رایانش ابری

سرویس های ابری هیبرید کلاد – Hybrid Cloud

هیبرید کلاد چیست؟

 

هیبرید کلاد یک سرویس ابر یکپارچه و ادغام شده است که از دو پرایوت کلاد و پابلیک کلاد برای انجام وظایف مختلف در درون همان سازمان استفاده میکنند. همه خدمات محاسبات ابری باید بازده خاصی برای درجه های متفاوت ارائه دهند، ولی خدمات پابلیک کلاد به احتمال زیاد از نظر هزینه کارآمد و مقیاس پذیرتر از ابرهای خصوصی اند. بنابراین، یک سازمان می تواند بازدهی آنها را با استفاده از خدمات پابلیک کلاد برای تمام عملیات های غیر حساس، تنها با تکیه بر یک پرایوت کلاد که به آن نیاز دارند به حداکثر برساند و تضمین کند که همه ی سیستم عامل های آنها به شکل یکپارچه ادغام شده اند.

برای دسترسی آنی به سرور با منابع کاملا اختصاصی از سرور های ابری ایران هاست استفاده کنید.

همین امروز سفارش دهید

 

ManagedHybridNetworkLg

 

مدل های هیبرید کلاد را می توان در روشهای زیادی اجرا و پیاده سازی کرد:

تیمهای مجزایی از ارائه دهندگان ابر برای ارائه خدمات پرایوت کلاد و پابلیک کلاد به عنوان یک سرویس یکپارچه از ارائه دهندگان ابر فردی در کنار هم قرار میگیرند تا یک بسته ترکیبی کامل ارائه دهند. سازمانهایی که خودشان پرایوت کلاد شان را مدیریت میکنند با ثبت نام در خدمات پابلیک کلاد، میتوانند زیرساختهایشان را با هم ترکیب و ادغام کنند.

در عمل، یک شرکت می تواند هیبرید کلاد را برای میزبانی وب سایت تجارت الکترونیک خود در درون یک پرایوت کلاد اجرا و پیاده سازی کنند، که امنیت و مقیاس پذیری آن بالاتر است، اما سایت بروشور آنها در یک پابلیک کلاد، بیشتر مقرون به صرفه است (و امنیت کمتری دارد) قرار میگیرد. روش دیگر این است که، یک زیرساخت به عنوان سرویس (IaaS) ارائه شده، می تواند مدل هیبرید کلاد را دنبال کند و کسب و کار و اطلاعات مالی اش را برای داده های مشتریان در یک پرایوت کلاد ذخیره سازی کند، اما اجازه دهد اسناد همکاری ها و  برنامه ریزی پروژه ها در پابلیک کلاد دیده شود- که آنها می توانند توسط کاربران متعددی از هر محل ، قابل دسترسی باشند.

 

cloud-computing

 

یک پیکربندی هیبرید کلاد، مانند میزبانی ترکیبی، می تواند ویژگی های زیر را برای کاربران خود فراهم کند:

مقیاس پذیری؛ در حالی که ابرهای خصوصی یک سطح معینی از مقیاس پذیری بسته به تنظیماتشان فراهم میکنند (چه آنها که در داخل میزبانی میشوند و چه آنها که از خارج میزبانی میشوند)، خدمات پابلیک کلاد مقیاس پذیری بیشتری با مرزهای کمتر به دلیل منابع زیرساخت های ابر بزرگتر ارائه میدهند. با انتقال بسیاری توابع غیر حساس ممکن به پابلیک کلاد اجازه می دهیم تا یک سازمان از مقیاس پذیری پابلیک کلاد بهره مند شود در حالی که همین امر موجب کاهش مطالبات در یک پرایوت کلاد میشود.

 

example_hybrid_cloud

 

بازده هزینه؛ بازدهی هزینه ی دوباره ی پابلیک کلاد ها به احتمال زیاد از نظر اقتصادی به شکل قابل توجهی بیشتری بهتر از پرایوت کلاد ها می باشد (مانند مدیریت متمرکز)، و بنابراین بازده هزینه ی بیشتری، نسبت به ابرهای خصوصی دارند. ابرهای ترکیبی بنابراین به سازمان ها اجازه می دهند به این صرفه جویی ها مانند بسیاری از کسب و کارهای دیگر دست یابند و در عین ال اطلاعات حساس و خصوصی شان هم حفظ شود.

 

hybrid_cloud_svs_arch

 

امنیت؛ عنصر پرایوت کلاد از مدل هیبرید کلاد نه تنها امنیت را در جایی که برای عملیاتهای حساس نیاز است، برقرار میسازد بلکه می تواند الزامات قانونی برای دستکاری داده ها و ذخیره سازی آنها را نیز فراهم کند.

انعطاف پذیری؛ در دسترس بودن هر دو منابع امن و مقرون به مقیاس پذیر از منابع عمومی می تواند سازمان را با فرصت های بیشتری برای کشف راه های مختلف عملیاتی آشنا کند.

به این نوشته امتیاز دهید
[Total: 0 Average: 0]

با کارت بانکی باشگاه ایران هاست پولتان به حسابتان باز می گردد.

همین حالا رایگان عضو شوید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن