عمومی

تاثیر اینترنت و شبکه های اجتماعی به عنوان یک ابزار تبلیغات برای تجارت های کوچک

اگر شما فرد ثروتمند و با نفوذ و یا صاحب تجارتی چند ملیتی و بزرگ هستید، بنابراین هزینه های لازم برای افزایش درآمد یا گسترش تجارت خود، مسئله مهمی برای شما نخواهد بود و به آسانی از پس هزینه های آن برخواهید آمد، اما این هزینه ها برای افرادی که به تازگی کسب و کار کوچک خود را آغاز کرده و به دنبال گسترش ابعاد هستند، بسیار سنگین خواهد بود…

زیرا چنین افرادی اکثرا دارای محدودیت های زیادی در زمینه مصرف بودجه شرکت یا مجموعه خود هستند. این موضوع باعث شده تا صاحبان تجارت ها نوپا به دنبال هر راهکار و ابزاری برای ارایه، تبلیغ و معرفی محصولات خود باشند.

در مفهوم سنتی تبلیغات، همیشه سخن مشتریان بهترین تبلیغ برای یک محصول یا خدمات به شمار می رفت. این موضوع بدین معنا بود که زمانی که مشتری از خدمات یا محصولات شما تهیه کرده و از آن راضی باشد، طولی نخواهد کشید که این موضوع را به اطلاع اطرافیان خود خواهد رساند و به مرور زمان افراد زیادی از این طریق با مجموعه شما آشنا خواهند شد.  اما در دنیای مدرن امروزی  با وجود تکنولوژی اینترنت، تدابیر متفاوتی از بازاریابی به وجود آمده است تا معرفی محصولات و تبلیغات نیز با گذشت زمان و پیشرفت بشر تغییرات لازم را نماید و در سطح گسترده تر و آسان تری ارایه شوند. در زمان حاضر بسیاری از مردم به سراغ خدمات تلفن های همراه، لپ تاپ ها و اینترنت رفته و با استفاده از امکانات گسترده موجود سعی می کنند تا تبلیغات خود را در سطح بزرگتری به افراد بیشتری انجام دهند.

محبوبیت رسانه ها و سایت های اجتماعی در عصر حاضر به طور روزافزونی در حال افزایش می باشد و این موضوع باعث شده تا رسانه های دیجیتال به عنوان یک منبع تبلیغات اثبات شده برای معرفی برندها یا افزایش محبوبیت آن ها به شمار رود. وب سایت های اجتماعی مختلف با دارا بودن بیش از چندین میلیون کاربر، بستری مناسب را برای تبلیغات اینترنتی فراهم کرده اند، زیرا کافیست تا فقط کسری از این چندین میلیون کاربر با محصول شما آشنا شوند تا شما شاهد سود بسیار بالایی در فروش محصولات باشید.

رسانه های اجتماعی سرعت تبادل اطلاعات را به مقدار بسیار زیادی در تنها در زمینه بازاریابی و تبلیغات آنلاین بلکه در اطلاع رسانی و ارسال پیغام های گروهی برای مشتریان فعلی، افزایش داده اند. اخبارو اطلاعات جدید با سرعت بسیار بالا از طریق سیستم های میکروبلاگینگ در سطح دنیا پخش می شوند. این امر تا حدی پیشرفت کرده است که در بسیاری از موارد مردم حتی قبل از انتخاب فیلم مورد نظرشان برای رفتن به سینما به چنین سایت هایی مراجعه می کنند تا نظر سایر کاربران را در رابطه با هر فیلم مشاهده کنند.

این رسانه های دیجیتال به نحوی در حال شکل دادن جامعه به شکل یک دهکده جهانی به معنای واقعی هستند و همین موضوع نیز باعث شده تا صاحبان مشاغل علاقه بیش از پیشی به این سایت ها برای معرفی محصولات خود داشته باشند.

 اگر شما نیز مایلید از مزایای تبلیغات در این نوع سایت های اجتماعی بهره مند شوید، می توانید کار خود را با ساخت یک حساب کاربری رایگان در یکی از این سایت ها آغاز نمایید. سپس لیستی از افراد را که در زمینه مرتبط به تجارت شما فعالیت می کنند و یا به آن علاقه مندند تهیه کرده و به دوستان خود اضافه نمایید. برای اینکار می توانید به صفحات و حساب های کاربری شرکت های رقیب خود سری زده و از افراد زیر مجموعه آن ها نیز برای اطلاع رسانی درباره محصولات خود استفاده نمایید. همچنین سعی کنید تا همواره حساب کاربری خود را بر روز و فعال نگه دارید.برای اینکار می توانید به صورت مرتب تصاویری جذاب از محصولات خود را به انتشار گذاشته و همچنین با ارسال شرایط تخفیف و پیشنهاد های ویژه برای کاربران، آن ها را بیشتر از قبل به سوی تجارت خود جذب نمایید. همیشه به تمامی سوالات و مشکلات کاربران و مشتریان خود پاسخ دهید و آن ها را از آخرین محصولات، اخبار و پیشرفت های مجموعه خود آگاه سازید.

به طور میانگین، کلیه مراحل بازاریابی و تبلیغات از طریق شبکه های اجتماعی می تواند حدود ۲۰ تا ۳۰ دقیقه از وقت شما را به خود اختصاص دهد. این زمان بسیار سریع تر از شیوه های بازاریابی حضوری، تنظیم قرارهای ملاقات و سعی برای متقاعد نمودن مشتریان از طریق معرفی محصولات می باشد. از جهتی دیگر، هزینه این نوع از تبلیغات به مراتب پایین تر از روش های دیگر می باشد و در عوض نتیجه ای بسیار رضایت بخش خواهد داشت. بهترین نکته در مورد بازاریابی اینترنتی عدم نیاز به استخدام یک متخصص برای انجام امور تبلیغاتی می باشد، زیرا محیط شبکه های اجتماعی به قدری ساده و User friendly  است که هر کسی از پس انجام کلیه امور خود در آن ها بر می آید.

با کارت بانکی باشگاه ایران هاست پولتان به حسابتان باز می گردد.

همین حالا رایگان عضو شوید

مدیر بلاگ

مشخصات مدیر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن