افزایش بازدید و رتبه

ریمارکتینگ در گوگل ادز (Google Ads Re-marketing) چیست؟

ریمارکتینگ در گوگل ادز یک فرایند موثر در انجام تبلیغات اینترنتی هدفمند است. امروزه با توجه به تبدیل محیط رقابتی به محیط فرا رقابتی، نقش تبلیغات و اثرگزاری و اهمیت آن بیش از قبل پر رنگ و ارزشمند شده است. بطوری که تنها انجام تبلیغات، نمی تواند بر شناسایی و جذب و ترغیب مشتری موثر واقع شود. تجربه نشان داده است که با توجه به حضور مشتریان در فضاهای مجازی، تبلیغات اینترنتی می تواند بیش از تبلیغات محیطی اثرگزار باشد، بدین جهت تبلیغات اینترنتی باید هدفمند، با کیفیت و مشتری محور باشد تا بتواند نظر کاربر را جلب نماید. بدین منظور مدیران کسب و کار را به سمت استفاده و بهره گیری از متد­ها، فرایند­ها و نگرش های استراتژیکی که رقبا در حال استفاده از آن می باشند، هدایت می‌کند. این امر به جهت حضور فعال در بازار بسیار مهم است، چرا که مشتری و حضور مشتری است که بقای شرکت را در میان دیگر رقبا تضمین می کند. بازار یابی مجدد همان (ریمارکتینگ) نوعی مهندسی معکوس در حیطه رفتار با مشتری در محیط تبلیغات اینترنت است که میتواند مشتریان را به حضور دوباره در محیط کسب و کار شما، ترغیب نماید. در متد بازاریابی مجدد، مشتریانی مد نظر قرار می‌گیرند که قبلا از وب سایت شما دیدن کرده و با ماهیت کاری شما آگاهی نسبی دارند. شما در اصل این مشتریان را با متد بازاریابی مجدد مورد هدف قرار می‌دهید. این عمل با استفاده از ابزارها و خدمات گوگل (Google Ads) می‌تواند با نتیجه هایی بهتر و با بازدهی بالاتر، دنبال شود. ریمارکتینگ در گوگل ادز فرایند رفتار با مشتری را مدیریت و می تواند اهداف شما را در انتخاب یک مسیر بهینه به منظور جذب مشتریان مدیریت نماید.

ریمارکتینگ در گوگل ادز

ریمارکتینگ (Remarketing ) چیست و چگونه عمل می کند؟

مفهوم اولیه ریمارکتینگ بسیار ساده است. کاربر همیشه در اولین برخورد محصولی را که می­پسندد و مشاهده می­کند را خریداری نمی کند. اما اگر آن را در برابر چشمان کاربر حفظ کنید، شانس خرید را افزایش خواهید داد. می­خواهیم در یک مثال این مورد را بررسی کنیم:
در این سناریو، من مقصد خرید یک هدفون که به تازگی در بازار موجود شده است را دارم. در جستجوی آنلاین این محصول با در نظر گرفتن قیمت مناسب، به وب سایت شما که فروشنده لوازم جانبی موبایل هستید می رسم. پس از بررسی تصمیم به خرید محصول از سایت شما می‌گیرم. روی گزینه‌ی “افزودن محصول به سبد” کلیک می کنم، اما پیش از اتمام خرید و پرداخت، یک تماس کاری موجب می شود که خرید را ناتمام رها کنم، و به دلیل مشغله کاری خرید را به صورت کامل فراموش می کنم.

عملا در این موقعیت شما یک مشتری را از دست داده اید. اما این­بار، داستان متفاوت خواهد بود. روز بعد که من آنلاین هستم، یک تبلیغ از همان محصول با یک کوپن تخفیف ۱۰٪ از وب سایت شما مشاهده می کنم! دیگر درنگ نخواهم کرد. به سرعت روی تبلیغ کلیک کرده و نهایتا محصول را تهیه می کنم تا از تخفیف داده شده برای تهیه سایر محصولات نیز بتوانم استفاده کنم. و این هنر ریمارکتینگ در گوگل ادز است.

Re-marketing در Google Ads

تبدیل مشتریان بالقوه به بالفعل با ریمارکتینگ در در گوگل ادز:

امروزه وب سایت های شرکت ها و مراکز خدمات محور و یا هر نوع کسب و کاری که نیاز به حضور با مشتری دارند، می توانند نماینده و شناسنامه اصلی آن کسب وکار باشند. مشتری با مشاهده وب­سایت شما از فعالیت ها و اخلاق کاری شما تا حدودی آگاهی پیدا می‌کند و این می تواند در انتخاب و احتمال حضور دوباره مشتری بسیار موثر باشد. مشتریانی که به واسطه لینک یا تبلیغات اینترنتی و حتی سرچ به وب سایت می‌رسند، مشتریانی هستند که بصورت بالقوه در محیط شرکت شما حضور پیدا کرده اند. اکنون این شما هستید که با انجام فرایند­ها و استفاده از راه کارهای جذب، می توانید یک مشتری بالفعل را برای خود داشته باشید. استفاده از متدهای ریمارکتینگ در در گوگل ادز می‌تواند این مهم را برای بازدید دوباره مشتری و انتخاب شما برای رفع نیاز او، موجب سازد.از این رو پیشنهاد می شود به مقاله “گوگل ادورز یک راهکار کاربردی، برای دیده شدن وب سایت شماست” مراجعه و آنرا نیز مطالعه نمایید

کاهش هزینه ها تبلیغاتی با استفاده ریمارکتینگ در در گوگل ادز:

این یک واقعیت است که همیشه، نگرش پیشرفت و ارتقاء همواره با هزینه همراه است. اما، در این میان مهم پرداخت هزینه نیست، مهم پرداخت هزینه برای تبلیغات هدفمند می­ باشد. گوگل ادز سیستم هوشمند و بهینه است که می‌تواند نگرش ها و اهداف ریمارکتینگ شما را با بهترین حالت انجام دهد و موجب صرفه جویی در هزینه، زمان و پرداخت شود. شما از “تبلیغات درگوگل” می توانید با تحلیل فیدبک ها مسیر مناسب خودرا به جهت تبلیغات موثر پیدا کنید. وقتی شما بازاریابی مجدد را با ابزارهای گوگل برای رسیدن به اهدافتان انتخاب می­کنید، باید توجه داشته باشید که تنها استفاده آگاهانه از تمامی ابزارها می‌تواند با حضوری قدرتمندانه، سود بیشتری را برای شما به همراه داشته باشد. در غیر این صورت موجب اتلاف وقت و به هدر رفتن هزینه­ های پرداختی خواهد شد.

گوگل ادز

وقتی کاربر و مشتری به وب سایت شما مراجعه می‌کند، این حضور موجب می­شود که اطلاعاتی به منظور رهگیری در سیستم مشتری ذخیره شود. اطلاعاتی که شامل زمان حضور، زمان آخرین حضور، تعداد حضور و میزان مشاهده صفحات سایت توسط کاربر می باشد. آن اطلاعات موجود در سیستم کاربر توسط کوکی ها به گوگل اطلاع رسانی می‌شود و در این لحظه است که این اطلاعات جهت استفاده از ریمارکتینگ بواسطه تهیه یک پروفایل و ارسال تبلیغات و نمایش مجدد برای مشتری بکار گرفته می‌شود. این عمل می‌تواند موجب تداعی خاطره تجربه حضور مشتری در سایت شما شود. هر اندازه که مشتری در سایت شما حس حضور خوبی را تجربه کرده باشد، این موضوع با میزان حضور و فعالیت دوباره او، رابطه مستقیمی خواهد داشت. این در شرایطی رخ می‌دهد که کاربر، در سایتی غیر از سایت شما حضور دارد و ابزار گوگل اقدام به نمایش تبلیغ سایت شما برای او می کند.

مزیت های انتخاب و استفاده از فناوری ریمارکتینگ در گوگل ادز:

پیش­تر درباره هزینه بسیار پایین این روش و مزایای آن برای مالکان وب سایت‌ها صبحت کرده ایم. مشتریان برای انتخاب و خرید یک محصول به نیت بررسی، از سایت های متعددی بازدید می­نمایند، بدین منظور نمایش مجدد تبلیغ محصول، با ابزار ریمارکتینگ در گوگل ادز، میزان احتمال تبدیل کاربر به مشتری را، افزایش می­دهد. عملکرد دیگری که ریمارکتینگ در گوگل ادز انجام می‌دهد، شناسایی کاربران بر اساس مواردی همچون سن، جنسیت و موقعیت جغرافیایی است. گوگل با استفاده از این اطلاعات می­تواند رفتار آینده کاربر را تخمین زده و یا پیش­بینی کند که کاربر در چه سایت هایی می‌تواند حضور داشته باشد و تبلیغ شما را دوباره مشاهده کند.

[ratings]

به این نوشته امتیاز دهید
[Total: 0 Average: 0]

با کارت بانکی باشگاه ایران هاست پولتان به حسابتان باز می گردد.

همین حالا رایگان عضو شوید
برچسب ها

سیاوش غلامی

مدیر سرور ایران هاست - کارشناس ICT

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن