شبکه های اجتماعی

تبلیغات شبکه های اجتماعی و تبلیغات اینترنتی ابزاری پنهان در تجارت های کوچک

اگر شما فرد ثروتمند و با نفوذ و یا صاحب تجارتی چند ملیتی و بزرگ هستید، تبلیغات شبکه های اجتماعی برای افزایش درآمد یا گسترش تجارت خود، مسئله مهمی برای شما نخواهد بود و به آسانی از پس هزینه های آن برخواهید آمد. اما این هزینه ها برای افرادی که به تازگی کسب و کار کوچک خود را آغاز کرده و به دنبال گسترش ابعاد هستند، بسیار سنگین خواهد بود. آنها تنها تبلیغ در اینترنت و شبکه های اجتماعی را دارند تا بتوانند با اندک هزینه ای خود را به دیگران در سطح آنلاین معرفی کنند. در این مقاله می خواهیم تاثیر پنهان اما کاربردی اینترنت و شبکه تبلیغاتی در تجارت های کوچک را به شما عزیزان توضیح دهیم.

اصولا افرادتازه کار برای شروع کسب و کار جدید و کوچک خود، دارای محدودیت های زیادی در زمینه مصرف بودجه شرکت یا مجموعه خود هستند. این موضوع باعث شده تا صاحبان تجارت ها نوپا به دنبال هر راهکار و ابزار تبلیغاتی برای ارایه، تبلیغ و معرفی محصولات در دنیای اینترنت و در شبکه های اجتماعی خود باشند.

برای آشنایی با تبلیغات گوگل می توانید مقاله مزایا تبلیغات در گوگل ادز  را بخوانید.

تبلیغات در دنیای امروز تغییر کرده است

در مفهوم سنتی تبلیغات در اینترنت، همیشه سخن مشتریان بهترین تبلیغ برای یک محصول یا خدمات به شمار رفته است. این موضوع بدین معناست که زمانی فردی از شما محصولی را خریداری می کند، در صورت رضایتمندی طولی نخواهد کشید که این موضوع را به اطلاع اطرافیان خود خواهد رساند و به مرور زمان افراد زیادی از این طریق با مجموعه شما آشنا خواهند شد.

اما در دنیای مدرن امروزی  با وجود تکنولوژی اینترنت، تدابیر متفاوتی از بازاریابی به وجود آمده است. معرفی محصولات و تبلیغات نیز با گذشت زمان و پیشرفت بشر تغییرات  بسیاری کرده است و در سطح گسترده تر و آسان تری ارایه می شوند. در زمان حاضر بسیاری از مردم به سراغ خدمات تلفن های همراه، لپ تاپ ها و اینترنت رفته و با استفاده از امکانات گسترده موجود سعی می کنند تا تبلیغات خود را در سطح بزرگتری به افراد بیشتری انجام دهند.

تبلیغات شبکه های اجتماعی

محبوبیت رسانه ها و شبکه های اجتماعی

محبوبیت رسانه ها و سایت های اجتماعی در عصر حاضر به طور روزافزونی در حال افزایش است. این موضوع باعث شده تا رسانه های دیجیتال به عنوان یک منبع تبلیغات اثبات شده برای معرفی برندها یا افزایش محبوبیت آن ها به شمار روند.

شبکه های اجتماعی مختلف با دارا بودن بیش از چندین میلیون کاربر، بستری مناسب را برای تبلیغات اینترنتی کسب و کار فراهم کرده اند، زیرا کافیست تا فقط کسری از این چندین میلیون کاربر با محصول شما آشنا شوند تا شما شاهد سود بسیار بالایی در فروش محصولات باشید.

رسانه های اجتماعی سرعت تبادل اطلاعات را به مقدار بسیار زیادی نه تنها در زمینه بازاریابی و تبلیغات آنلاین بلکه در اطلاع رسانی و ارسال پیغام های گروهی برای مشتریان فعلی، افزایش داده اند. اخبار و اطلاعات جدید با سرعت بسیار بالا از طریق سیستم های میکروبلاگینگ در سطح دنیا پخش می شوند. این امر تا حدی پیشرفت کرده است که در بسیاری از موارد مردم حتی قبل از انتخاب فیلم مورد نظرشان برای رفتن به سینما به چنین سایت هایی مراجعه می کنند تا نظر سایر کاربران را در رابطه با هر فیلم مشاهده کنند.

این رسانه های دیجیتال به نحوی در حال شکل دادن جامعه به شکل یک دهکده جهانی به معنای واقعی هستند. همین موضوع نیز باعث شده تا صاحبان مشاغل علاقه بیش از پیشی به این سایت ها برای معرفی محصولات خود داشته باشند.

شبکه های اجتماعی

تبلیغات شبکه های اجتماعی با ایجاد حساب کاربری 

اگر تمایل دارید از مزایای تبلیغات در این نوع سایت های اجتماعی بهره مند شوید، می توانید کار خود را با ساخت یک حساب کاربری رایگان در یکی از این سایت ها آغاز نمایید. سپس لیستی از افراد را که در زمینه مرتبط به تجارت شما فعالیت می کنند و یا به آن علاقه مندند تهیه کرده و به دوستان خود اضافه نمایید.به شما پیشنهاد می کنیم مقاله ما را برای کسب اطلاعات در حوزه ی انواع شبکه های اجتماعی  مطالعه نمایید.

تبلیغات در شبکه های اجتماعی با بروز رسانی حساب کاربری 

همیشه سعی کنید حساب کاربری خود را فعال و بروز نگهدارید. این روش به بازدید کنندگان شما این موضوع را میرساند که علاوه بر علاقه مندی شما به توسعه بیزینس و کسب و کارتان، فعالیت و ارتباط مستمر با کاربران برایتان در اولویت قرار دارد.

برای این منظور پیشنهاد می شود، به صورت مرتب تصاویری جذاب از محصولات خود را به انتشار گذاشته و همچنین با ارسال شرایط تخفیف و پیشنهاد های ویژه برای کاربران، آن ها را بیشتر از قبل به سوی تجارت خود جذب نمایید.برای این منظور می توانید به صفحات و حساب های کاربری شرکت های رقیب خود سری زده و از افراد زیر مجموعه آن ها نیز برای اطلاع رسانی درباره محصولات خود استفاده نمایید. امروزه بسیاری از افراد در شبکه اجتماعی اینستاگرام  با همین روش بیزینس خود را معرفی کرده و نتایج بسیار خوبی از آن گرفته اند.

در تبلیغات شبکه های اجتماعی برای سوالات و مشکلات کاربرانتان وقت بگذارید

برای داشتن یک شبکه اجتماعی قوی و پایدار، بخش پشتیبانی و پاسخ به سوالات کاربران آن امری حیاتی و ضروری بشمار می رود. اینکه شما همیشه به تمام سوالات کاربران و مشتریان خود پاسخ دهید، این اطمینان را به افراد می دهد که بابت هر مشکلی بلافاصله پاسخ خود را دریافت خواهند کرد و همین امر اعتماد و وفاداری آنها را به صفحه شما بیشتر از قبل خواهد کرد.

 

در تبلیغات شبکه های اجتماعی برای سوالات و مشکلات کاربرانتان وقت بگذارید

اطلاع رسانی تبلیغات شبکه های اجتماعی فراموش نشود

همیشه کاربران خود را از رویداد های مجموعه خود مطلع نمایید. آخرین محصولات خود را به آنها در شمایل یک فراخوان معرفی کنید و هر چند وقت یکبار به عنوان قرعه کشی یا جشنواره، برای آنها تفریحات سرگرم کننده ایجاد کنید.

ترغیب کاربران برای دنبال کردن شما تنها با اطلاع رسانی میسر خواهد شد و این امر می تواند آنها را مشتاق به پیگیری و مشاهده پیشرفت مجموعه شما کند.

به طور میانگین، کلیه مراحل بازاریابی و تبلیغات از طریق شبکه های اجتماعی می تواند حدود ۲۰ تا ۳۰ دقیقه از وقت شما را به خود اختصاص دهد. این زمان بسیار سریع تر از شیوه های بازاریابی حضوری، تنظیم قرارهای ملاقات و سعی برای متقاعد نمودن مشتریان از طریق معرفی محصولات می باشد. از جهتی دیگر، هزینه این نوع از تبلیغات به مراتب پایین تر از روش های دیگر می باشد و در عوض نتیجه ای بسیار رضایت بخش خواهد داشت.

بهترین نکته در مورد بازاریابی اینترنتی عدم نیاز به استخدام یک متخصص برای انجام امور تبلیغاتی می باشد، زیرا محیط شبکه های اجتماعی به قدری ساده و User friendly  است که هر کسی از پس انجام کلیه امور خود در آن ها بر می آید.

سوالات متداول

رسانه های اجتماعی سرعت تبادل اطلاعات را به مقدار بسیار زیادی نه تنها در زمینه بازاریابی و تبلیغات آنلاین بلکه در اطلاع رسانی و ارسال پیغام های گروهی برای مشتریان فعلی، افزایش داده اند. اخبار و اطلاعات جدید با سرعت بسیار بالا از طریق سیستم های میکروبلاگینگ در سطح دنیا پخش می شوند
این کار به بازدید کنندگان شما این پیام را می دهد که علاوه بر علاقه مندی شما به توسعه بیزینس و کسب و کارتان، فعالیت و ارتباط مستمر با کاربران برایتان در اولویت قرار دارد.

مدیر بلاگ

مشخصات مدیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا