اطلاعات متنی همانند دسته بندی هاست. انواع مختلفی از snippet ها وجود دارند که قابل دسترس اند.

با کارت بانکی باشگاه ایران هاست پولتان به حسابتان باز می گردد.

همین حالا رایگان عضو شوید

اشکان نصیری

مدیر سرور در ایران هاست با +۵ سال سابقه در صنعت میزبانی وب و کارشناسی ارشد MBA

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا