تاثیر گوگل ادز و تبلیغات آنلاین در کسب و کار شما

سرویس ارسال انبوه ایمیل چیست؟

در پاسخ به پرسش سرویس ارسال انبوه ایمیل تبلیغاتی چیست بایستی گفت ایمیل بخش بسیار مهمی از زندگی ماست. اگر مالک یک کسب و کار هستید، ارسال ایمیل می‌تواند نقش پررنگی در موفقیت شما داشته باشد. ارسال انبوه ایمیل تبلیغاتی یک ابزار مفید برای ارتباط با طیف بزرگی از مخاطبان است.

سرویس ارسال انبوه ایمیل تبلیغاتی چیست ؟

سرویس ارسال انبوه ایمیل تبلیغاتی به فعالیتی گفته می‌­شود که در آن، نامه‌­های الکترونیکی به گروه بزرگی از دریافت کنندگان در بازه های زمانی مشخص ارسال می‌شود. سرویس ارسال انبوه ایمیل تبلیغاتی، می‌­تواند یک پیام تبلیغاتی، اطلاع رسانی و یا بازاریابی باشد که بصورت یکجا یا گروهی به تعداد زیادی دریافت کننده ارسال می­‌شود. اگر بتوانید با کسب اجازه از مشتریان خود به آنها ایمیل‌هایی ارسال کنید و خودشان نیز مایل به دریافت آن باشند، با هزینه­‌ای کم می­‌توانید یک ارتباط معنا دار با بازدهی بالا با آنها ایجاد کنید.

توجه داشته باشید مرز بین ارسال ایمیل انبوه  (ارسال ایمیل تبلیغاتی) و ارسال هرزنامه (Spam) بسیار باریک است. قطعا ارسال میلیون‌ها ایمیل در روز، می‌تواند نشانی از ارسال هرزنامه باشد و بسیاری از شرکت‌های سرویس دهنده آن را به عنوان سو استفاده از بستر سرویس در نظر می‌گیرند. لذا باید چهارچوب‌های مشخصی را رعایت کنید.

سرویس ارسال انبوه ایمیل تبلیغاتی به دو گروه تقسیم می‌­شود

ارسال انبوه ایمیل تبلیغاتی قانونی

  • در این نوع از ارسال، طی یک پروسه مشخص، گیرنده قبلا تایید کرده که تمایل به دریافت ایمیل دارد.
  • در متن نامه، یک لینک برای لغو دریافت ایمیل وجود دارد.
  • نام ارسال کننده کاملا واضح و مشخص است.
  • اطلاعات بطور مداوم به روز رسانی می‌­شوند.

ارسال انبوه ایمیل تبلیغاتی ناخواسته یا هرزنامه

  • گیرنده‌­ها، تمایلی به دریافت این نوع از ایمیل­ها ندارند.
  • در متن نامه، گزینه‌­ای برای لغو دریافت ایمیل وجود ندارد و یا اگر وجود دارد، یک لینک شکسته یا غیر واقعی است.
  • محتوای آن بصورت سفارشی نیست و برای تمام گیرنده‌­ها، محتوای یکسانی ارسال می­شود.
  • معمولاً لیست ایمیل گیرنده‌­ها به روز رسانی نمی‌­شود.

برخی از کاربران، تمایل خود را برای دریافت چنین ایمیل‌هایی اعلام می­‌کنند. برای مثال، برخی از کاربران تمایل دارند پیام‌هایی در خصوص محصولات جدید یک شرکت دریافت کنند و یا از کنفرانس ها و رویداد های یک سازمان اطلاع داشته باشند. اما از نظر دیگر کاربران، این ایمیل‌ها می­‌تواند هرزنامه (Spam) باشد.

مزایای ارسال انبوه ایمیل تبلیغاتی چیست ؟

یکی از چالش‌هایی که ممکن است شما به عنوان مالک یک وب­سایت یا کسب و کار با آن سرورکار داشته باشید، جذب کاربران به وب‌سایت است. بسیاری از سازمان‌ها، متخصصین SEO (بهینه سازی جایگاه وب‌سایت در موتور های جستجو ) استخدام می­‌کنند تا رتبه بندی وب­سایت­‌شان را در موتورهای جستجو ارتقا دهند. با این حال، افزایش بازدید و ترافیک وب‌سایت لزوما به معنای افزایش فروش نیست. اینجا، جایی است که ارسال ایمیل با محتوای با کیفیت به مشتریان بالقوه، می‌­تواند نقش مهمی‌ بازی کند. اگر می‌­خواهید به صدها مشتری بالقوه در کمترین زمان ممکن دست پیدا کنید، ارسال ایمیل ایده خوبی است.

نکته دیگر اینکه، در دیگر انواع تبلیغات، تقریبا نمی‌­توانید بازخورد هر تبلیغ را پیگیری کنید. برای مثال، نمی‌­توانید بفهمید چند نفر به تبلیغات شما در روزنامه و تلویزیون پاسخ داده‌­اند. برخلاف دیگر روش‌های تبلیغاتی، ارسال ایمیل به شما این امکان را می‌­دهد که بتوانید آمار کاربران را تحلیل کنید و دقیقا بفهمید چه مقدار از سرمایه گذاری شما بازخورد داشته است. برای مثال، می­‌توانید دریابید چه تعدادی از افراد، بر روی لینکی که در ایمیل قرار داده‌­اید کلیک کرده­‌اند.

نحوه ارسال ایمیل انبوه تبلیغاتی

برای ارسال ایمیل انبوه، نیاز به یک سرویس ارسال انبوه ایمیل و محیطی بدون محدودیت برای ارسال ایمیل دارید. بدین منظور ‌می‌توانید از سرویس ایمیل اختصاصی استفاده کنید. این سرویس‌ها برخلاف میزبانی ایمیل اشتراکی، دارای محدودیت در ارسال نیستند و شما به راحتی می‌­توانید بدون محدودیت اقدام به ارسال ایمیل انبوه کنید. حتی می‌­توانید با خرید سرور مجازی vps یا اجاره سرور اختصاصی نرم ­افزار ارسال کننده ایمیل را بر روی آن نصب کنید و یک سرور ارسال ایمیل انبوه داشته باشید.

ارسال تاثیر گذار

برای تاثیر گذاری بیشتر، نکاتی هستند که هنگام ارسال ایمیل انبوه باید در نظر داشته باشید:

تمرکز را حفظ کنید

هدف از ارسال ایمیل انبوه را مشخص کنید. آیا ‌می‌خواهید مشتریان شما، یک محصول را خریداری کنند یا برای نوعی از خدمات ثبت نام کنند؟ تمام تمرکز خود را بر روی چیزی بگذارید که از مشتریان ‌می‌خواهید و کل ایمیل‌های خود را حول آن متمرکز کنید.

سفارشی سازی کنید

تا جایی که می­‌توانید از نام مشتریان استفاده کنید. به عنوان مثال، با وقوع مناسبت‌های خاص مانند سالروز تولد، به آنها ایمیل بزنید و به علایق آنها بپردازید. مطالعات نشان می­‌دهد سفارشی سازی ایمیل‌ها بر­اساس داده‌­های رفتاری کاربران، تاثیر زیادی بر بازدهی فرایند ارسال ایمیل انبوه دارد.

محتوای با ارزش ایجاد کنید

همانطور که گفته شد، مرز ارسال انبوه ایمیل تبلیغاتی و هرزنامه بسیار باریک است. لذا مراقب باشید در این تله گرفتار نشوید. اگر احساس می­‌کنید ایمیلی که قصد ارسال آن را دارید محتوای ارزشمندی ندارد، آن را ارسال نکنید. مشتریان شما حتما متوجه این مورد خواهند شد که شما به ارزشمند بودن زمان آنها احترام می‌­گذارید.

فراموش نکنید ارسال ایمیل انبوه با استفاده از زیر ساختی مطمئن و ساز و کاری مشخص و پایدار، روشی پر بازده برای ارتباط با مشتریان بالقوه است. لذا، ضمن توجه به نکات گفته شده، تلاش کنید بهترین سرویس ارسال ایمیل را تهیه کنید.

سوالات متداول

ارسال ایمیل انبوه به فعالیتی گفته می‌­شود که در آن، نامه‌­های الکترونیکی به گروه بزرگی از دریافت کنندگان در بازه های زمانی مشخص ارسال می‌شود. ایمیل انبوه، می‌­تواند یک پیام تبلیغاتی، اطلاع رسانی و یا بازاریابی باشد که بصورت یکجا یا گروهی به تعداد زیادی دریافت کننده ارسال می­‌شود. اگر بتوانید با کسب اجازه از مشتریان خود به آنها ایمیل‌هایی ارسال کنید و خودشان نیز مایل به دریافت آن باشند، با هزینه­‌ای کم می­‌توانید یک ارتباط معنا دار با بازدهی بالا با آنها ایجاد کنید.
– در این نوع از ارسال، طی یک پروسه مشخص، گیرنده قبلا تایید کرده که تمایل به دریافت ایمیل دارد.– در متن نامه، یک لینک برای لغو دریافت ایمیل وجود دارد.– نام ارسال کننده کاملا واضح و مشخص است.– اطلاعات بطور مداوم به روز رسانی می‌­شوند.
ارسال ایمیل با محتوای با کیفیت به مشتریان بالقوه، می‌­تواند نقش مهمی‌ بازی کند. اگر می‌­خواهید به صدها مشتری بالقوه در کمترین زمان ممکن دست پیدا کنید، ارسال ایمیل ایده خوبی است.
برای ارسال ایمیل انبوه، نیاز به یک سرویس ارسال انبوه ایمیل و محیطی بدون محدودیت برای ارسال ایمیل دارید. بدین منظور ‌می‌توانید از سرویس ایمیل اختصاصی استفاده کنید. این سرویس‌ها برخلاف میزبانی ایمیل اشتراکی، دارای محدودیت در ارسال نیستند و شما به راحتی می‌­توانید بدون محدودیت اقدام به ارسال ایمیل انبوه کنید. حتی می‌­توانید با تهیه یک سرور مجازی یا یک سرور اختصاصی، نرم ­افزار ارسال کننده ایمیل را بر روی آن نصب کنید و یک سرور ارسال انبوه ایمیل داشته باشید.

با کارت بانکی باشگاه ایران هاست پولتان به حسابتان باز می گردد.

همین حالا رایگان عضو شوید
برچسب ها

نیما حسن زاده

در IT قله های زیادی هست که هنوز فتح نشده اند . . . | مدیر سرور ایران هاست ، کارشناس ارشد مدیریت فناری اطلاعات، کارشناس مهندسی فناوری اطلاعات

نوشته های مشابه

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن