طراحی و توسعه وب سایتطراحی وب سایت

آموزش ۴ روش نصب قالب در پرستاشاپ PrestaShop (به زبان ساده)

پس از آشنایی با فرایند نصب و راه‌اندازی، احتمالا آموزش نصب قالب در پرستاشاپ یکی از مسائل مهم طراحان و مالکان وبسایت، برای این پلتفرم فروشگاهی جذاب می‌باشد.

PrestaShop چیست؟

PrestaShop یک پلتفرم منبع باز است که در سال ۲۰۰۷ و باهدف توسعه تجارت الکترونیکی، عرضه شد. این پلتفرم رایگان بوده و برای بارگیری و استفاده در دسترس عموم قرار دارد. اگرچه این بدان معنی نیست که PrestaShop یک راه‌ حل کاملا رایگان است. اگر تصمیم به استفاده از آن دارید، احتمالا برای توسعه تجارت الکترونیکی خود نیاز به خرید بعضی از افزونه‌ها، ماژول‌ها و احتمالا قالب‌های (در برخی موارد گران قیمت) آن دارید.

البته استفاده از قالب پیش‌فرض، هیچ مشکل و خللی برای استفاده شما از PrestaShop جهت سایت فروشگاه اینترنتی دلخواه شما، ایجاد نخواهد کرد، اما ازآنجاکه احتمالا شما نیز در کسب‌وکار خود در حال رقابت با سایرین در فضای آنلاین هستید، نیاز به ویژگی‌های بصری و طراحی متفاوت و خاص خود دارید. با این کار خواهید توانست با “سفارشی‌سازی” ظاهر سایت خود، به شیوه موثر‌تری به جذب مخاطب و مشتری بپردازید.

در این مطلب، با آموزش نصب قالب در PrestaShop با شما همراه خواهیم بود. توضیح این‌که دیگر لازم نیست نگران نصب برنامه‌های FTP مانند FileZilla باشید، زیرا این سیستم به‌تنهایی قادر به اضافه کردن این موارد خواهد بود.

آموزش نصب قالب در پرستاشاپ PrestaShop

برای نصب قالب در PrestaShop ، از داشبورد مدیریت به قسمت Preferences رفته و بر روی گزینه “Themes” کلیک کنید.

آموزش نصب قالب در پرستاشاپ PrestaShop

ورود به منوی تنظیمات برای نصب قالب در PrestaShop

در ادامه نصب قالب در PrestaShop ، بر روی گزینه “Add new theme” در نوار ابزار بالا کلیک کنید.

آموزش نصب قالب در PrestaShop

وارد نمودن آدرس فایل قالب برای نصب در PrestaShop

چهار روش مختلف برای نصب قالب در PrestaShop چیست؟

  • پیدا کردن و افزودن فایل از رایانه شخصی خود
  • وارد نمودن آدرس اینترنتی یا URL قالب جدید در بخش مربوط به آن
  • وارد کردن فایل با کمک FTP یا پروتکل انتقال فایل
  • ساختن قالب توسط خود، که به کمی مهارت در سطح پیشرفته برای توسعه وب احتیاج دارد.

البته کلیات نصب قالب در پرستاشاپ تقریبا در هر چهار روش، مشابه یکدیگر می‌باشند که در این آموزش به دلیل سادگی و سهولت بیشتر روش اول، به نصب قالب از روی کامپیوتر شخصی خود می‌پردازیم. پلتفرم PrestaShop دارای طرح‌ها و قالب‌های زیبای فراوانی برای انتخاب است. برخی از این قالب‌ها رایگان و برخی نیز مستلزم پرداخت هزینه هستند. شما می‌توانید با جستجو در Google با استفاده از عبارت “قالب رایگان PrestaShop”، قالب‌های رایگان مناسب متعددی پیدا کنید. فقط در مورد منبع، دقت داشته باشید و مطمئن شوید که فایل‌های قانونی را دانلود می‌کنید.

سپس برای جستجو در کامپیوتر خود، بر روی دکمه “Add File” کلیک کنید. قالب مورد نظر باید با فرمت ZIP باشد، و در غیر این صورت قادر به ادامه و نصب آن نخواهید بود.

نصب قالب پرستاشاپ

انتخاب فایل قالب برای نصب در PrestaShop

پس از افزودن فایل قالب از کامپیوتر خود، بر روی دکمه “Save” در قسمت پایین سمت راست صفحه کلیک کنید.

نصب قالب  در پرستاشاپ

نصب قالب در PrestaShop

در این مرحله از نصب قالب در PrestaShop ، پس از بارگذاری موفقیت آمیز فایل قالب، به صفحه Theme باز خواهید گشت. حال به پایین صفحه بروید و در بخش با عنوان “Select a theme for the “store name” shop” قالب مورد نظر خود را جهت اعمال، انتخاب کنید.

نصب قالب پرستاشاپ

فروشگاه ساز ایران‌هاست
یک راه حل آسان، سریع و کاربردی
برای ورود به فضای آنلاین

فروشگاه آنلاین راه اندازی کنید

انتخاب قالب نصب شده برای فعال‌سازی در PrestaShop

همان‌طور که در تصویر نیز مشاهده می‌کنید، یک قالب جدید با عنوان “Minimal” در این بخش وجود دارد.

قالب جدید را انتخاب کنید و سپس با ظاهر شدن پیام “Use this theme” بر روی آن کلیک نمایید تا قالب مورد نظر فعال شود.

نصب قالب  در پرستاشاپ

فعا­لسازی قالب نصب شده در PrestaShop

در برخی موارد نصب قالب  در پرستاشاپ ، برخی از این قالب‌ها برای عملکرد درست و یا بهتر، همراه با افزونه‌ها یا ماژول‌های خاص خود، ارائه می‌شوند. در صفحه “Modules to Install” می‌توانید هر یک از آنها را به دلخواه انتخاب نموده و بقیه را، غیرفعال کنید. همچنین می‌توانید ماژول‌ها و افزونه‌ها را به همان صورت که هستند نگه‌دارید. پس از انجام تنظیمات مورد نظر و آمادگی در این مرحله، بر روی دکمه “Save” در قسمت پایین سمت راست صفحه کلیک کنید.

نصب قالب  در پرستاشاپ

ذخیره تغییرات پس از نصب قالب در PrestaShop

در این گام از نصب قالب در PrestaShop اجزای لازم برای قالب خاص شما نصب خواهد شد. در این مثال آموزشی، ما پیام اخطاری دریافت کردیم که باید اندازه تصاویر را متناسب با طرح جدید، تغییر دهیم. این مسئله به این دلیل است که قالب‌های مختلف اغلب ابعاد تعریف شده متفاوتی برای تصویر دارند. اما ازآنجاکه این فرایند نصب، تازه است، نیاز به نگرانی و رفع مسئله خاصی نیست.

حال بر روی دکمه “Finish” در پایین صفحه کلیک کنید.

نصب قالب در PrestaShop

اتمام مراحل نصب قالب در PrestaShop

قالب جدید شما برای شخصی سازی مانند اضافه کردن لوگو و سایر موارد دلخواهتان آماده است.

در انتها به شما پیشنهاد می کنیم مقاله اموزش تنظیمات امنیتی prestashop را نیز مطالعه فرمایید و از صحت ایمن بودن فروشگاه خود مطمئن شوید

راه‌اندازی یک فروشگاه آنلاین یکی از محبوب‌ترین راه‌های کسب درآمد آنلاین است. با داشتن بستر مناسب بازاریابی و مجموعه‌ای از کالاهای باکیفیت، می‌توانید به‌راحتی یک سایت موفق بسازید.

پیدا کردن قالب مناسب به چه صورت است؟

شاید یافتن قالب متناسب با نیازهای شما، یکی از دشوارترین بخش‌های تنظیمات PrestaShop باشد. پس ابتدا مطمئن شوید که قالب مورد نظر با نسخه برنامه شما سازگار است و نیز متناسب با زمینه فعالیت فروشگاه اینترنتی شما است. البته به خاطر داشته باشید که بسیاری از قالب‌ها، با انواع مختلفی از گزینه‌های سفارشی‌سازی در دسترس هستند.

در انتها به شما پیشنهاد می کنیم چنانچه تمایل دارید به پرستاشاپ خود ماژول جدید اضافه کنید، ۲ روش نصب افزونه در پرستاشاپ را مطالعه نمایید.

سوالات متداول

PrestaShop یک پلتفرم منبع باز است که در سال ۲۰۰۷ و باهدف توسعه تجارت الکترونیکی، عرضه شد. این پلتفرم رایگان بوده و برای بارگیری و استفاده در دسترس عموم قرار دارد. اگرچه این بدان معنی نیست که PrestaShop یک راه‌ حل کاملا رایگان است. اگر تصمیم به استفاده از آن دارید، احتمالا برای توسعه تجارت الکترونیکی خود نیاز به خرید بعضی از افزونه‌ها، ماژول‌ها و احتمالا قالب‌های (در برخی موارد گران قیمت) آن دارید.n Sample Description
پیدا کردن و افزودن فایل از رایانه شخصی خود وارد نمودن آدرس اینترنتی یا URL قالب جدید در بخش مربوط به آن وارد کردن فایل با کمک FTP یا پروتکل انتقال فایل ساختن قالب توسط خود، که به کمی مهارت در سطح پیشرفته برای توسعه وب احتیاج دارد.
شاید یافتن قالب متناسب با نیازهای شما، یکی از دشوارترین بخش‌های تنظیمات PrestaShop باشد. پس ابتدا مطمئن شوید که قالب مورد نظر با نسخه برنامه شما سازگار است و نیز متناسب با زمینه فعالیت فروشگاه اینترنتی شما است. البته به خاطر داشته باشید که بسیاری از قالب‌ها، با انواع مختلفی از گزینه‌های سفارشی‌سازی در دسترس هستند.

با کارت بانکی باشگاه ایران هاست پولتان به حسابتان باز می گردد.

همین حالا رایگان عضو شوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا