کسب و کار

بازیابی رمز جیمیل چگونه است؟ ( با شماره تلفن و روش های دیگر )

گوگل امکانات بسیار زیادی را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد. برای استفاده از این سرویس‌ها کافی است یک حساب کاربری جیمیل ایجاد کنید و برای استفاده از آن‌ها از این حساب استفاده کنید. اگر این حساب گوگل دچار مشکل شود، دسترسی شما به سایر سرویس‌های گوگل نیز امکان پذیر نخواهد بود. یکی از مشکلات فراموشی رمز جیمیل است. در ادامه با ما همراه باشید تا به طور کامل با نحوه بازنشانی رمز جیمیل آشنا شویم.

در مقاله قبلی در مورد تغییر گذرواژه جیمیل توضیح داده ایم.

روش‌های پیدا کردن رمز جیمیل فراموش شده

همان‌طور که می دانید گوگل برای حفاظت از حساب کاربری شما با روش‌های مختلفی اقدام به تأیید هویت شما می‌کند. روش‌هایی که در ادامه می خوانید می‌تواند برای ریست پسورد جیمیل شما کمک کنند. در صورتی که قصد بازیابی رمز عبور حساب را داشته باشید، باید از طریق روش‌های موجود برای این کار اقدام نمایید. گوگل مسیرهای مختلفی را برای بازیابی رمز فراموش شده برای شما فراهم می‌کند. در این رمزها می‌توانید از شماره تلفن، ایمیل پشتیبانی، سوالات امنیتی و روش‌های دیگر استفاده کنید. به صفحه ورود به حساب کاربری جیمیل وارد شوید و بر روی گزینه Forgot password کلیک کنید.

ورود به حساب جیمیل

با انتخاب این گزینه به صفحه زیر هدایت می‌شوید.

بازیابی پسورد فراموش شده

همان‌طور که می‌بینید از شما خواسته می‌شود آخرین پسوردی که به یاد دارید را وارد کنید. اگر پسوردی به خاطر دارید وارد کنید. اگر پسوردی که به یاد دارید درست باشد، به ایمیل پشتیبانی که در هنگام ساخت حساب وارد کرده اید، کد شش رقمی ارسال می شود که با وارد کردن آن کد می توانید رمز جیمیل خود را بازیابی کنید.

اگر هیچ یک از پسوردهای گذشته خود را به یاد ندارید، بر روی گزینه Try another way کلیک کنید تا گوگل راه دیگری را به شما پیشنهاد دهد.

بیشتر بخوانید: حذف اکانت جیمیل

 

روش بعد به این صورت است که اگر ایمیل خود را بر روی گوشی همراه خود دارید، گوگل نوتیفیکیشنی برای شما ارسال می‌کند که با تأیید آن می‌توانید برای بازیابی پسورد جیمیل خود اقدام نمایید. بر روی صفحه گوشی شما پیامی ظاهر می شود که با فشردن گزینه yes وارد صفحه ی ریسیت پسورد می شوید.

ارسال پیام از سمت گوگل برای ریست پسورد جیمیل

اگر پیغامی برای شما نمایش داده نمی شود، گزینه resend it یا ارسال دوباره را بفشارید. اگر ایمیل را بر روی گوشی فعال ندارید یا در حال حاضر به گوشی همراه گفته شده دسترسی ندارید می‌توانید به سراغ روش بعدی بروید. دوباره بر روی Try another way کلیک کنید.

بازیابی رمز جیمیل با شماره تلفن

همان‌طور که در تصویر می‌بینید این روش برای بازیابی رمز جیمیل با شماره تلفن است. در زمان ایجاد حساب کاربری جیمیل شماره تلفنی را وارد کرده‌اید، در این مرحله از همان شماره برای بازیابی رمز عبور استفاده می‌شود. دو رقم آخر شماره نیز نمایش داده می‌شود. در صورتی که به شماره دسترسی دارید می‌توانید با استفاده از گزینه های پیام ( text) یا تماس (call) کد تأیید را دریافت و برای بازیابی رمز عبور حسب اقدام نمایید.

بازیابی پسورد جیمیل با شماره تلفن

فرض کنید که شما به این شماره تلفن دسترسی دارید، در مرحله بعد باید کد دریافتی را در صفحه زیر وارد کنید تا بتوانید فرایند ریست پسورد جیمیل را انجام دهید.

وارد کردن کد ارسالی جیمیل

اگر به شماره تلفن نیز دسترسی ندارید، بر روی گزینه I don’t have my phone کلیک کنید تا گوگل روش دیگری را پیشنهاد دهد.

در ادامه باید به برخی از سوال های متداول گوگل در مورد حساب خود پاسخ دهید، مثل اینکه تاریخ تولد شما چیست ( که باید تاریخی که در زمان ساخت حساب جیمیل وارد کرده بودید را نیز اینجا وارد کنید). سوال های امنیتی که در هنگام ساخت حساب جیمیل انها را انتخاب کرده اید و … مواردی از این قبیل.

 

بیشتر بخوانید: پست الکترونیکی چیست

 

بازیابی پسورد جیمیل

فرض کنید یکی از روش های بالا را انجام دادید و هویت گوگل برای شما تایید شد. در مرحله بعد باید پسورد خود را عوض کنید. در اینجا در صفحه ای که به آن هدایت شدید، باید پسورد جدید و تکرار پسورد جدید را وارد کنید تا رمز عبو رجیمیل شما عوض شود.

ریست کردن رمز جیمیل

زمانی که برای اولین بار اقدام به ایجاد حساب کاربری جیمیل می‌کنید، یا زمانی که رمز عبور را به خاطر داشته و به حساب خود دسترسی دارید، می‌توانید اطلاعات حساب خود را تکمیل کرده و راه را برای به دست آوردن رمز جیمیل فراموش شده خود هموار کنید. ثبت شماره تلفن، ثبت حساب کاربری پشتیبان، پاسخ به سوالات امنیتی و باز کردن ایمیل بر روی گوشی همراه می‌تواند برای بازیابی رمز عبور به شما کمک کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا