سئو

۱۶ نکته آموزشی برای افزایش رتبه الکسا

در این مقاله به صورت تفضیلی به نحوه ی افزایش رتبه الکسا می پردازیم. ما در این مقاله ۹ نکته ساده، برای افزایش رتبه الکسا را یا به بیانی دیگر، کاهش رتبه الکسا می پردازیم و به شما خواهیم گفت که چگونه بهبود رتبه الکسا ایران را تجربه کنید. اگر هنوز با رتبه الکسا آشنایی ندارید ابتدا مقاله رتبه الکسا چیست را بخوانید.

رتبه الکسای جهانی اصولا با رتبه الکسا در ایران متفاوت است. شاید برای شما این ابهام ایجاد شود که چرا در جایی از کلمه افزایش رتبه الکسای ایران استفاده می کنیم و در جای دیگر از عبارت کاهش رتبه الکسا رنک ایرانی. در توضیح باید گفت که منظور از کاهش رنک الکسا، کم کردن عدد رتبه و در حقیقت پیشرفت صعودی این عدد می باشد. هرچه عدد رنک الکسا کمتر باشد، یعنی رتبه کسب شده بهتر است. در امتداد مقاله راه های بالا بردن رتبه الکسا را به صورت تفضیلی شرح میدهیم.

نکته:

در حال حاضر که الکسا اعلام کرده است که دیگر خدماتی ارائه نمی دهد می توانید از similarweb به جای ان استفاده کنید. پیشنهاد می کنیم مقاله آموزش similarweb را بخوانید.

چگونه رتبه الکسا را افزایش دهیم؟

10 راهکار افزایش رتبه الکسا

۱-  افزایش رتبه الکسا با مشارکت در فروم‌ها و انجمن‌ها

در راستای آموزش بالا بردن رتبه الکسا بایستی گفت مشارکت در فروم‌ها و تالارهای گفتمان بهترین وسیله برای تبلیغ و انتشار بلاگ/وب‌سایت است. شما می‌توانید با ثبت نام در آنها مقالات، نقدها و مطالب خود را در اختیار اعضا قرار دهید. نکته‌ای که باید مدنظر داشته باشید این است که قرار دادن تعداد زیادی از لینک‌ها ممکن است در ابتدا باعث شود که شما به عنوان یک Spammer شناسایی شوید. نیازی به گذاشتن لینک به صورت مستقیم وجود ندارد، زیرا لینک سایت در پروفایل کاربری شما به وضوح قابل دسترس است. این مشارکت را به صورت صحیح و منظم انجام دهید تا اثر فوق‌العاده آن را در بهبود رتبه الکسا مشاهده نمایید.

۲- کاهش رتبه الکسا سایت با یادداشت گذاشتن در بلاگ‌ها / وب ‌

برای بهبود رتبه الکسا سایت لیستی از بلاگ‌ها/وب‌سایت‌هایی که بازدیدکنندگان زیادی دارند و در فیلد کاری شما قرار می‌گیرند را تهیه نمایید. به آنها مراجعه کنید و نظرات واقعی و هوشمندانه خود را در موضوعاتی که در حال حاضر مورد بحث و گفتگو است قرار دهید. بلاگ‌هایی وجود دارند که با گذاشتن یک نظر ممکن است صدها بازدید کننده را به سمت بلاگ شما راهنمایی کنند.

یکی از راه های کاهش رتبه الکسا این است که از گذاشتن لینک‌های غیر ضروری و به کاربردن کلمات غیر اخلاقی در نظرات اجتناب کنید! در غیر این صورت از طرف موتورهای جستجوی اصلی و محوری به شما اخطار (red-flagged) داده خواهد شد. نوشتن یک نظر ساده می‌تواند در بالا بردن تعداد بک لینک ها کمک کند. این موضوع یکی از عوامل مهم در کاهش رتبه سایت در الکسا و بهتر شدن رنک آن است.

افزایش رتبه الکسا

۳- بالا بردن رتبه الکسا با ثبت نام در فید RSS

هنگامی که یک بلاگ منتشر می‌کنید، فید RSS بهترین راه برای گرفتن پیغام شما و بیرون فرستادن و رساندن آنها به خوانندگان، در مقصد هدف هستند.

تغذیه کننده‌های RSS  امکان پخش کردن پیغام‌ها و جذب خوانندگان به بلاگ، بر اساس موضوعات مورد علاقه و انتخابی شما را داده و خوانندگانی همیشگی را برای بلاگ شما ایجاد خواهند کرد. علاوه بر این، تغذیه کننده‌های RSS یک انتخاب عالی برای ابزارهای مختلفی هستند که به طور چشمگیری، در افزایش رتبه الکسا تاثیر گذارند.

به شما پیشنهاد می شود برای کسب اطلاعات در حوزه فید چیست مقاله ما را مطالعه نمایید.

۴- بهبود رتبه الکسا با نوشتن مطلب در مورد آن و بهینه سازی موتورهای جستجو

هنگامی که یک فرد وارد فضای یک بلاگ می‌شود، این کار باعث افزایش رتبه الکسا و رتبه آن صفحه می‌شود. بنابراین توصیه می‌شود مطالبی که به بلاگ نویسان دیگر در رابطه با الکسا و SEO کمک می‌کند در بلاگ/وب‌سایت خود، بنویسید. با این‌کار می‌توانید ترافیک زیادی را به سمت بلاگ/وب‌سایت خود هدایت کنید که در رتبه Alexa تاثیرگذار است، اما باید اطلاعات قابل توجهی را در صفحات وب خود، به بازدیدکنندگان ارائه کنید.

الکسا

۵- ارسال بلاگ/وب‌سایت برای موتورهای جستجو و فهرست‌های وب

فهرست‌های وب از زمان آغاز وب جهانی (World Wide Web) در سال ۱۹۹۰ میلادی در دسترس ما بوده‌اند و همچنان به عنوان یکی از مهمترین راه‌های تبلیغاتی برای کسب‌و‌کارهای آنلاین شناخته می‌شوند. داشتن یک لیست در یک وب‌سایت مشهور با ترافیک بالا می‌تواند، ترافیک زیادی را به سمت وب‌سایت شما هدایت کند. شما می‌توانید قضاوت کنید که این ترافیک بالا از سمت یک وب دایرکتوری تا چه میزان در افزایش رنک الکسا، تاثیر گذار خواهد بود.

۶ – افزایش رنک الکسا با شبکه‌های اجتماعی

بالا بردن رتبه الکسا در 2019گسترش تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی معمولا تعداد قابل توجهی از بازدیدکنندگان را، به سمت وب‌سایت شما خواهد آورد و تاثیر مثبتی در رتبه Alexa خواهد داشت. بطور طبیعی شما نیازمند یک لینک حاوی محتویات با ارزش، به منظور توسعه هستید. برخی از مدیران وب‌سایت به این نتیجه رسیده‌اند که کاربران بسیاری در شرق آسیا از طرفداران نوار ابزارهای Alexa هستند، این عقیده بر اساس حضور وب‌سایت‌های آسیایی، دربین ۵۰۰ وب‌سایت اول در رتبه بندی Alexa می‌باشد. به همین دلیل پیشنهاد می‌شود در صورتی که زمان و پتانسیل این کار را دارید برای کاهش رتبه الکسا ایران سایت خود به این موضوع توجه ویژه‌ای داشته باشید و در شبکه های اجتماعی نظیر اینستاگرام که در بین ایرانی ها محبوب است مشارکت کنید.

۷ – بهبود رتبه در الکسا با به روز رسانی مطالب

هرچقدر که مطالب و پست‌های بیشتری بنویسد و مطالب خود را به روز رسانی کنید، در افزایش رنک الکسا موفق‌تر خواهید بود. اما مشخص نیست که افزایش رتبه به دلیل این است که، Alexa مطالب و پست‌های جدید را اسکن می‌کند و یا به دلیل هدایت بازدیدکنندگان به سمت بلاگ/وب‌سایت با بروز رسانی مطالب جدید است. با این وجود این نکته باید در نظر گرفته شود که بروز رسانی برای افزایش ترافیک، همیشه به نفع شما نیست! چراکه بسیاری از کاربران ممکن است آن را به عنوان هرزنامه (Spam) تلقی کنند. اگر شما یک بلاگ و یا سایت شخصی دارید بهترین تجربه نشان داده است که باید از گذاشتن بیش از یک پست در هر روز خودداری نمایید.برای کسب اطلاعات در حوزه ی هرز نامه چیست به شما پیشنهاد می شود مقاله ما را مطالعه نمایید.

۸ – از widget‌ و تولبار Alexa برای کاهش رتبه الکسا استفاده کنید

این یکی از اساسی ترین موارد است که باید در بلاگ/وب‌سایت خود برای افزایش رتبه الکسا انجام دهید. اگر شما نیز با این نظر موافقید می‌توانید رتبه Widget را به تنهایی در بلاگ/وب‌سایت خود قرار دهید. این کار می‌تواند رتبه Alexa  را به صورت جهشی افزایش دهد. هر تک کلیک که بر روی این Widget زده می‌شود، شمرده شده و باعث افزایش واقعی رتبه و بهبود رنک در Alexa می‌گردد.

widget‌های Alexa

استفاده از ویجت‌ها و تولبار  Alexa یکی از بهترین شیوه‌ها برای افزایش رتبه در Alexa است، زیرا تمامی بازدیدها از وب‌سایت شما در رتبه بندی، منعکس خواهد شد. برای افزایش این اثر حتما وب‌سایت خود را به عنوان Home Page در جستجوگر اینترنتی خود، قرار دهید. این نوار ابزار شامل مسدود کردن پنجره‌های بازشو (Popup)، فیلد مربوط به یک موتور جستجو، یک پیوند به سایت Amazon.com، یک پیوند به سایت Alexa، اطلاعاتی راجع به رتبه سایتی که یک کاربر، در حال بازدید از آن است و پیوندهایی در ارتباط با سایتی که کاربر، در حال مشاهده آن است می‌شود.

۹ – بالا بردن رتبه الکسا با نوشتن مطالب با کیفیت

با وجود تمامی راه‌های گفته شده موثرترین و قوی‌ترین روش برای بهبود رتبه الکسا، قراردادن محتوای مفید و منحصر به فرد در بلاگ/وب‌سایت می‌باشد. داشتن محتوای معتبر و با کیفیت به شما در فعالیت‌های بازاریابی، کمک خواهد کرد. هیچ‌گاه دنباله روی مدیران سایتی که همیشه از مطالب دیگران استفاده می‌کنند نشوید و سعی کنید با ذهنی باز، ایده‌های جدید خود را در سایت پیاده سازی نمایید تا شاهد افزایش رنک الکسا سایت خود باشید.

۱۰- کاهش رتبه الکسا ایران و جهان با بهبود time on site

هر چقدر مخاطبان سایت، بیشتر در سایت شما بمانند و در بین مطالب شما جابجا شوند، ماندگاری انها در سایت بیشتر می شود. بهبود time on site یا همان ماندگاری در سایت یکی از فاکتورهایی ایت که برای بهبود رتبه الکسا ایران و همینطور جهان موثر است.

دیگر راههای کاهش رتبه الکسا

۱۱- داشتن بک لینک های اصولی و زیاد

۱۲- استفاده از روش ایمیل مارکتینگ

۱۳- استفاده از تبلیغات بنری در سایت های پر مخاطب

۱۴- بالا بردن بانس ریت سایت

۱۵- استفاده از پوش نوتیفیکیشن

۱۶- استفاده از تبلیغات گوگل

با استفاده درست از روش های گفته شده می توانید شاهد کاهش رتبه الکسا ایران سایت خود باشید.

سوالات متداول

۱- در فروم‌ها و انجمن‌ها مشارکت کنید.
۲- در بلاگ‌ها و وب ‌سایت‌های دیگر یادداشت بگذارید
۳- در تغذیه کننده‌های RSS ثبت نام کنید
۴- درباره الکسا و بهینه سازی موتورهای جستجو بنویسید
۵- بلاگ وب‌سایت برای موتورهای جستجو و فهرست‌های وب ارسال کنید. داشتن یک لیست در یک وب‌سایت مشهور با ترافیک بالا می‌تواند، ترافیک زیادی را به سمت وب‌سایت شما هدایت کند
۶- از شبکه‌های اجتماعی استفاده کنید
۷- مطالب خود را دوره ای به روز رسانی کنید! هرچقدر که مطالب و پست‌های بیشتری بنویسد و مطالب خود را به روز رسانی کنید، در افزایش رنک الکسا موفق‌تر خواهید بود.
۸- از widget های Alexa استفاده کنید
۹- مطالب با کیفیت بنویسید

ایران هاست

مشخصات مدیر

‫۱۵ دیدگاه ها

 1. با سلام
  من مورد های یک و دو را در خیلی از سایت ها و وبلاگ ها دیده ام ولی درست متوجه نشده ام

  یعنی تنها کافی است لینک سایت خود را در بخش نام بنویسیم.

  و منظور ار لینک های بازگشتی چیست ؟
  لطفا بیشتر توضیح بدهید.

 2. سلام
  یه تجربه شخصی و البته تاثیر گذاری که خودم تجربش کردم اینه که نوشتن مطالب و البته استفاده از سیستم زمانبندی وبلاگ یا سایت های وردپرسی بسیار تو رتبه بندی سایت تاثیر داره.
  مثلا نوشتن مطالب و زمانبندی برای ساعت های حدود ۱ شب تا ۶ صبح.
  من زمانی که وبلاگ داشتم اینو تجربه کردم و البته تاثیرش رو دیدم.

 3. با سلام و تشکر از مطالب مفید تان
  می خواستم درخواست کنم در مورد تغییرات اخیر الگوریتم گوگل و نحوه بهینه سازی برای جستجوی تصاویر image search هم در صورت امکان مطلب بگذارید
  سایت من در زمینه ایندکس شدن تصاویر واقعا مشکل دارد و با توجه به اینکه گذاشتن نام فارسی برای عکس ها منجر به خطای ۴۰۴ می شود؛ خواهش می کنم راهنمایی بفرمایید.
  متشکرم

دیدگاهتان را بنویسید

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا