هر آنچه که درباره ی سئو (SEO) باید بدانید

سئو on page چیست + آموزش بهبود سئوی داخلی سایت در سال ۲۰۲۱

برای رسیدن به رتبه بالاتر در نتایج موتور های جستجو راهی جز تلاش برای رسیدن به وب سایت مورد علاقه گوگل متناسب با الگوریتم های رمز آلودش نداریم. یکی از این راه ها استفاده از تکنیک سئو داخلی یا سئو on page است. خب حالا سئو on page چیست ؟

فهرست این مقاله ( با کلیک روی هر عنوان به آن قسمت منتقل می شوید) پنهان

در این مقاله به این پرسش، پاسخ خواهیم داد و آموزش بهبود سئوی داخلی سایت را در سال جدید میلادی پیش رو خواهیم داشت.

سئو on page یا سئو داخلی چیست و چرا مهم است

هر فعالیتی که با هدف بهبود رتبه در نتایج گوگل، در درون سایت انجام شود را بهینه‌سازی داخلی سایت یا On-Page SEO می‌‌‌‌گویند. و دلیل اهمیت آن درک بهتر سایت، توسط موتورهای جستجو و کاربران است.

هر چقدر سایت از ساختار بهتری برخوردار باشد و کاربران بیشتری به آن علاقه­ مند، باشند گوگل نیز توجه بیشتری به آن سایت نشان می­دهد.

این مقاله یک راهنمای جامع درباره سئو داخلی یا On-Page SEO و آموزش بهبود سئوی داخلی سایت است. با ما همراه باشید.

سئو داخلی یا On-Page SEO چیست و چرا مهم است

پیش از آنکه بخواهیم به این پرسش پاسخ دهیم که سئو داخلی چیست ، باید به این نکته اشاره کنیم که فاکتورهایی که مورد بررسی الگورتیم گوگل قرار می‌گیرد، می‌تواند به دو دسته بندی کلی تقسیم شود. این الگورتیم است که مشخص می‌کند رتبه‌ی شما در نتایج جستجو چه میزان خواهد بود:

 • On-page SEO سئو داخلی
 • Off-page SEO سئو خارجی

در مقاله ای مجزا مفصل درباره اینکه سئو خارجی چیست، صحبت به میان آمده است. و از آنجا که این مقاله مختص سئو داخلی یا on-page seo است، از تعریف و توضیح آن اجتناب خواهیم کرد اما در بخش بعدی مختصری از تفاوت این دو خواهیم گفت.

تفاوت OFF PAGE SEO و سئو on page چیست؟

تمام عامل‌های موثر در سئو on page یا سئو داخلی مربوط به المان‌های موجود در داخل وب سایت شما می‌شوند. عامل‌های On-page شامل ساختار فنی (کیفیت کدنویسی) محتوای نوشتاری و دیداری و کاربر پسند بودن وب سایت شما می‌شوند.

در نقطه‌ی مقابل عامل‌های Off-page مربوط به مواردی همانند لینک‌های وب سایت‌های دیگر به شما، شبکه‌های اجتماعی و فعالیت‌های بازاریابی دیگر می‌شود. اگر شما کل تمرکز خود را بر روی Off-page SEO بگذارید، در واقع در تلاش هستید لینک بیشتری به وب سایت خود از منابع خارجی دریافت نمایید. حالا هرچه این لینک‌های دریافتی بیشتر مرتبط با موضوع شما باشند، رتبه‌ی بالاتری را در گوگل پیدا خواهید کرد.

اما برای تولید محتوای خوب و درست برای سئو داخلی سایت خود به شما پیشنهاد میکنیم مقاله نوشته شده در حوزه محتوای همیشه سبز چیست را مطالعه نمایید. تفاوت OFF PAGE SEO و سئو on page چیست

اهمیت بهبود سئوی داخلی سایت در کجاست

On-page SEO یا سئو داخلی شامل تمامی المان‌هایی در SEO می‌شود که می‌توانید به بهترین شکل آنها را کنترل نمایید. اگر شما مالک یک وب سایت باشید، می‌توانید مشکلات فنی و کیفیت محتوای خود را کنترل نمایید.

ما معتقدیم تمام مشکلات On-page می‌بایست توسط خود شما بررسی و حل شوند. اگر شما یک وب‌سایت فوق‌العاده ایجاد کنید، حتما شروع به گرفتن رتبه خوب خواهید کرد.

تمرکز بر روی On-page SEO یا سئو داخلی به صورت موازی باعث بهبود احتمال موفقیت استراتژی‌های سئو خارجی سایت شما می‌گردد. ایجاد لینک به یک وب سایتی که به درستی طراحی نشده می‌تواند کار بسیار دشواری باشد. هیچ کس نمی‌خواهد به مقاله‌ای لینک نماید که بد نوشته شده و یا کاربردی ندارد.

المان‌های موثر در سئو داخلی یا ON PAGE SEO چیست

موثرترین فاکتورهای سئو داخلی چیست 

حالا که با مفهوم سئو on page چیست آشنا شده اید، وقت آن است که برای بهبود سئوی داخلی سایت دست بکار شوید.

شاید به نظرتان بهبود سئوی داخلی سایت کار مشکلی باشد. اما در ادامه به کمک فاکتورهای سئو داخلی به شما ثابت خواهیم کرد که چقدر ساده ای است و به راحتی می توان آنرا مهیا کرد.

۱-کیفیت بالای فنی 

کیفیت کدهای شما باید بالا باشد. به عنوان مثال نباید جلوی موتورهای جستجوگر را برای بررسی وب سایت بگیرید و یا در صفحات وب سایت خود خطاهای برنامه نویسی داشته باشید.

در کنار موارد مربوط به کدنویسی فضایی که وب سایت شما را میزبانی می‌کند ( هاست اشتراکی یا میزبانی وب ) نیز می‌بایست از کیفیت بالایی برخوردار باشد بنابراین شرکت هاستینگ معتبری را برای خرید هاست خود انتخاب کنید.

در صورتیکه شما بهترین سایت را کدنویسی نمایید اما سرور میزبان وب سایت شما قطع باشد، موتورهای جستجوگر امکان بررسی وب سایت شما را به صورت کلی نداشته و متوجه وب سایت فوق العاده شما نخواهند شد.

۲-تاثیر محتوای مناسب بر سئو داخلی سایت

محتوای خود را سئو کنید. چرا مردم وب‌سایت شما را بازدید می‌کنند؟ به احتمال خیلی زیاد به دلیل اطلاعاتی است که شما ارایه می‌کنید و آنها به دنبال آن هستند. بنابراین شما باید محتوایی نگارش نمایید که از هر نظر مناسب بوده و کاربران آن را بپسندند.

گوگل چند عامل مشخص دارد که در بررسی محتوا به کار برده و همه از آن اطلاع دارند:

نقش Meta Tags در بهبود سئوی داخلی سایت

شاید بتوان گفت یکی از مهمترین عامل‌های On-page SEO متا تگ‌ها هستند. البته بعضی از آنها دیگر مثل سابق سودمند نیستند اما اگر به درستی از آنها استفاده کنید ترافیک وب‌سایت شما، بهبود می‌یابد.

متا تگ‌ها به موتورهای جستجوگر کمک می‌کنند تا اطلاعات صفحات شما را، بررسی کنند. برای اینکه نتیجه مطلوبی دریافت کنید باید مرتبط باشند و مورد پسند کاربران قرار بگیرند.

متا تگ‌ها شامل موارد زیر می شوند:

 • Title Tags (عنوان‌ محتوا)
 • Meta Descriptions (خلاصه متن)
 • Heading Tags (تیترهای محتوا)

Title Tags و Meta Descriptions در هنگام ایجاد صفحات توسط شما یا مسئول On-page SEO سئو داخلی شما باید برای محتوای شما نگاشته شوند.

اما خود شما می‌توانید بر روی Heading Tags مدیریت داشته باشید. Heading Tags در واقع تعیین می‌کند که عناوین اصلی محتوای شما چه مواردی هستند و عناوین کلیدی را از مابقی متن جدا می‌کند.

Heading Tags به ۶ دسته (H1 تا H6) تقسیم می‌شود. شما بنا به نوع عنوان خود که عنوان اصلی است (H1) یا عنوان زیر مجموعه اصلی (H2) می‌بایست محتوای خود را تقسیم و مدیریت نمایید.

از تگ H1 برای مشخص کردن عنوان اصلی محتوای خود استفاده نمایید. به نقل از کارشناسان گوگل، تگ H1 کمک می‌کند تا گوگل ساختار صفحه را بهتر بفهمد. اکثر پلتفرم‌های مدیریت محتوا مانند وردپرس به طور خودکار این تگ را به صفحه اضافه می‌کنند اما همیشه اینطور نیست و در برخی مواقع شما باید به طور دستی این کار را انجام دهید. قبل از انجام هر کاری  اطمینان حاصل کنید که کلمه کلیدی مورد نظر شما در تگ H1 قرار دارد.

استفاده از تگ h1 برای عنوان اصلی مقاله

از کلمه کلیدی حداقل در یکی از تگ‌های H2 استفاده کنید. اگر در محتوای خود از چند زیر عنوان H2  استفاده می‌کنید حداقل در یکی از آنها از کلیدواژه اصلی خود استفاده کنید. به عنوان مثال اگر کلیدواژه شما طراحی سایت است در زیر عنوان ها می توانید از کلیدواژه هایی مشابه مانند طراحی سایت ارزان یا بهترین ابزار طراحی سایت استفاده کنید.

استفاده از کلیدواژه اصلی در ابتدای متن

گوگل هرچقدر هم که هوشمند شده باشد هنوز از تکنیک‌های قدیمی مانند تشخیص کلیدواژه ها در صفحه استفاده می کند، پس سعی کنید در هنگام نوشتن یک مقاله و یا محتوا برای صفحات سایت خود در ۱۰۰ کلمه اول از کلیدواژه‌های هدف خود استفاده کنید.

این کار علاوه بر نشان دادن میزان ارتباط مقاله با محتوا با کلیدواژه هدف به درک بهتر موضوع توسط موتورهای جستجوی نیز کمک می‌کند.

استفاده از کلمه کلیدی در محتوا

برای اینکه شما با عبارت‌های خاصی در نتایج موتورهای جستجوگر رتبه خوبی داشته باشید می‌بایست محتوا خود را مطابق با آن عبارت‌های خاص که تحت عنوان کلمات کلیدی (Keywords) شناخته می‌شوند بهینه سازی نمایید. این بهینه سازی بدون کمک گرفتن از متا تگ‌ها و به خصوص Heading Tags غیر ممکن است.

فرکانس کلمات کلیدی

شاید بارها شنیده باشید که تکرار کلمات کلیدی اصلی در صفحه چندان کمکی به بهبود سئوی داخلی سایت نمی کند اما تجربه ثابت کرده است که هنوز هم این روش می تواند موثر باشد. برای اثبات این موضوع یک مثال می‌زنیم:

فرض کنید کلمه کلیدی شما “خرید تلفن همراه” است. اگر این کلیدواژه تنها یکبار در صفحه ذکر شود احتمالا گوگل متوجه میزان اهمیت آن در صفحه نخواهد شد اما اگر همین کلیدواژه به شکل‌های گوناگون در صفحه قرار گیرد اطمینان گوگل از میزان ارتباط آن بالا خواهد رفت و به آن صفحه توجه بیشتری نشان خواهد داد.

نکته: زیاده‌روی در استفاده از این تکنیک می تواند تاثیرات منفی بر سئوی سایت شما داشته باشد.

درج لینک‌های خارجی

استفاده از پیوندهای خارجی به منظور نشان دادن ارتباط محتوایی، می‌تواند به گوگل در درک ساختار صفحه کمک کند. سعی کنید در مقاله‌های خود حتما به صفحات معتبر خارجی لینک دهید. این کار علاوه بر درک مطلب توسط گوگل به افزایش اعتبار صفحه شما به عنوان یک مرجع نیز کمک می‌کند.

لینک سازی داخلی

لینک سازی داخلی می تواند قدرت صفحات خاص را به سایر صفحات نیز منتقل کند به شرطی که از یک کلیدواژه مرتبط برای لینک ارجاع خود استفاده کنید. در مطلب آموزش لینک سازی داخلی به طور مفصل به شرح این موضوع پرداخته شده است.

لینکسازی داخلی در بهبود سئوی داخلی سایت

بهینه‌سازی URLها

ساختار  URLبخشی از سئو درون صفحه است. با توجه به آپدیت‌های جدید گوگل آدرس صفحه شما از اهمیت بیشتری نسبت به گذشته برخوردار است و گوگل در برخی مواقع مسیر دسترسی به یک مطلب را در SERP  (نتایج گوگل) نمایش می‌دهد. بنابراین یکی از المان‌هایی که مورد بررسی گوگل قرار می‌گیرد آدرس صفحه‌ی شما است.

بهینه‌سازی URLها چه تاثیری بر روی سئو on page دارد

ویژگی‌های یک URL مناسب عبارتند از:

 • کوتاه بودن URL
 • استفاده از کلیدواژه در URL

تولید مقالات منحصربه فرد

یک مقاله خوب علاوه بر تکراری نبودن باید دارای ویژگی‌های زیر باشد:

 • مطالعه مورد جدید
 • فرایند گام به گام
 • استفاده از منابع قابل استناد
 • نکته یا استراتژی جدید
 • دسترسی آسان کاربر به تمامی بخش‌ها

محتوای ارزشمند

طبق آمار منتشر شده روزانه بیش از ۴ میلیون پست وبلاگ تولید می‌شود بنابراین اگر می‌خواهید مقاله شما از آنها متمایز شده و مورد توجه موتورهای جستجو و کاربران قرار گیرد باید حاوی محتوای ارزشمند باشد. عواملی که می‌تواند باعث افزایش اعتبار یک مقاله در اینترنت شود عبارتند از:

 • مطالب جدید و به روز: به روز بودن مقاله اولین گام برای جلب اعتماد کاربر است. قدیمی بودن مطالب یکی از عواملی است که باعث می شود کاربران صفحه را ترک کنند.
 • اضافه کردن جزئیات: استفاده از تصاویر،تهیه اسکرین شات‌ از مراحل انجام کار، قرار دادن کلیپ و پادکست از فاکتورهای تاثیرگذار در افزایش جذابیت مقاله است.
 • رعایت ساختار متن: اگر محتوای نوشته شده از ساختار مناسبی برخوردار باشد بررسی آن توسط کاربران آسان‌تر انجام خواهد شد.

تاثیر بهینه سازی تصاویر بر سئو on page سایت

تصاویر به کارگفته شده در وب‌سایت در عین داشتن کیفیت بالا، می‌بایست از حجم کمی برخوردار باشند. همانطور که می‌دانید تصاویر در یک محتوا نقش بسیار مهمی ایفا می‌کنند و می‌توانند به تنهایی مخاطبان را به وب سایت شما هدایت نمایند.

برای به‌کارگیری درست تصاویر و کمک به موتورهای جستجوگر، جهت پردازش آنها نیاز است که Title (عنوان) و Alt آنها را به درستی و با در نظر گرفتن محتوای مطالب، انتخاب نمایید.به شما پیشنهاد می شود مقاله ما را برای کسب اطلاعات بیشتر در حوزه ” بهینه سازی تصاویر سایت ” مطالعه نمایید.

نکته: قبل از بارگذاری تصاویر در سایت، حتما حجم آنها را با استفاده از ابزارهای آنلاین کاهش دهید.

تا به اینجای مقاله با مفهوم سئو on page چیست آشنا شدید. همچنین بخش از اقدامات بهبود سئوی داخلی سایت مطرح شد. در ادامه به نکات جذاب و منحصر به فرد و در عین حال بسیار ساده خواهیم پرداخت که مطمئن هستیم از آن لذت خواهید برد.

۳- بهینه سازی نرخ کلیک یا CTR

اگر با مفهوم سئو داخلی یا on page آشنا شده باشید و توانسته باشیم هدف این تکنیک را به شما رسانده باشیم، سومین مورد در بهبود سئوی داخلی سایت را بهینه سازی نرخ کلیک می دانید. در زیر اقداماتی که به این امر کمک میکند را شرح خواهیم داد.

از عناوین پرسشی استفاده کنید

تجربه نشان داده است بسیاری از کاربران در هنگام سرچ کلمات کلیدی به دنبال اطلاعاتی در مورد آن موضوع هستند. پس طرح یک سوال می تواند باعث جلب نظر کاربران شده و نرخ کلیک وب سایت شما را افزایش دهد.

استفاده از عناوین پرسشی در بهبود سئوی داخلی سایت

از نشانه گذاری اسکیما استفاده کنید

اسکیما نوعی از میکرودیتاست که به کمک آنها می‌توانید توضیحات بیشتری درباره محتوای ارائه شده در صفحه به کاربران ارائه دهید. در تصویر بالا از کدهای نشانه‌گذاری مربوط به بررسی مطلب توسط کاربران، استفاده شده است.(ستاره‌های طلایی)

یکی دیگر از اسکیماهای پرکاربرد استفاده از سوالات متداول است. نمونه این اسکیما را می توانید در تصویر زیر مشاهده کنید

استفاده از اسکیما در محتوای صفحات

وجود کدهای اسکیما می‌تواند متن سایت را در نتایج، برجسته نشان داده و باعث تحریک کاربران به کلیک بر روی سایت شود.

اگر سایت شما وردپرسی است می‌توانید از افزونه برای این کار استفاده کنید.

استفاده از کلمات احساسی

بررسی ها بیانگر این موضوع است که عناوین احساسی می‌‌‌توانند باعث دریافت کلیک بیشتر توسط کاربران شوند. وجود کلماتی مانند بهترین، رایگان، جالب، شگفت انگیز در متن می تواند محرک مناسبی برای افراد باشد.

البته سعی کنید از کلیدواژه های اغراق آمیز و کلیشه ای استفاده نکنید چون ممکن است با واکنش منفی کاربران مواجه شوید.

استفاده از اعداد در عناوین

یکی از تکنیک های قدیمی که هنوز می تواند برای شما مفید واقع شود استفاده از اعداد در عناوین است.

تجربه نشان می دهد مقالاتی که در عنوان آنها از عدد استفاده شده است دارای نرخ کلیک بهتری نسبت به مقالات مشابه بدون عدد هستند. همچنین ذکر سال در عنوان نیز می تواند CTR شما را بهبود دهد. مثال: ۷ عامل موثر برای بهبود سایت در سال ۲۰۲۰

۴-تاثیر رابط کاربری بی نقص بر سئو on page

همانطور که مشاهده می کنید با ادامه مقاله در حال نگارش، علاوه بر درک بیشتر مفهوم سئو on page چیست ، تمام جوانب همانند نقشه گنجی به شما نمایان خواهد شد.

یکی از مهمترین عوامل در بهبود سئوی داخلی سایت ،تجربه‌ی کاربر هنگام استفاده از وب‌سایت شما است. مشتریان باید بتوانند به آسانی وب‎سایت شما را درک کنند. آنها باید در کسری از ثانیه به محتوایی که می‌خواهند برسند. آنها باید بدانند در کجا کلیک نمایند و چگونه در وب‌سایت، جابجا شوند. صفحات وب‌سایت باید بدون هیچ نقص و اشکالی بارگذاری شوند و تمام اجزای آن، قابل مشاهده توسط کاربران باشند.

عواملی هستند که به صورت غیر مستقیم می‌توانند بر روی رابط کاربری (UI) وب‌سایت شما تاثیر بگذارند:

تاثیر وب سایت واکنشگرا بر سئو on page

یکی از استانداردهای طراحی وب‌سایت در دنیای امروز، واکنشگرا بودن است. واکنشگرا بدان معنا است که یک وب سایت در هر دستگاهی که برای بازدید از وب سایت استفاده می‌شود به درستی بارگذاری گردد. این دستگاه‌ها می‌توانند کامپیوترهای شخصی باشند و یا تلفن‌های همراه هوشمند که در سایزهای مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند. بنابراین وب‌سایت می‌بایست در هر سایز و اندازه‌ای به درستی بارگذاری شده و قابل مشاهده باشد.

تاثیر وب سایت واکنشگرا بر سئو on page

تاثیر سرعت وب سایت بر سئو on page

برای ارایه رابط کاربری مناسب، نیاز است که محتوای شما و تمام اقداماتی که انجام داده‌اید، در زمان مناسبی برای مخاطبان شما بارگذاری شوند. اگر شما یک وب‌سایت ایده‌آل داشته باشید اما صفحات آنها به کندی بارگذاری شود، بدون شک باعث از دست رفتن ترافیک و هدایت آنها به وب‌سایت رقبا خواهد شد.

تاثیر سرعت وب سایت بر سئو on page

۵- بهبود تجربه کاربری

تجریه کاربری یا UX سایت اخرین و مهمترین مبحث بهبود سئوی داخلی سایت است که می توانید در افزای رتبه شما کمک شایانی داشته باشد. حس اینکه به مخاطب بگویید در مرکز توجه بودن به محاطب شماست و به وی اهمیت میدهید، باعث ماندگاری و وفاداری بینندگان شما می شود.

اجتناب از تصاویر بسیار بزرگ در صفحه

وقتی فردی وارد سایت شما می شود مطمئنا به دنبال پاسخ سریع سوال خود می باشد. اگر از تصاویری با سایز بزرگ در صفحه خود استفاده کنید کاربر مجبور خواهد شد زمانی را برای اسکرول کردن اختصاص دهد که این کار ممکن است باعث شود کاربر صفحه را ترک کند. همچنین درج تصاویر بزرگ می تواند باعث افزایش حجم صفحه و در نتیجه بالا رفتن زمان بارگذاری شود.

برای جلوگیری از این کار می توانید از تصاویری با سایز و حجم استاندارد استفاده کنید و عنوان را در صفحه برجسته تر نمایش دهید.

تقسیم محتوای صفحه به بخش های کوچکتر

پاراگراف های طولانی، استفاده نکردن از تگ های عنوان و استفاده از فونت نامناسب دلایلی است که باعث می شود کاربران بدون توجه به محتوا فورا صفحه را ترک کنند.

با توجه به رشد بالای دیوایس‌های موبایلی در سال‌های اخیر، سعی کنید تا جایی که ممکن است محتوای صفحه را به بخش های کوچکتر خرد کنید به طوری که متن آن کاملا خوانا به نظر برسد.

نکته: برای بهبود خوانایی صفحه می توانید از تصاویر نیز استفاده کنید.

درج نظرات کاربران

حتما در صفحات وبلاگ خود یک بخش را به درج نظرات کاربران اختصاص دهید تا در صورت طرح سوال بتوانند آن را با نویسنده در میان بگذارند. این کار می تواند علاوه بر افزایش میزان وفاداری کاربران به سایت، مدت زمان حضور آنها در صفحه را نیز بالا ببرد.

گوگل ادز یا سئو

گوگل ادز و سئو رقیب یکدیگر نیستند بلکه به‌عنوان دو ابزار قدرتمند، شما را در رسیدن به اهداف تجارت آنلاین، یاری می‌کنند. زمانی که می‌خواهید ترافیک سریع‌تری به‌سمت سایت روانه کنید، از گوگل ادز استفاده کنید.به شما پیشنهاد می شود برای کسب اطلاعات بیشتر در حوزه معرفی ابزارهای سئو مقاله ما را مطالعه نمایید.

همچنین برای به‌دست آوردن موفقیت‌های آنلاین پایدار و طولانی مدت نیز به فکر استفاده از فرایند سئو باشید. از کلماتی که بیشتر در keyword های تبلیغات کلیکی نیز جستجو شده می‌توان در بهبود سئو وب سایت استفاده کرد و کلمات کلیدی مناسب‌تری را تعریف کرد.

در نهایت هر دو تبلیغ در موتور جستجو برای رشد کسب‌و‌کار شما نیاز است، چرا که این دو روش مکمل هم هستند و از طریق گزارشات گوگل می‌توان رفتار کاربران را در دوره‌های زمانی متفاوت بررسی نمود.

سوالات متداول

On-Page SEO یا سئو داخلی چیست و چرا مهم است

هر فعالیتی که با هدف بهبود رتبه در نتایج گوگل، در درون سایت انجام شود را بهینه‌سازی داخلی سایت یا On-Page SEO می‌‌‌‌گویند. و دلیل اهمیت آن درک بهتر سایت توسط موتورهای جستجو و کاربران است.

هر چقدر سایت از ساختار بهتری برخوردار باشد و کاربران بیشتری به آن علاقه­ مند، باشند گوگل نیز توجه بیشتری به آن سایت نشان می­دهد.

تفاوت OFF PAGE SEO و سئو on page چیست

تمام عامل‌های موثر در سئو on page یا سئو داخلی مربوط به المان‌های موجود در داخل وب سایت شما می‌شوند. عامل‌های On-page شامل ساختار فنی (کیفیت کدنویسی) محتوای نوشتاری و دیداری و کاربر پسند بودن وب سایت شما می‌شوند.

در نقطه‌ی مقابل عامل‌های Off-page مربوط به مواردی همانند لینک‌های وب سایت‌های دیگر به شما، شبکه‌های اجتماعی و فعالیت‌های بازاریابی دیگر می‌شود. اگر شما کل تمرکز خود را بر روی Off-page SEO بگذارید، در واقع در تلاش هستید لینک بیشتری به وب سایت خود از منابع خارجی دریافت نمایید. حالا هرچه این لینک‌های دریافتی بیشتر مرتبط با موضوع شما باشند، رتبه‌ی بالاتری را در گوگل پیدا خواهید کرد.

موثرترین فاکتورهای سئو داخلی چیست

 1. کیفیت بالای فنی
 2. تاثیر محتوای مناسب بر سئو داخلی سایت
 3. بهینه سازی نرخ کلیک یا CTR
 4. تاثیر رابط کاربری بی نقص بر سئو on page
 5. بهبود تجربه کاربری

گوگل ادز (Gogle Ads) یا On-page SEO
گوگل ادز و سئو رقیب یکدیگر نیستند بلکه به‌عنوان دو ابزار قدرتمند، شما را در رسیدن به اهداف تجارت آنلاین، یاری می‌کنند. زمانی که می‌خواهید ترافیک سریع‌تری به‌سمت سایت روانه کنید، از گوگل ادز استفاده کنید.

با کارت بانکی باشگاه ایران هاست پولتان به حسابتان باز می گردد.

همین حالا رایگان عضو شوید

اشکان نصیری

مدیر سرور در ایران هاست با +۵ سال سابقه در صنعت میزبانی وب و کارشناسی ارشد MBA

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا